Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά μία σύντομη ερώτηση ...ετοιμάζομαι να κάνω μία παρεγγελία από merimobiles που θα έχει κινητό και ταβλετ μέσα...και πλησιάζει τη διακοσάρα. Παίζει να περάσει απο τελωνείο?! Με απλό china post σκέφτομαι να το πάρω. Μήπως πρέπει να σπάσω την παραγγελία και να τα παραγγειλω ένα ένα ευχαριστω

 

Κατά πάσα πιθανότητα όχι, αλλά δε μπορεί να στο εγγυηθεί κανείς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατά πάσα πιθανότητα όχι, αλλά δε μπορεί να στο εγγυηθεί κανείς.

 

Γενικότερα ότι έχω πάρει δεν είχα θέμα με τελωνεία...αλλά λέω τώρα που ανεβαίνει λίγο η συνολική τιμή στα 200 ευρά μήπως έχω κανα θέμα!

Ευχαριστώ

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα ότι έχω πάρει δεν είχα θέμα με τελωνεία...αλλά λέω τώρα που ανεβαίνει λίγο η συνολική τιμή στα 200 ευρά μήπως έχω κανα θέμα!

Ευχαριστώ

 

Όλοι οι κινεζοπωλητές γράφουν αξία γύρω στα 20$.

Κι ας έχει μέσα το πακέτο και iphone :p

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι κινεζοπωλητές γράφουν αξία γύρω στα 20$.

Κι ας έχει μέσα το πακέτο και iphone :p

 

χαχαχαχ ναι ότι μου έχει έρθει εμένα γράφει low price mp3 player!

Δεν λές καλά που δεν το χουν πάρει μυρωδιά τα λαμόγια που μας κυβερνουν να μας χώσουν τπτ και να μην δούμε κινεζική συσκευή τον αιώνα τον άπαντα!?:cry::cry::cry::cry:

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο τίτλος θέλω να πάρω το pipo max m6.

Το βρίσκω εδώ και εδώ με τις πιο καλές τιμές (όχι ότι το έχουν και πολλοί δηλαδή).

Ποιό από τα δύο αυτά μαγαζιά να προτιμήσω?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ ναι ότι μου έχει έρθει εμένα γράφει low price mp3 player!

Δεν λές καλά που δεν το χουν πάρει μυρωδιά τα λαμόγια που μας κυβερνουν να μας χώσουν τπτ και να μην δούμε κινεζική συσκευή τον αιώνα τον άπαντα!?:cry::cry::cry::cry:

 

Στην Ελλάδα δε σας πήραν είδηση ακόμα. Στην Κύπρο, και δώρο να γράψει ο πωλητής πάνω στη συσκευασία, σου ζητάνε απόδειξη αγοράς και χρεώνουν κανονικά το ΦΠΑ... ;)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν θέλουν απόδειξη, βάζουν φόρο κατ'εκτίμηση. Τουλάχιστον έτσι κάνανε σε μένα όταν έτυχε και πέρασε μιά παλέτα ολόκληρη έλεγχο...
Link to comment
Share on other sites

hi geekbuying!

this tablet says that will start selling by 31/1/2014?is it sure?

http://www.geekbuying.com/item/Pipo-U8T-RK3188-1-6GHz-7-85-inch-Tablet-PC-3G-Phone-Android-4-2-Quad-Core-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1024-768-2GB-16GB-323949.html

will it have greek,play store?

thank you!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχθες παρελαβα ενα tablet onda v711s απο minideal.

Ειναι η πρωτη μου αγορα απο το συγκεκριμενο καταστημα και η πρωτη φορα που αγοραζω ταμπλετα.

Θα ηθελα μια βοηθεια καθως η ταμπλετα ηρθε με κινεζικο manual παρα το οτι αναφερει οτι εχει και αγγλικο.

Εαν ξερετε τι κανει το κουμπι που βρισκεται στην απεναντι πλευρα απο το on/off,

επισης κατα την συνδεση με το pc παροτι την εμφανιζει στον windows explorer σαν αφαιρουμενο δισκο δεν μπορω να το ανοιξω και η ταμπλετα ξαναγυρνα στην οθονη για ενεργοποιηση της συνδεσης με το pc,

και το πιο σημαντικο πατωντας την επιλογη ρυθμισεις-συσκευη-αποθηκευτικος χωρος , μου εμφανιζει οτι εχω

συνολικο εσωτερικο χωρο αποθηκευσης 4.18 GB ενω η στανταρ εκδοση πωλειται με 8 GB ( http://www.minideal.net/onda-v711s-quad-core-a31s-tablet-pc-7-inch-ips-screen-android-4-1-tablet-pc.html ) και εγω την παρηγγειλα με 16 GB.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχθες παρελαβα ενα tablet onda v711s απο minideal.

Ειναι η πρωτη μου αγορα απο το συγκεκριμενο καταστημα και η πρωτη φορα που αγοραζω ταμπλετα.

Θα ηθελα μια βοηθεια καθως η ταμπλετα ηρθε με κινεζικο manual παρα το οτι αναφερει οτι εχει και αγγλικο.

Εαν ξερετε τι κανει το κουμπι που βρισκεται στην απεναντι πλευρα απο το on/off,

επισης κατα την συνδεση με το pc παροτι την εμφανιζει στον windows explorer σαν αφαιρουμενο δισκο δεν μπορω να το ανοιξω και η ταμπλετα ξαναγυρνα στην οθονη για ενεργοποιηση της συνδεσης με το pc,

και το πιο σημαντικο πατωντας την επιλογη ρυθμισεις-συσκευη-αποθηκευτικος χωρος , μου εμφανιζει οτι εχω

συνολικο εσωτερικο χωρο αποθηκευσης 4.18 GB ενω η στανταρ εκδοση πωλειται με 8 GB ( http://www.minideal.net/onda-v711s-quad-core-a31s-tablet-pc-7-inch-ips-screen-android-4-1-tablet-pc.html ) και εγω την παρηγγειλα με 16 GB.

 

...το κουμπί αντιδιαμετρικά από το Power πρέπει να είναι Home button.

Ενεργοποιείς κατά τη σύνδεση στην προτροπή στο tablet τον αποθηκευτικό χώρο ώστε να το δει ο υπολογιστής ως drive;

Από ότι βλέπω το minideal το πουλάει με 8GB ROM. Αυτό εύκολα ξεπερνιέται με μια εξωτερική MicroSD. Το ζήτημα είναι, έρχεται με 1GB RAM διαπιστωμένα; Έλεγξε το σε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

...το κουμπί αντιδιαμετρικά από το Power πρέπει να είναι Home button.

Ενεργοποιείς κατά τη σύνδεση στην προτροπή στο tablet τον αποθηκευτικό χώρο ώστε να το δει ο υπολογιστής ως drive;

Από ότι βλέπω το minideal το πουλάει με 8GB ROM. Αυτό εύκολα ξεπερνιέται με μια εξωτερική MicroSD. Το ζήτημα είναι, έρχεται με 1GB RAM διαπιστωμένα; Έλεγξε το σε παρακαλώ.

 

1) δηλαδη το home button με ξαναγυρναει στην αρχικη κατασταση αν καταλαβα καλα η κανει και κατι παραπανω ?

2) ναι το ενεργοποιω, το pc το εμφανιζει ως αφαιρουμενο δισκο χωρις να μπορω να μπω μεσα και το tablet ξαναγυρνα στην οθονη που ρωταει για ενεργοποιηση και συνεχιζει αυτος ο κυκλος.

3) το πουλαει με 8gb το ζητησα και πληρωσα για να ερθει με 16gb και τελικα εχει 4gb ..... ειναι περιεργο η κανω κατι εγω λαθος και δεν τα βλεπω ??????? για το minideal εχω ακουσει τα καλυτερα και θελω να πιστευω οτι εγω κανω καπου λαθος.

4) ερχεται με 1gb Ram

Edited by cosini
Link to comment
Share on other sites

1) δηλαδη το home button με ξαναγυρναει στην αρχικη κατασταση αν καταλαβα καλα η κανει και κατι παραπανω ?

2) ναι το ενεργοποιω, το pc το εμφανιζει ως αφαιρουμενο δισκο χωρις να μπορω να μπω μεσα και το tablet ξαναγυρνα στην οθονη που ρωταει για ενεργοποιηση και συνεχιζει αυτος ο κυκλος.

3) το πουλαει με 8gb το ζητησα και πληρωσα για να ερθει με 16gb και τελικα εχει 4gb ..... ειναι περιεργο η κανω κατι εγω λαθος και δεν τα βλεπω ??????? για το minideal εχω ακουσει τα καλυτερα και θελω να πιστευω οτι εγω κανω καπου λαθος.

4) ερχεται με 1gb Ram

 

1. Σε πάει στην αρχοκή οθόνη.

2. Όταν το συνδέσεις, άνοιξε την μπάρα ειδοποιήσεων και θα δεις μια ειδοποίηση για usb.

Θα έχει επιλογή ενεργοποίησης.Το πατάς και μετά θα μπορείς να μπαίνεις στο δίσκο.

3. Για το χώρο πήγαινε στον αποθηκευτικό χώρο και βγάλε ένα screenshot και ανέβασέ το να το δούμε.

 

*Για τις οδηγίες, κάνε ένα ποστ εδώ στο φόρουμ στο θέμα του minideal και ανέφερε το.

Ή θα σου στείλουν ή θα σου δώσουν λινκ να τις κατεβάσεις.Πάντως μη περιμένεις πολλά από οδηγίες.Συνήθως έχουν 2-3 βασικά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

hi geekbuying!

this tablet says that will start selling by 31/1/2014?is it sure?

http://www.geekbuying.com/...GB-323949.html

will it have greek,play store?

thank you!

geek buying any answer for the presell?what happens if you dont ship on end jan?do i get my money back?

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω ήδη βάλει στο καλάθι το Pipo max m6 στο dealsprime.com που το έχει στα (256$), το βλέπω στο Pipomall.com (του οποίου την ύπαρξη αγνούσα μέχρι που διάβασα το νήμα του τάμπλετ εδώ) να το έχει στα (239$) επίσης με δωρεάν αποστολή.

Από που να το πάρω????

Να προτιμήσω το ντίλσπράιμ ή να το πάρω από το πίπομολ που έχει και την καλύτερη τιμή???

Το δεύτερο έχει επίσης αποστολή με sing-post? δηλώνει τα δέματα ως χαμηλότερης αξίας για το τελωνείο?

Είναι το επίσημο μαγαζί της Πίπο???

Μια βοήθεια επειγόντως!

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

geek buying any answer for the presell?what happens if you dont ship on end jan?do i get my money back?

 

Μαλλον θα περιμενουμε για μια απαντηση, οσο κανουν μια παραγγελια proccesing... απο 3-7 ημερες!

Εχω παραγγειλει απο τις 02/01/14 και ακομα την κανουν proccesing... Αστα να πανε...

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

1) δηλαδη το home button με ξαναγυρναει στην αρχικη κατασταση αν καταλαβα καλα η κανει και κατι παραπανω ?

2) ναι το ενεργοποιω, το pc το εμφανιζει ως αφαιρουμενο δισκο χωρις να μπορω να μπω μεσα και το tablet ξαναγυρνα στην οθονη που ρωταει για ενεργοποιηση και συνεχιζει αυτος ο κυκλος.

3) το πουλαει με 8gb το ζητησα και πληρωσα για να ερθει με 16gb και τελικα εχει 4gb ..... ειναι περιεργο η κανω κατι εγω λαθος και δεν τα βλεπω ??????? για το minideal εχω ακουσει τα καλυτερα και θελω να πιστευω οτι εγω κανω καπου λαθος.

4) ερχεται με 1gb Ram

 

...1) ναι λογικά

2) μήπως ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος SD (4.18GB) θέλει φορμάρισμα; Σου εμφανίζει τόσο (4.18GB) διότι το υπόλοιπο (από τα 8GB) χρησιμοποιείται και από το system. Έτσι και αλλιώς 8GB όταν φορμαριστούν δεν είναι καθαρά όλα.

3) Πάντως στο site τους το έχουν με 8GB. Τους ζήτησες συγκεκριμένα να σου στείλουν με 16GB και σου είπαν ναι; Πόσο σε χρέωσαν;

4) Τουλάχιστον ισχύει το 1GB RAM.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω ήδη βάλει στο καλάθι το Pipo max m6 στο dealsprime.com που το έχει στα (256$), το βλέπω στο Pipomall.com (του οποίου την ύπαρξη αγνούσα μέχρι που διάβασα το νήμα του τάμπλετ εδώ) να το έχει στα (239$) επίσης με δωρεάν αποστολή.

Από που να το πάρω????

Να προτιμήσω το ντίλσπράιμ ή να το πάρω από το πίπομολ που έχει και την καλύτερη τιμή???

Το δεύτερο έχει επίσης αποστολή με sing-post? δηλώνει τα δέματα ως χαμηλότερης αξίας για το τελωνείο?

Είναι το επίσημο μαγαζί της Πίπο???

Μια βοήθεια επειγόντως!

 

Παναγιώτης

 

Eιναι το επισημο μαγαζι της πιπο και αν εχει καλυτερη τιμη παρτο απο κει. Προσεξε μονο μην μπερδευτεις και παρεις το προ. Οσο για την αποστολη δεν γνωριζω αν εχει σινκ ποστ αλλα αν ζητησεις να γραψουν χαμηλη τιμη 'η δωρεαν δειγμα θα το κανουν. Τελωνειο, οταν σταλει η ταμπλετα, με απλο ταχυδρομειο, δεν πληρωνει τιποτα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Eιναι το επισημο μαγαζι της πιπο και αν εχει καλυτερη τιμη παρτο απο κει. Προσεξε μονο μην μπερδευτεις και παρεις το προ. Οσο για την αποστολη δεν γνωριζω αν εχει σινκ ποστ αλλα αν ζητησεις να γραψουν χαμηλη τιμη 'η δωρεαν δειγμα θα το κανουν. Τελωνειο, οταν σταλει η ταμπλετα, με απλο ταχυδρομειο, δεν πληρωνει τιποτα.

 

Οκ, ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση!!! Πάω για παραγγελία από πίπο μαλ τότε!!!

Όχι το λέει ξεκάθαρα, είναι το απλό, δεν θα ήθελα ούτε εγώ το ΠΡΟ.

Θα τους αφήσω και σημείωση στο πέιπαλ να το δηλώσουν ως χαμηλής αξίας.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

αυτες ειναι οι εκονες απο την προσπαθεια συνδεσης usb/pc καθως και ο αποθηκευτικος χωροσ και η παραγγελια. Edited by cosini
Link to comment
Share on other sites

αυτες ειναι οι εκονες απο την προσπαθεια συνδεσης usb/pc καθως και ο αποθηκευτικος χωροσ και η παραγγελια.

 

Πρέπει να προσθέσεις όλο τον εσωτερικό χώρο για το σύνολο.

Δείχνει σκάρτο 8άρι πάντως και όχι 16.

Στείλτους ένα email και βάλε μέσα τις φωτογραφίες, που βέβαια θα ξανατραβήξεις αφού το γυρίσεις στην αγγλική γλώσσα.

Για το θέμα με το usb, μπορεί να είναι θέμα windows drivers ή firmware update στο tablet.

Αλλά πρώτα πρέπει να δεις τι γίνεται με το χώρο και μήπως σου έστειλαν λάθος tablet, για να μη ταλαιπωρείσαι άδικα με drivers ή firmware updates.

Link to comment
Share on other sites

hi geekbuying!

this tablet says that will start selling by 31/1/2014?is it sure?

http://www.geekbuying.com/...GB-323949.html

will it have greek,play store?

thank you!

 

Δε χρειάζεται και μάλιστα δεν επιτρέπεται να κάνεις συνεχόμενα μηνύματα για τον ίδιο λόγο.

Όταν μπει θα σου απαντήσει.

Και φτιάξε το λινκ, γιατί είναι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο aplications για να δεις την Ram ,αυτο που βλεπεις ειναι το internal memory.Αν πηρες την εκδοση με τα 8GB μαλλον θα εχεις 512MB Ram γενικα η onda τα εχει κανει σαλατα με την Ram σε ολα της τα ταμπλετ τωρα τελευταια.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ελαβα με email πριν λιγο:

"Hi, dear,

This is service represetatine of geekbuying.com.

Firstly, thanks for your order.

The item you purchansed"*HYUNDAI T10S MTK8389 1.2GHz 10.1 inch Tablet PC Android 4.2 Quad Core IPS Capacitive Touch Screen 1280*800 1G/16G Silver" *is out of stock.

We are not sure when it will in stock. Would you want to change or wait the item. What is your opinion. Looking forward to your reply.

Thanks for your corporation and understanding.*

Bese regard.

Amy"

Αυτα 9 ημερες μετα, και αφου πριν παραγγειλω προηγηθηκε επικοινωνια για το αν το εχουν διαθεσιμο.

Και αφου το ειχαν εκανα την παραγγελια. Ποτέ ξανά από αυτούς!

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Hi. I have bought pipo m9 pro 3g (order 3110608) in 3/12/2013. I have received it and everything is ok since now. I would like to buy these: http://www.geekbuying.com/item/10-1-inch-Special-Leather-Case-for-PiPo-M9-M9pro-Black-318857.html and http://www.geekbuying.com/item/6FT-Mini-HDMI-to-HDMI-Cable-Type-A-to-C-1080p-For-Tablet-Camcorder-Camera-301131.html. I also want a usb cable charger power supply for it. Do you have? Also i would like to give me a sales coupon.

Thanks in advance!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να προσθέσεις όλο τον εσωτερικό χώρο για το σύνολο.

Δείχνει σκάρτο 8άρι πάντως και όχι 16.

Στείλτους ένα email και βάλε μέσα τις φωτογραφίες, που βέβαια θα ξανατραβήξεις αφού το γυρίσεις στην αγγλική γλώσσα.

Για το θέμα με το usb, μπορεί να είναι θέμα windows drivers ή firmware update στο tablet.

Αλλά πρώτα πρέπει να δεις τι γίνεται με το χώρο και μήπως σου έστειλαν λάθος tablet, για να μη ταλαιπωρείσαι άδικα με drivers ή firmware updates.

 

με το clean master μου δειχνει Συνολικο αποθηκευτικο χωρο ROM 5,16GB και RAM 1,19GB

 

για συνδεση usb κατεβασα driver απο εδω http://singledrivers.blogspot.gr/2013/11/onda-v711s-ultra-thin-usb-driver-for.html

αλλα δεν εγινε τιποτα , αδυνατη η συνδεση.

επισης δοκιμασα το online update αλλα βγαζει αγνωστο λαθος ........

 

εστειλα email και φωτογραφιες και περιμενω απαντηση, για να δουμε τι θα γινει ?????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...