Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στα παιδιά του φορουμ...ψάχνω ένα tablet οικονομικό 8ιτζο με καλή μπαταρία και να πέρνει και sim λόγω του ότι η χρήση του θα είναι επαγγελματική για προβολή προιόντων σε πελάτες....κάθε προσφορά σας δεκτή ευχαριστώ εκ τω προτέρων....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στα παιδιά του φορουμ...ψάχνω ένα tablet οικονομικό 8ιτζο με καλή μπαταρία και να πέρνει και sim λόγω του ότι η χρήση του θα είναι επαγγελματική για προβολή προιόντων σε πελάτες....κάθε προσφορά σας δεκτή ευχαριστώ εκ τω προτέρων....

 

Πολυ καλη λυση γι αυτα που ζητας ειναι αυτο http://www.geekbuying.com/item/Cube-U55GT-MTK8389-1-2GHz-7-9-inch-Tablet-PC-Android-4-2-Quad-Core-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1024-768-1GB-16GB-317543.html Μπορεις να μαθεις περισσοτερα διαβαζοντας τις αποψεις μελων του φορουμ που το εχουν ηδη στα χερια τους εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=383270

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη λυση γι αυτα που ζητας ειναι αυτο http://www.geekbuying.com/item/Cube-U55GT-MTK8389-1-2GHz-7-9-inch-Tablet-PC-Android-4-2-Quad-Core-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1024-768-1GB-16GB-317543.html Μπορεις να μαθεις περισσοτερα διαβαζοντας τις αποψεις μελων του φορουμ που το εχουν ηδη στα χερια τους εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=383270

 

σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλη την παρέα..έκανα την πρώτη μου αγορά από geekbying την παρασκευή το βράδυ μέσω pay pal..όλα φαίνονταν καλά και φυσιολογικά μέχρι να κάνω σήμερα το πρωί login..δεν μπορούσα να μπω για κάποιο περίεργο λόγο..! έτσι δοκίμασα να μπω μέσω pay pal όπου και μπήκα κανονικά βλέποντας το παρακάτω μήνυμα..

 

We experienced an error when we tried to process your request. Were you trying to use your Web browser's Back button to return to the checkout page and change an order you just placed? If so, this might be the source of the error.

To slove the problem,please login in "my account" and then find the order you just placed,click "proceed to pay" button to finish the payment.

 

έβαλα τον αριθμό παραγγελίας και μου έβγαλε την αγορά ότι υπάρχει..επίσης στο pay pal φαίνεται κανονικά η αγορά που έγινε..στο my account στο geek δεν φαίνεται κανένα στοιχείο όπου να επιβεβαιώνει την αγορά..προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί τους αλλά τίποτα καμιά απάντηση..θα ήθελα τα φώτα σας καθώς είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω.ίσως και η τελευταία..:lol:

Link to comment
Share on other sites

To nexus 10 υπαρχει σε κινεζικο μαγαζι;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

To nexus 10 υπαρχει σε κινεζικο μαγαζι;

 

δεν νομίζω...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω μια περιγραφή της πρόσφατης εμπειρίας μου με αγορά από Fastcardtech και αποστολή με Singapore Post.

Η παραγγελία ήταν για ένα Pipo Max M6 3G 16GB. Επειδή το μοντέλο μάλλον έχει σταματήσει να παράγεται (έχει αντικατασταθεί από το Μ6 Pro) ρώτησα σε πλήθος γνωστά και άγνωστα καταστήματα αν έχουν κανένα κομμάτι υπόλοιπο. Η απάντηση ήταν από όλους αρνητική εκτός από την Fastcardtech οι οποίοι μου απάντησαν (με mail) ότι το έχουν. Επανήλθα για να επιβεβαιώσω ότι πράγματι έχουν αυτό που ήθελα και όχι το Pro, και μου το επιβεβαίωσαν με δεύτερο mail. Παρήγγειλα την ταμπλέτα από το site τους όπου ακόμα εμφανίζεται διαθέσιμη και έβαλα σημείωση στη φόρμα παραγγελίας τους και στη φόρμα του Paypal ότι θέλω το παλιό μοντέλο χωρίς το GPS και όχι το νεώτερο Μ6 Pro.

Παρόλα αυτά, αυτοί μου έστειλαν το Pipo M6 Pro 3G 16GB !!!

Προσανατολίζομαι να το κρατήσω γιατί απ' ότι φαίνεται μου είπαν εξαρχής ψέματα για να παραγγείλω, και το μοντέλο που ήθελα δεν υπάρχει πια. Αυτό που παρέλαβα δεν έχει προβλήματα με την οθόνη που αναφέρουν άλλοι χρήστες και γενικά δείχνει άψογο. Εννοείται φυσικά ότι το GPS είναι μόνο για φιγούρα. Σε περίπτωση επιστροφής θα έχω μεγάλη καθυστέρηση και θα επιβαρυνθώ και το κόστος των μεταφορικών για Κίνα.

Το πρόβλημα είναι βέβαια ότι αν ήξερα ότι δεν υπάρχει αυτό που ήθελα, θα προσανατολιζόμουν σε άλλη ταμπλέτα (Pipo M9 Pro Wifi) και μάλιστα με 32GB. Αυτοί, επειδή παρήγγειλα το παλιό Pipo M6 16GB (μόνο με 16 έβγαινε), μου έστειλαν και το M6 Pro με 16GB. Τάχα ότι μπερδεύτηκαν. Ενώ το Pro υπάρχει και με 32GB. Δεν με ρώτησαν βέβαια. Γιατί αν με ρώταγαν και καταλάβαινα ότι δεν έχουν αυτό που θέλω, μάλλον δεν θα αγόραζα από αυτούς.

Και μόνο το ότι ενώ γράφουν ότι είναι με δωρεάν μεταφορικά, τελικά χρεώνουν +$10 για "Order processing fee", για μένα θα έφτανε για να πάω αλλού. Αλλά όταν παρήγγειλα, νόμιζα ότι ήταν οι μόνοι που είχαν αυτό που ήθελα, οπότε το δέχθηκα το δεκάρικο.

 

Ορίστε και ένα χρονολόγιο της παραγγελίας:

15-2-2014 (Σάββατο) Έκανα την παραγγελία

17-2-2014 Μου έστειλαν mail ότι πήραν τη παραγγελία

18-2-2014 Μου έστειλαν tracking number και που είπαν ότι έστειλαν τη παραγγελία. Φυσικά δεν έστειλαν τίποτα και το tracking number ήταν ένα από αυτά που δίνει το ταχυδρομείο σε πελάτες με μεγάλη διακίνηση δεμάτων (γίνεται και στην Ελλάδα).

24-2-2014 (9 μέρες μετά τη πληρωμή) Παραδόθηκε πραγματικά το δέμα στο ταχυδρομείο (Singapore Post). Το δέμα καταχωρήθηκε στο IPS (διεθνές σύστημα ελέγχου ταχυδρομικών δεμάτων) και εμφανίστηκε στα διάφορα συστήματα αναζήτησης tracking number.

26-2-2014 Το δέμα πέταξε για Ελλάδα. Το αργότερο στις 28-2 είχε φτάσει στο αεροδρόμιο της Αθήνας

14-3-2014 (2 εβδομάδες από την άφιξή του στην Αθήνα) Ανοίγει ο σάκος αποστολής και καταγράφεται η παραλαβή του δέματος στο αεροδρόμιο όπου ξεκουραζόταν μέσα στο σάκο για 2 εβδομάδες. Την ίδια μέρα μεταφέρεται στο Κέντρο Διαλογής Αθηνών. Η ταχύτητα ανοίγματος του σάκου εξαρτάται από τον τρόπο αποστολής (Α' ή Β' προτεραιότητα) και όχι από την τεμπελιά των υπαλλήλων των ΕΛΤΑ όπως ισχυρίζεται ο αστικός μύθος. Ένας σάκος Β' προτεραιότητας μπορεί να μείνει στο αεροδρόμιο και πάνω από ένα μήνα αφού πάντα θα προηγούνται οι σάκοι Α' προτεραιότητας. Αν βρεθεί κενό τον ανοίγουν. Αυτό είναι το κανονικό.

17-3-2014 Το δέμα φτάνει στη γειτονιά μου.

18-3-2014 Μου έρχεται ειδοποιητήριο για παραλαβή την επόμενη μέρα

19-3-2014 Παρέλαβα 32 μέρες μετά την παραγγελία

 

Συμπεράσματα (δικά μου):

 

1. Η fastcardtech δεν είναι μαγαζί για να το εμπιστεύεσαι. Δεν είναι οι έσχατοι απατεώνες που στέλνουν χαλασμένα προϊόντα ή άδεια κουτιά, αλλά από τη στιγμή που υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές, δεν βλέπω το λόγο να πάει κανείς εκεί. Ανήκουν δηλαδή σε μια μεγάλη ομάδα κινέζικων μαγαζιών που θα σου πουν ότι να 'ναι για να πάρουν τη παραγγελία. Φυσικά υπάρχουν και χειρότεροι που θα σου στείλουν εν γνώσει τους ελαττωματικά προϊόντα (βλέπε τους απατεώνες της focalandroid που έχει διάφορα site με ονόματα γνωστών εταιρειών ταμπλετών). Σίγουρα όμως υπάρχουν και αρκετά καλύτερα καταστήματα με καλές αναφορές αξιοπιστίας τόσο στη παραγγελία όσο και μετά. Αν βρεθείτε στη θέση μου να είναι οι μόνοι που λένε ότι έχουν αυτό που θέλετε, αντιμετωπίστε τους με μεγάλη επιφύλαξη. Στην επικοινωνία μας μετά την παραλαβή της λάθος ταμπλέτας, στην αρχή έκαναν τους χαζούς ("το ίδιο είναι") και στη συνέχεια τους ...κινέζους (δεν απαντούν στα mail). Θα συνεχίσω τη προσπάθεια και μέσω του Paypal μήπως και πάρω κάποιου είδους αποζημίωση. Την ταμπλέτα πάντως θα την κρατήσω.

 

2. Ο χρόνος παράδοσης (32 μέρες) με την Singapore Post ήταν μεγάλος. Θα έλεγα ότι μέχρι τις 20 μέρες είναι γρήγορα. Στις 20-30 μέρες είναι κανονικά. Και από 'κει και πάνω είναι καθυστερημένα. Δεν αρκεί λοιπόν η καλή ταχυδρομική εταιρεία, αλλά πρέπει να γίνει γρήγορα και η παράδοση στο ταχυδρομείο και κυρίως να φύγει το δέμα ως Α' προτεραιότητα. Εμένα είχε tracking number της μορφής RF---------SG και προφανώς δεν ήταν Α' προτεραιότητας αφού κόλλησε 2 εβδομάδες στο αεροδρόμιο της Αθήνας μέσα σε ένα σάκο.

Link to comment
Share on other sites

Ωχχχ RF""" αρχίζει κ το δικο μου που αγόρασα απο geekbuying. Να ανησυχω και να εφοδιαστω με υπομονή; και έλεγα σε 15-20 μέρες θα το έχω. Αν κανει 1 μήνα τι κάνουμε τοτε....;;
Link to comment
Share on other sites

και εμένα με RF άρχιζε σε SG τέλειωνε , από το Τo2c το είχα πάρει και έκανε 20 μέρες ....μάλλον δεν παίζει ρόλο αυτό...
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ αγόρασα αυτό από αυτό το site: http://www.banggood.com/PIPO-M9-Pro-3G-Quad-Core-1_6GHz-10_1-Inch-Android-4_2-Tablet-p-82056.html

 

έχει αγοράσει κάνεις άλλος? ξέρουμε αν είναι αξιόπιστο και γενικά τι παίζει?? :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ αυτό από αυτό το site: http://www.banggood.com/PIPO-M9-Pro-3G-Quad-Core-1_6GHz-10_1-Inch-Android-4_2-Tablet-p-82056.html

 

έχει αγοράσει κάνεις άλλος? ξέρουμε αν είναι αξιόπιστο και γενικά τι παίζει?? :(

 

εμενα μου εκαναν "νερα"οταν τους ειπα να μου στειλουν με τον" γνωστο" τροπο αποστολης, οπως στελνουν ολα τα αλλα καταστηματα. δεν μπορουμε μου απαντησαν... μας χρεωνουν παρα πανω λεει... οταν τους ειπα οτι θα το γραψω αυτο εδω στο φορουμ μας για να το μαθουν και τα υπολοιπα ατομα ωστε να αγοραζουν απο ολα τα αλλα site που δεν εχουν αυτο το.... "προβλημα", αμεσως τα πηραν ολα πισω... και την παραγγελια μου παντως αν και ελεγε οτι ηταν σε stock την αργησαν παρα πολυ να την στειλουν και στα μειλ να απαντησουν... δεν ξαναπαιρνω εγω τιποτα απο αυτους... λες και δεν υπαρχουν μαγαζια..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Ωχχχ RF""" αρχίζει κ το δικο μου που αγόρασα απο geekbuying. Να ανησυχω και να εφοδιαστω με υπομονή; και έλεγα σε 15-20 μέρες θα το έχω. Αν κανει 1 μήνα τι κάνουμε τοτε....;;

 

Πιο πολύ σημασία έχει από τι τελειώνει.

2 πακέτα με SG που είχα πάρει, το πρώτο έκανε 8 εργάσιμες και το 2ο 14 μέρες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εκαναν "νερα"οταν τους ειπα να μου στειλουν με τον" γνωστο" τροπο αποστολης, οπως στελνουν ολα τα αλλα καταστηματα. δεν μπορουμε μου απαντησαν... μας χρεωνουν παρα πανω λεει... οταν τους ειπα οτι θα το γραψω αυτο εδω στο φορουμ μας για να το μαθουν και τα υπολοιπα ατομα ωστε να αγοραζουν απο ολα τα αλλα site που δεν εχουν αυτο το.... "προβλημα", αμεσως τα πηραν ολα πισω... και την παραγγελια μου παντως αν και ελεγε οτι ηταν σε stock την αργησαν παρα πολυ να την στειλουν και στα μειλ να απαντησουν... δεν ξαναπαιρνω εγω τιποτα απο αυτους... λες και δεν υπαρχουν μαγαζια..

 

 

ωωω μη μου λες τέτοια και κλαίω τα λεφτά μου.. :( ελπίζω να είναι όλα κομπλέ...

 

Διάλεξα και Netherland Direct Mail, ήταν 0,50 λεπτά χρέωση και λέει 7-10 business day παράδοση..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν την έχω πάρει την ταμπλέτα αλλά το μετάνιωσα..για λίγα γιούρια χαμηλότερα μου βγάλαν την πίστη και δε θα έχει και το original κουτί της αλλά χαρτόκουτο... 7 μέρες έκαναν να το διώξουν για το ταχυδρομείο..το κακό είναι ότι είχα δει μόνο μερικά θετικά σχόλια και έκανα βιαστικά την παραγγελία....μετά είδα και πολλά αρνητικά....ας ελπίσουμε.. :worry:
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μιλάμε για καταστήματα. Για επιλογή tablet μπορείς να ρωτήσεις πχ εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319161

Link to comment
Share on other sites

Για το κατάστημα Tmart τι γνώμη έχετε? Πήρε κάποιος γνωστός μου απο εκεί και σκέφτομαι και εγώ. Καθώς βλέπω όμως τις σελίδες των προϊόντων δεν βλέπω warranty π.χ 1 year, αλλά κάτω κάτω γράφει 180 day product warranty και γράφει τα εξής :

"All the products purchased from Tmart within 180 days since the shipping date can enjoy our over-all product warranty. If the products cannot work functionally (excluding physical damages and damages caused by incorrect usage), Tmart will repair the products for free or offer a replacement to the customers.

If the products cannot work properly after 180 days since shipping date, Tmart will still help forward the item to the manufacturer for repair. But customers should cover both the return shipping fee and the reshipping fee as well as any cost incurred during the process of repair.

If the unit cannot be repaired or the repairing fee is expensive, we will inform you of it before solving your problem. The original product will be shipped back in both these two cases:

1. The products cannot be repaired;

2. customer do not want to assume the repairing fee."

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά με τα "φτωχά" μου Αγγλικά, μετά τις 180 μέρες την έκατσα και πληρώνω οποιαδήποτε βλάβη?

Link to comment
Share on other sites

Αδερφια θελω να παρω το ONDA V975m απο το buyincoins.com ξερει κανεις αν θα πληρωσω τελωνείο ??

 

Operater

ψάξε λίγο στο e bay ή με το aliexpress.com είμαι 100% σίγουρος ότι δεν πληρώνεις γιατί έχω αγοράσει από αυτούς

Edited by foust
δεν ολοκλήρωσα το μήνυμα μου
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά σήμερα έλαβα το νέο μου ταβλετ . Δεν το περίμενα διότι περίμενα ένα κινητο aliexpress αγορά στις 12-3- 2014 και ακόμα να έρθει Το ταμπλετ ημερομηνία αγοράς 14 -3-2014 σε 24 ημέρες http://www.ebay.com/itm/Sanei-N903-9-Android-4-2-8GB-Dual-Core-Capacitive-Touch-Screen-Tablet-PC-WI-FI-/301069803274?pt=US_Tablets&hash=item4619289f0a

πολύ γρήγορα συσκευασία άψογη όσο για το ταμπλετ για τα χρήματα του άψογο όμορφη οθόνη με χρώματα ζωηρά , η αφή του ανταποκρινεται ικανοποιητικά , το wifi απόσταση γύρο στα 5 με 6 μέτρα σε άλλο δωμάτιο με τοίχο τέσσερις γραμμές . Σαν ποιότητα είναι στιβαρό και τα πλαστικά εξίσου καλά. Από πρώτης ματιάς είμαι ευχαριστημένος . Όσο για το κινητο μου αναμένω

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

εκανα μια παραγγελια απο το geekbuying thn 01/03/14 (Pipo tablet M6)

 

To δεμα "εφυγε" με singapore post την 17/03 και ακομα περιμενω... Φοβαμαι οτι έγινε στραβη... εστειλα απανωτα email στο geekbuying και δεν απαντησαν. Τελικα εκανα dispute στο paypal την 06/04/14 και περιμενω. Μεχρι τώρα δεν εχω καμμία απόκριση.

 

Τι με συμβουλευετε να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

Το tracking number τί σου βγάζει? Μπορούσες να περιμένεις μερικές μέρες ακόμα για να κάνεις dispute. Με το να στέλνεις απανωτά email δεν διευκολύνεις την κατάσταση, αλλά τους κουράζεις. Από την μία καθυστέρησαν να το στείλουν από την άλλη για την ημερομηνία που το έστειλαν είναι λογικό να μην το έχεις παραλάβει ακόμα. Οπότε αρχικά θα πρέπει να δεις που βρίσκεται το πακέτο μέσω του αριθμού σύστασης.

Διάβασε το παρακάτω οδηγό:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4945645

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

εκανα μια παραγγελια απο το geekbuying thn 01/03/14 (Pipo tablet M6)

 

To δεμα "εφυγε" με singapore post την 17/03 και ακομα περιμενω... Φοβαμαι οτι έγινε στραβη... εστειλα απανωτα email στο geekbuying και δεν απαντησαν. Τελικα εκανα dispute στο paypal την 06/04/14 και περιμενω. Μεχρι τώρα δεν εχω καμμία απόκριση.

 

Τι με συμβουλευετε να κανω ?

Εφοσον έφυγε 17/3, ειναι νωρίς ακόμη, μη βιάζεσαι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...