Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα

στις 19-7 παρειγγειλα το onda v975 απο το banggood και μου εδωσαν tracking number την επομενη.Βαζοντας το ομως στην εφαρμογη της singapore post αλλα και online μου λεει οτι το tracking number που εβαλα δεν ειναι σωστο ή οτι δεν υπαρχει τετοιο νουμερο.Γνωριζω πως πρεπει να περασουν μερικες μερες για να εμφανιστει αλλα δε θα επρεπε να φαινεται απο τη στιγμη που περασαν 10 μερες απο την ημερα της παραγγελιας?

υπαρχει και καπου αλλου να το δω το tracking number?

 

Να προσθεσω πως τα δυο τελευταια γραμματα απο το tracking number ειναι SE που με παραπεμπει στην sweden post.ειναι φυσιολογικο να εφυγε μεσω sweden post ή καποιο λακκο εχει η φαβα?

 

ευχαριστω

 

Τσεκαρε http://www.17track.net/index_en.shtml και http://trackitonline.ru/

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο μου βγαζει το 17track.net.

Για πειτε μου τη γνωμη σας.Να το περιμενω εντος 20 ημερων ή θα παρει παραπανω?

 

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:10171 Millisecond

Origin Country - Sweden:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/07/29 16:11:49

2014-07-26 06:28, The shipment item is under transportation, The item has been dispatched from Sweden Post, Direct Link's international terminal for onward transport abroad

2014-07-26 06:28, Sweden Post, Direct Link, Singapore, The item has been dispatched from Sweden Post, Direct Link's international terminal for onward transport abroad

2014-07-26 06:28, Order departed from sorting hub

2014-07-24 18:00, Order departed on flight from origin

2014-07-24 10:00, Order dispatched

2014-07-22 10:41, Order Shipment recorded

Link to comment
Share on other sites

και καλά είσαι εμένα έχει κολλήσει και το βιάζομαι:

2014-07-19 08:29, The shipment item is under transportation, The item has been dispatched from Sweden Post, Direct Link's international terminal for onward transport abroad

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

και τι εκανες?τους ειπες κατι?

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα στελνουν με την sweden posten ειναι εντελως αναξιοπιστη.

Αν στειλεις μειλ στην banggood θα βρεις το δικιο σου αραγε?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , δεν ειμαι και πολυ σχετικος με tablet , εχω δει αυτο (FNF) ifive 3 9.7" Retina Android 4.4 Quad-core Tablet απο mini take , εχετε καποια γνωμη ; Μηπως εχετε να προτεινετε καποιο αλλο μεχρι 130 ευρω , στις 9.7 η 10.1 ιντσες ;

Παντως τα χαρακτηριστικα του συγκεκριμενου ταμπλετ μου φανηκαν πολυ καλα , ομως δεν ξερω αν ισχυουν αυτα τα χαρακ. οταν παιρνεις Κινεζικο αγνωστο ( για μενα ) ταμπλετ Κοιταξα και για αυτο που προτεινετε onda v975 αλλα δεν το βρηκα στα 135 η 145 αλλα στα 195 ευρω και δεν θελω να δωσω τοσα......

Link to comment
Share on other sites

τελικα εκανα λαθος . Οι τιμες ηταν σε δολαρια...... Κοιτωντας στο http://www.geekbuying.com ειδα και αυτο το ταμπλετ με καλα χαρακτηριστικα M6--9.7 Inch 1.8Ghz RK3188 Tablet PC Android 4.2 Quad-core 2GB/16GB Retina Capacitive Touch Screen 2048*1536 - Silver δεν εχει gps αλλα δεν με πειραζει καμια γνωμη.....
Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια ατυχια που ειχα με το fnf ifve x3 αποφάσισα να παραγγείλω το onda v975 μαζι λεω να παρω και ενα 3g dongle. απο που προτείνεται να το παραγγείλω?

Μια πρόταση μόνο για το 3g dongle.

Δεν είναι όλα συμβατά με όλα τα ταμπλετ, οπότε ψάξτο καλά πριν αγοράσεις το στικακι.

Καλύτερα να πας για mifi που σίγουρα δουλεύει και συνδεεις ασύρματα όσες συσκευές θες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

και καλά είσαι εμένα έχει κολλήσει και το βιάζομαι:

2014-07-19 08:29, The shipment item is under transportation, The item has been dispatched from Sweden Post, Direct Link's international terminal for onward transport abroad

Τελικα ειχες κανενα νεοτερο?Γιατι οπως βλεπω θα τα παρουμε το σεπτεμβριο και εσυ και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειχες κανενα νεοτερο?Γιατι οπως βλεπω θα τα παρουμε το σεπτεμβριο και εσυ και εγω.

Έχω απογοητευτεί το ήθελα τόσο πολύ παρέλαβα ένα έσπασε λίγο η οθόνη και αυτό είναι το 2ο αλλά δε με θέλει να έχω ταμπλέτες αυτό το καλοκαίρι

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις βλέπω κάποιο φως: Receive Item At Office Of Exchange
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις βλέπω κάποιο φως: Receive Item At Office Of Exchange

 

Τι λέει ήρθε; Πότε έφυγε από εκεί.Εγώ τους έστειλα μέιλ και μου απάντησαν ότι πρέπει να κάνω υπομονή Γιατί κάνει από 7-20 εργάσιμες μέρες.Είμαι αισίως στην 11η μέρα.Για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν ήρθε ακόμα απλά άρχισε να φαίνεται στα ΕΛΤΑ Θέλει ίσως καμιά βδομάδα ακόμη

 

Φυσικά το καλοκαίρι έχει σχεδόν περάσει και γω λείπω

 

Ελπίζω αν τελικά φτάσει να το κρατήσουν στα ΕΛΤΑ για μερικές βδομάδες

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους...

Θα ήθελα να βρω ένα ε... αξιόπιστο Quad Core tablet 8''- 8,5'' με καλή ανάλυση από 1280 x 800 και πάνω,

από 1GB Ram / 16GB Storage, wifi, gps και 3g αν είναι δυνατόν. Θα με ενδιέφερε πάρα πολύ και το NFS !!!

 

Είδα το Onda V975 που αναφέρει ο timkos40, αλλά είναι μάλλον μεγάλο.....

Έχετε να μου προτείνετε κάτι σχετικό κοντά στα 200 ευρώ ;

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , παραγγειλα ενα ταμπλετ απο geekbuying , και οταν πατησα επανω στον αριθμο παραγγελιας να δω τι γινεται ειδα οτι μου εχουν βαλει λαθος shipping address . Προφανως εβαλαν την διευθυνση που εχω βαλει στο paypall γιατι ειναι η παλια διευθυνση του μαγαζιου μου . Μαλιστα επειδη εχω παραγγειλει 2 πραγματα , το ταμπλετ και ενα HDMI καλωδιο αλλα με ξεχωριστες παραγγελιες , το ενα το στελνουν με sigapoure post και εχει φυγει ενω το ταμπλετ με china post και δεν εχει φυγει . Τι να κανω , με ποιον να επικοινωνησω εδω ωστε να αλλαξω διευθυνση με τα ΕΛΤΑ ? Μηπως ξερεται με ποιον συνεργαζονται στην Ελλαδα? :( :confused: :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Αύριο πρωί πρωί στο chat του geekbuying για να τους προλάβεις να τους πεις να αλλάξουν την διεύθυνση. Από την στιγμή που θα σταλεί δεν μπορεί να αλλαχτεί η διεύθυνση.

Ελπίζω τουλάχιστον να είναι στο δικό σου όνομα.

Link to comment
Share on other sites

mini wifi εχεις να προτεινεις κανενα? σε ευχαριστω.

 

Mifi λέγεται και εγώ έχω το κορυφαίο tplink 3020 με ένα στικ της Huawei.

Γενικά το συγκεκριμένο mifi υποστηρίζει πάρα πολλά μοντέλα, οπότε αν μπεις στην επίσημη ιστοσελίδα του θα δεις αν σε ενδιαφέρει κάποιο συγκεκριμένο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στο δικο μου ονομα και εχουν και τηλεφωνο , αλλα το θεμα ειναι να βρω με ποια κουριερ συνεργαζονται εδω ωστε να μιλησω μαζι τους
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι με κούριερ. Μέσω ελτα θα 'ρθουν οπότε μην περιμένεις τίποτα.

Η διεύθυνση που θα σταλεί είναι τουλάχιστον στην πόλη σου? Αν ναι το παρακολουθείς μέσω tracking number και όταν το δεις ότι φτάσει στο ταχυδρομείο περνάς από εκεί και το παίρνεις. Στην χειρότερη να περάσεις από την διεύθυνση που θα σταλεί για να πάρεις το ειδοποιητήριο.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει ήρθε; Πότε έφυγε από εκεί.Εγώ τους έστειλα μέιλ και μου απάντησαν ότι πρέπει να κάνω υπομονή Γιατί κάνει από 7-20 εργάσιμες μέρες.Είμαι αισίως στην 11η μέρα.Για να δούμε.

 

τελικά έφτασε το κατάστημα των ΕΛΤΑ αλλά εγώ λείπω!! έκανα αίτηση ανακατεύθυνσης σε άλλα ΕΛΤΑ !

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

τελικά έφτασε το κατάστημα των ΕΛΤΑ αλλά εγώ λείπω!! έκανα αίτηση ανακατεύθυνσης σε άλλα ΕΛΤΑ !

 

Χρεώθηκες κάτι έξτρα;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Χρεώθηκες κάτι έξτρα;

 

στάνταρ χρέωση 2,2€

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...