Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι απο αθηνα ειμαι....δεν το ξερα αυτο,σε ποια περιοχη ειναι?

 

Οχι οχι συγνωμη θεσσαλονικη ειναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας παιδιά

εδώ ένα ελληνικό review για το Ainol 7 Paladin, το πρώτο με ice cream sandwich

 

http://athensville.blogspot.com/2012/01/android-40-tablet-80.html

 

Φαίνεται πολύ καλή πρόταση νομίζω.Για τα λεφτά του φυσικά.

Ο επεξεργαστής του μου φαίνεται λίγο άγνωστος.

JZ4770 (Xburst) 1GHz

GPU: GC860

 

Θα ήθελα την άποψη απο κάποιον σχετικό, αν υπάρχει οποιοδήποτε θέμα συμβατότητας του επεξεργαστή αυτού με διάφορες εφαρμογές. Κάτι τέτοιο διάβασα σε ένα σχόλιο κάτω από το προϊόν και η απάντηση του σαιτ ήταν οτι θα λυθεί το θέμα σύντομα με μια αναβάθμιση.

 

Θέλω να πάρω δώρο ένα ταμπλετ για τους γονείς μου και νομίζω αυτό με 80 ευρώ είναι καλή περίπτωση. Δεν έχουν απαιτήσεις άλλωστε. Θέλω να τους κάνω να ξεκολλήσουν απο την τηλεόραση και να μάθουν το ιντερνετ :p:p

 

Και μια σημαντική ερώτηση: Αν το μαρκάρω σαν δώρο και τους ζητήσω να το τιμολογήσουν 40 ευρώ τότε πάλι θα πρέπει να πληρώσω τελωνείο ή είναι μουφα αυτά που διαβάζω κατά καιρούς? Αυτό βέβαια μάλλον θα μου το λύσουν όσοι έχουν ήδη αγοράσει από Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν μου καθεται κλ!Ποιος με 80 ευρω σου δινει capacitive κλπ.Καθως και 4.0 που δεν εχνουν ακομα ναβαθμιστει μοντελα μεγαλων κατασκευαστων!Τι παιζει;

Vodafone 858 Smart(Huawei U8160):Android 2.2

Crypto Passepartout 70 R84:Android 2.3

:)

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν μου καθεται κλ!Ποιος με 80 ευρω σου δινει capacitive κλπ.Καθως και 4.0 που δεν εχνουν ακομα ναβαθμιστει μοντελα μεγαλων κατασκευαστων!Τι παιζει;

 

Μα τόσο έχει :) , αυτό με το 4.0 και τους μεγάλους κατασκευαστές είναι άλλο ζήτημα (έχω samsung galaxy s και ξέρω :) )

ο κατασκευαστής θα πάρει την 4αρα αλλά θα πρέπει να την προσαρμώσει κίολας (να βάλει το δικό του launcher κλπ κλπ) ο κινέζος δεν έχει να κάνει τόσες customies

και το ramos w6hd (120 ευρώ) που θα πάρω (κάποια στιγμή) και αυτό έχει 4.0

 

τέσπα , το παλαντιν πρέπει να είναι καλό για τα λεφτά του (από όσα έχω διαβάσει) απλά δεν έχει hdmi

Link to comment
Share on other sites

το οτι δεν εχει καμερα και δεν υποστηρίζει βιντεοκλησεις μεσω σκυπε, ειναι μεγαλο μειονέκτημα κατα τη γνώμη μου..

 

επίσης στα βιντεάκια , δεν ειδαμε αυτό το παιχνιδι.. HEAVY GUNNER 3D

το οποιο το παρουσιάζουν σχεδόν παντα απο το μεριμομπιλες...

 

Προφανως ειναι ενα αρκετο καλό προιόν, δίχως να κάνει ιδιαίτερα πράγματα,,,

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ herotab s1 και aoson m19 από merimobiles, έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά περίπου, ή πιο από τα δυο είναι πιο καλό. Βιντεακια στο youtube για το herotab δεν έχω βρει για να δω πως είναι. Βασικά με χαλάει το Bluetooth που δεν έχει το aoson.

Παίζουν και τα δυο 3d παιχνίδια χωρίς να σπάει η κίνηση;

Μπορούν να κάνουν και τα δυο βιντεοκλήση μέσω skype;

Από θέμα αυτονομίας και οθόνης πιο είναι πιο καλό;

Υπάρχουν τόσο πολλά και δεν ξέρω πως είναι ποιοτικά από θέμα οθόνης και υλικών κατασκευής. Όποιος έχει δει κάποιο από τα παραπάνω ας γράψει εντυπώσεις.

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Θα συνιστούσα την αποφυγή του Paladin διότι ο επεηεργαστής του δεν υποστηρίζει καμία εφαρμογή που είναι γραμμένη για ARM επεξεργαστές.

 

Στα καλά νέα τώρα, έχω στα χέρια μου το Μ19 και ετοιμάζω μέσα στο Σ/Κ το review.

 

Πρώτες εντυπώσεις.

 

Πανέμορφο. Super ελαφρύ και λεπτό. Η οθόνη του τα σπάει κανονικά. Πάρα πολύ ευαίσθητη και πολύ καλές γωνίες θέασης. Με το brightness στο 0% και και όλα φαίνονται μια χαρά σε εσωτερικούς χώρους. Bootάρει πάρα πολύ γρήγορα, και γενικώς τρέχει το παν πολύ γρήγορα. Wi-fi δυνατό και βρίσκει με ευκολία πολλά δίκτυα. To HDMI δεν κάνει cloning αλλά υποστηρίζει ασύρματο USB ποντίκι/πληκτρολόγιο οπότε problem solved. Έχει Android 2.3.1 με user interface από Android 3.0. Λειτουργεί τέλεια και είναι πολύ όμορφο και εύχρηστο. Οι κάμερες ΟΚ επίσης. Η συσκευασία και το κουτί εξαιρετικά.

 

Περισσότερα συντόμως.....:)

Link to comment
Share on other sites

Θα συνιστούσα την αποφυγή του Paladin διότι ο επεηεργαστής του δεν υποστηρίζει καμία εφαρμογή που είναι γραμμένη για ARM επεξεργαστές.

 

Στα καλά νέα τώρα, έχω στα χέρια μου το Μ19 και ετοιμάζω μέσα στο Σ/Κ το review.

 

Πρώτες εντυπώσεις.

 

Πανέμορφο. Super ελαφρύ και λεπτό. Η οθόνη του τα σπάει κανονικά. Πάρα πολύ ευαίσθητη και πολύ καλές γωνίες θέασης. Με το brightness στο 0% και και όλα φαίνονται μια χαρά σε εσωτερικούς χώρους. Bootάρει πάρα πολύ γρήγορα, και γενικώς τρέχει το παν πολύ γρήγορα. Wi-fi δυνατό και βρίσκει με ευκολία πολλά δίκτυα. To HDMI δεν κάνει cloning αλλά υποστηρίζει ασύρματο USB ποντίκι/πληκτρολόγιο οπότε problem solved. Έχει Android 2.3.1 με user interface από Android 3.0. Λειτουργεί τέλεια και είναι πολύ όμορφο και εύχρηστο. Οι κάμερες ΟΚ επίσης. Η συσκευασία και το κουτί εξαιρετικά.

 

Περισσότερα συντόμως.....:)

 

αντε ντε γκαστρομενοι να ειμασταν θα γεννουσαμε!!! :lol::lol::lol:

 

το περιμενουμε πως και πως ;)

 

οντως στο m12 που το συνδεσα στην τηλεοραση μολις αρχιζει να δειχνει η τηλεοραση την εικονα του tablet τοτε αυτο σβηνει και πας στα τυφλα.αλλα σιγουρα δεν χαλαει την εικονα ενος πολυ καλου tablet.ΠΕΡΙΜΕΝΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις.

 

Πανέμορφο. Super ελαφρύ και λεπτό.............

 

Περισσότερα συντόμως.....:)

 

Περιμένουμε εναγωνίως :)

Θα ήθελα αν σου είναι εύκολο επιδή με ενδιαφέρει πολύ το 3G (50% χρήση) αν υποστηρίζεται με στίκ η αν υπάρχει άλλη πρόταση με built in 3G από 8" έως 9.7" μιας και η χρήση του είναι κυρίως εξωτερική.

 

Ευχαριστώ

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εναγωνίως :)

Θα ήθελα αν σου είναι εύκολο επιδή με ενδιαφέρει πολύ το 3G (50% χρήση) αν υποστηρίζεται με στίκ η αν υπάρχει άλλη πρόταση με built in 3G από 8" έως 9.7" μιας και η χρήση του είναι κυρίως εξωτερική.

 

Ευχαριστώ

 

Τσέκαρα το Μ19 με ένα Huawei 1750 USB 3G stick και δούλεψε κατευθείαν....Οπότε είσαι ΟΚ

 

Και σαν πρώτη γεύση ανέβασα φωτογραφίες μέχρι να να ετοιμαστεί το video και το κείμενο :)

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρα το Μ19 με ένα Huawei 1750 USB 3G stick και δούλεψε κατευθείαν....Οπότε είσαι ΟΚ

 

Και σαν πρώτη γεύση ανέβασα φωτογραφίες μέχρι να να ετοιμαστεί το video και το κείμενο :)

 

μπορει να παιξει και usb bluetooth;

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

καλημερακ παλι....πηγα να παραγγειλω το Aoson M19 αλλα ειδα πως υπαρχει κ εκδοση 3g με 60$ παραπανω,να παρω με το 3g η δεν χρειαζετε?κ κατι αλλο ,επειδη βλεπω απο το σαιτ πως ειναι στον καναδα,εσει παιδια που το παραγγειλατε απο κει δεν πλρωσατε τελωνειο ε?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

http://www.pandawill.com/ainol-novo8-tablet-pc-android-22-8-inch-hd-screen-cortex-a9-hdmi-8gb-trackball-white-p52148.html

ή

http://www.pandawill.com/cube-u10gt-tablet-pc-8-inch-android-23-8gb-hdmi-hd-screen-white-p53745.html

αξιζει παιδια? υπαρχει κατι καλυτερο σε 8 inch και ανω?σε αυτα τα χρηματα!

Edited by oeofotisoeo
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κανείς το LY-F1? Φαίνεται αρκετά καλό και φθηνό τάμπλετ. Από τα λίγα που διάβασα θα πάρει και ICS. Ήδη πρέπει να έχουν βγει κάποιες roms.
Link to comment
Share on other sites

το εχει κανεις ? http://www.pandawill.com/ployer-momo11-tablet-pc-97-inch-android-23-16gb-1g-ram-black-p54281.html

αξιζει τα λεφτα του?υπαρχει κατι καλυτερο σε 9+ Inch ? σε αυτα τα χρηματα!

Link to comment
Share on other sites

το εχει κανεις ? http://www.pandawill.com/ployer-momo11-tablet-pc-97-inch-android-23-16gb-1g-ram-black-p54281.html

αξιζει τα λεφτα του?υπαρχει κατι καλυτερο σε 9+ Inch ? σε αυτα τα χρηματα!

 

Σε αυτήν την τιμή είναι super.

 

Δεν το έχει κανείς ακόμα εκτός από ένα τύπο που το πήρε από την Ployer Σιγκαπούρης.

 

Πολύς κόσμος το περιμένει, είναι να βγει από στιγμή σε στιγμή πάνω από ένα μήνα τώρα και τελικά ποτέ δεν βγαίνει απ'ότι φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Γλυκοκοιταζω το ainol aurora αλλα επειδη την εχω πατησει ηδη μια φορα με τα κινεζακια θα ηθελα την αποψη σας...
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

το εχει κανεις ? http://www.pandawill.com/ployer-momo11-tablet-pc-97-inch-android-23-16gb-1g-ram-black-p54281.html

αξιζει τα λεφτα του?υπαρχει κατι καλυτερο σε 9+ Inch ? σε αυτα τα χρηματα!

 

Ψάχνομαι για κάτι καλό . Ποια η γνώμη σας γιαυτό?

 

Μοιάζει με αυτό που πήρα εγώ από το Εβαυ. Φίλε είναι πάρα πολύ καλο . Ήδη του πέρασα android 4.03 και είναι τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρα το Μ19 με ένα Huawei 1750 USB 3G stick και δούλεψε κατευθείαν....Οπότε είσαι ΟΚ

 

Και σαν πρώτη γεύση ανέβασα φωτογραφίες μέχρι να να ετοιμαστεί το video και το κείμενο :)

 

Καλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το M19 από http://www.merimobiles.com/Aoson_M19_9_7inch_IPS_Screen_1024_768_4_3_Android_p/meri3375.htm

αλλά με προβληματίζει το γεγονός ότι δεν έχει το Logo στο πίσω μέρος όπως σε άλλα site που το πουλάνε...λέει παρακάτω σε σχετική ερώτηση ότι είναι το αυθεντικό αλλά προβληματίζομαι...έχετε κάποια σχετική εμπειρία από το συγκεκριμένο ή ακόμα καλύτερα μήπως έκανε κανείς αγορά από εκεί...??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το M19 από http://www.merimobiles.com/Aoson_M19_9_7inch_IPS_Screen_1024_768_4_3_Android_p/meri3375.htm

αλλά με προβληματίζει το γεγονός ότι δεν έχει το Logo στο πίσω μέρος όπως σε άλλα site που το πουλάνε...λέει παρακάτω σε σχετική ερώτηση ότι είναι το αυθεντικό αλλά προβληματίζομαι...έχετε κάποια σχετική εμπειρία από το συγκεκριμένο ή ακόμα καλύτερα μήπως έκανε κανείς αγορά από εκεί...??

 

Εγω εχω παραγγειλει το m12 απο εκει και μου ηρθε κανονικα με το logo,και δεν χρειαστηκε να κανω καποια ενεργεια απο μερους μου.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα, αγόρασα το παραπάνω tablet και είπα να πω δυο λογία για την συσκευή

 

Το Ramos w6hd είναι μια ακόμα κινεζική συσκευή... Παρουσιάστηκε πριν λίγο καιρό σε δυο εκδόσεις λειτουργικού Android,μια με 2,3.6 και αμέσως μετά με την ics οπου και έγινε το πρώτο tablet με την νέα εκδοσή του Android.. To tablet είναι αρκετά ποιοτικό παρότι κινεζικό και έρχεται σε λευκό χρώμα...Στην 2,3.6 είχε επίσημο market ενώ στην 4 φοράει το Go Market και η ramos εξήγησε ότι θα μπει σε αναβάθμιση το επίσημο.Το tablet υποστηρίζεται των 1,5μηνα που κυκλοφορεί με αναβαθμίσεις απο την Ramos...Στα ενδότερα έχουμε έναν μονοπύρηνο επεξεργαστή Α9 όπως μαρτυράει και η πρώτη εικόνα κατά την εκκίνηση του Χρονισμενο στο 1Ghz και μια ram 512mb με GPU την πολύ καλή mail400... Έχουμε εσωτερική μνήμη 8Gb και επέκταση μεσώ microSD,Η ανάλυση είναι 1024 επι 600 με ppi170(μεγαλύτερο απο του Ipad)... Στην χρήση το tablet πηγαίνει αρκετά καλά με κάποια μικροκοληματα στο tapatalk οσον αφορα το scroll κατα τα αλλά λειτουργεί πολύ καλά και με πλήρη multitasking και οχι πάγωμα εφαρμογών.Τα ηχεία του είναι μέτρια σε δυναμη και το tablet παιζει μεχρι και 1080p άψογα... Εξωτερικά έχουμε δυο κάμερες,την εμπρόσθια με ανάλυση 0,3mp και την πισω με 2mp...Το skype λειτουργεί τελεία σε βιντεοκληση. Επίσης έχει έξοδο miniHDMI που συνδέεται στην tv και σου δίνει έξοδο καθαρή μέχρι 1080p,Απο εκεί και πέρα μπορεί να γίνει ένα μινι media player μιας και παίζει τα πάντα απο θέμα codecs... Η μπαταριά αντέχει σε σκληρή χρήση κοντά στις 5-ώρες Δυστυχώς λόγω αναλύσεις για την ώρα έχει μεγάλη ασυμβατότητα με τα HD παιχνίδια της Gameloft. Περισσότερα στο βίντεο που ακολουθεί.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει με αυτό που πήρα εγώ από το Εβαυ. Φίλε είναι πάρα πολύ καλο . Ήδη του πέρασα android 4.03 και είναι τέλειο.

 

Φίλε μου έχεις το Cube u9GT2?

Εχεις εγκαταστήσει την 4.0.3 από τον κινέζο ή από το XDA? Σου δουλεύουν όλα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Dropad A8X εδω και λιγες μερες. Δουλευει μεχρι στιγμής με καθημερινη πολυωρη χρηση πολύ καλα. Το πήρα απο pandawill με freeshipping $150 περίπου 115ευρω. Με τελωνεια κλπ δεν ειχα κανενα προβλημα.

 

Στα μειον της συσκευης θα ελεγα τα εξης

 

Το wifi δεν εχει καλη ληψη.

Το GPS κλειδωνει αλλα θελει λιγο χρονο.

Η μπαταρία θεωρητικά ειναι 4000mah κραταει περιπου 4 ωρες με wifi και σερφαρισμα.

Στο USB host εχω συνδεσει μονο φλασακια μεχρι στιγμής. Ενα 8gb δε το βλεπει ενα 4gb το βλέπει αλλα χανει την sdcard. Δε πρεπει να ειναι θεμα χωρητικότητας αλλα κατασκευαστη του φλασακιου μιας και υποτιθεται αναγνωριζει μεχρι 500GB σκληρο.

Το ηχειο και η καμερα ειναι μετρια.

Δε μου δουλευει το "talk" app.

Ωστοσο ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την γενικοτερη λειτουργια και χρηση ειδικα αν υπολογισεις ποσο κοστιζει η ταμπλετα

 

Το βασικο προβλημα ειναι οτι ο SAAYI που ειναι απο πίσω σταματησε να το υποστηρίζει. Οποτε μενουμε με το android 2.3.1 και τελος.

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι λεει αυτο εδω αξιζει τα λεφτα του?
http://www.i-love-electronic.com/voosoo-v10-97inch-wsvga-screenfreescale-imx515-1ghz-cpuandroid-22flash-101wcdmawifi-p-330.html

μηπως το εχει κανενας να μας πει εντυπωσεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...