Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιτά το Ramos w6hd

 

Δεν έχει σε αυτή την έκδοση Android Market. Πως περνάς εφαρμογές; Επίσης ξέρει κανείς αν υποστηρίζει Skype?

 

Συγκριτικά με τα Ainol Novo 7 Elf και Ainol NOVO Aurora IPS?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει Το. Go market και είχα βάλει και καναδυο ακόμα αλλά τελικά το έκανα root και του περασα το επίσημο android market... ούτως η άλλος έτρεχε κανονικά. Και apk. Skype υποστηρίζει τέλεια με βιντεοκληση που πολλά tablet δεν το καταφέρνουν

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Aoson m12 η cube u9gt2? Πιο να επιλεξω;;:confused: τα στικακια της

Wind,cosmote,vodafone(καρτοinternet) κλπ. υποστηρίζονται στο cube και aoson? ; Το cube υποστιριζει hdmi?

Edited by oeofotisoeo
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και γω το Cube u9gt2 αλλά ακόμα δεν το έστειλαν.. μετα τις 6 Φεβρουαρίου, βάλε και κανα 2 εβδομάδες+ μέχρι να έρθει :(

έχω βρει και αυτό το forum http://www.slatedroid.com/forum/217-unlisted-rk2918/ για custom roms κλπ..

Thx θα το κοιτάξω ,αν και βρήκα και το θέμα στο xda

 

Aoson m12 η cube u9gt2? Πιο να επιλεξω;;:confused: τα στικακια της

Wind,cosmote,vodafone(καρτοinternet) κλπ. υποστηρίζονται στο cube και aoson? ; Το cube υποστιριζει hdmi?

 

Στικάκι δεν έχω να δοκιμάσω.HDMI όχι

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Σε κινεζια aoson m19..

 

Ευχαριστω!

Αυτο το Zenithink ZT280-C10 / Zepad C91 10.1 inch ICS 4.0 με μόλις 210usd (156€) δεν λεει καθόλου ? Γιατι ειναι παρα πολυ οικονομικο νομιζω !

Τί γνωμη εχετε για το συγκεκριμενο ταβλετ ?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά συσκευή είναι, εγώ πήρα το Ramos w6hd που είναι και λίγο πιο οικονομικό και κάνω μια χαρά την δουλειά μου.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά συσκευή είναι, εγώ πήρα το Ramos w6hd που είναι και λίγο πιο οικονομικό και κάνω μια χαρά την δουλειά μου.

 

μιας και εγώ ακόμα περιμένω το δικό μου w6hd (πέσαμε πάνω σε γιορτές) πια έκδοση είχες όταν το πήρες ;

έχεις αναβαθμίσει σε 20120112 ή 20120115 (ανεπίσημες από ότι κατάλαβα) ή 20120130 (επίσημη αλλά παίζει να <brickarei> τη συσκευή αν κατάλαβα) ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το M19 από http://www.merimobiles.com/Aoson_M19_9_7inch_IPS_Screen_1024_768_4_3_Android_p/meri3375.htm

αλλά με προβληματίζει το γεγονός ότι δεν έχει το Logo στο πίσω μέρος όπως σε άλλα site που το πουλάνε...λέει παρακάτω σε σχετική ερώτηση ότι είναι το αυθεντικό αλλά προβληματίζομαι...έχετε κάποια σχετική εμπειρία από το συγκεκριμένο ή ακόμα καλύτερα μήπως έκανε κανείς αγορά από εκεί...??

 

σημερα μου ηρθε το M19,και εχει logo κανονικα..;);)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω κανά tablet,αλλά επειδή πολλά χρήματα δεν παίζουν είδα το Ainol Novo Aurora με IPS panel και γενικά απο ότι είδα έχει πάρα πολύ καλά χαρακτηριστικά.Τι γνώμη έχετε για αυτό??

 

http://www.merimobiles.com/Ainol_NOVO_Aurora_IPS_HD_screen_ICS_4_0_8GB_1GB_p/meri0729.htm

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

μιας και εγώ ακόμα περιμένω το δικό μου w6hd (πέσαμε πάνω σε γιορτές) πια έκδοση είχες όταν το πήρες ;

έχεις αναβαθμίσει σε 20120112 ή 20120115 (ανεπίσημες από ότι κατάλαβα) ή 20120130 (επίσημη αλλά παίζει να <brickarei> τη συσκευή αν κατάλαβα) ;

 

Δεν θυμάμαι ποία είχε... έβαλα την 20111229(αν θυμάμαι σωστά το όνομά) και μετά επελεξα για Χάρη του επίσημου market να πάω στην custom η οποία είχε κάποια θέματα, οπότε φλασαρα πάλι αυτήν την έκδοσή που είχα και του έκανα root και του έβαλα market επίσημο.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω κανά tablet,αλλά επειδή πολλά χρήματα δεν παίζουν είδα το Ainol Novo Aurora με IPS panel και γενικά απο ότι είδα έχει πάρα πολύ καλά χαρακτηριστικά.Τι γνώμη έχετε για αυτό??

 

http://www.merimobiles.com/Ainol_NOVO_Aurora_IPS_HD_screen_ICS_4_0_8GB_1GB_p/meri0729.htm

Παντως δες το και εδω που το εχει και στα 2 χρωματα (ασπρο-μαυρο) αλλα και ποιο φτηνα.

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

σε 8'' με gps και ics(πολλα ζηταω ε?!)εχετε να προτεινεται κατι?

Ramos 13whd

το κακό είναι ότι δεν το έχω βρεί διαθέσιμο ακόμα.

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Παντως δες το και εδω που το εχει και στα 2 χρωματα (ασπρο-μαυρο) αλλα και ποιο φτηνα.

 

Ευχαριστώ :) Η διαφορά δεν είναι μεγάλη αλλά,αυτό δεν έχει καμία σχέση...

Έχει κανείς άποψη για το Novo Aurora???Για πείτε...

 

Έχει ψωνίσει κανείς από το συγκεκριμένο κινεζομάγαζο???Είναι αξιόποιστο??

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Ramos 13whd

το κακό είναι ότι δεν το έχω βρεί διαθέσιμο ακόμα.

 

αυτο εννοεις?http://www.merimobiles.com/Ramos_W13HD_ICS_4_0_8inch_High_Resolution_Dual_Cam_p/meri0737.htm

Link to comment
Share on other sites

Το cube δεν έχει καθόλου HDMI ή έχει micro HDMI;

 

Edit

Eίδα σε βιντεάκι πως δεν έχει καθόλου HDMI,μεγάλο μείον για μένα...

Δεν πειράζει πάμε για κανά άλλο...

Edited by weaponlord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το cube δεν έχει καθόλου HDMI ή έχει micro HDMI;

 

Edit

Eίδα σε βιντεάκι πως δεν έχει καθόλου HDMI,μεγάλο μείον για μένα...

Δεν πειράζει πάμε για κανά άλλο...

 

στις 9.7'' μάλλον μόνο το m19 αξίζει (αν θες και το hdmi) δες το αντίστοιχο post του tabletistas (με τα review που έχει κάνει)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έκανα την αναβάθμιση από το XDA . Δουλεύουν όλα ρολόι!!!:lol:

 

Εμένα ήρθε τελικά με Android 2.3 και 2 σημαντικά προβλήματα

Μαρκετ δεν δουλευει, μια στις 5 ανοιγει η αρχική μόνο

o Browser ανοιγει την αρχικη και μετά κολλάει.

Κατέβασα το αρχειο απο τους xda για να κάνω την αναβάθμιση αλλά ενώ εβαλα τους Vista AMD64 drivers το εργαλείο flashing tool δεν συνδέεται με τίποτα για να αρχίσει η αναβάθμιση.

Εχεις καμιά ιδέα?Εσύ με τι υπολογιστή το έκανες?

Κρίμα γιατί κατά τα άλλα είναι πολύ γρήγορο και ποιοτικό.

Edited by tsak8

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε το M19,και εχει logo κανονικα..;);)

σε τι χρωμα ερχεται απο τα 3 το M19?μπορεις να ανεβασεις καμια φωτο? στο merimobiles λεει μονο σιλβερ.!

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει ότι η έκδοση 2.3 έχει προβλήματα ασυμβατότητας με κάποια routers Το πρόβλημα ξεπεράστηκε σε όσους έκαναν την αναβάθμιση στην 4.03 .

Τώρα εγώ την αναβάθμιση την έκανα σε υπολογιστη με windows XP sp3 ακολουθώντας τις παρακάτω οδηγίες , και χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα σε όλη τη διαδικασία :

To install:

1. MAKE SURE YOU FULLY RECHARGED U9GT2 BEFORE FLASHING!

2. Turn off U9GT2

3. Start RKBatchTool.exe

4. Press and hold "Volume Down" button and connect to PC via USB cable

5. If you're doing this for the first time, Windows will prompt you for drivers for "RK29 device". Use appropriate drivers from "Driver" folder

6. If you did everything correctly upto now then you will see a green square in RKBatchTool.

7. In RKBatchTool click "FW Path ..." and select "CubeU9GT21.04GB.img"

8. Click "Restore". Wait 5 min or so... U9GT2 will start automatically after it's done.

Link to comment
Share on other sites

σε τι χρωμα ερχεται απο τα 3 το M19?μπορεις να ανεβασεις καμια φωτο? στο merimobiles λεει μονο σιλβερ.!

 

σε ασημι ηρθε και ειναι πολυ ομορφο!

 

http://imageshack.us/photo/my-images/841/cimg0133h.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/833/cimg0134d.jpg/

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει ότι η έκδοση 2.3 έχει προβλήματα ασυμβατότητας με κάποια routers Το πρόβλημα ξεπεράστηκε σε όσους έκαναν την αναβάθμιση στην 4.03 .

 

ναι το βρήκα και εγω.επεσα στην περίπτωση:(

Τώρα εγώ την αναβάθμιση την έκανα σε υπολογιστη με windows XP sp3 ακολουθώντας τις παρακάτω οδηγίες , και χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα σε όλη τη διαδικασία :

To install:

1. MAKE SURE YOU FULLY RECHARGED U9GT2 BEFORE FLASHING!

2. Turn off U9GT2

3. Start RKBatchTool.exe

4. Press and hold "Volume Down" button and connect to PC via USB cable

5. If you're doing this for the first time, Windows will prompt you for drivers for "RK29 device". Use appropriate drivers from "Driver" folder

6. If you did everything correctly upto now then you will see a green square in RKBatchTool.

7. In RKBatchTool click "FW Path ..." and select "CubeU9GT21.04GB.img"

8. Click "Restore". Wait 5 min or so... U9GT2 will start automatically after it's done.

 

Αυτό κάνω και εγω αλλά δεν αναβει πρασινο με τίποτα.

θα προσπαθησω σε υπολογιστή με ΧΡ σαν τον δικό σου με τους χ86 drivers

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

 

πολυ ωραιο φιλε μου, μεγια!θα το παραγγειλω και εγω απο merimobiles απο Δευτερα!η 0.3 mp camera με προβλιματιζει λιγο διοτι το θελω για skype video.Την δοκιμασες καθολου?Με android 2.3 ηρθε? Και αν ναι, ποτε περιπου θα βγει αναβαθμιση σε 4?γνωριζει κανεις τπτ?

Edited by oeofotisoeo
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσο καιρο εχετε κινεζικα tablet?αναρωτιεμαι οσο αφορα αντοχη στο χρονο,αξιζουν σαν αγορα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...