Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κάποιος άποψη για το παρακάτω μαγαζί; Έχει ένα tablet με windows 7 10'' στα 65€ + 30€ έξοδα αποστολής. Τι χάνω; Στέλνουν πλαστικά δείγματα; Τους έστειλα e-mail και μου απάντησαν ότι η τιμή είναι σωστή. Τι παίζει;

http://www.hknncc.com/index.php/tablet-pc/9-7-inch-tablet-pc-netbook-windows-7-capacitive-multi-touch-resistive-screen.html

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κάποιος άποψη για το παρακάτω μαγαζί; Έχει ένα tablet με windows 7 10'' στα 65€ + 30€ έξοδα αποστολής. Τι χάνω; Στέλνουν πλαστικά δείγματα; Τους έστειλα e-mail και μου απάντησαν ότι η τιμή είναι σωστή. Τι παίζει;

http://www.hknncc.com/index.php/tablet-pc/9-7-inch-tablet-pc-netbook-windows-7-capacitive-multi-touch-resistive-screen.html

 

Ευχαριστώ!

 

Αν πραγματικά κοστίζει τόσο τότε είτε είναι το κελεπούρι του σύμπαντος είτε η απατεωνιά του σύμπαντος. Κλείνω προς το δεύτερο.

 

Κατ'αρχήν είναι πάμφθηνο για αυτό που λέει ότι είναι. Επίσης σε μία από τις φωτο γράφει στο πίσω μέρος FSL. Τα FSL είναι από τα καλύτερα και ακριβότερα που υπάρχουν γι'αυτό και δεν τα βλέπουμε να τα πουλάνε οι συνήθεις Κινέζοι ύποπτοι. Είναι το πρώτο tablet που έχω δει με 9.7 inchIPS Capacitive Multi-Touch resistive screen, όπως αναφέρει στην περιγραφή μαζί και με άλλες εξαιρετικές ανακρίβειες. Τέλος, η κουρτίνα που φαίνεται πίσω από το tablet εκτός από αίσχος είναι και εξαιρετικά ύποπτη, εκτός και αν η συγκεκριμένη εταιρία αντιλαμβάνεται τον σχεδιασμό και την διακόσμηση των επαγγελματικών χώρων με εντελώς διαφορετικό τρόπο από τον υπόλοιπο πλανήτη.

Link to comment
Share on other sites

έχει αγοράσει κάποιος το παρακάτω:

http://android-sale.com/ployer-momo11-9-7-inch-ips-screen-android-tablet.html

έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με το AOSON M19

http://factorydirectprice.com/index.php/aoson-m19.html

Link to comment
Share on other sites

Αν πραγματικά κοστίζει τόσο τότε είτε είναι το κελεπούρι του σύμπαντος είτε η απατεωνιά του σύμπαντος. Κλείνω προς το δεύτερο.

 

Κατ'αρχήν είναι πάμφθηνο για αυτό που λέει ότι είναι. Επίσης σε μία από τις φωτο γράφει στο πίσω μέρος FSL. Τα FSL είναι από τα καλύτερα και ακριβότερα που υπάρχουν γι'αυτό και δεν τα βλέπουμε να τα πουλάνε οι συνήθεις Κινέζοι ύποπτοι. Είναι το πρώτο tablet που έχω δει με 9.7 inchIPS Capacitive Multi-Touch resistive screen, όπως αναφέρει στην περιγραφή μαζί και με άλλες εξαιρετικές ανακρίβειες. Τέλος, η κουρτίνα που φαίνεται πίσω από το tablet εκτός από αίσχος είναι και εξαιρετικά ύποπτη, εκτός και αν η συγκεκριμένη εταιρία αντιλαμβάνεται τον σχεδιασμό και την διακόσμηση των επαγγελματικών χώρων με εντελώς διαφορετικό τρόπο από τον υπόλοιπο πλανήτη.

 

Και εμένα μου βρωμάει! Λέω να μην ασχοληθώ, καλύτερα να δώσω άλλα 100€ για να λάβω κάτι παρά να χάσω τα 95€

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου βρωμάει! Λέω να μην ασχοληθώ, καλύτερα να δώσω άλλα 100€ για να λάβω κάτι παρά να χάσω τα 95€

 

Σωστά το σκέφτεσαι. Υπάρχει πολύ σαβούρα εκεί έξω που πουλάει ότι να'ναι και πολλές φορές αέρα κοπανιστό. Εδώ που τα λέμε τους γνωστούς αν ψάξεις θα βρεις χιλιάδες παράπονα και προβλήματα, οπότε που να βγάλεις άκρη.

 

Ψάχνεις συγκεκριμένα για Windows tablet? Είναι αρκετά ακριβότερα από τα android και η μπαταρία τους είναι πολύ κακή.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά το σκέφτεσαι. Υπάρχει πολύ σαβούρα εκεί έξω που πουλάει ότι να'ναι και πολλές φορές αέρα κοπανιστό. Εδώ που τα λέμε τους γνωστούς αν ψάξεις θα βρεις χιλιάδες παράπονα και προβλήματα, οπότε που να βγάλεις άκρη.

 

Ψάχνεις συγκεκριμένα για Windows tablet? Είναι αρκετά ακριβότερα από τα android και η μπαταρία τους είναι πολύ κακή.

 

έχω αποκλίσει τα windows tablet λόγω τιμής. Άρα ψάχνω για android. Η χρήση σερφάρισμα στο internet, mail και να βάζω στον μικρό κανένα παιδικό μέσω streaming από το wd tv live για να μη πιάνει την τηλεόραση.

Link to comment
Share on other sites

έχω αποκλίσει τα windows tablet λόγω τιμής. Άρα ψάχνω για android. Η χρήση σερφάρισμα στο internet, mail και να βάζω στον μικρό κανένα παιδικό μέσω streaming από το wd tv live για να μη πιάνει την τηλεόραση.

 

Τότε το Μ12 και το Zenithink C91 θα σου κάνουν μια χαρά την δουλειά. Πολύ καλά μηχανήματα και τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου βρωμάει! Λέω να μην ασχοληθώ, καλύτερα να δώσω άλλα 100€ για να λάβω κάτι παρά να χάσω τα 95€

 

100% απάτη για τους παρακατω λόγους :

α) τιμη στο1/4 της κανονικης

β) δείτε το domain name: έχω λαβει άπειρα spam mail που μου ζητανε να επισκεφτω παραπλήσια domain για δηθεν προσφορές, ένα σοβαρο μαγαζι δεν θα κατοχυρωνε τετοιο ονομα.

Εμενα προσωπικα οι 2 παραπανω λογοι μουειναι αρκετοι.

Τωρα τελευταια στο παρον νημα εχουν αναφερθει πολλα αγνωστα site, θελει πολυ προσοχη παιδια, μην το ψαχνετε σε αγνωστα site του ενός μηνα, θα σας φανε τα ευρουδακια σας. Αφου υπαρχει πεπατημενη με γνωστα φτηνα κινεζομαγαζα, δεν χρειαζετε να ξαναανακαλυπτουμε τον τροχο !

Link to comment
Share on other sites

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και 7 ημέρες βλέπω το ίδιο μύνημα :The shipment is in transit to its destination. Εντωμεταξύ είδα ότι το 20% των δεμάτων δεν έχουν φτάσει ποτέ στους παραλήπτες.Να αρχίσω να ανησυχώ;

Τελικά το παρέλαβα μετά από 17 μέρες.Είναι αρκετά γρήγορο,οθόνη με άριστη απόκριση ακόμη και με τη ζελατίνα του,έχει εγκατεστημένο το market, από ασύρματο πιάνει αρκετά καλά και φορτίζει και από usb. Πολύ τίμιο για τα λεφτά του(147 ευρώ με τη θήκη του).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας και απο μενα.σκεφτομαι να παρω ενα ταμπλετ και γω,θελω να ρωτησω κατι,μπορω να συνδεσω στο usb που εχει ενα στικακι vodafone με ιντερνετ 3g?καρτοιντερνετ...πως το λενε.....ή μηπος πρεπει η συσκευη να υποστηριζει 3g που γραφουνε μερικοι??

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα.σκεφτομαι να παρω ενα ταμπλετ και γω,θελω να ρωτησω κατι,μπορω να συνδεσω στο usb που εχει ενα στικακι vodafone με ιντερνετ 3g?καρτοιντερνετ...πως το λενε.....ή μηπος πρεπει η συσκευη να υποστηριζει 3g που γραφουνε μερικοι??

ευχαριστω πολυ.

 

H συντριπτική πλειοψηφία των android tablets υποστηρίζει την σύνδεση με εξωτερικό USB 3G modem. Αυτό όμως που περιπλέκει τα πράγματα είναι το γεγονός ότι ο κάθε κατασκευαστής tablet χρησιμοποιεί μία δική του τροποποιημένη έκδοση του λειτουργικού συστήματος Android για τα tablets που κατασκευάζει, στην οποία περιλαμβάνονται ένας ή περισσότεροι οδηγοί(drivers) για διαφορετικά μοντέλα USB 3G modems. Aν το USB 3G modem που έχουμε στην διάθεση μας ή σκοπεύουμε να αποκτήσουμε υποστηρίζεται με οδηγούς από την εκάστοτε έκδοση του Android που είναι εγκατεστημένο στο tablet του ενδιαφέροντος μας, η σύνδεση θα γίνει σωστά και χωρίς πρόβλημα.

www.e-tablet.gr

All About Tablets

Link to comment
Share on other sites

ναι...το κυριο προβλημα με τα ταμπλετς με android ειναι οτι δεν υποστηριζουν drivers για τα στικακια usb 3g...(οπως πχ..στα λαπτοπς με windows) αλλα πολλοι developers το παλευουν να το αναπτυξουν....

αν θελεις νετ παντου με ταμπλετ ...χρησιμοποιησε ενα κινητο το οποιο γινεται wifi hot spot...οι περισσοτεροι ετσι κανουν...

Link to comment
Share on other sites

ναι...το κυριο προβλημα με τα ταμπλετς με android ειναι οτι δεν υποστηριζουν drivers για τα στικακια usb 3g...(οπως πχ..στα λαπτοπς με windows) αλλα πολλοι developers το παλευουν να το αναπτυξουν....

αν θελεις νετ παντου με ταμπλετ ...χρησιμοποιησε ενα κινητο το οποιο γινεται wifi hot spot...οι περισσοτεροι ετσι κανουν...

 

+1 από εμένα για την λύση που προτείνεται. Κι επειδή μπορεί να συνδεθεί άνετα και το Windows 7 starter netbook-άκι μου, πάγωσα προς το παρόν την αγορά tablet.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,αν παρω ενα tablet και δεμ εχει ελληνικο μενου,μπορω μετα με καποια αναβαθμιση

Να περασω ελληνικα;μενου οχι πληκτρολογιο.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρονια πολλα,περιμενα σημερα, αυριο το Ramos w6 απο merimobiles αλλα σημερα μου στειλανε mail οτι ειναι εκτος στοκ και μου προσφερουνε εκπωση 10%για καποιο αλλο...οταν το αγορασα το ειχανε και τωρα οχι..εχετε να προτεινεται κατι αλλο με Α9 επεξεργαστη οθονη hd με ics;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,αν παρω ενα tablet και δεμ εχει ελληνικο μενου,μπορω μετα με καποια αναβαθμιση

Να περασω ελληνικα;μενου οχι πληκτρολογιο.ευχαριστω.

 

 

σαφώς και ειναι εφικτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και καλη χρονια.

Παραγειλα το Bmorn V11 απο merimobiles και το περιμενω.

Θα αναφερω εντυπωσεις μολις το παραλαβω, αυτο που παρατηρησα ψαχνωντας στο νετ μεχρι να ερθει ειναι οτι

δυστυχως δεν υπαρχει κανενα forum που να ασχολειται με το συγκεκριμενο tablet :(.

Εαν βρω αλλο Tablet με τα ιδια χαρακτηριστικα (επεξεργαστη ,cpu ,κλπ) γινεται να περασω αλλη rom?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες και καλή χρονιά!

Έχετε να προτείνετε κάποιο tablet 7ιντσο μέχρι 150 ευρώ?

Το θέλω για χαλαρή χρήση, περισσότερο για browsing και βίντεο. Για παιχνίδια δεν ενδιαφέρομαι και τόσο

Εχω ψάξει αρκετά αλλά δεν μπορώ να καταλήξω σε κάποιο. Σκεφτόμουν το Ainol Novo 7 Advanced(εχει και υποστήριξη απο developers) αλλά απ'οτι βλέπω σταμάτησε η παραγωγή του και θα βγει καινούριο. Γενικά είναι και άσχημα τα περισσότερα πανάθεμα τα :lol:

Εσείς ποιο νομίζετε ότι είναι καλύτερο σε αυτη την τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Herotab C8 Samsung 1GHZ Android 2.3 Honeycomb like UI Flash 10.1 Capacitive Multitouch

 

Το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι πως δεν έχει εξωτερικό χειριστήριο για τον ήχο,,,,

 

αναβάθμισης ρομ -> tsunami

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!

Ειμαι καινουριος στο forum και ενας απο αυτους που ενδιαφερονται για την αγορα του Rena 3 και συγκεκριμενα απο το merimobiles!

http://www.merimobiles.com/ProductDetails.asp?ProductCode=MERI0628&Click=3723

 

Θελω να κανω καποιες ερωτησεις απευθυνομενος πιο πολυ σε αυτους που το εχουν στην κατοχη τους:

 

1)Εχει προεγκατεστημενο το android market?Αν ναι, υποστηριζει κανονικα ολες η εστω τις περισσοτερες εφαρμογες?

2)Εχει ελληνικο μενου και πληκτρολογιο?

3)Παιζει κανονικα βιντεακια απο youtube χωρις να χρειαζεται να εγκαταστησεις καποιο προσθετο?(flash player)!

4)Τι bugs εχετε συναντησει εκτος απο το γνωστο με την εξοδο hdmi?

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!

Ειμαι καινουριος στο forum και ενας απο αυτους που ενδιαφερονται για την αγορα του Rena 3 και συγκεκριμενα απο το merimobiles!

http://www.merimobiles.com/ProductDetails.asp?ProductCode=MERI0628&Click=3723

 

Θελω να κανω καποιες ερωτησεις απευθυνομενος πιο πολυ σε αυτους που το εχουν στην κατοχη τους:

 

1)Εχει προεγκατεστημενο το android market?Αν ναι, υποστηριζει κανονικα ολες η εστω τις περισσοτερες εφαρμογες?

2)Εχει ελληνικο μενου και πληκτρολογιο?

3)Παιζει κανονικα βιντεακια απο youtube χωρις να χρειαζεται να εγκαταστησεις καποιο προσθετο?(flash player)!

4)Τι bugs εχετε συναντησει εκτος απο το γνωστο με την εξοδο hdmi?

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

 

1. Αυτό που δοκίμασα είχε προεγκατεστημένο Market και ήταν ιδιαίτερο ανοιχτό, δηλαδή έβγαζε τις περισσότερες εφαρμογές. Δεν ήταν από Merimobiles όμως.

2. Ελληνικό μενού έχει και το αλλάζεις εύκολα. Για πληκτρολόγιο κατεβάζεις και εγκαθιστάς όποια εφαρμογή σε βολεύει περισσότερο.

3. Youtube παίζει κανονικά. O flash player πρέπει να προυπάρχει για να λειτουργήσει το youtube.

4. Στην λίγη ώρα που έπαιξα μαζί του δεν διαπίστωσα τίποτε άλλο ενοχλητικό.

Link to comment
Share on other sites

1. Αυτό που δοκίμασα είχε προεγκατεστημένο Market και ήταν ιδιαίτερο ανοιχτό, δηλαδή έβγαζε τις περισσότερες εφαρμογές. Δεν ήταν από Merimobiles όμως.

2. Ελληνικό μενού έχει και το αλλάζεις εύκολα. Για πληκτρολόγιο κατεβάζεις και εγκαθιστάς όποια εφαρμογή σε βολεύει περισσότερο.

3. Youtube παίζει κανονικά. O flash player πρέπει να προυπάρχει για να λειτουργήσει το youtube.

4. Στην λίγη ώρα που έπαιξα μαζί του δεν διαπίστωσα τίποτε άλλο ενοχλητικό.

 

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου για την αναλυτικη σου απαντηση!

Μονο μια ερωτηση σχετικα με την απαντηση σου!

Λες:

 

Αυτό που δοκίμασα είχε προεγκατεστημένο Market και ήταν ιδιαίτερο ανοιχτό, δηλαδή έβγαζε τις περισσότερες εφαρμογές. Δεν ήταν από Merimobiles όμως.

 

Υπαρχει δηλαδη περιπτωση αν το παρω απο merimobiles να μην ισχυει κατι τετοιο?

Σ ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έχει Market αλλά με τους Κινέζους και τους όποιους μεταπωλητές ποτέ δεν ξέρεις.

 

Ρώτα τους, τουλάχιστον να στο επιβεβαιώσουν πριν κάνεις την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Για tablet που να υποστηρίζει βιντεοκλήση μέσω skype τί πρέπει να προσέξω? Έχει να προτείνει κανείς κάποιο πολύ φθηνό tablet?

Έχω δει το Allwinner A10 το οποίο φαίνεται καλό για τα λεφτά του (γύρω στα 90 ευρώ το βρίσκω). Από λίγο ψάξιμο που έκανα στο google κάποιοι γράφουν ότι υποστηρίζει βιντεοκλήση. Ωστόσο με έναν πωλητή που επικοινώνησα μου είπε ότι δεν υποστηρίζει!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...