Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και απο μενα.μεσανυχτα και εγω και απο tablet αλλα οχι απο τεχνολογια. Τι εχετε να προτεινετε μεχρι 200-250 ευρω.

παραλληλα με τις προτασεις θα ηθελα την αποψη σας για αυτο που βρηκα τυχαια:

http://www.ebay.co.uk/itm/Android-10-2-Tablet-PC-SuperPad-3-4GB-Android-2-3-Touch-Screen-Apad-Epad-/290632148410?pt=UK_iPad_Tablets_eReaders&hash=item43ab06a5ba

 

Η περιγραφή των τεχνικών χαρακτηριστικών σε σχέση με την φωτογραφία έχει λάθη(ως συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις) και πολύ θα ήθελα να δω ένα flytouch 3 με InfoTM επεξεργαστή να τρέχει πραγματικό Android 2.3.

 

Zenithink C91 και MID M12 είναι κλάσεις ανώτερα από οποιοδήποτε Flytouch και είναι ελαφρώς ακριβότερα από το μέγιστο που διαθέτεις από Ελλάδα. Απ'έξω πιο φθηνά αν το επιλέξεις με όλα τα μειονεκτήματα που μπορεί να συνεπάγεται αυτό.

 

Σε πιο φθηνό και αντίστοιχο με αυτό που δίνεις στο link υπάρχει το Flytouch 4 με 8GB ή 16GB στα 179 και 199 ευρώ. Πολύ προτιμότερα από αυτό που βρήκες λόγω μεγαλύτερης μνήμης, διαφορετικού επεξεργαστή και πραγματικού Android 2.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά χαρά κι από μένα,

Σκέφτομαι την αγορά μιας ταμπλετας σαν κύρια χρηση για σύνδεση με το εργοστασιακό ηχοσ/μα του αυτοκίνητου μου οπότε προτεραιότητα έχει: πλοήγηση , εικόνα , παιχνίδια κλπ. Θέλω να είναι 8άρα και πάνω με capacitive για ευκολία χειρισμων, GPS, ανδροιδες 2.3.3 αλλά και 2.3.4 δεν θα με χαλαγε καθόλου και τέλος και..πιο σημαντικό δυστυχώς στις μέρες μας να κοστίζει το πολύ μέχρι 200€πούλα κατά προτίμηση όχι από ημπεη...

ΜΗΠΩΣ ΖΗΤΩ ΠΟΛΛΑ;;;!!!

υγ:μου αρέσει το ZENITHINK ST-280 αλλά δεν έχει GPS...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

χαζευοντας τις προτασεις που κανετε ψηνομαι για το Ainol NOVO 7 Advanced. αν και θα ηθελα 10αρι προτιμω να μην δωσω αυτη την στιγμη πολλα λεφτα. για βιντεο και κανα καλο παιχνιδακι πισtευω θα με καλυψει.

στον τροπο αποστολης εχει DHL, UPS, FedEX -- EMS -- Regular Mail. ξεχναμε την πρωτη τριαδα λογο τελωνειου. με regular mail βγαζει παραλαβη το 2012 ενω με ems μεσα στο 2011. θα εχω προβλημα τελωνειου με ems ή να προτιμησω regular mail ? μιλαω για το merimobiles.com

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

χαζευοντας τις προτασεις που κανετε ψηνομαι για το Ainol NOVO 7 Advanced. αν και θα ηθελα 10αρι προτιμω να μην δωσω αυτη την στιγμη πολλα λεφτα. για βιντεο και κανα καλο παιχνιδακι πισtευω θα με καλυψει.

στον τροπο αποστολης εχει DHL, UPS, FedEX -- EMS -- Regular Mail. ξεχναμε την πρωτη τριαδα λογο τελωνειου. με regular mail βγαζει παραλαβη το 2012 ενω με ems μεσα στο 2011. θα εχω προβλημα τελωνειου με ems ή να προτιμησω regular mail ? μιλαω για το merimobiles.com

 

Μέχρι στιγμής ούτε με ems ούτε με regular mail έχουμε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα. Ψαχνομαι και εγω για το flytouch 3 μεσω ebay... Θα εβλεπα κατι ακριβοτερο, αλλα το πιθανοτερο ειναι να το βαρεθω και να το παρατησω σε καποια γωνια οποτε τα 120 ευρω που βγαινει μου φενεται value for money επιλογη. Διαβαζοντας καταλαβα οτι παιζουν και πολλες απομιμισεις απο αμφιβολου ποιοτητας κατασκευαστες:ninja:.

H σελιδα στο ebay ειναι αυτη: http://www.ebay.com/itm/10-2-Flytouch-3-4GB-Android-2-2-PC-Tablet-eReader-WiFi-GPS-HDMI-1-3MP-Camera-/330627688777?pt=US_Tablets&hash=item4cfaf22949#ht_3822wt_1396

και σαν mpn αναφερει αυτον: eBay_FLTIIINA4SLVBLKUK

Υπαρχει καποιος που να εχει την συγκεκριμενη εκδοση για αποψη κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε, ειναι αρκετα καλο αυτα?

http://viewitem.eim.ebay.gr/WonderTab--Android-23-Tablet--8-Inch-HD-Capacitive-Touchscreen-HDMI-Camera-new/120822833648/item

http://www.amazon.de/Lenovo-Tablet-PC-Speicher-Android-schwarz/dp/B00603IAHG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1322674555&sr=8-1 (δεν ειναι απο κινεζικο μαγαζι αλλα νομιζω ειναι αξιολογο...)

 

Θα επαιρνα κ εγω ενα tablet (μεχρι 250€) αλλα οσο ψαχνω τοσο μπερδευομαι...

Επισης μιας κ ειμαι συνδρομητης της forthnet αξιζει το tablet που δινει στα 160€?

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κι εγώ για μια tableτα 10άρα περίπου για surfing κυρίως, αλλά θα ήθελα να έχει και bluetooth.

Gps δεν με πολυαπασχολεί καθώς έχω άλλη μικρότερη συσκευή.

Το 3G επίσης δεν ξέρω σε τι θα μου χρησίμευε.

Σκοπεύω να διαθέσω 200-250 βαριά.

 

Γι'αυτό λοιπόν θέλω τη γνώμη σας στο ερώτημα.

Ποιες είναι οι ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ συσκευές σ' αυτά τα λεφτά που να υποστηρίζουν Ελληνικά;

MID M12 και Zenithink Z91;

 

Υ.Γ. Μπορώ να δουλέψω αρχεία doc/xls σε αυτές τις tableτες; Έχουν αντίστοιχα προγράμματα word/excel;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έψαχνα μέρες για αγορά και ζαλίστηκα.Μετά από το διάβασμα σ'αυτό το νήμα κατέληξα στα rena3 & Ainol nova.Τελικά παρήγγειλα χθες από το merimobiles το rena3 γιατί για το άλλο διάβασα ότι κάποιος δεν έπιανε ασύρματα ούτε στα 5 μέτρα. Θέλω να ρωτήσω όμως γιατί χρειάζεται να γίνω root και γιατί χρειάζεται να αλλάψω firmware? Βασικά το αγόρασα για ιντερνετ και email.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα. Ψαχνομαι και εγω για το flytouch 3 μεσω ebay... Θα εβλεπα κατι ακριβοτερο, αλλα το πιθανοτερο ειναι να το βαρεθω και να το παρατησω σε καποια γωνια οποτε τα 120 ευρω που βγαινει μου φενεται value for money επιλογη. Διαβαζοντας καταλαβα οτι παιζουν και πολλες απομιμισεις απο αμφιβολου ποιοτητας κατασκευαστες:ninja:.

H σελιδα στο ebay ειναι αυτη: http://www.ebay.com/itm/10-2-Flytouch-3-4GB-Android-2-2-PC-Tablet-eReader-WiFi-GPS-HDMI-1-3MP-Camera-/330627688777?pt=US_Tablets&hash=item4cfaf22949#ht_3822wt_1396

και σαν mpn αναφερει αυτον: eBay_FLTIIINA4SLVBLKUK

Υπαρχει καποιος που να εχει την συγκεκριμενη εκδοση για αποψη κλπ?

 

απο την περιγραφη του συγκεκριμένου δεν μπορεις να καταλαβεις αν ειναι απομίμηση.

εγω το πηρα απο merimobiles και ειναι απομιμηση και το δικο μου.

γενικα ειναι δυσκολο να το καταλαβεις, το μονο που μπορεις να κοιταξεις ειναι να αναφερεται σαν superpad 2 flytouch 3 και οχι σαν superpad 3 flytouch 3 και να εχει και φωτογραφία απο τη συσκευασια του που να δεις να το γραφει πανω, αν και μπορει να εχει βαλει αλλη φωτογραφια.

 

τωρα οι μονες διαφορες με το ας πουμε γνησιο ειναι, στη μπαταρια οπου λενε οτι κολαει η φορτιση στο 80% αν και για την ακριβεια απλα μετα το 80% κανει πολυ ωρα να παει στο 100.

στο λαμπακι που στο γνησιο ειναι κοκκινο οταν φορτιζει και γινεται πρασινο οταν φορτιστει ενω στα αλλα ειναι πρασινο μονιμα και σβηνει οταν φορτισει.

και στις πρωτες unofficial rom που δεν επαιζαν σε ολα, οι επομενες εκδωσεις παιζoυν και στις απομιμησεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει καποιος απο techtoys2go

 

Πολύ μικρή ποικιλία και πολύ μεγάλη καθυστέρηση. Μόλις πρόσφατα ακύρωσα τελικά την παραγγελία μου από αυτούς και ξαναπαράγγειλα από Merimobiles. Χιλιες φορές να το είχα κάνει εξαρχής.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχει αγοράσει κανείς το AOCOS N19+3g?

ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο λόγω της καλής οθόνης που έχει και της υποστήριξης 3g και hdmi, παρόλο που η GPU του δεν είναι και πολύ ισχυρή στα δύσκολα 3d games και το wifi του δεν υποστηρίζει wireless n.

Υπάρχει λοιπόν δική σας, προσωπική εμπειρία για το εν λόγω tablet ?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ainol NOVO 7 $139.99...μονο για σημερα!!!
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει κι εγώ κάμποσες αγορές από Κινέζικα μαγαζιά, ποτέ όμως κάτι τόσο ακριβό. Γενικά το merimobiles διαβάζω ότι είναι από τα "γενικά καλά" μαγαζιά. Το πρόβλημα με όλα αυτα δεν είναι στη συναλλαγή αλλά στη ποιότητα των προϊόντων και των after sales υπηρεσιών τους, δηλαδή αν έρθει χαλασμένο, αν σου χαλάσει κλπ κλπ.

 

κατάλαβα. ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καλό αλλά να μην έχει HDMI...

 

καταλαβαίνω ότι χρησιμοποιεί οθόνη lg αλλά τι μάρκα είναι?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετά αξιόπιστα κινέζικα tablets σε καλή τιμή ....Δείτε εδώ ένα.... ( στο read more υπάρχει και βίντεο )

 

Καλή περίπτωση για δωράκι. Αλλά θα προτιμήσω το καινούργιο MID V7, που απ'ότι φαίνεται υπερέχει σε αρκετούς τομείς.

Link to comment
Share on other sites

Καλή περίπτωση για δωράκι. Αλλά θα προτιμήσω το καινούργιο MID V7, που απ'ότι φαίνεται υπερέχει σε αρκετούς τομείς.

 

Ναι, αλλά θα σε βολέψει η resistive οθόνη???

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά θα σε βολέψει η resistive οθόνη???

 

Για δώρο σε 10χρονο πιτσιρικά το προορίζω, οπότε θα βολευτεί θέλει δεν θέλει. Δεν νομίζω να έχει και ιδιαίτερες απαιτήσεις ο μικρός :)

Link to comment
Share on other sites

Για δώρο σε 10χρονο πιτσιρικά το προορίζω, οπότε θα βολευτεί θέλει δεν θέλει. Δεν νομίζω να έχει και ιδιαίτερες απαιτήσεις ο μικρός :)

 

Ε, τότε, ναι!!! Ο πιτσιρικάς θα τρελαθεί απ' τη χαρά του μόλις το δει, δε νομίζω να τον απασχολούν οι διαφορές ανάμεσα σε resistive και capacitive οθόνες!!! :)

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα άλλο ένα tablet από το merimobile . Έχει έρθει Αθήνα αλλά στο tracking βγάζει μήνυμα "Address problem - require sender's instruction " . Στην Ελλάδα μόνο με τα ελτά δεν έρχεται το δέμα ;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα άλλο ένα tablet από το merimobile . Έχει έρθει Αθήνα αλλά στο tracking βγάζει μήνυμα "Address problem - require sender's instruction " . Στην Ελλάδα μόνο με τα ελτά δεν έρχεται το δέμα ;

Εγώ εδώ και 7 ημέρες βλέπω το ίδιο μύνημα :The shipment is in transit to its destination. Εντωμεταξύ είδα ότι το 20% των δεμάτων δεν έχουν φτάσει ποτέ στους παραλήπτες.Να αρχίσω να ανησυχώ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...