Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια τι λεει αυτο εδω αξιζει τα λεφτα του?
http://www.i-love-electronic.com/voosoo-v10-97inch-wsvga-screenfreescale-imx515-1ghz-cpuandroid-22flash-101wcdmawifi-p-330.html

μηπως το εχει κανενας να μας πει εντυπωσεις?

 

δεν θα το έπαιρνα γιατί είναι ακριβό, τα χαρακτηριστικά μέτρια εως χάλια, η έκδοση android παλιά και το κατάστημα αμφιβόλου αξιοπιστίας και δεν υποστηρίζει πληρωμή μέσω paypal.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια τι λεει αυτο εδω αξιζει τα λεφτα του?
http://www.i-love-electronic.com/voosoo-v10-97inch-wsvga-screenfreescale-imx515-1ghz-cpuandroid-22flash-101wcdmawifi-p-330.html

μηπως το εχει κανενας να μας πει εντυπωσεις?

 

Είναι το Herotab M10, μπορείς να το βρεις με Android 2.3 και θα το προσπερνούσα με ελαφρά πηδηματάκια. Δεν μπορεί να ανταγωνιστεί την καινούργια φουρνιά στις 9.7 ίντσες και είναι ήδη ξεπερασμένο από κάθε άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση ψαχνω κατι με αυτα τα χαρακτηριστικα δηλ. 3g και gps ενσωματωμενο σε αυτες τις ιντσες μηπως εχει καποιος να προτεινει κατι αξιοπιστο?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση ψαχνω κατι με αυτα τα χαρακτηριστικα δηλ. 3g και gps ενσωματωμενο σε αυτες τις ιντσες μηπως εχει καποιος να προτεινει κατι αξιοπιστο?

 

To μόνο οικονομικό σχετικά tablet σε μεγάλη διάσταση με GPS και ας πούμε ενσωματωμένο 3G, που γνωρίζω είναι το Archos 101 G9.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το pandawill και το merrimobiles ποιό άλλο θεωρείτε αξιόπιστο μαγαζί για παραγγελία? Εχω βρει αυτά τα 2

1. http://www.globallyshop.com

2. http://www.mixeshop.com

 

Ξέρετε κάτι για αυτά?

 

Ενδιαφέρομαι για το Cube U9GT2. Το έχει κανείς? Είναι καλό? Το έχει κάνει αναβάθμιση κανείς στο ICS? Δουλεύει το σύστημα?

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη για τις μαζικές ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δεν κρατηθηκα και εβαλα το χερι στην τσεπη, βεβαια οχι πολυ βαθια και τσιμπησα το Ainol aurora απο merimobiles.
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δεν κρατηθηκα και εβαλα το χερι στην τσεπη, βεβαια οχι πολυ βαθια και τσιμπησα το Ainol aurora απο merimobiles.

 

ε θα μπορούσες να κρατηθείς , έτσι κι αλλιώς μετά τις 6 φεβρ θα το στείλουν :)

 

άντε και όταν το πάρεις γράψε και κανά μικρό review

Link to comment
Share on other sites

ε θα μπορούσες να κρατηθείς , έτσι κι αλλιώς μετά τις 6 φεβρ θα το στείλουν :)

 

άντε και όταν το πάρεις γράψε και κανά μικρό review

Με επιασε κατι οτι μπορει να βγει out of stock μετα και θα το εχανα...:p Οκ θα γραψω τις εντωπωσεις μου οπως ειχα κανει και για το rena3.

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

To μόνο οικονομικό σχετικά tablet σε μεγάλη διάσταση με GPS και ας πούμε ενσωματωμένο 3G, που γνωρίζω είναι το Archos 101 G9.

Καλημερα αυτο το καταστημα ειναι αξιοπιστο εχει ψωνισει κανεις και απο που στελνει δηλαδη εχουμε εμπλοκες με τελωνεια?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

 

Επειδή έχω πελαγώσει με τις τόσες διαφορετικές επιλογές, χρειάζομαι βοήθεια.

 

Θα ήθελα να αγοράσω ένα αξιόπιστο tablet με 7-8 inc. οθόνη για άνετη περιήγηση στο ίντερνετ, email, κειμενογράφο στα ελληνικά και πιθανόν να υποστηρίζει και skype.

 

Δεν θέλω να δώσω πάνω από 130€, διότι δεν ενδιαφέρομαι για κάτι παραπάνω από τις λειτουργίες που προανέφερα.

 

Έχει να μου προτείνει κανείς κάτι αξιόπιστο;

π.χ. το Herotab MID815 στις 8'' τι λέει; ή το Zenithink C71 στις 7'';

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι ενδιαφερεστε για ταβλετ στις 7 ιντσες, ειστε σιγουροι γι' αυτο που λετε? Εννοω το εξης: εχω νετβοοκ 7 ιντσων και ειναι χαλια μαυρα, πολυ μικρη οθονη που καθιστα το σερφαρισμα προβληματικο. Τωρα που θα παρω ταβλετ θεωρω δεδομενο οτι θα ειναι 10άρι. Όλοι εσεις που ψαχνετε για 7αρι πως θα κανετε ανετα τη δουλεια σας ?

Και επι τη ευκαρία, επειδη (παλι) εχασα τη μπαλα με τις επιλογες, απο 10αρι αξιόπιστο χωρις πολλα πολλα χαρακτηριστικα ποιο παιζει τωρα ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι ενδιαφερεστε για ταβλετ στις 7 ιντσες, ειστε σιγουροι γι' αυτο που λετε? Εννοω το εξης: εχω νετβοοκ 7 ιντσων και ειναι χαλια μαυρα, πολυ μικρη οθονη που καθιστα το σερφαρισμα προβληματικο. Τωρα που θα παρω ταβλετ θεωρω δεδομενο οτι θα ειναι 10άρι. Όλοι εσεις που ψαχνετε για 7αρι πως θα κανετε ανετα τη δουλεια σας ?

Και επι τη ευκαρία, επειδη (παλι) εχασα τη μπαλα με τις επιλογες, απο 10αρι αξιόπιστο χωρις πολλα πολλα χαρακτηριστικα ποιο παιζει τωρα ?

 

Σε κινεζια aoson m19..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι ενδιαφερεστε για ταβλετ στις 7 ιντσες, ειστε σιγουροι γι' αυτο που λετε? Εννοω το εξης: εχω νετβοοκ 7 ιντσων και ειναι χαλια μαυρα, πολυ μικρη οθονη που καθιστα το σερφαρισμα προβληματικο. Τωρα που θα παρω ταβλετ θεωρω δεδομενο οτι θα ειναι 10άρι. Όλοι εσεις που ψαχνετε για 7αρι πως θα κανετε ανετα τη δουλεια σας ?

Και επι τη ευκαρία, επειδη (παλι) εχασα τη μπαλα με τις επιλογες, απο 10αρι αξιόπιστο χωρις πολλα πολλα χαρακτηριστικα ποιο παιζει τωρα ?

 

μα ο καθένας το θέλει για άλλη χρήση :) , 7 και 8 ιντσες είναι καλά για μεταφορά (το 7αρι μπαίνει και στην τσέπη σου που λέει ο λόγος ή και σε βάση στο αμάξι να το έχεις σαν gps)

και ίσως , ανάλογα πάντα και με το είδος του σερφαρίσματος, δεν είναι ακριβώς (για μένα) ίδιο ένα touch screen tablet με ένα 7αρι netbook (πες το mobile σελίδα και όχι full που θα φαινόταν σε έναν κανονικό browser)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχεις το Cube u9GT2?

Εχεις εγκαταστήσει την 4.0.3 από τον κινέζο ή από το XDA? Σου δουλεύουν όλα?

Φίλε έκανα την αναβάθμιση από το XDA . Δουλεύουν όλα ρολόι!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημένος γενικά?

Cube απο merimobiles περιμένω και εγω.

εφυγε 15/1 με EMS απο Κινα.........αντεεε

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημένος γενικά?

Cube απο merimobiles περιμένω και εγω.

εφυγε 15/1 με EMS απο Κινα.........αντεεε

 

Ναι είμαι πολύ ευχαριστημένος ειδικά μετά την αναβάθμιση. Με EMS ήρθε κι εμένα , σε 10 μερούλες το είχα . Τώρα επεσες σε κάτι γιορτές εκεί κάτω και είναι κλειστά τα πάντα. Το παρακολουθείς με τον κωδικό αποστολής ; Έχει έρθει Ελλάδα.

Edited by dimitris2003
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ακόμα δεν μου βγαίνει στην σελίδα που κάνεις tracking. Εσύ το έβλεπες?

Μπαταρία τι λέει?

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ακόμα δεν μου βγαίνει στην σελίδα που κάνεις tracking. Εσύ το έβλεπες?

Μπαταρία τι λέει?

Μια μέρα μετάτην αποστολή το είδα στο κινέζικο και μετά 6 μέρες στα ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο κινέζικο φάνηκε και λέει ότι έφυγε από κίνα 15/1.στα ΕΛΤΑ ακόμα τίποτα .θα περιμένω μέχρι τέλος εβδομάδας.

 

Sent from my HD2

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Πολλά ωραία tablet έχει η Ainol πάντως. Το μόνο που με χαλάει είναι πως είναι πολύ wide :(

Αν υπήρχε κάτι πιό κοντα σε 4:3 θα το χτύπαγα.

 

Εσείς που έχετε tablet με αναλύσεις 1024x600, σας βολεύει;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο κινέζικο φάνηκε και λέει ότι έφυγε από κίνα 15/1.στα ΕΛΤΑ ακόμα τίποτα .θα περιμένω μέχρι τέλος εβδομάδας.

 

Sent from my HD2

 

Αυτοquotαρομαι γιατί με το που ήρθα σπίτι βρήκα το χαρτάκι απο τα ΕΛΤΑ:lol::lol:

Αυριο θα το εχω..

Εγώ προτιμώ το wide και αν είχα προλάβει το NOVO8 θα το είχα πάρει ή αν είχε έρθει το 8αρι RAMOS

Κανονικά δουλέυω το ASUS TRANSFORMER και πιο πριν ARCHOS 101 (1024 x 600)

Αν μπορείς ανέβα λίγο σε ανάλυση

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έκανα την αναβάθμιση από το XDA . Δουλεύουν όλα ρολόι!!!:lol:

 

Βλέπει κανονικά και μπορεί να κάνει εγκατάσταση και στην εσωτερική μνήμη (16 Gb) και σε SD κάρτα? Το ADB τι ακριβώς είναι? Οταν το λειτουργείς αυτό τι δε σου λειτουργεί?

Μου στείλανε και μένα tracking number με YANWEN (τρέχα γύρευε...)

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και γω το Cube u9gt2 αλλά ακόμα δεν το έστειλαν.. μετα τις 6 Φεβρουαρίου, βάλε και κανα 2 εβδομάδες+ μέχρι να έρθει :(

έχω βρει και αυτό το forum http://www.slatedroid.com/forum/217-unlisted-rk2918/ για custom roms κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...