Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι κουριερ όλες έχουν δικά τους τελωνεία ,μόνο με EMS η USPS τίποτε άλλο, στης κουριερ ειναι αναπόφευκτο το τελωνείο .

 

εχει δικιο φιλος πιο πανω..εγω παραγγειλα αρβυλα απο αμερικη 75 δολαρια και του ειπα να τα στειλει ως δωρο με δηλωμενη αξια μικροτερη και με usps,αλλα ο μ@λ@κ@ς τα εκανε ολα εκτος απο το ταχυδρομειο,και το σταματησανε για ελεγχο το εστειλε με fedex,πληρωσα 130 ευρω πλεον των 75 δολαριων.

 

και κατι αλλο που ειδα στις ειδησεις και συγκεκριμενα στο mega σημερα στο πρωι.αλλαζει λεει η τιμη του παραβολου για φορολογικες και τελωνειακες υποθεσεις και απο 4,40 παει στα 100 ευρω.αν ξερει κανενας τιποτα περισσοτερο ας μας διαφωτισει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις παρέλαβα και γω το Cube U9gt2.

Πολυ καλό απο άποψη κατασκευης, στιβαρό με πολύ καλή και φωτεινή οθόνη. Δεν περίμενα να είναι τόσο γρήγορο και σταθερό για Κινεζιά, το wifi άψογο με το router στον πάνω όροφο. Μία γραμμή το Galaxy s2, δύο αυτο :lol:

Μου ήρθε με την 4.0.3 αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα!(ελπίζω να είναι software)... δεν λειτουργει η αυτοματη περιστροφή οθόνης :mad:

Το έβαλα για φόρτιση τώρα και θα το ψαξω μετά.

Μέσα στη συσκευασια μου είχαν δώρο και κάτι γαντια και ένα screen protector :D

 

EDIT

Τελικά το προβλημα ήταν firmware

έβαλα την καινούρια έκδοση 1.06 και τώρα λειτουργει. Έχει και το face unlock η τελευταια έκδοση

Edited by Dimitriss19
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και γω το Cube U9gt2.

Πολυ καλό απο άποψη κατασκευης, στιβαρό με πολύ καλή και φωτεινή οθόνη. Δεν περίμενα να είναι τόσο γρήγορο και σταθερό για Κινεζιά, το wifi άψογο με το router στον πάνω όροφο. Μία γραμμή το Galaxy s2, δύο αυτο :lol:

Μου ήρθε με την 4.0.3 αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα!(ελπίζω να είναι software)... δεν λειτουργει η αυτοματη περιστροφή οθόνης :mad:

Το έβαλα για φόρτιση τώρα και θα το ψαξω μετά.

Μέσα στη συσκευασια μου είχαν δώρο και κάτι γαντια και ένα screen protector :D

 

EDIT

Τελικά το προβλημα ήταν firmware

έβαλα την καινούρια έκδοση 1.06 και τώρα λειτουργει. Έχει και το face unlock η τελευταια έκδοση

 

Με γειές!

Επίσημο 1.06 έβαλες;λινκ έχεις;

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Με γειές!

Επίσημο 1.06 έβαλες;λινκ έχεις;

 

Ευχαριστώ!

Ναι, το επίσημο έβαλα. Μπορείς να το κατεβάσεις απο εδώ http://www.slatedroid.com/topic/26025-cube-u9gt2-android-40-beta-firmware-download/page__st__200__gopid__315778?do=findComment&comment=315778 ποστ #218

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια χαζη ερωτηση??αν στην θυρα usb συνδεσω ενα stickaki wifi,δεν θα εχω καλυτερη ληψη??μιας και με το wifi που εχει πανω..δεν εχει και πολυ καλη ληψη...

ευχαριστω.

 

Δηλαδή το zenithink που πηρες εχει σοβαρο θεμα με το ασυρματο ? Κριμα, σκεφτομουν να το τσιμπησω. Πες την γνωμη σου.

Οχι, δεν εχει νοημα να βαλεις στικακι wifi στην Usb, δεν θα δουλευει, ειμαι σχεδον σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι οντος προβλημα.σε σχεση με το κινητο εχει πολυ χαμηλοτερο σημα.αλλα μεσα στο σπιτι πιανω παντου αλλα διχνει οτι εχει χαμηλη ληψη.μπορει ετσι να διχνει,αλλα ξαναλεω εχει σημα.επισεις το περιμενα πιο γρηγορο στην αποκριση τις οθονης .κοιτα και καποια στις 9,7 ιντσες...στα ιδια λεφτα ειναι το aoson m12 με καλυτερα χαρακτηριστικα.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι οντος προβλημα.σε σχεση με το κινητο εχει πολυ χαμηλοτερο σημα.αλλα μεσα στο σπιτι πιανω παντου αλλα διχνει οτι εχει χαμηλη ληψη.μπορει ετσι να διχνει,αλλα ξαναλεω εχει σημα.επισεις το περιμενα πιο γρηγορο στην αποκριση τις οθονης .κοιτα και καποια στις 9,7 ιντσες...στα ιδια λεφτα ειναι το aoson m12 με καλυτερα χαρακτηριστικα.

 

 

και το aoson m12 εχει σημα σε ολο το σπιτι αλλα ειναι πολυ αδυναμο σε σχεση με κινητα και το m19 που εχω στην κατοχη μου..

Link to comment
Share on other sites

αρα ειναι γενικο το θεμα με το σημα των ταμπλετ...οποτε ...συμβιβασμος..

 

οχι οχι δεν βραζουν ολα στο ιδιο καζανι..το m19 που εχω δεν εχει κανενα προβλημα με το wifi αντιθέτος,εχει πολυ καλο σημα.καμια σχεση με το m12 που επισης εχω στην κατοχη μου..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ενδιαφερομαι να παρω ενα κινεζικο tablet οικονομικο..ποιο μου προτεινετε μεχρι 100-150 εουρα?Επισης θελω να ρωτεισω υπαρχει κανενα προβλημα με τελωνεια?μην γινει καμια στραβη και πληρωσουμε τπτ φορους..ποιο ειναι αξιοπιστο site?Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Το Ramos w6hd θα σου πρότεινα, το πήρα απο merimobile κανενα προβλημα με τελωνειο.αν θες μεχρι 7ιντζες βεβαια.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

αξιζει δηλαδη?πιο πολυ για σερφαρισμα το θελω απλα να υποστηριζει flash..Κανενα αλλο η αυτο ειναι best for value?

 

http://www.amazon.com/gp/product/B0051VVOB2/ref=s9_pop_gw_g349_ir04?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=05Y5YGBRVC01Y1CX4GZ0&pf_rd_t=101&pf_rd_p=1263340922&pf_rd_i=507846

αυτο τι λεει?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

αξιζει δηλαδη?πιο πολυ για σερφαρισμα το θελω απλα να υποστηριζει flash..Κανενα αλλο η αυτο ειναι best for value?

 

http://www.amazon.com/gp/product/B0051VVOB2/ref=s9_pop_gw_g349_ir04?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=05Y5YGBRVC01Y1CX4GZ0&pf_rd_t=101&pf_rd_p=1263340922&pf_rd_i=507846

αυτο τι λεει?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Θα σου προτείνω το NOOK TABLET - http://www.barnesandnoble.com/p/nook-tablet-barnes-noble/1104687969

Έχει καλύτερα specs και είναι ποιο καινούριο απ το kindle .

Και με καλή υποστήριξη- http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1394 ;)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω ολη την παρεα.

χρειζομαι την βοηθεια σας.

χρειαζομαι ενα tablet pc για καθαρα επαγγελματικο λογο , εχω πρακτορειο προπο και θελω να συνδεσω μια τηλεοραση μου με tablet pc για να δειχνει την σελιδα του ΟΠΑΠ για το στοιχημα (livescore,προβολη σε οθονη).

αυτη η σελιδα χρειαζεται FLASH ADOBE.

απο το iphone δεν μπορω να την φορτωσω , δοκιμασα και ενα tablet κινεζικο των 70 ευρω αλλα δεν την φορτωνε ουτε εκει.

εχετε να προτεινεται καποιο tablet για να κανω την δουλεια μου.

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω ολη την παρεα.

χρειζομαι την βοηθεια σας.

χρειαζομαι ενα tablet pc για καθαρα επαγγελματικο λογο , εχω πρακτορειο προπο και θελω να συνδεσω μια τηλεοραση μου με tablet pc για να δειχνει την σελιδα του ΟΠΑΠ για το στοιχημα (livescore,προβολη σε οθονη).

αυτη η σελιδα χρειαζεται FLASH ADOBE.

απο το iphone δεν μπορω να την φορτωσω , δοκιμασα και ενα tablet κινεζικο των 70 ευρω αλλα δεν την φορτωνε ουτε εκει.

εχετε να προτεινεται καποιο tablet για να κανω την δουλεια μου.

ευχαριστω πολυ

 

H σχεδόν απόλυτη πλειοψηφία των android tablets δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα με flash. Αν σκέφτεσαι αγορά από Ελλάδα τσέκαρε το e-tablet.gr

Link to comment
Share on other sites

H σχεδόν απόλυτη πλειοψηφία των android tablets δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα με flash. Αν σκέφτεσαι αγορά από Ελλάδα τσέκαρε το e-tablet.gr

 

αποτι εχω ψαξει χρειαζεται να εχει flash 10 και ανω και φυσικα hdmi.

εχεισ να προτεινεις καποιο ?

Link to comment
Share on other sites

αποτι εχω ψαξει χρειαζεται να εχει flash 10 και ανω και φυσικα hdmi.

εχεισ να προτεινεις καποιο ?

 

Πολλά. Στις 7 ίντσες που είναι και τα βολικότερα/οικονομικότερα κατά βάση, το Quicksilver C7, Herotab C8S, Aishuo A7+ και Zenithink C71.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά. Στις 7 ίντσες που είναι και τα βολικότερα/οικονομικότερα κατά βάση, το Quicksilver C7, Herotab C8S, Aishuo A7+ και Zenithink C71.

 

για το Zenithink C71 ελεγα αλλα το hdmi ειναι μινι.

λες να εχω κανενα προβλημα με αυτο ή με ενα ανταπτορακι θα κανω την δουλεια μου;

Link to comment
Share on other sites

για το Zenithink C71 ελεγα αλλα το hdmi ειναι μινι.

λες να εχω κανενα προβλημα με αυτο ή με ενα ανταπτορακι θα κανω την δουλεια μου;

 

Κανένα πρόβλημα, έτσι και αλλιώς το hdmi σε όλα τα tablets είναι mini. Παίρνεις και ένα καλώδιο mini HDMI σε Full HDMI και είσαι ΟΚ. Δες και το video που έχουν. Το μόνο σχετικά αρνητικό είναι ότι δεν κάνει cloning της οθόνης του.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα, έτσι και αλλιώς το hdmi σε όλα τα tablets είναι mini. Παίρνεις και ένα καλώδιο mini HDMI σε Full HDMI και είσαι ΟΚ. Δες και το video που έχουν. Το μόνο σχετικά αρνητικό είναι ότι δεν κάνει cloning της οθόνης του.

 

cloning....?

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του γίνεται μαύρη και μετατρέπεται σε touch pad. Στο Quicksilver για παράδειγμα, όταν συνδεθεί στην τηλεόραση, βλέπεις το ίδιο πράγμα και στο tablet και στην τηλεόραση. Edited by Tabletistas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...