Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά θα έχει Market αλλά με τους Κινέζους και τους όποιους μεταπωλητές ποτέ δεν ξέρεις.

 

Ρώτα τους, τουλάχιστον να στο επιβεβαιώσουν πριν κάνεις την αγορά.

 

OK!Σ ευχαριστω και παλι για την αμεση απαντηση!

Τους εστειλα ενα mail με τις ερωτησεις μου και περιμενω!

 

Εν το μεταξυ αν καποιος αλλος εχει αυτο το tablet και ακομα καλυτερα αν το εχει αγορασει απο merimobiles και θελει να βοηθησει:

Ειμαι ολος αυτια :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχετε να μου προτείνεται κάποιο tablet 9+ inch ?(εως ~160 e) ( βρήκα αυτό αλλα δε γνωρίζω μήπως υπάρχουν κάποια bugs η αν είναι προβληματικό!

http://www.pandawill.com/onda-vi40-elite-version-tablet-pc-android-40-97-inch-ips-screen-8gb-1g-ram-hdmi-camera-p55175.html

εχει κανεις το AINOL NOVO 8 να μου πει γνωμη?

ή αυτο : http://www.pandawill.com/smartq-ten2-plus-t13-android-23-tablet-pc-97-inch-ips-screen-cortex-a9-bluetooth-camera-black-p54902.html

περιμενω απαντησεις !το χρειαζομαι για τον στρατο οποτε να δεχεται και 3G!

Edited by oeofotisoeo
Link to comment
Share on other sites

Να σας προτείνω και εγώ ένα tablet , έχω ψάξει πολύ σε κινέζικα, έχω κιόλας ένα αλλά αυτή τι στιγμή πιστεύω πως το Archos 80 G9 είναι ότι καλύτερο για τα λεφτά του και την τεχνολογία του… Είναι επώνυμο και όχι κινέζικο, θα πάρει επίσημα Android 4 Ice Cream (τώρα έρχεται με android 3,2) Δείτε εδώ στο επίσημο site τα χαρακτηριστικά του, έχει τα πάντα!!

 

Operating System: Android Honeycomb 3,2

Processor & Chipset: ARM dual-core CORTEX A9 OMAP4 1 GHz / 3D OpenGL (ES 2.0)

Memory: 16GB + microSD Slot (SHDC compatible)

Display: 8’’ (1024 x 768)

Special Features : G-sensor / Vibrator / Compass / Built-in stand

Webcam : 720p front camera with 720p encoding

Networking : Built-in GPS / Bluetooth 2.1+ EDR / WiFi (802.11 b/g/n)

Connectivity : USB slave/host / microSD / HDMI out

Battery life : Music, 36hrs / Video, 7hrs / Internet, 10hrs

Dimensions: 226 (L) x 155.3 (W) x 11.7(H) mm

Weight: 465 g

 

Εγώ το βρήκα εδώ σε τιμή € 265.86 τελική, στην πόρτα σας!!

 

Ριξτε του μια ματια, πιστευω αξίζει...:D:D.. ΔΕΝ το εχω , απλά αν αγόραζα τώρα θα ήταν αυτό

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Πάντως (γνώμη μου) επειδή γίνεται ένας χαμός από τα tablet (για τα κινέζικα) θα πρότεινα όσοι έχουν πάρει από κινέζικα ή μη μαγαζιά (ναι λέω για τα κινέζικα τα οποία δεν μπορείς να τα δεις από κοντά σε σχέση με κάποιο επώνυμο) να γράψουν εντυπώσεις όπως (αυτά μου έρχονται τώρα στο μυαλό)

• τι χρήση κάνετε (games, ebooks, multimedia)

• οθόνη (φωτεινότητα, touch απόκριση)

• σελίδες (του κατασκευαστή, με αναβαθμίσεις για την ταμπλέτα κλπ)

• ώρες που κρατάει η μπαταρία (και αναφορά σε τι είδους χρήση, καλό θα είναι να επισυνάπτεται και η ανάλογη εικόνα από το android με την κατανάλωση)

• για αυτούς που παίζουν παιχνίδια το κατά πόσο είναι smooth το παιχνίδι (δεν ασχολούμαι αλλά για μερικούς είναι βασικό οπότε μπορείτε να λέτε π.χ. to gt3 στην τάδε ταμπλέτα παίζει καλά κλπ κλπ)

• benchmark scores (για αυτούς που ασχολούνται με αυτά) από προγράμματα όπως το AnTuTu Benchmark , Quadrant και άλλα

• διάφορα άλλα , άξια αναφοράς (π.χ. φόρτιση από usb που δεν αναφέρεται συχνά) αν έχει μπλε δόντι , αν έχετε λειτουργήσει 3g modem και διάφορες άλλες usb συσκευές

• και γενικά τι σας άρεσε (σε σύγκριση π.χ. με κάποια άλλα) τι δε σας άρεσε

• για να έχουμε μια καλύτερη ιδέα και να μην ρωτάμε συνέχεια και αυτό είναι καλό και το άλλο και το άλλο;

 

Ευχαριστώ :)

 

Υ.γ. δεν άντεξα και παρήγγειλα ένα Ramos W6HD , οπότε θα γράψω εντυπώσεις όταν με το καλό έρθει.

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε το Ramos W6hd..πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες και απο αποψη ποιοτητας και του νεου λειτουργικου...3μειον για εμενα.Δεν εχει android market αλλα go market... προσπαθησα να περασω κανα δυο apk. Αλλα τζιφος.κακο γιατι το go πολλες της εμφανιζει με κινεζικα και φυσικα σε android market με το ιδιο account θα περνουσα ολες της αγορασμενες εφαρμογες μου...λυπουνε και αρκετες απο το go...

Δευτερον εχω βαλει Ελληνικο μενου μεσα απο της ρυθμισεις αλλα απουσιαζει απο το πληκτρολογιο...κανενα καλο πληκτρολογιο με ελληνικα που να το εχει το go market?το τριτο ειναι πως παροτι εχει μπροστα καμερα δεν βρηκα να ενεργοποιησω το face unlock.. η συσκευη υποστηριζει κανονικα Skype βιντεοκληση.Αν βρω γνησιο μαρκετ και ελληνικο πληκτρολογιο θα ειναι σχεδον τελειο,υποστηριζει κανονικα και usb φλασακια κτλ

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε το Ramos W6hd..πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες και απο αποψη ποιοτητας και του νεου λειτουργικου...3μειον για εμενα.Δεν εχει android market αλλα go market... προσπαθησα να περασω κανα δυο apk. Αλλα τζιφος.κακο γιατι το go πολλες της εμφανιζει με κινεζικα και φυσικα σε android market με το ιδιο account θα περνουσα ολες της αγορασμενες εφαρμογες μου...λυπουνε και αρκετες απο το go...

Δευτερον εχω βαλει Ελληνικο μενου μεσα απο της ρυθμισεις αλλα απουσιαζει απο το πληκτρολογιο...κανενα καλο πληκτρολογιο με ελληνικα που να το εχει το go market?το τριτο ειναι πως παροτι εχει μπροστα καμερα δεν βρηκα να ενεργοποιησω το face unlock.. η συσκευη υποστηριζει κανονικα Skype βιντεοκληση.Αν βρω γνησιο μαρκετ και ελληνικο πληκτρολογιο θα ειναι σχεδον τελειο,υποστηριζει κανονικα και usb φλασακια κτλ

 

Πράγματι το Ramos W6HD μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον εδώ και καιρό....:) Βέβαια ήταν μάλλον αναμενόμενο ότι δεν θα υποστηρίζει market αλλά πιστεύω ότι σύντομα θα βρεθεί η λύση.

 

Για ελληνικό πληκτρολόγιο δοκίμασε το GoKeyboard. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά στα specs αναφέρει ότι υποστηρίζει και ελληνικά. H τελευταία έκδοση του Market είναι εδώ, και μακάρι να σου εγκατασταθεί και να δουλέψει.

 

Tο skype, φαίνεται να έχει ακόμα τα bugs του μάλλον, οπότε θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και το Oovoo.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ελπίζω μιας. Και ούτε η έκδοση που μου έδωσε παίζει.για την ώρα έχω βολεύει με το Go keyboard και σε ευχαριστώ πολύ και με το black market. Σήμερα θα ξεκίνησαν από την αρχή το στήσιμο του.

Το Skype παίζει τέλεια,βιντεοκληση κτλ αψογα.720p πολύ καλά...

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

OK!Σ ευχαριστω και παλι για την αμεση απαντηση!

Τους εστειλα ενα mail με τις ερωτησεις μου και περιμενω!

 

Εν το μεταξυ αν καποιος αλλος εχει αυτο το tablet και ακομα καλυτερα αν το εχει αγορασει απο merimobiles και θελει να βοηθησει:

Ειμαι ολος αυτια :lol:

Εγώ το παρέλαβα από εκεί μέσα στο Δεκέμβριο.Είμαι πολύ ευχαριστημένος.Έχει εγκατεστημένο το market,ελληνικό μενού,κατέβασα ελληνικό πληκτρολόγιο,παίζει από youtube τα περισσότερα,πιάνει καλό ασύρματο σήμα,αυτονομία γύρω στις 5 ώρες. Ότι άλλο θες ρώτα...

Link to comment
Share on other sites

Θελω τη βοηθεια σας.

 

Θελω ενα μικρο ταμπελτακι, ΦΤΗΝΟ, με οθονη καπασιτιβ (για καλυτερη αποκριση), που να δεχεται γουι-φι, να παιζει σκαιπ αΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ (αρα και μπροστινη οθονη), και να ειναι ικανο με φλας για σελιδες και μπροουζινγκ.

 

 

Ολα αυτα σας ενημερωνω οτι θα ειναι για τη μητερα μου, που δεν εχει πολλα πολλα με την τεχνολογια και θελει να μιλαμε με σκαιπ μιας και εγω θα λειπω εξωτερικο.

 

τα φωτα σας.Ευχαριστω.

:X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.....,θα ηθελα τη βοηθεια σας....Θα ηθελα να αγορασω ενα tablet ,για να μπορω να σερφαρω,να παιζει ολες τις σελιδες του ιντερνετ ακομα κ flash,να εχει μεγαλη αυτονομια,να μπορω να παιξω κανενα παιχνιδι κ να δω καμια ταινιουλα,κ αν γινετε να εχει usb..Υπαρχει καποιο που να καλυπτει τις αναγκες μου?Ειμαι ανοιχτος σε ολες τις προτασεις....Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το Ramos W6HD μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον εδώ και καιρό....:) Βέβαια ήταν μάλλον αναμενόμενο ότι δεν θα υποστηρίζει market αλλά πιστεύω ότι σύντομα θα βρεθεί η λύση.

 

Για ελληνικό πληκτρολόγιο δοκίμασε το GoKeyboard. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά στα specs αναφέρει ότι υποστηρίζει και ελληνικά. H τελευταία έκδοση του Market είναι εδώ, και μακάρι να σου εγκατασταθεί και να δουλέψει.

 

Tο skype, φαίνεται να έχει ακόμα τα bugs του μάλλον, οπότε θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και το Oovoo.

 

Καλά ρε παιδιά αγοράζετε ταμπλετ που δεν έχει μαρκετ? απο συμβατοτητα με εφαρμογες πως παει?

 

billy>>>> mid816r2

Link to comment
Share on other sites

kostasa01 κ ΑLΟΥ8020 σας ευχαριστω για τη βοηθεια σας. kostasa01 , απο κει μπορω να το αφορασω? ειναι αξιοπιστο σαιτ?
Link to comment
Share on other sites

kostasa01 κ ΑLΟΥ8020 σας ευχαριστω για τη βοηθεια σας. kostasa01 , απο κει μπορω να το αφορασω? ειναι αξιοπιστο σαιτ?

 

 

http://www.merimobiles.com/Wopad_Aoson_M12_9_7inch_1GB_RAM_1024_768_4_3_p/meri0704.htm

 

δες και αυτο.απο εκει το πηρα και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος!και απο την ιστοσελιδα και απο το μηχανημα ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.merimobiles.com/Wopad_Aoson_M12_9_7inch_1GB_RAM_1024_768_4_3_p/meri0704.htm

 

δες και αυτο.απο εκει το πηρα και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος!και απο την ιστοσελιδα και απο το μηχανημα ;)

 

καλησπερα sakis0547 κ σε ευχαριστω για την απαντηση. ποσες μερες εκανε να ερθει?εχει ελληνικο πληκτρολογιο κ εχει κανονικα market?απο μπαταρια πως ειναι?sorry για τις πολλες ερωτησεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα sakis0547 κ σε ευχαριστω για την απαντηση. ποσες μερες εκανε να ερθει?εχει ελληνικο πληκτρολογιο κ εχει κανονικα market?απο μπαταρια πως ειναι?sorry για τις πολλες ερωτησεις

 

δες και το Μ19 , είναι καλύτερο απο το Μ12 (στη σελίδα λέει ότι έχει και μεγαλύτερη μπαταρία) αλλά κάνει και 20-30 ευρώ παραπάνω (και έχει και 16GB αντί για 8)

 

εγώ για 9.7 αυτό θα αγόραζα μάλλον μιας και το cube δεν έχει hdmi

http://www.merimobiles.com/Aoson_M19_9_7inch_IPS_Screen_1024_768_4_3_Android_p/meri3375.htm

(δεν ξέρω πως είναι κανένα από αυτά, απλά υποθέτω αν ο sakis0547 είναι ευχαριστημένος με αυτό αρά με το Μ19 που είναι καλύτερο θα σαι οκ)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα sakis0547 κ σε ευχαριστω για την απαντηση. ποσες μερες εκανε να ερθει?εχει ελληνικο πληκτρολογιο κ εχει κανονικα market?απο μπαταρια πως ειναι?sorry για τις πολλες ερωτησεις

 

λοιπον market εχει κανονικα,το επισημο ετσι οχι καμια μουφα..εκανε ακριβως 20 μερες να ερθει(7 δεκ με 27 δεκ).μπαταρια με wifi ανοιχτο γυρο στις 6 με 7 ωρες αλλα ακομα δεν ειχε κλεισει.ελληνικα εχει αλλα οχι και πληκτρολογιο,το οποιο μπορεις να βρεις πανευκολα στο android market.το m19 θα ειναι σιγουρα καλυτερο με 1gb ram και 16gb μνημη και απο θεμα μπαταριας,αλλα απο οτι μου απαντησανε σε email μου δεν θα εχει σιγουρα bluetooth..

 

ευχαριστηση μου να βοηθαω παιδια,οπως βοηθησανε και εμενα να βρω το εργαλειο που αγορασα και που ειμαι υπερευχαριστημενος..

Link to comment
Share on other sites

το μονο αρνητικο που ειχα βρεί ήταν πως δεν έιχε εξωτερικό πλήκτρο αυξομείωσης της έντασης του ήχου..!!

 

..αν και νομίζω πως ΄κάτι εχω γραψει σε αυτο το νήμα... παλιότερα..

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας,αυριο μεθαυριο θα το παραγγειλω κ οταν φτασει στα χερια μου θα σας στειλω τις εντυπωσεις μου
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας,αυριο μεθαυριο θα το παραγγειλω κ οταν φτασει στα χερια μου θα σας στειλω τις εντυπωσεις μου

 

αν εισαι απο αθηνα γιατι δεν περνας απο e-tablet να τα δεις απο κοντα??

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι απο αθηνα γιατι δεν περνας απο e-tablet να τα δεις απο κοντα??

 

 

 

ναι απο αθηνα ειμαι....δεν το ξερα αυτο,σε ποια περιοχη ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...