Jump to content

[S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας


ackel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και στην στοκ αν βαλεις το χακ στην καμερα θα εισαι χωρις το ροζ

 

To camera hack που το βρίσκουμε ; Χρειαζεται root για να το εγκαταστησουμε ;

Link to comment
Share on other sites

 

pan24 ευχαριστώ για πολλοστή φορά σήμερα .

Link to comment
Share on other sites

και στην στοκ αν βαλεις το χακ στην καμερα θα εισαι χωρις το ροζ

 

ναι οκ το ξερω!!!!

αρα ολα αυτα δειχνουν οτι δεν υπαρχει θεμα με την καμερα ρε παιδια!!! ειναι θεμα λειτουργικού και μονο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια κ απο μενα ! ειμαι καινουργιος στο site σαν μελος παρα το γεγονος οτι παρακολουθω εδω και μεγαλο χρονικο διαστημα συζητησεις που πραγματοποιουνται και πραγματικα μα8αινεις παρα πολλα πραγματα !:D αυτο που με εχει προβληματισει ειναι οτι δεν εχω διαβασει ουτε ενα ατομο να ισχυριζεται οτι η καμερα του δεν εχει κανενα προβλημα ! εγω ρε παιδια το εχω το κινητο 15 μερουλες κ δεν εχω παρατηρησει το παραμικρο λετε να υπαρχει κατι κ να μην το εχω δει ? :worry: συγγνωμη για το πρηξιμο παιδια !
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια κ απο μενα ! ειμαι καινουργιος στο site σαν μελος παρα το γεγονος οτι παρακολουθω εδω και μεγαλο χρονικο διαστημα συζητησεις που πραγματοποιουνται και πραγματικα μα8αινεις παρα πολλα πραγματα !:D αυτο που με εχει προβληματισει ειναι οτι δεν εχω διαβασει ουτε ενα ατομο να ισχυριζεται οτι η καμερα του δεν εχει κανενα προβλημα ! εγω ρε παιδια το εχω το κινητο 15 μερουλες κ δεν εχω παρατηρησει το παραμικρο λετε να υπαρχει κατι κ να μην το εχω δει ? :worry: συγγνωμη για το πρηξιμο παιδια !
μπορει να εισαι απο τους τυχερους...το ροζ στην καμερα ειναι σε λευκο φοντο και κυριως σε χαμηλο φωτισμο εμενα προσωπικα τοτε φαινεται.το κιτρινο στην αριστερι μερια κατω στην οθονη οταν ειναι χαμηλη η φωτεινοτητα σε λευκο η γκρι φοντο και σε σκοταδι......τελικα ειναι θεμα λειτουργικου αν καταλαβα σωστα.απ την στιγμη που βαζεις καποια αλλη ρομ και φτιαχνει η καμερα.καλα η σαμσουνγκ δεν μπορει να το διωρθωσει με μια αναβαθμιση??τοσο δυσκολο τους ειναι?
Link to comment
Share on other sites

ειναι τοσο καλο οσο δειχνει το βιντεο???φτιαχνει την ροζιλα το εχει κανει κανεις??
Link to comment
Share on other sites

Εχεις περασει το 1ο αρχειο ή το αλλο με την βελτιωση των bitrate στο video?

Το 1ο αρχειο περιλαμβάνει και την βελτιωση του bitrate?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ερωτηση: σε μαυρη οθονη σε σκοτεινο δωματιο βλεπετε οτι η οθονη φωτιζεται λιγο;

 

ειχα την εντυπωση οτι μαυρο = off σε amoled οθονη.

εκτος και αν ειναι τρικ για να μειωσουν το timing σαν τις plasma

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: σε μαυρη οθονη σε σκοτεινο δωματιο βλεπετε οτι η οθονη φωτιζεται λιγο;

 

ειχα την εντυπωση οτι μαυρο = off σε amoled οθονη.

εκτος και αν ειναι τρικ για να μειωσουν το timing σαν τις plasma

 

Μμμ..βασικα αναλογα και την εικονα που προβαλει,για παραδειγμα οταν παω να παιξω παιχνιδι της gameloft στην αρχη που δειχνει για λιγο μονο μαυρο ειναι φωτεινο αλλα δε φταιει η οθονη για αυτο..αν απ την αλλη βαλω μια καλη φωτογραφια,κατραμι μαυρη,τοτε ναι η οθονη ειναι λες και ειναι κλειστη,μηδεν φωτεινοτητα σε απολυτο σκοταδι..αυτο που λεμε "το απολυτο μαυρο' :)

EDIT: Μπορεις να δoκιμασεις το lcd test πατωντας *#0*# και επιλογοντας vibration(black)

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ειναι απολυτο σκοταδι, ουτε ενα λαμπακι αναμενο στο δωματιο.

η οθονη ειναι ενα πολυ σκουρο καφε. φαινεται σβηστη αλλα οταν κλειδωσει καταλαβενεις οτι τοτε σβηνει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το burn in έκανε την εμφάνιση του στο κινητό μου, στην περιοχή της notification bar

Είδα που το ανέφεραν κάποιοι στους xda και είπα να δοκιμάσω και να σου το. Στο μπλε χρώμα πατώντας *#0*# όλη η περιοχή της notification bar είναι ελαφρώς πιο ανοιχτόχρωμη και φαίνονται η ώρα, η μπαταρία και γενικα οι ενδείξεις. Το καλό είναι οτι δεν φαίνεται στην καθημερινή χρήση τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το burn in έκανε την εμφάνιση του στο κινητό μου, στην περιοχή της notification bar

Είδα που το ανέφεραν κάποιοι στους xda και είπα να δοκιμάσω και να σου το. Στο μπλε χρώμα πατώντας *#0*# όλη η περιοχή της notification bar είναι ελαφρώς πιο ανοιχτόχρωμη και φαίνονται η ώρα, η μπαταρία και γενικα οι ενδείξεις. Το καλό είναι οτι δεν φαίνεται στην καθημερινή χρήση τουλάχιστον

Και ουτε θα φανει ποτε. Δεν εχει καμια σημασια το burn in στην notification bar και δεν ειναι αξιο αναφορας. Τι να το κανω που το "προβλημα" υπαρχει μονο οταν πατας το *#0*#? Ε σιγα. Τελος παντων οποιος δε θελει να του παρουσιαστει να κρυψει με mod το ρολοι και να αλλαζει που και που κανα θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πριν δύο μέρες αγόρασα το κινητό και έχω το πρόβλημα της κίτρινης οθόνης. Έχω την έκδοση 2.3.3 android και είναι της cosmote. Όταν μπαίνω στην αναβάθμιση μου λέει ότι είναι ήδη ενημερωμένο. Τι θα με συμβουλεύατε να κάνω;δεν θέλω να κάνω root της συσκευής για την 2.3.5 και να χάσω την εγγύηση. Να το πάω στην samsung; υπάρχει περίπτωση να μου το φτιάξουν/αλλάξουν ή θα μου πούνε ότι δουλευει μια χαρά; Μήπως το έχει πάει κάποιος από εσάς στην samsung; Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πριν δύο μέρες αγόρασα το κινητό και έχω το πρόβλημα της κίτρινης οθόνης. Έχω την έκδοση 2.3.3 android και είναι της cosmote. Όταν μπαίνω στην αναβάθμιση μου λέει ότι είναι ήδη ενημερωμένο. Τι θα με συμβουλεύατε να κάνω;δεν θέλω να κάνω root της συσκευής για την 2.3.5 και να χάσω την εγγύηση. Να το πάω στην samsung; υπάρχει περίπτωση να μου το φτιάξουν/αλλάξουν ή θα μου πούνε ότι δουλευει μια χαρά; Μήπως το έχει πάει κάποιος από εσάς στην samsung; Ευχαριστώ πολύ

 

Αποκλείεται να έχεις την 2.3.3 και να σου λέει ότι είναι ενημερωμένο. Κάτι έχει πάει λάθος. Στην χειρότερη χρησιμοποίησε odin και βάλε έτσι την νέα ROM που θέλεις. Όλες οι καινούριες απο 2.3.4 και πάνω καλύπτουν την κιτρινίλα. Δεν χρειάζεται root. Για να είσαι εντός εγγύησης βάλε κάποια μαμίσια ROM . Δες εδω : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309593

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να έχεις την 2.3.3 και να σου λέει ότι είναι ενημερωμένο. Κάτι έχει πάει λάθος. Στην χειρότερη χρησιμοποίησε odin και βάλε έτσι την νέα ROM που θέλεις. Όλες οι καινούριες απο 2.3.4 και πάνω καλύπτουν την κιτρινίλα. Δεν χρειάζεται root. Για να είσαι εντός εγγύησης βάλε κάποια μαμίσια ROM . Δες εδω : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309593

 

Βασικά το κινητό το πήρα από eshop κατάστημα. Δεν λέει πουθενά cosmote, απλά έψαξα από το *#1234# κάτι κωδικούς και μου βγάζει ότι είναι branded cosmote. Βέβαια δεν έχει κάποιο λογότυπο πάνω. Μήπως η cosmote δεν έχει βγάλει κάτι; Πάντως μέσω του Kies μου λέει ότι έχω το πιο πρόσφατο (και είναι 2.3.3). Η λεγόμενη ΚΙ4 2.3.4 φίλε μου είναι unbranded;Γιατί άμα το κάνω unbranded δεν θα χαθεί η εγγύηση;δεν θα δούνε αυτοί ότι είναι της cosmote; το κόλλημά μου είναι να μην χάσω την εγγύηση, γιατί έδωσα πολλά λεφτά και δεν ξέρω τι μπορεί να μου εμφανίσει κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σήμερα πήρα το κινητό από το service της samsung. Είχα την κιτρινίλα που αναφέρουν και τα άλλα παιδιά. Το πρόβλημα είναι hardware παιδιά. Μου έκαναν αλλαγή οθόνης., και τώρα είναι μια χαρά και έχω την έκδοση 2.3.3. Ευτυχώς που έχω εγγύηση και μου το άλλαξαν δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το εχω λιγες μερες, προβλημα με την οθονη δεν εχω. Βεβαια εχω 2.3.5 που διαβασα οτι διορθωνει το προβλημα. Παντως αν ειχα θα με πειραζε. Για την καμερα δεν την τεσταρα ακομη. Βρηκα το update κανοντας search στο samsungs apps, να το κανω η δεν εχει νοημα; Δεν θα περιεχεται στην 2.3.5;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα σημερα, οθονη, ενταση ηχου ολα καλα. Οταν ηχογραφω ομως video ή φωνη εχει πολυ παρασιτο! Δεν εχει θηκη επανω και το δοκιμασα κρατωντας το με διαφορους τροπους αλλα το παρασιτο εκει!

Α, εκανα μερικες κλησεις και οι συνομιλητες μου ειπαν με ακουν αρκετα καθαρα!

Edited by stayros_apiastos
προσθηκη σχολίου
Link to comment
Share on other sites

παιδιά,

 

εμένα κάτι έπαφε και όταν έχει φωτισμό σε σκοτάδι ο sensoras παίρνει χάλια ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ! είναι θέμα hardware.. θα μου το αλλάξουνε?

 

ΤΙ έχει ακριβώς? όπου έχει φωτισμό φαίνεται σαν μια μακρόστενη γραμμή

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,

 

εμένα κάτι έπαφε και όταν έχει φωτισμό σε σκοτάδι ο sensoras παίρνει χάλια ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ! είναι θέμα hardware.. θα μου το αλλάξουνε?

 

ΤΙ έχει ακριβώς? όπου έχει φωτισμό φαίνεται σαν μια μακρόστενη γραμμή

 

Δεν μας ανεβάζεις μια φωτό να δούμε το πρόβλημα. Έλεγξε πάντως μήπως έχεις ανεβάσει το ISO ή τέλος πάντων δεν το έχεις στο αυτόματο και σου δημιουργείται από αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...