Jump to content

[S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας


ackel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
το doa γιατην ροζιλα λετε να ποιανει νατο επιστρεψω?

 

Ενδεχομένως ναι, αυτό δεν σημαίνει όμως ότι η επόμενη συσκευή θα είναι καλύτερη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορεις να βαλεις ενα screenshot να δουμε την ροζιλα που λετε;

 

Στην τρίτη σελίδα αυτού του θέματος θα βρεις και video.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα στο forum..έχω ένα s2 ενός μήνα και δεν έχει καλό σήμα,δεν με ακούν καλά και πολλές φορές ο συνομιλητής μου ακούει την φωνή του..λέτε να φταίει η κάρτα sim που την είχα σε iPhone και είναι κομμένη και κολλημένη ή να είναι θέμα hardware και πρέπει να το στείλω για service??ευχαριστω εκ των προτέρων..
Link to comment
Share on other sites

εχεις βαλει καποια θηκη στο κινητο?εαν ναι αυτη φταιει, βγαλε την και κανε κληση να δεις εαν σου κανει τα ιδια.λογικα πρεπει να αλλαξεις θηκη

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται η οθόνη αυτή.

 

http://i256.photobucket.com/albums/hh194/taksidiotis/SC20120222-185133.png

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εχεις βαλει καποια θηκη στο κινητο?εαν ναι αυτη φταιει, βγαλε την και κανε κληση να δεις εαν σου κανει τα ιδια.λογικα πρεπει να αλλαξεις θηκη

 

Την γνήσια έχω της Samsung αλλά και χωρίς θήκη τα ίδια κάνει..μονο με ακουστικά λειτουργεί σωστά..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εκεί πού έβλεπα μία ταινία άλλαξε η εμφάνιση στήν οθόνη . Από τά χρώματα μέχρι καί η ανάλυση . Έχει συμβεί σέ άλλον ? Έβγαλα την μπαταρία γιά μερικά λεπτά αλλά δέν επανήλθε...

 

Sent from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

Εκεί πού έβλεπα μία ταινία άλλαξε η εμφάνιση στήν οθόνη . Από τά χρώματα μέχρι καί η ανάλυση . Έχει συμβεί σέ άλλον ? Έβγαλα την μπαταρία γιά μερικά λεπτά αλλά δέν επανήλθε...

 

Sent from my GT-I9100

 

Αλλαξε κερνελ . βαλε επισης

mx player.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.ρε παιδια εχτες ετυχε να τραβηξω καποιες φωτο με ελειπη φωτισμο και παρατηρησα οτι οι φωτο βγαινουν θολες...σε συγκριση με iphone4 το επιβαιβεωσα.οντως υπαρχει τετοιο θεμα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.ρε παιδια εχτες ετυχε να τραβηξω καποιες φωτο με ελειπη φωτισμο και παρατηρησα οτι οι φωτο βγαινουν θολες...σε συγκριση με iphone4 το επιβαιβεωσα.οντως υπαρχει τετοιο θεμα?

 

Όχι, μήπως το τζαμάκι της κάμερας έχει δαχτυλιές? Έτσι την παθαίνω εγώ καμιά φορά:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.ειμαι κατοχος ενος sam galaxy s2 απο τον Ιουνιο(αγορα απο ΠΛΑΙΣΙΟ).τις τελεευταιες μερες μου εμφανιστηκε μια οριζοντια αχνη γκρι γραμμη στην οθονη περιπου στο 1/4 αυτης.το κινητο το εχω σαν τα ματια μου .δεν ειναι ορατη σε σκουρο φοντο αλλα σε ανοιχτοχρωμα .ποια ειναι η διαδικασια για την επιδιορθωση του προβληματος???πρεπει να επικοινωνησω με ΠΛΑΙΣΙΟ η με SAMSUNG?υπαρχει περιπτωση να μου το παιξουν Κινεζοι?ειχε κανενας σας ποτε παρομοιο προβλημα?δεν εχω ξανασχολειθει με προβλημα κινητου και εγγυησεις.και το πιο βασικο ειναι οτι επειδη ειναι βασικο εργαλειο στην δουλεια μου δεν θελω να μου το κρατησουν καιρο.Σας ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.ειμαι κατοχος ενος sam galaxy s2 απο τον Ιουνιο(αγορα απο ΠΛΑΙΣΙΟ).τις τελεευταιες μερες μου εμφανιστηκε μια οριζοντια αχνη γκρι γραμμη στην οθονη περιπου στο 1/4 αυτης.το κινητο το εχω σαν τα ματια μου .δεν ειναι ορατη σε σκουρο φοντο αλλα σε ανοιχτοχρωμα .ποια ειναι η διαδικασια για την επιδιορθωση του προβληματος???πρεπει να επικοινωνησω με ΠΛΑΙΣΙΟ η με SAMSUNG?υπαρχει περιπτωση να μου το παιξουν Κινεζοι?ειχε κανενας σας ποτε παρομοιο προβλημα?δεν εχω ξανασχολειθει με προβλημα κινητου και εγγυησεις.και το πιο βασικο ειναι οτι επειδη ειναι βασικο εργαλειο στην δουλεια μου δεν θελω να μου το κρατησουν καιρο.Σας ευχαριστω προκαταβολικα

 

Μιλας με samsung..ειναι root το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Μιλας με samsung..ειναι root το κινητο;

 

δεν ειναι root το κινητο.δεν ειμαι τοσο ειδικος(τα ψιλοφοβαμαι τα πειραγματα).ειμαι απο θεσσαλονικη.υπαρχει περιπτωση να μην δεχθουν επιδιορθωση η αντικατασταση??χρειαζεται η αποδειξη αγορας η κ τιποτα αλλο?Ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι root το κινητο.δεν ειμαι τοσο ειδικος(τα ψιλοφοβαμαι τα πειραγματα).ειμαι απο θεσσαλονικη.υπαρχει περιπτωση να μην δεχθουν επιδιορθωση η αντικατασταση??χρειαζεται η αποδειξη αγορας η κ τιποτα αλλο?Ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση

 

 

Μόνο την απόδειξη αγοράς και είσαι έτοιμος.

αλλά να ξέρεις το πιο πιθανό να αργήσεις να το πάρεις πίσω :X

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι root το κινητο.δεν ειμαι τοσο ειδικος(τα ψιλοφοβαμαι τα πειραγματα).ειμαι απο θεσσαλονικη.υπαρχει περιπτωση να μην δεχθουν επιδιορθωση η αντικατασταση??χρειαζεται η αποδειξη αγορας η κ τιποτα αλλο?Ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση

 

Πηγαινε να τους πεις τι εχει.αν ειναι εκει το ανταλλακτικο δε θα κανει πανω απο μια μερα.αλλιως πες τους να το παραγγειλουν και οταν ερθει τους πας το κινητο γιατι το χρειαζεσαι..απαιτησε να στο φτιαξουν μιας κ δεν εχει σημαδια πτωσης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.ειμαι κατοχος ενος sam galaxy s2 απο τον Ιουνιο(αγορα απο ΠΛΑΙΣΙΟ).τις τελεευταιες μερες μου εμφανιστηκε μια οριζοντια αχνη γκρι γραμμη στην οθονη περιπου στο 1/4 αυτης.το κινητο το εχω σαν τα ματια μου .δεν ειναι ορατη σε σκουρο φοντο αλλα σε ανοιχτοχρωμα .ποια ειναι η διαδικασια για την επιδιορθωση του προβληματος???πρεπει να επικοινωνησω με ΠΛΑΙΣΙΟ η με SAMSUNG?υπαρχει περιπτωση να μου το παιξουν Κινεζοι?ειχε κανενας σας ποτε παρομοιο προβλημα?δεν εχω ξανασχολειθει με προβλημα κινητου και εγγυησεις.και το πιο βασικο ειναι οτι επειδη ειναι βασικο εργαλειο στην δουλεια μου δεν θελω να μου το κρατησουν καιρο.Σας ευχαριστω προκαταβολικα

Κάτι παρόμοιο έχει και το δικο μου. Βεβαία οι κάθετες γραμμές φαίνονται πολυ αχνα σε πολυ φωτεινο λευκο background. Δε με ενοχλεί και ιδιαίτερα, αλλα φαντάζομαι θα ειναι μειον σε περιπτωση που θέλω να το πουλήσω.. Το εχω παρει απο public εδω και κανένα χρονο περίπου. Το κακο είναι ότι δεν εχω την απόδειξη καθώς την εχω δωσει στην εφορια.. Καμία ιδέα τι μπορω να κάνω; Το τηλέφωνο ειναι root με custom.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο έχει και το δικο μου. Βεβαία οι κάθετες γραμμές φαίνονται πολυ αχνα σε πολυ φωτεινο λευκο background. Δε με ενοχλεί και ιδιαίτερα, αλλα φαντάζομαι θα ειναι μειον σε περιπτωση που θέλω να το πουλήσω.. Το εχω παρει απο public εδω και κανένα χρονο περίπου. Το κακο είναι ότι δεν εχω την απόδειξη καθώς την εχω δωσει στην εφορια.. Καμία ιδέα τι μπορω να κάνω; Το τηλέφωνο ειναι root με custom.

 

το φερνεις σε εργοστασιακη κατασταση μηδενιζεις τον μετρητη σε περιπτωση που εχει γραψει και το πας στο service. Λογικα στο Public μπορουν να σου βρουν την αποδειξη. μπορεις να τους παρεις τηλεφωνο στο public Να τους εξηγησεις και θα σου πουν αν μπορουν να την βρουν.

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Την απόδειξη δεν την έβγαλες μία φωτοτυπία πριν την δώσεις στην εφορία;

Ξέρω, μεγάλη λαλακια μου, αλλα όχι. Ειχα σκοπό να το κάνω, αλλα ειχα τοσα εκείνη την εποχη, που το αφησα..

 

 

 

 

το φερνεις σε εργοστασιακη κατασταση μηδενιζεις τον μετρητη σε περιπτωση που εχει γραψει και το πας στο service. Λογικα στο Public μπορουν να σου βρουν την αποδειξη. μπορεις να τους παρεις τηλεφωνο στο public Να τους εξηγησεις και θα σου πουν αν μπορουν να την βρουν.

Το μετρητή χωρίς το ειδικό καλώδιο υπάρχει τρόπος να το μηδενισω;

Επειδή ειμαι επαρχία (Γιάννενα) νομίζω στο pablic το παω σε περίπτωσή βλάβης.. Ή μπορω να το στηλω σε service κατευθυαν;

Αμα δε μηδενισω το μετρητή λετε να βρω πρόβλημα, μιας και ειναι φανερά θεμα hardware (οθόνη ).

Thanks ,

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ξερω κανεναν αλλο τροπο να μηδενισει εκτος απο το usb jig.λογικα αν το πας κατευθειαν στο service θα το παρεις πισω πιο γρηγορα...αν δεν ειναι μηδενισμενος ο μετρητης θα στο βγαλουν εκτος εγγυησης.
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...