Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε μου δουλεψε το root στην ελληνικη KF3.Δεν εμφανιστηκε Superuser.

Και εκανα την εξης βλακεια,

ξαναφλασαρω κατα λαθος μια KF3 (Nordic) και το κινητο εχει μεινει πανω απο 10 λεπτα σε downloading.

 

Τι να κανω?

Αν το βγαλω λεει don't turn off αν δε το βγαλω φαινεται οτι εχει κολλησει στο flashing

 

Βοηθεια παιδια

 

Μπα οχι,

ξεκινησε με τα 3 κουμπια και ξαναφλασαρω.

Θα ενημερωσω

 

Οκ, μπρικαρε αλλα μετα με τα 3 κουμπια μπορεσα και φλασαρα ξανα.

Καλη φαση.....

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μη σπαμαρεις φιλαρακι.. Δε στη λεω για να τσακωθουμε απλα εγινε λιγο μονόλογος το θέμα ;)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το repartition τι ακριβώς κάνει και λένε όλοι να μην το επιλέγουμε στο Odim?
“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτήσεις.

Μπορεις να περασεις στο s2 custom rom χωρεις να το κανείς root;

Και θα ήθελα να μου προτείνετε μια rom με σταθερότητα και καλή αποδόση στην μπαταρία καθώς και ποιον κερνελ να του περασω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

εγω που ειμαι ροοτ και εχω περασει την stock KF3 μεσω odin θα μπορεσω να παρω το official update της 2.3.4 όποτε βγεί ή με περιοριζει η παρεμβαση που του εκανα?

δεν μου κανει η unofficial 2.3.4 λογω wipe...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια 2 ερωτήσεις.

Μπορεις να περασεις στο s2 custom rom χωρεις να το κανείς root;

Και θα ήθελα να μου προτείνετε μια rom με σταθερότητα και καλή αποδόση στην μπαταρία καθώς και ποιον κερνελ να του περασω...

 

Ποιος ο λόγος να περάσεις custom rom (που είναι rooted) χωρίς να κάνεις root τη συσκευή; :confused:

 

Για επιλογές σε custom rom/kernel διάβασε στο παρόν θέμα και θα πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάπου να κατεβάσω την KF3 με XEU για να εχω πληρη υποστηριξη ελληνικών σε μηνυματα και κατάλογο μιας και τελικα δε μπορεσα να το κάνω μεσω Kies....???? :rolleyes:

 

Και κάτι ακόμη...... Οι Rom (Cognition κτλ) έχουν πλήρη ελληνική υποστήριξη?

Edited by aris1976
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά κάπου να κατεβάσω την KF3 με XEU για να εχω πληρη υποστηριξη ελληνικών σε μηνυματα και κατάλογο μιας και τελικα δε μπορεσα να το κάνω μεσω Kies....???? :rolleyes:

 

http://www.multiupload.com/8QERBJT6P7

 

Είναι multi-csc και έχει και επιλογή για EUR.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.multiupload.com/8QERBJT6P7

 

Είναι multi-csc και έχει και επιλογή για EUR.

 

Ευχαριστώ πολυ.....

 

Όσον αφορα τώρα την Cognition ελληνικά έχει η πρέπει να τα βάλω εγώ μετά με κάποιο τρόπο???

Σκεφτομαι ότι ήρθε η ώρα να κάνω το επόμενο βήμα και να βάλω και εγώ την πρώτη μου Custom Rom... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και η 1.3 cognition μ
ε υποστήριξη Σtον flash player.

 

downloading... πιο αργα δεν μπορει να παει... εχει αρκετους downloaders πρωι πρωι :lol:

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

downloading... πιο αργα δεν μπορει να παει... εχει αρκετους downloaders πρωι πρωι :lol:

 

Από που την κατεβαζεις;

Αν μπορείς δώσει μου το link

Ευχαριστω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

τώρα κατεβάζω την 1.13 να την δοκιμάσω...

αν την εχει κατεβάσει κανένας και δεν βαριέται ας δοκιμάσει να δει αν γίνετε να έχει όλες τις εφαρμογές σε μια οθόνη γιατί στην 1.12 δεν γινόταν..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα root το κινητο με τον CFroot Kernel και ολα καλά μεχρι εδώ...(με βοηθησε πολυ ο οδηγος που υπαρχει στο φορουμ)

Θελω δυο βοηθειες πριν συνεχισω παρακατω...

1ον θελω να περάσω την KF3 την ελληνική ,την βρήκα και την κατεβασα...θελω να ρωτησω με ποιον τροπο την περναω,αν υπαρχει καποιος οδηγος στο forum για να με βοηθησει.

2ον θελω να περασω την cognition 1.13 ,την βρηκα και την κατεβασα...θελω να ρωτησω και για την συγκεκριμενη ρομ με ποιον τροπο την περναω και αν υπαρχει καποιος οδηγος για να με βοηθήσει...

 

Και κατι τελευταιο...Μετα το ρουτ που εκανα για να περασω στα παραπάνω βήματα χρειαζετε factory reset? και αν ναι πως γινετε και πριν απο ποιο βημα...το 1ο η το 2ο...

Σας ευχαριστω πολύ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Από που την κατεβαζεις;

Αν μπορείς δώσει μου το link

Ευχαριστω...

 

http://designgears.github.com/CognitionS2/

 

edit: ουπς δεν είδα οτι στο δωσαν ηδη! :)

 

edit2:

τώρα κατεβάζω την 1.13 να την δοκιμάσω...

αν την εχει κατεβάσει κανένας και δεν βαριέται ας δοκιμάσει να δει αν γίνετε να έχει όλες τις εφαρμογές σε μια οθόνη γιατί στην 1.12 δεν γινόταν..

 

τι εννοεις ?

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το update από KE2 σε KF3 και όταν τελείωσε το Kies έλεγε να κάνω restart το τηλέφωνο, μετά να βγάλω και να ξαναβάλω το καλώδιο. Το έκανα αλλά δεν έκανε κάτι άλλο μετά, απλά επανασυνδέθηκε. Έπρεπε να κάνει κάτι ή απλά το λέει έτσι?

 

To update έγινε κανονικά πάντως, μόνο που όπως κοίταζα αν έμειναν όλα στην θέση τους μετά είδα 3-4 contacts από το Skype τα οποία είναι spam (marina_russia1 πχ) και τα οποία έχω κάνει block επειδή με είχαν κάνει add και πάτησα report spam πριν από κάτι μήνες. Τα έκανα delete αλλά μου είπε ότι επειδή είναι read only απλά τα έκανε hide.

 

Είναι λογικό να πετάει το Skype στα contacts αυτούς που έχεις κάνει block? Το κάνει και σε άλλους?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο "One-Click UnBrick" http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=15330252#post15330252 τί κάνει?
“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

 

edit2:

 

τι εννοεις ?

 

στην cognition 1.12 δεν μπορουσες να εχεις εφαρμογες μονο σε μια οθονη...επρεπε να εχεις τουλαχιστον 2 οθονες...

και ρωταω ειναι ετσι και στην 1.13

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

στην cognition 1.12 δεν μπορουσες να εχεις εφαρμογες μονο σε μια οθονη...επρεπε να εχεις τουλαχιστον 2 οθονες...

και ρωταω ειναι ετσι και στην 1.13

 

μολις φουλαρα την 3η γμτ δεν μπορω να το τσεκαρω.. την περασα την 1.13 ολα ρολοι ...

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

μολις φουλαρα την 3η γμτ δεν μπορω να το τσεκαρω.. την περασα την 1.13 ολα ρολοι ...

 

Το theme του whiskey παιζει σε αυτην την εκδοση? Ξερουμε κανενα αλλο συμβατο?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς το ίδιο bug υπάρχει και στην 1.13 με τις οθονες και τις εφαρμογες...και το προβλημα υπαρχει μονο στην προβολη πλεγματος

και οχι στην προβολη λιστας...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...