Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις εκανα root το κινητο με τον CFroot Kernel και ολα καλά μεχρι εδώ...(με βοηθησε πολυ ο οδηγος που υπαρχει στο φορουμ)

Θελω δυο βοηθειες πριν συνεχισω παρακατω...

1ον θελω να περάσω την KF3 την ελληνική ,την βρήκα και την κατεβασα...θελω να ρωτησω με ποιον τροπο την περναω,αν υπαρχει καποιος οδηγος στο forum για να με βοηθησει.

2ον θελω να περασω την cognition 1.13 ,την βρηκα και την κατεβασα...θελω να ρωτησω και για την συγκεκριμενη ρομ με ποιον τροπο την περναω και αν υπαρχει καποιος οδηγος για να με βοηθήσει...

 

Και κατι τελευταιο...Μετα το ρουτ που εκανα για να περασω στα παραπάνω βήματα χρειαζετε factory reset? και αν ναι πως γινετε και πριν απο ποιο βημα...το 1ο η το 2ο...

Σας ευχαριστω πολύ...

Υπάρχει οδηγός και για τα firmwares-ROMs. Το Factoy reset δεν είναι υποχρεωτικό αλλά προεραιτικό, το κάνεις από recovery εφόσον έχεις cfroot. Wipe cache + wipe data/factory reset.

Κάνει ακριβώς αυτό που λέει. Με ένα κλικ ξε-τουβλιάζει, δεν είναι για το τηλέφωνο μας όμως.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί να δοκιμάσει κάποιος που έχει το καινούριο market αν δουλεύει το market enabler???

 

Μάλλον όχι.. Δοκίμασα να βρώ το google maps αλλά δεν το βρίσκω πλέον... Σίγουρα θα βρεθεί κάποια λύση..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει οδηγός και για τα firmwares-ROMs.

 

 

ο οδηγος για ρομ που ειναι???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω 2 απορίες.

 

Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη γραμματοσειρά στα ελληνικά που υποστηρίζει το Galaxy γιατί βάζω ελληνικά τραγούδια μεσα και μου τα βγάζει με κινέζικα. Αν υπάρχει κάποιος tag editor τα αλλάξω ωστε να τα βλέπει θα το εκτιμούσα.

Επίσης συνήθως απλά κάνω copy/paste τα mp3 στην sd. Οταν δοκίμασα να βάλω τραγούδια απο το KIES παρατήρησα το εξης. δεν μου δείχνει το σωστό χώρο που καταλαμβάνει στη μνήμη (σε κάποιο σημείο το KIES έδειχνε 6.87GB και έταγε μήνυμα οτι δεν χωράει άλλα σε 16αρα κάρτα) και μέσα είχε 15,99GB. Το δεύτερο είναι πως σε αρκετά τραγούδια μετά το sync αλλάζει τους τίτλους με αποτέλεσμα πχ να είμαι τώρα στον φάκελο πχ Metal και να εχω στο cd των Opeth ενα τραγουδι του Dio αλλά με το τίτλο και τα tags των Opeth. Kάποιος άλλος με αυτό το πρόβλημα ή που να ξέρει πως λύνεται;

 

Ευχαριστω

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

http://www.multiupload.com/8QERBJT6P7

 

Είναι multi-csc και έχει και επιλογή για EUR.

 

Μόνο ο kernel δε παιζει???? Για να μη κατεβάζω όλη τη rom.... :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόνο ο kernel δε παιζει???? Για να μη κατεβάζω όλη τη rom.... :confused:

 

Τι θέλεις να κάνεις ακριβώς; Την KF3 ROM με πλήρη ελληνικά δεν ζήτησες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω περασμενη cognition 1.12 με θεμα whiskey blue αν περασω την 1.13 απλα θα χαθει το θεμα ἥ θα πρεπει να κανω κατι πριν την εγκατασταση της ρομ?
Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις να κάνεις ακριβώς; Την KF3 ROM με πλήρη ελληνικά δεν ζήτησες;

 

Ναι και σ ευχαριστώ απλά επειδη το Kies φορτώνει μόνο 5 ΜΒ την KF3 νομισα ότι είναι μόνο θέμα kernel και όχι ολοκληρης της Rom...

Μήπως μπερδευτηκα λιγο??? :O

Link to comment
Share on other sites

εχω περασμενη cognition 1.12 με θεμα whiskey blue αν περασω την 1.13 απλα θα χαθει το θεμα ἥ θα πρεπει να κανω κατι πριν την εγκατασταση της ρομ?

εγω που πηγα απο cognition 1.12 σε 1,13 το θεμα χαθηκε και απλα το ξαναπερασα απο την αρχη μετα την εγκατασταση τις rom

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι και σ ευχαριστώ απλά επειδη το Kies φορτώνει μόνο 5 ΜΒ την KF3 νομισα ότι είναι μόνο θέμα kernel και όχι ολοκληρης της Rom...

Μήπως μπερδευτηκα λιγο??? :O

 

Τα 5MB που λες μάλλον είναι η αναβάθμιση. Καλύτερα να περάσεις ολόκληρη τη rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να δοκιμάσει κάποιος που έχει το καινούριο market αν δουλεύει το market enabler???

 

Μπορεί να μου πει κάποιος παρακαλώ, τι ακριβώς είναι το market enabler;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος παρακαλώ, τι ακριβώς είναι το market enabler;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Μία εφαρμογή που ξεγελάει το market στο θέμα της τοποθεσίας. Εν ολίγοις με αυτόν τον τρόπο μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές που είναι αποκλειστικά για άλλα μέρη, όπως πχ google maps / gmail / google earth.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ειμουν στοκ. σεΚΕ2 και έκανα cf root.Ολα καλά μεχρι εδω...

Τωρα θέλω να περασω την KF3 και μετά την congnition 1.13.

Η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι η εξεις.

Αν βαλω μονο την congition 1.13 χωρίς να περασω την KF3 θα υπαρχει πρόβλημα?

Η θα πρέπει να πάω με την σειρά KF3/congnition/root (μιας και θα έχει σσβηστει με την αλλαγή)

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχει κανένας λόγος να βάλεις την KF3. Βάλε την Cognition κατευθείαν και δεν θα χρειαστείς ούτε root, είναι έτοιμη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

¨Εκανα root το τηλέφωνο (KF3) σύμφωνα με τον πρώτο οδηγό που αναφέρεται

στο αντίστοιχο post αλλά δεν βλέπω την εφαρμογή superuser.

Τώρα έγινε root, δεν έγινε, πως μπορώ να ξέρω αν είναι όλα εντάξει;

 

Και κάτι ακόμη. Αν περάσω custom rom π.χ. cognition 1.13 θα έχω και τις εφαρμογές

της samsung π.χ. Polaris;

Edited by geram
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πέρασα σήμερα για πρώτη φορά μια Costum Rom τη Cognition 1.13 και ενώ περίμενα να δώ κάτι εντυπωσιακό ως δια μαγίας βλέπω το ίδιο κινητό αλλα χωρίς το Weather wiged, το CMW και κυρίως ενώ έχει ελληνικά δε μπορώ να γράψω μήνυμα αλλα ούτε και να ψάξω στις επαφές. Βέβαια στις πληροφορίες γράφει 2.3.4 και Cognition αλλα εγώ περίμενα να δώ μεταμόρφωση του κινητου.... Αυτό ήταν όλο???? Και πως καποια κινητά κάποιων φίλων απ εδω μέσα δίχνουν τόσο εντυπωσιακά μετά την εφαρμογή των Roms? Πρεπει μήπως να περάσω και κάποιο theme γι αυτό????

 

Πραγματικά μπερδευτηκα.

Edited by aris1976
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να βάλεις την KF3. Βάλε την Cognition κατευθείαν και δεν θα χρειαστείς ούτε root, είναι έτοιμη.

 

Υπάρχει λόγος και λέγεται ελληνικό swype.

Εκτός και άν υπάρχει τρόπος να το βάλουμε με κάποιο τρόπο πχ CWM??? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κυκλοφορήσει καμμία επίσημη ενημέρωση απο το KIES ??

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω το αρχείο του CSC EUR για sgs2 XXKF1 για να το αντικαταστήσω στο τηλέφωνο μου, γιατί πιστεύω ότι σε αυτό οφείλεται και δεν έχω παντού σωστή ένταση σήματος GSM . Που μπορώ να το βρω?
“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να αντιγραψουμε επαφες που εχουμε στο gmail στην μνημη του κινητου η την sim? ψαχνω αλλα δεν μπορω να βρω
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να αντιγραψουμε επαφες που εχουμε στο gmail στην μνημη του κινητου η την sim? ψαχνω αλλα δεν μπορω να βρω

 

δοκιμασες να κανεις εξαγωγη στη καρτα σιμ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα το cf root μου περασε το cwm v1.80. Current kernel cf-root4.0

Η ερωτηση μου ειναι η εξεις...Το συγκεκριμενο cf root ειναι η τελευτεα αναβαθμιση του η πρεπει να το αναβαθμισω..

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

:blink:

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να βάλεις την KF3. Βάλε την Cognition κατευθείαν και δεν θα χρειαστείς ούτε root, είναι έτοιμη.

 

Να την περασω με cwm???

Η εκδοση που αναφερω πιο πανω την υποστηριζει???

 

Ευχαριστω

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

¨Εκανα root το τηλέφωνο (KF3) σύμφωνα με τον πρώτο οδηγό που αναφέρεται

στο αντίστοιχο post αλλά δεν βλέπω την εφαρμογή superuser.

Τώρα έγινε root, δεν έγινε, πως μπορώ να ξέρω αν είναι όλα εντάξει;

 

Και κάτι ακόμη. Αν περάσω custom rom π.χ. cognition 1.13 θα έχω και τις εφαρμογές

της samsung π.χ. Polaris;

 

Ο.Κ. ξαναέκανα την διαδικασία root και βλέπω την εφαρμογή superuser.

Χάρηκα μάλιστα ιδιαίτερα όταν είδα ότι το root δεν χάθηκε μετά από reset.

Για το θέμα με την custom rom απάντησε το παιδί παραπάνω.

Αν θέλω να βρω την κανονική ελληνική rom που είχα μετά την

αναβάθμιση (KF3) που θα την βρώ; Ρωτάω γιατί στην σελίδα με τα

firmware σαν επίσημη ελληνική έχει την ΚΕ2 ενώ εγώ μετά από αναβάθμιση

μέσω KIES είχα την KF3.

Edited by geram
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...