Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως το blue monkey πάνω στην λεό μαρ 2.7.1 είναι άλλο πράγμα...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

τέλειο το blue monkey!

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[Root Update 3/10/2011]

 

Όσοι έχετε BUKG2/BOKG2 μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τον πρώτο τρόπο για root πλέον (s2root.exe). Thanks for the tip menios[/member]

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

τέλειο το blue monkey!

 

Το Blue Monkey άλλα και το GalaxyBlue v22 του criskelo τα τροποποίησα και είναι συμβατά και με την Omega.

Θα τα ανεβάσω στο θέμα τις Omega μόλις μπορέσω.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παντως προς το παρον δε γινεται να βαλει edt γιατι δεν υποστηριζονται απο jkay :(

 

Από ότι είδα, στο thread του khahidrava(ή κάπως έτσι) στο themes and apps του xda υπάρχει ήδη τρόπος..θα το δοκιμάσω και εγώ όταν έχω καιρό γιατί το βλέπω λίγο μπερδεway...

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση (εβαλα παρεμπιπτοντως τη νεα Leo και φαινεται πολυ καλη). Ξερουμε γιατι μονο το theme του Criskelo εχει 7 toggles στη μπαρα?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα, στο thread του khahidrava(ή κάπως έτσι) στο themes and apps του xda υπάρχει ήδη τρόπος..θα το δοκιμάσω και εγώ όταν έχω καιρό γιατί το βλέπω λίγο μπερδεway...

Sent from Galaxy!

 

το εχω δει και εγω αντωνη αλλα αρκετοι ειχαν μικροπροβληματα.. περιμενω το θαυμα απο leomar :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση (εβαλα παρεμπιπτοντως τη νεα Leo και φαινεται πολυ καλη). Ξερουμε γιατι μονο το theme του Criskelo εχει 7 toggles στη μπαρα?

 

Αυτό πρέπει να έχει να κάνει με τους themers που δεν έχουν φροντίσει να υποστηρίζει το θέμα τους περισσότερα toggles..νομίζω ότι και το pure blue υποστηρίζει παραπάνω toggles αλλά δεν είμαι σίγουρος..είναι και ένας από τους λόγους που παραμένω στο revolution theme...ότι καινούριο μπαίνει πρώτα εκεί και είναι πάντα κομπλέ lol

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

[Root Update 3/10/2011]

 

Όσοι έχετε BUKG2/BOKG2 μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τον πρώτο τρόπο για root πλέον (s2root.exe). Thanks for the tip menios[/member]

 

Tι διαφορα εχουν οι Official i9100 carrier branded firmware απο μια επισημη απο kies?Εγω εβαλα απο χθες αυτην KI4 2.3.4 Ελληνικό Firmware και ειναι πολυ καλη ας με διαφωτισει καποιος.

Link to comment
Share on other sites

Tι διαφορα εχουν οι Official i9100 carrier branded firmware απο μια επισημη απο kies?Εγω εβαλα απο χθες αυτην KI4 2.3.4 Ελληνικό Firmware και ειναι πολυ καλη ας με διαφωτισει καποιος.

 

carrier braned = κανονικό firmware μαζί με διάφορα «καλούδια» της Vodafone πχ.

 

Όσο για τη KI4 είναι πολύ καλή, αλλά δεν είναι επίσημη. Άρα γιατί να μη βάλεις την KI3 που είναι πιο καινούρια και καλύτερη; (προφανώς και στις δύο περιπτώσεις δεν έχεις εγγύηση)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Galaxy S II... Μετά από 5 μήνες του θέματος και σχεδόν 4 μήνες κυκλοφορίας του είναι όπως γνωρίζουμε ένα από τα πιο δημοφιλή κινητά στην παγκόσμια αγορά και φυσικά η Ελλάδα δεν αποτελεί την εξαίρεση.

 

Το παρόν θέμα λοιπόν είχε αρχίσει να κουράζει με τις αμέτρητες σελίδες του και στο πνεύμα της ανανέωσης δημιουργήθηκε νέο.

 

Για άλλη μια φορά όμως, ας εξηγήσω πως δουλεύει το forum μας!

 

 

  • Για απορίες, προβληματα αλλά και συζήτηση γύρω από τη συσκευή μας, απευθυνόμαστε εδώ:
[ΕΠΙΣΗΜΟ] Samsung Galaxy S II Μέρος ΙΙ
 
 
Για διάφορα mods/hacks χρησιμοποιούμε αυτό: Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II Μέρος ΙΙ
 
 
Χρήσιμοι οδηγόι: Επίσημα Firmwares: Ελληνικά και μη, Root στο Samsung Galaxy S II, Οδηγός Εγκατάστασης Custom Rom στο Samsung Galaxy S II
 
 
Ψάχνετε κάποια εφαρμογή; Δεν απευθυνεστε σε κανένα από τα παραπάνω αλλά στην Ενότητα του Android ! Αυτό γίνεται γιατί οι εφαρμογές που χρησιμοποιεί το Galaxy S II είναι ίδιες με τα περισσότερα Android κινητά και εκεί έχετε μεγαλύτερες πιθανότητες να πάρετε την απάντηση που ψάχνετε. Εξαιρούνται εφαρμογές αποκλειστικά για το Galaxy S II όπως πχ το Audioboost.

 

Καλή περιήγηση λοιπόν! ;)

:lock:

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...