Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες μήπως το δίνει ο criskelo με κάποιο πακέτο στα πρώτα ποστ..από ότι θυμάμαι το συνήθιζε παλιά...στο titanium καλύτερα να σώσεις μόνο τις εφαρμογές

 

Sent from Galaxy!

 

έχει ένα εξτρά φάκελο που λέει stockapps αλλά δεν βλέπω κάτι που να έχει σχέση με search.

έχει τα εξής apk: accuweather,analogclock,browser,buddiesnow,camera,chocoeukor,days,digitalclock,dualclock,emailwidget,fotaclient,gamehub,geniewidget,kobo,logsprovider,minidiary,musichub,myfiles,personalization,postit,protips,readershub,samsungapps,im,zinio

νομίζω ότι είναι η το browser.apk, ή το myfiles.apk δεν ξέρω.....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχει ένα εξτρά φάκελο που λέει stockapps αλλά δεν βλέπω κάτι που να έχει σχέση με search.

έχει τα εξής apk: accuweather,analogclock,browser,buddiesnow,camera,chocoeukor,days,digitalclock,dualclock,emailwidget,fotaclient,gamehub,geniewidget,kobo,logsprovider,minidiary,musichub,myfiles,personalization,postit,protips,readershub,samsungapps,im,zinio

νομίζω ότι είναι η το browser.apk, ή το myfiles.apk δεν ξέρω.....

 

Εγώ θα δοκίμαζα να το περάσω..δεν μπορεί..κάπου εκεί μέσα πρέπει να είναι..

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς αυτό το θέμα στη νεα Κρίσκελο ή στη νέα Λέομαρ;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1266155

 

Γεια και χαρα. Εγω εβαλα το Frankenstein's Blue Monkey Theme v.4 και δουλευει μια χαρα. Leomar 2.7.1

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την Omega, προερχόμενος από Leo 2.7.1

Φαίνεται μια χαρά μέχρι ώρας, αλλά ό,τι και να βγεί στην πορεία δεν μπορώ παρά να πω συγχαρητήρια για την Ελληνική προσπάθεια!

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την Omega, προερχόμενος από Leo 2.7.1

Φαίνεται μια χαρά μέχρι ώρας, αλλά ό,τι και να βγεί στην πορεία δεν μπορώ παρά να πω συγχαρητήρια για την Ελληνική προσπάθεια!

 

Ευχαριστώ με τίμησες.

Μιας και είχες LeoMar πριν,

μπορείς να μου πεις αν έχεις την καλοσύνη αν είναι σε κάτι καλύτερη η Leomar

(εκτός από την κουζίνα και το theme που ακόμα δεν έχω προλάβω να κάνω δικά μου)

Ρωτάω για να μπορέσω να βελτιώσω την Omega

 

Έχω έτοιμη και την νέα έκδοση v1.1 που τώρα την δοκιμάζω.

Προσθεσα:

Gtalk με video support

Swype 3.2x με περισσότερες γλώσσες

Tweakd Phone για να μην έχει χαμηλή ένταση ο ήχος στην εισερχόμενη κλήση και μετά να αυξάνει απότομα.

 

Θα είναι no Full Wipe και θα είναι διαθέσιμη αύριο.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ με τίμησες.

Μιας και είχες LeoMar πριν,

μπορείς να μου πεις αν έχεις την καλοσύνη αν είναι σε κάτι καλύτερη η Leomar

(εκτός από την κουζίνα και το theme που ακόμα δεν έχω προλάβω να κάνω δικά μου)

Ρωτάω για να μπορέσω να βελτιώσω την Omega

 

Έχω έτοιμη και την νέα έκδοση v1.1 που τώρα την δοκιμάζω.

Προσθεσα:

Gtalk με video support

Swype 3.2x με περισσότερες γλώσσες

Tweakd Phone για να μην έχει χαμηλή ένταση ο ήχος στην εισερχόμενη κλήση και μετά να αυξάνει απότομα.

 

Θα είναι no Full Wipe και θα είναι διαθέσιμη αύριο.

 

 

Τρελαίνομαι !! Ελληνική Rom ! Συγχαρητήρια !

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

καθε νεα εκδοση που θα βγαινει (v1.1 , 1.2 , 1.3..) θα γηνεται σαν update χωρης να πειραζονται καθολου οι ρυθμισεις - εφαργογες και ολα τα υπολοιπα ?? η θα ναι σαν να μπαινει καινουργια rom και θα χρειαζεται backup?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ με τίμησες.

Μιας και είχες LeoMar πριν,

μπορείς να μου πεις αν έχεις την καλοσύνη αν είναι σε κάτι καλύτερη η Leomar

(εκτός από την κουζίνα και το theme που ακόμα δεν έχω προλάβω να κάνω δικά μου)

Ρωτάω για να μπορέσω να βελτιώσω την Omega

 

Έχω έτοιμη και την νέα έκδοση v1.1 που τώρα την δοκιμάζω.

Προσθεσα:

Gtalk με video support

Swype 3.2x με περισσότερες γλώσσες

Tweakd Phone για να μην έχει χαμηλή ένταση ο ήχος στην εισερχόμενη κλήση και μετά να αυξάνει απότομα.

 

Θα είναι no Full Wipe και θα είναι διαθέσιμη αύριο.

 

Είναι σταθερότατη και πολύ γρήγορη...(η Omega...)

Το μόνο που βλέπω να λείπει μέχρι ώρας είναι το τελικό "ς" στο 3x4 πληκτ/γιο (αυτό χρησιμοποιώ πάντα.) Αν μπορέσεις να κάνεις κάτι, θα σου ήμουν υπόχρεος!:)

Link to comment
Share on other sites

Τρελαίνομαι !! Ελληνική Rom ! Συγχαρητήρια !

 

Ευχαριστώ πολύ,

ελπίζω να την δοκιμάσεις :)

 

καθε νεα εκδοση που θα βγαινει (v1.1 , 1.2 , 1.3..) θα γηνεται σαν update χωρης να πειραζονται καθολου οι ρυθμισεις - εφαργογες και ολα τα υπολοιπα ?? η θα ναι σαν να μπαινει καινουργια rom και θα χρειαζεται backup?

 

Θα ειναι No Full Wipe,

με απλα λογια σαν update χωρίς να χανεις εφαρμογες - δοδομενα κτλ

Αρκει να προυπαρχει η Omega στην συσκευη αλλιως θελει την πρωτη φορα να κανεις Full wipe

 

Είναι σταθερότατη και πολύ γρήγορη...(η Omega...)

Το μόνο που βλέπω να λείπει μέχρι ώρας είναι το τελικό "ς" στο 3x4 πληκτ/γιο (αυτό χρησιμοποιώ πάντα.) Αν μπορέσεις να κάνεις κάτι, θα σου ήμουν υπόχρεος!:)

 

Δεν το κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς 3x4 πληκτ/γιο,

γράψε μου εδω λεπτομέρειες και θα το κοιτάξω.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ με τίμησες.

Μιας και είχες LeoMar πριν,

μπορείς να μου πεις αν έχεις την καλοσύνη αν είναι σε κάτι καλύτερη η Leomar

(εκτός από την κουζίνα και το theme που ακόμα δεν έχω προλάβω να κάνω δικά μου)

Ρωτάω για να μπορέσω να βελτιώσω την Omega

 

Έχω έτοιμη και την νέα έκδοση v1.1 που τώρα την δοκιμάζω.

Προσθεσα:

Gtalk με video support

Swype 3.2x με περισσότερες γλώσσες

Tweakd Phone για να μην έχει χαμηλή ένταση ο ήχος στην εισερχόμενη κλήση και μετά να αυξάνει απότομα.

 

Θα είναι no Full Wipe και θα είναι διαθέσιμη αύριο.

 

φιλε αν και δεν εχω δοκιμασει ακομα τη ρομ σου για να κανω συγκριση με τη leomar θα σου πω οτι στη leomar αυτο που μου αρεσει ειναι το οτι δεν εχει τη stock σαβουρα της samsung...αν μπορουσες στο μελλον να πεταξεις τα παντα απο μεσα και να τα ανεβασεις σε ξεχωριστο αρχειο θα ηταν οτι καλυτερο νομιζω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν και δεν εχω δοκιμασει ακομα τη ρομ σου για να κανω συγκριση με τη leomar θα σου πω οτι στη leomar αυτο που μου αρεσει ειναι το οτι δεν εχει τη stock σαβουρα της samsung...αν μπορουσες στο μελλον να πεταξεις τα παντα απο μεσα και να τα ανεβασεις σε ξεχωριστο αρχειο θα ηταν οτι καλυτερο νομιζω...
Συμφωνω και γω με τον parafron
Link to comment
Share on other sites

φιλε αν και δεν εχω δοκιμασει ακομα τη ρομ σου για να κανω συγκριση με τη leomar θα σου πω οτι στη leomar αυτο που μου αρεσει ειναι το οτι δεν εχει τη stock σαβουρα της samsung...αν μπορουσες στο μελλον να πεταξεις τα παντα απο μεσα και να τα ανεβασεις σε ξεχωριστο αρχειο θα ηταν οτι καλυτερο νομιζω...

 

Συμφωνω και γω με τον parafron

 

Οκ αυτο μπορει να γινει σχετικα ευκολα :)

Αν μπορειτε γράψτε μου εδω

ποια ειναι η stock σαβουρα της samsung κατα την γνωμη σας.

 

Και η δοκιμη σας με τα σχολια σας ειναι πολυτιμα για την εξελιξη της ρομ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

με Leomar εχει κανεις προβλημα με stock browser ?

γιατι εμενα δεν παιζει καθολου

 

με τον kernel του τουρκου τι gov εχετε στο setcpu οσοι κανατε u/v?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ με τίμησες.

Μιας και είχες LeoMar πριν,

μπορείς να μου πεις αν έχεις...

[.....]

Swype 3.2x με περισσότερες γλώσσες

Tweakd Phone για να μην έχει χαμηλή ένταση ο ήχος στην εισερχόμενη κλήση και μετά να αυξάνει απότομα.

 

Θα είναι no Full Wipe και θα είναι διαθέσιμη αύριο.

 

Τα συγχαρητηρια μου και απο εμενα στον εκπληκτικο -dev & moderator- IOATHE...!!!! για την τοσο καλη και αριστη του,προσπαθεια με την OMEGA-ROM......!!!!!!!!!

 

Αυτος που θα καταφερει να λυσει το προβλημα με την χαμηλη εμβελεια σηματος,οσο αφορα το wi-fi (και γενικοτερα) με το -flasharisma- μιας και μονο -rom- ......Θα γευτει την δοξα στο μεγαλειο της....!!!!

 

Εχει ειπωθει οτι φταιει το -hardware- ,αλλα δεν θα συμφωνησω καθολου....Απλα χρειαζεται μεγαλη προσπαθεια και πολυ καλες γνωσεις....Η αλλαγη του -modem- απο μονη της,δεν επιφερει την λυση με θεαματικα αποτελεσματα....Τελικα αυτο δεν μπορει να γινει με το μαγειρεμα του εκαστοτε μαμισιου -firmware by samsung-,αλλα χρειαζεται εκ νεου σχεδιασμος ενος αλλου -firm- που μπορει να εμπεριεχει και ενα μεγαλο κομματι ( copy / paste ) απο το μαμισιο....!!!

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ μεγαλη υπομονη και περιεργεια το δικο σου -Kitchen- (μεγαλο δελεαρ για ολους,ακομα και για Leomar + Criscelo) ...Aλλα καταλαβαινω πως αυτο θα σου παρει πολυ χρονο για να ειναι διαφορετικο και πρωτοτυπο....!!!!!

 

Ευχομαι να συνεχισεις ...!!!!! και ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟ....!!!! Για την προσπαθεια σου.....!!! (θα χαρω πολυ να ειμαι και εγω ενας απο τους -testers- της οποιας -beta- στο μελλον.....)

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Α) Μην στέλνεις συνεχόμενα μηνύματα. Πατάς τροποποίηση και προσθέτεις το μήνυμα που θες στο προηγούμενο που έγραψες.

 

Β) Όπως σου είπα πριν, ΑΝ υποστηρίζει ο κέρνελ σου UV τότε θα έχεις την επιλογή.

 

Διάβαζε λίγο καλύτερα τα μηνύματα που γράφονται και να είσαι πιό προσεκτικός όταν γράφεις.

Κοιτα λιγο δεν εχει ετικετα voltages

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by vitriolis
Link to comment
Share on other sites

Από την 2.6

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Περίεργο φίλε μου, δε νομίζω πως έγιναν αλλαγές στον browser από 2.3.4 σε 2.3.5 ώστε να αιτιολογείται πρόβλημα.

Ξαναδοκίμασε να την φλασάρεις ή κάνε backup τις εφαρμογές σου με titanium και κάνε full wipe.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να στειλεις κ σε μένα το λινκ για ρην ομεγκα αε παρακαλω,γιατι,δςν μου το ανοιγει ο browser;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να στειλεις κ σε μένα το λινκ για ρην ομεγκα αε παρακαλω,γιατι,δςν μου το ανοιγει ο browser;ευχαριστω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316681

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω να αναφέρω κάτι το οποίο το έχω ψάξει αρκετά, αλλά δεν μπορώ να το εξηγήσω.

 

Αυτή τη στιγμή φοράω Leonar 2.7.1 με τον kernel του Τούρκου 1.7.7, αλλά αυτό που θα αναφέρω είναι ανεξάρτητου Rom και Kernel ( έχω αλλάξει αρκετούς αυτό το καιρό ).

 

Κάθε φορά που αποφασίζω να φορτίσω το κινητό σβηστό ( αφού έχω τελειώσει όλη τη μπαταρία ), στη συνέχεια όταν πλέον φορτίσει πλήρως και το ανοίξω, η μπαταρία δεν κρατάει καθόλου. Ο χρόνος λειτουργίας του κινητού μειώνεται τραγικά. Είναι σαν να έχει φορτίσει η μισή μπαταρία.

 

Από την άλλη όταν φορτίσω το κινητό ανοιχτό όλα κομπλέ. Η μπαταρία με βγάζει ασπροπρόσωπο.

 

???

 

Γνωρίζει κάποιος το λόγο ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...