Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περί ορέξεως κολοκυθόπυτα.. Δε βολεύει όλους το swype (είναι και άλλη μέθοδος γραφής οπότε δεν έχει πολύ νόημα η σύγκριση μεταξύ τους...)και το HTC_IME είναι πολύ αξιόλογη δουλειά για κλασικό πληκτρολόγιο με πλήρη υποστήριξη ελληνικών στο SGSII και στο android γενικότερα..

Χαιρετισμούς απο Πάρο σε όλη τη παρέα.. :-)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

μπορεις να δωσεις ενα λινκ για να το δοκιμασουμε ετσι απο περιέργεια...?

πραγματικα δεν ειχα ιδεα οτι υπαρχει.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
μπορεις να δωσεις ενα λινκ για να το δοκιμασουμε ετσι απο περιέργεια...?

πραγματικα δεν ειχα ιδεα οτι υπαρχει.....

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624416

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σκεφτομαι σημερα να βαλω την Cognition αφου ολοι λετε καλα λογια.

Καποιες ερωτησεις.

1) Χρησιμοποιει κερνελ 2.3.4 ή εχει τον παλιο?

2) Το widget installer πως μπαινει?

3) Καπου ειχε παρει το ματι μου να αναφερεται theme του whiskey. Ηταν για αυτην την ρομ? Καποιο λινκ?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σκεφτομαι σημερα να βαλω την Cognition αφου ολοι λετε καλα λογια.

Καποιες ερωτησεις.

1) Χρησιμοποιει κερνελ 2.3.4 ή εχει τον παλιο?

2) Το widget installer πως μπαινει?

3) Καπου ειχε παρει το ματι μου να αναφερεται theme του whiskey. Ηταν για αυτην την ρομ? Καποιο λινκ?

 

1) νομίζω χρησιμοποιεί της 2.3.4 αλλά και τον παλιό να έχει είναι optimized για αυτή την Rom από τον designgears

2) flash με cwm

3)δεν θυμάμαι το link αλλά ψάξε στο themes and apps στο subdirectory του galaxy s gt-i9100!λέει ότι είναι για την 1.11 αλλά επειδή δεν άλλαξε ο πυρηνας της στην 1.12 κάνει και για αυτην!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1) νομίζω χρησιμοποιεί της 2.3.4 αλλά και τον παλιό να έχει είναι optimized για αυτή την Rom από τον designgears

2) flash με cwm

3)δεν θυμάμαι το link αλλά ψάξε στο themes and apps στο subdirectory του galaxy s gt-i9100!λέει ότι είναι για την 1.11 αλλά επειδή δεν άλλαξε ο πυρηνας της στην 1.12 κάνει και για αυτην!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Thanks! Nομιζω πως βρηκα το theme, αυτο δεν ειναι?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1152226

Σε λιγο ετοιμαζομαι για φλασακι :lol:

EDIT: Και τελευταια ερωτηση (επειδη φανταζομαι εχεις βαλει το θεμα), υποστηριζει extended power menu και crt ε? Το πρωτο ειναι σιγουρα theme dependant, νομιζω και το δευτερο.

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Nομιζω πως βρηκα το theme, αυτο δεν ειναι?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1152226

Σε λιγο ετοιμαζομαι για φλασακι :lol:

EDIT: Και τελευταια ερωτηση (επειδη φανταζομαι εχεις βαλει το θεμα), υποστηριζει extended power menu και crt ε? Το πρωτο ειναι σιγουρα theme dependant, νομιζω και το δευτερο.

 

Τα υποστηρίζει κανονικά!καλό φλασαρισμα!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

περασα την cognition 1.12 και εχω παλι προβλημα με το kies οπως οταν περασα την 1.07....

μου λεει επανασυνδεστε την συσκευη σε λειτουργια samsung kies...

τον εντοπισμο σφαλματων τον εχω απενεργοποιημενο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

για να παω απο Cognition S2 v1.08 σε v1.12 πρεπει να κανω και τα 2 wipe στο recovery?

 

cache και dalvik αλλά θα σου πρότεινα ένα full wipe. Εγώ -το παρατράβηξα λίγο- αλλά πήγα από cognition 1.08 σε exynos 2.1 και μετά σε cognition 1.11. Προβλήματα. Μετά σε 1.12 πάλι προβλήματα. Τώρα έκανα όλα τα wipe και είμαι κομπλέ.

 

Υ.Γ. Για τους πιό παλιούς, αυτός ο DesignGears (cognition rom), είναι τόσο καλός όσο φαίνεται; Έχει πολύ πέραση η ρομ του!

Link to comment
Share on other sites

περασα την cognition 1.12 και εχω παλι προβλημα με το kies οπως οταν περασα την 1.07....

μου λεει επανασυνδεστε την συσκευη σε λειτουργια samsung kies...

τον εντοπισμο σφαλματων τον εχω απενεργοποιημενο...

+1 Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ. Θα δοκιμάσω να απεγκαταστήσω και επανεγκαταστήσω το Kies αν και δεν νομίζω να πετύχω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι bug της cognition αλλα δεν μπορώ να εχω μονο μια οθονη με εφαρμογες...χρειαζετε τουλαχιστον 2...

ηθελα να έχω όλες τις εφαρμογές μεσα σε φακέλους σε μια οθόνη αλλα δεν γίνετε και αναγκαστικά εχω ενα εικονίδιο στην δεύτερη

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Δεν μοu ανοιγει το odin 1.85. ουτε με δεξι κλικ. αν παω με το odin 1.3 πειραζει?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μοu ανοιγει το odin 1.85. ουτε με δεξι κλικ. αν παω με το odin 1.3 πειραζει?

 

Το odin 1.3 δεν θα δουλέψει, είναι για τα προγενέστερα μοντέλα Galaxy. Δοκίμασε να κάνεις μια επανεκκίνηση τον υπολογιστή και να το κατεβάσεις ξανά. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

οταν λες full wipe ενοεις να κανω και το cache ?

 

full wipe εννοώ data wipe, cache wipe, dalvik cache.

 

Με cache και dalvik wipe δεν χάνεις ποτέ τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω την KF3 απο εδω για να την περασω με odin. Aλλα ειναι σε μορφη .exe .

θα εχω προβλημα? λαθος ποστ. στο Σ2 πηγαινε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα ειχα φλασαρει την cognition 1.11 kai και ειχα προβλημα με το flash player δεν έπαιζε τα βίντεο μου έβγαζε ενα μήνυμα εκει που ηταν το βιντεο και έγραφε plugin content(ειχα κανει ολα τα wipe πριν φλασαρο!!!) και το βιντεο δεν επαιζε φυσικά!!!σε εσας με την 1.12 υπαρχει το προβλημα ??η ειναι ολα οκ???
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την cognition και το θεμα whiskey blue ανοιξα το τηλεφωνο και ειναι ανοιχτο το 3g και στο taskbar δεν υπαρχει εικονιδιο για να το κλεισω.

εχει βαλει κανεις αλλος αυτον τον συνδιασμο για να μου πει αν εχω κανει εγω κατι λαθος ή ειναι ετσι ????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια ειχα ειχα φλασαρει την cognition 1.11 kai και ειχα προβλημα με το flash player δεν έπαιζε τα βίντεο μου έβγαζε ενα μήνυμα εκει που ηταν το βιντεο και έγραφε plugin content(ειχα κανει ολα τα wipe πριν φλασαρο!!!) και το βιντεο δεν επαιζε φυσικά!!!σε εσας με την 1.12 υπαρχει το προβλημα ??η ειναι ολα οκ???

 

Έχει πρόβλημα με το flash η Congition, και στην 1.12. Θα χρειαστεί να περιμένεις αναβάθμιση.

 

Κατεβαζω την KF3 απο εδω για να την περασω με odin. Aλλα ειναι σε μορφη .exe .

θα εχω προβλημα?

 

Τρέχεις το .exe και κάνει extract σε φάκελο τα αρχεία που χρειάζεσαι.

 

Μιας και flashαρα σε KF3 ελληνικη ξερει κανεις πως γινεται τωρα root?

 

Με τον ίδιο τρόπο που γίνονται και οι υπόλοιπες... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα με το flash η Congition, και στην 1.12. Θα χρειαστεί να περιμένεις αναβάθμιση.

 

 

 

φιλε athanaso77 αυτο που θελω να μάθω ειναι αν το προβλημα υπαρχει και στην 1.12 γιατη δεν την εχω φλασαρει ακομη!!!η μήπως έτυχε μονο σε εμενα αυτο προβλημα:confused:

Link to comment
Share on other sites

Με τον ίδιο τρόπο που γίνονται και οι υπόλοιπες... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

 

Ποιον kernel χρησιμοποιω για να φυγει το κιτρινο θαυμαστικο ομως?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιον kernel χρησιμοποιω για να φυγει το κιτρινο θαυμαστικο ομως?

 

http://www.mediafire.com/?c49wi7dps3di5xp

 

φιλε athanaso77 αυτο που θελω να μάθω ειναι αν το προβλημα υπαρχει και στην 1.12 γιατη δεν την εχω φλασαρει ακομη!!!η μήπως έτυχε μονο σε εμενα αυτο προβλημα:confused:

 

Νομίζω ότι το ανάφερα ξεκάθαρα... και στην 1.12.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...