Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αριστερό ακουστικό ακούγεται από το πηγάδι? για κάποιο λόγο το δεξί ακούγεται πολύ πιο δυνατά! (κανονικά δηλαδή) φφς... με το bluetooth headset δεν έχω τέτοιο θέμα... είναι πρόβλημα της θύρας? με όλα τα ακουστικά το ίδιο κάνει.. έβαλα και άλλη rom σήμερα δεν άλλαξε κάτι.
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω γίνεται, χωρίς να είμαι σίγουρος. Αλλά ποιο το νόημα να τσεκάρεις τα updates του kies όταν μπορείς να τα φλασάρεις εύκολα και όμορφα μέσω Odin;

Άσε που τα updates δεν έχουνε root, βασική προυπόθεση για όλα τα πράγματα.

 

 

Πάνω δεξιά στον root explorer έχει μία επιλογή mount r/w ή mount r/o , πάτα την και κάνε την διαδικασία που σου έγραψα ξανά.

 

EDIT: Sorry, δεν είναι μόνο αυτό το αρχείο. Μισό τα ψάχνω είναι και μερικά extra.

 

EDIT2: Λοιπόν επειδή δεν είμαι σίγουρος ποια αρχεία είναι, επειδή είναι διασκορπισμένα, αναγκαστικά σου έχω μία εναλλακτική.

Αν δεν έχεις swype με Ελληνικά ορίστε: http://dl.dropbox.com/u/33477829/Swype.rar

Ίδια διαδικασία, περνάς στο /system/app το .apk και το libswype.so το περνάς στο /system/lib. Install μετά το .apk από την εσωτερική.

 

Μπράβο ρε συ, δεν ξέρω για ποια ρομ μιλάτε αλλά το δοκίμασα σε 2.3.4 και δουλεύει μια χαρά!

 

Lite 1.5/Tegrak's kernel/1500Mhz

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το παταω γραφει eur και απο κατω μια τελεια χωρις τπτ... αμα τη διαλεξω και πατησω εγκατασταση μου λεει πρεπει να εχει 3 γραμματα...

βγαλε ακρη...

Για επέλεξε το eur. Γίνεται; Αλλιώς δοκιμάζεις και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Πιστεύω πάντως ότι τζάμπα ζορίζεσαι, καλύτερα βολέψου με το swype. Τουλάχιστον είναι εύχρηστο και βγάζει τόνους κτλπ όπως πρέπει.

Μπράβο ρε συ, δεν ξέρω για ποια ρομ μιλάτε αλλά το δοκίμασα σε 2.3.4 και δουλεύει μια χαρά!

 

Lite 1.5/Tegrak's kernel/1500Mhz

Το swype σωστά; Ναι το ξέρω ότι δουλεύει, το samsung keyboard είναι το θέμα που έχει αρκετά αρχεία και δεν ξέρω που βρίσκονται όλά. :ninja:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό, είναι παλαιότερη έκδοση ρε γ...το και αυτή που είδα στην lightening 2.3.4 έχει πιο ωραία καλούδια...αλλά δεν πειράζει από το να μην έχω καθόλου swype...

 

Lite 1.5/Tegrak's kernel/1500Mhz

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε βρε παιδιά το HTC IME να δείτε την υγειά σας.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε βρε παιδιά το HTC IME να δείτε την υγειά σας.

 

τι ειναι αυτο αν επιτρεπεται....?

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο αν επιτρεπεται....?

 

Ένα πληκτρολόγιο πολύ κατώτερο του swype. Περί ορέξεως βέβαια.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ένα πληκτρολόγιο πολύ κατώτερο του swype. Περί ορέξεως βέβαια.

 

Ε! Μα ναι! Άμα παίξεις με το swype λίγο όλα τα άλλα τέλος!

 

Lite 2.0/Tegrak's oc/1528Mhz

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα την τελευται ενημερωση του cognition αλλα μονο το update (χωρις δλδ να μου κανει wipe τα δεδομενα μου) και ενω μου γραφει οτι εχω την cognition 1.1.1 και android 2.3.4 εχω κανονικα overscroll και η αρχικη μου οθονη ειναι η 4 κτλ κτλ.. Δηλαδη δεν εχω καποιο θεμα απο αυτα που αναφερονται..

 

Μια ερωτηση μονο: Που μπορω να βρω το CWM γιατι φλασαρα μεσω rom manager αλλα δε μου αρεσει αυτη η λυση...

Το cfroot που το βρισκω???

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση μονο: Που μπορω να βρω το CWM γιατι φλασαρα μεσω rom manager αλλα δε μου αρεσει αυτη η λυση...

Το cfroot που το βρισκω???

 

Μην μπερδεύεσαι, αν την φλάσαρες μέσω ROM manager τότε έχεις CWM κανονικά. Κλείσε το κινητό και πάτα, volume up + home + power buttons μέχρι να ανοίξει η οθόνη και μόλις ανοίξει άσε τα κουμπιά.

Θα σε βάλει σε recovery, αν πάνω γράφει CWM - που θα γράφει-, τότε έχεις κανονικά.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα την τελευται ενημερωση του cognition αλλα μονο το update (χωρις δλδ να μου κανει wipe τα δεδομενα μου) και ενω μου γραφει οτι εχω την cognition 1.1.1 και android 2.3.4 εχω κανονικα overscroll και η αρχικη μου οθονη ειναι η 4 κτλ κτλ.. Δηλαδη δεν εχω καποιο θεμα απο αυτα που αναφερονται..

 

Μια ερωτηση μονο: Που μπορω να βρω το CWM γιατι φλασαρα μεσω rom manager αλλα δε μου αρεσει αυτη η λυση...

Το cfroot που το βρισκω???

 

για πες μας εντυπωσεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεσαι, αν την φλάσαρες μέσω ROM manager τότε έχεις CWM κανονικά. Κλείσε το κινητό και πάτα, volume up + home + power buttons μέχρι να ανοίξει η οθόνη και μόλις ανοίξει άσε τα κουμπιά.

Θα σε βάλει σε recovery, αν πάνω γράφει CWM - που θα γράφει-, τότε έχεις κανονικά.

 

Γραφει CWM οποτε ολα οκ :) Να σαι καλα..

 

για πες μας εντυπωσεις?

 

Δεν εχω προλαβει να δω ακομα κατι συνταρακτικο.. Η Cognition ειναι σταθερη και ομορφη rom αλλα αυτο ισχυε και στις παλιοτερες εκδοσεις.. Παντως για καποιον που ανεφερε οτι θα περιμενει εκδοση με overscroll εγω εχω κανονικα.. Θα επρεπε να εχω παρατηρησει καποια αλλη διαφορα και αν ναι, σε τι? Να ξερω για να εχω το νου μου και να ενημερωσω αν ειναι..

Edited by Sol_Ballads

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@polo1400

μου δινεις ενα link για τον kernel του sorg γιατι το εψαξα αλλα δεν το βρηκα?

@jastonas

τι ακριβως ειναι το overscroll efffect?

 

https://dl-web.dropbox.com/get/KG1_CF-Root_CWM_kernel_by_sorg.tar?w=8ea97ccb

 

για τον kernel του sorg!

Link to comment
Share on other sites

Γραφει CWM οποτε ολα οκ :) Να σαι καλα..

 

 

 

Δεν εχω προλαβει να δω ακομα κατι συνταρακτικο.. Η Cognition ειναι σταθερη και ομορφη rom αλλα αυτο ισχυε και στις παλιοτερες εκδοσεις.. Παντως για καποιον που ανεφερε οτι θα περιμενει εκδοση με overscroll εγω εχω κανονικα.. Θα επρεπε να εχω παρατηρησει καποια αλλη διαφορα και αν ναι, σε τι? Να ξερω για να εχω το νου μου και να ενημερωσω αν ειναι..

Νομίζω ότι το βασικότερο αν μπορείς να να δεις είναι η βελτίωση στην μπαταρία και η χρήση της % στο Android OS. Υποτίθεται ότι με την 2.3.4 θα υπήρχε αισθητή βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το βασικότερο αν μπορείς να να δεις είναι η βελτίωση στην μπαταρία και η χρήση της % στο Android OS. Υποτίθεται ότι με την 2.3.4 θα υπήρχε αισθητή βελτίωση.

 

Καλως, θα το προσεξω και θα σας πω.. Παντως απο οτι καταλαβα ολες αυτες οι rom ειναι βασισμενες στην 2.3.4 και ετσι δεν μπορουμε να δουμε ακομα ολα τα καλουδια που μας ειχαν υποσχεθει :(

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις ποτε περιπου θα βγει η cyanogen?? βαρεθηκα να περιμενω γμτ :(
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

@jastonas

τι ακριβως ειναι το overscroll efffect?

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQtOx2GYrpb5en3zGxfNbI114-DV8auY53r8YuB88rZUx8yXN-Y&t=1

 

Φλασαρα την τελευται ενημερωση του cognition αλλα μονο το update (χωρις δλδ να μου κανει wipe τα δεδομενα μου) και ενω μου γραφει οτι εχω την cognition 1.1.1 και android 2.3.4 εχω κανονικα overscroll και η αρχικη μου οθονη ειναι η 4 κτλ κτλ.. Δηλαδη δεν εχω καποιο θεμα απο αυτα που αναφερονται..

 

Μήπως έχεις ακόμα 2.3.3 και το build.prop σου λέει 2.3.4;

 

@polo1400

μου δινεις ενα link για τον kernel του sorg γιατι το εψαξα αλλα δεν το βρηκα?

 

403 error στο link.

Link to comment
Share on other sites

@jastonas

Στις ρυθμισεις λεει:

 

Εκδοση Android: 2.3.4

Eκδοση βασικου φασματος: I9100XXKE4

Kernel:2.6.35.7 DesidnGears@minty #17

Αριθμος κατασκευης: Cognition S2 v1.1.1

Edited by Sol_Ballads

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια η 2.3.4 ειναι stable ενοω εχει bugs η παιζει ανετα σε καθημερινη χρηση αξιζει να μεταβει καποιος απο την kf3?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια η 2.3.4 ειναι stable ενοω εχει bugs η παιζει ανετα σε καθημερινη χρηση αξιζει να μεταβει καποιος απο την kf3?

 

Stable είναι, απλά στην πράξη τελικά δεν βλέπεις τα προσδοκώμενα... σε όλους τους τομείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Stable είναι, απλά στην πράξη τελικά δεν βλέπεις τα προσδοκώμενα... σε όλους τους τομείς.

 

Αρα λιγο υπομονή ακομη πριν περάσουμε στην 2.3.4?

 

Η KF3 έχει πλήρη υποστήριξη σε ελληνικά (μήνυμα, αναζητηση επαφων κτλ) η πρέπει να κάνω τη διαδικασία που περιγράφετε σε κάποιες σελίδες πιο πριν?

Έχω τη ΚΕ7 και ειμαι ευχαριστημένος. Να περιμένω μια και καλή τη 2.3.4 η να παω στη KF3 πρίν?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ε! Μα ναι! Άμα παίξεις με το swype λίγο όλα τα άλλα τέλος!

 

Lite 2.0/Tegrak's oc/1528Mhz

 

 

Περί ορέξεως κολοκυθόπυτα.. Δε βολεύει όλους το swype (είναι και άλλη μέθοδος γραφής οπότε δεν έχει πολύ νόημα η σύγκριση μεταξύ τους...)και το HTC_IME είναι πολύ αξιόλογη δουλειά για κλασικό πληκτρολόγιο με πλήρη υποστήριξη ελληνικών στο SGSII και στο android γενικότερα..

Χαιρετισμούς απο Πάρο σε όλη τη παρέα.. :-)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν είχα βάλει την Cognition s2 είχε ένα widget για on/off σε 3g,wifi,reboot phone και πολλά αλλα. Πως λέγεται και πως μπορώ να το βάλω σε official root rom?
“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αρα λιγο υπομονή ακομη πριν περάσουμε στην 2.3.4?

 

Η KF3 έχει πλήρη υποστήριξη σε ελληνικά (μήνυμα, αναζητηση επαφων κτλ) η πρέπει να κάνω τη διαδικασία που περιγράφετε σε κάποιες σελίδες πιο πριν?

Έχω τη ΚΕ7 και ειμαι ευχαριστημένος. Να περιμένω μια και καλή τη 2.3.4 η να παω στη KF3 πρίν?

 

Ευχαριστώ.

 

Την KF3 αξίζει να την περάσεις. Δεν θα έχεις πρόβλημα με τα ελληνικά. Όσον αφορά την KG1 (2.3.4), απλά τελικά δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και όταν τη βάλεις ενδεχομένως να χρειαστεί να αλλάξεις το CSC αν σου έχει περάσει by default διαφορετικό του XEU.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...