Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας. Έχω το wildfire s και θέλω να βάλω κάρτα μνήμης 8 gb. Τι χρειάζεται να κάνω και πως βάζω τα προγράμματα από την παλιά στην καινούργια κάρτα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω το γνωστο θεμα με την μνημη του κινητου μονο με root λυνεται? Δεν υπαρχει αλλος τροπος?

Κατά βάση, ναι! Αν περάσεις όσες εφαρμογές περνιούνται στην κάρτα μνήμης και καθαρίζεις την cache και πάλι δεν έχεις χώρο, η μόνη λύση είναι το root ;)

 

Γεια σας. Έχω το wildfire s και θέλω να βάλω κάρτα μνήμης 8 gb. Τι χρειάζεται να κάνω και πως βάζω τα προγράμματα από την παλιά στην καινούργια κάρτα?

Αν δεν έχεις κάνει root και δε χρησιμοποιείς το link2sd, μια απλή αντιγραφή των φακέλων της κάρτας μνήμης λογικά θα είναι αρκετή. Ωστόσο πρίν το κάνεις, κράτησε ένα backup και μη σβήσεις την παλιά σου κάρτα, αλλά περίμενε πρώτα να δοκιμάσεις την καινούρια. Κάνε και αντιγραφή των κρυφών φακέλων

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

μόλις το πήρα το κινητό και θέλω να ρωτήσω το εξής,μήπως ξέρετε κανένα πρόγραμμα για φωνητική κλήση?Ααα,και μήπως γίνεται τίποτα ρε παιδιά με το μεγάφωνο γιατί ο ήχος κλήσης δεν ακούγεται δυνατά.Έχω κάνει root και unlock του bootloader

ευχαριστώ

 

edit: επίσης ξέρετε που θα βρω stock ελληνική rom?

Edited by userkkk
Link to comment
Share on other sites

παιδια την βοηθεια σας πηρα το συγκεκριμενο κινητο απο ελληνικο καταστημα αλλα δεν βρησκω να του βαλω ελληνικα απο τις ρυθμισεισ γλωασας εχει μονο κατι κινεζικα και αγγλικα πακισταν ταιλανδης κλπ .πειτε οτι δεν εχει ελληνικα να φρικαρο...
Link to comment
Share on other sites

παιδια την βοηθεια σας πηρα το συγκεκριμενο κινητο απο ελληνικο καταστημα αλλα δεν βρησκω να του βαλω ελληνικα απο τις ρυθμισεισ γλωασας εχει μονο κατι κινεζικα και αγγλικα πακισταν ταιλανδης κλπ .πειτε οτι δεν εχει ελληνικα να φρικαρο...

Κατέβασε το More Locale 2 από το Google Play.

https://play.google.com/store/apps

Θα έχεις παντού ελληνικά.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το More Locale 2 από το Google Play.

https://play.google.com/store/apps

Θα έχεις παντού ελληνικά.:)

το κατεβασα φιλε επελαξα ελληνικα αλλα σινεχιζει να εχει ολα αγγληκα ..σεσε με σε παρακαλω..

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα φιλε επελαξα ελληνικα αλλα σινεχιζει να εχει ολα αγγληκα ..σεσε με σε παρακαλω..

Δεν θυμάμαι παραπέρα, από κάπου υπάρχει μια ρύθμιση για ελληνικά. Δεν έχω τώρα το τηλέφωνο στην κατοχή μου για να βοηθήσω περαιτέρω.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν μπορει καποιος αλλος να μου δωσει βοηθεια ωστε να εχω ελληνικο μενου...σασ ευχαριστω..

 

Από που είναι αγορασμένη η συσκευή σου; Αν είναι ευρωπαϊκή τα ελληνικά είναι σίγουρα μέσα και ενεργοποιούνται με το morelocale2. Σιγουρέψου ότι το χρησιμοποιείς σωστά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανενας το κινητο του s-off ?????????

 

Γιατί να το κάνεις αυτό;;

Μπορείς να το κάνεις root και με s-on ;)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω θήκη για το κινητό και θέλω τη βοήθειά σας. Αναζητώ μια απλή σκληρή μαύρη θήκη που να κουμπώνει στο κινητό καλύπτοντας την πίσω πλευρά. Βρήκα αρκετές στο ebay, αγόρασα μία από αυτές αλλά άμα σας δείξω τι μου έστειλαν θα βάλετε τα γέλια. Οπότε αν ξέρει κάποιος φίλος κάτι που να ταιριάζει στην περιγραφή μου είτε σε Ελλάδα είτε σε εξωτερικό ας μου πει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω θήκη για το κινητό και θέλω τη βοήθειά σας. Αναζητώ μια απλή σκληρή μαύρη θήκη που να κουμπώνει στο κινητό καλύπτοντας την πίσω πλευρά. Βρήκα αρκετές στο ebay, αγόρασα μία από αυτές αλλά άμα σας δείξω τι μου έστειλαν θα βάλετε τα γέλια. Οπότε αν ξέρει κάποιος φίλος κάτι που να ταιριάζει στην περιγραφή μου είτε σε Ελλάδα είτε σε εξωτερικό ας μου πει

 

Εγώ αγόρασα αυτή TPU Case Cover for HTC Wildfire S και έμεινα ευχαριστημένος. Δείχνει αλλά και είναι καλή ποιοτικώς. Δεν είναι μαλακή όπως οι θήκες σιλικόνης/gel αλλά είναι εύκαμπτη.

Edited by antonius
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα αυτή TPU Case Cover for HTC Wildfire S και έμεινα ευχαριστημένος. Δείχνει αλλά και είναι καλή ποιοτικώς. Δεν είναι μαλακή όπως οι θήκες σιλικόνης/gel αλλά είναι εύκαμπτη.

 

 

εγω ειχα παρει αυτη καλη ηταν http://viewitem.eim.ebay.gr/Tyre-Black-Silicone-Case-for-HTC-Wildfire-S-A510abe-Rubber-Back-phone-Cover-Skin/170704583185/item

Link to comment
Share on other sites

Καλυσπέρα. Ξέρετε γιατί δεν μπορώ να λάβω το πακέτο ρυθμίσεων internet . Στέλνω internet στο 1333 και μου απαντάει οτι δεν μπορώ να το λάβω ....ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα πριν απο μια βδομαδα το HTC WILDFIRE S και συνεχεια μου κλεινει η οθονη. Ειδικα οταν παιρνω τηλεφωνο και μιλαω δεν μπορω να κανω τερματισμο κλησης γιατι κλεινει η οθονη και οταν προσπαθω να την ξανανοιξω κολλαει συνεχως. Τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα πριν απο μια βδομαδα το HTC WILDFIRE S και συνεχεια μου κλεινει η οθονη. Ειδικα οταν παιρνω τηλεφωνο και μιλαω δεν μπορω να κανω τερματισμο κλησης γιατι κλεινει η οθονη και οταν προσπαθω να την ξανανοιξω κολλαει συνεχως. Τι φταιει?

 

χαχαχαχαχ δεν κλεινει απλα μπαινει σε αναμονη κουνα λιγο το τηλ. και θα ξανααναβει

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα htc wildfire s κ δεν ανοιγει.οταν το συνδεω για φορτιση το λαμπακι πανω αναβει κανονικα αρα φορτιζει.οταν παταω το κουμπι τροφοδοσιας (turn on/off) δεν αναβει.κ τυπου hard reset που δοκιμασα δεν λειτουργουσε κ παλι.τι να κανω????
ΖΗΤΩ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ!!!ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό όταν μπαίνω να δω τα στατιστικά της μπαταρίας δεν δείχνει τα λεπτά που μίλησα γιατί? παλαιότερα έλεγε ότι λόγω χρήσης ομιλίας τόσο χρόνο κατανάλωσε τόση μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

εχω το htc Wildfire

αντιμετωπιζω ενα προβλημα τον τελευταιο καιρο.

μου βγαζει ενα αυτοκινητο πανω αριστερα και μου λεει κατι για λειτουργια αυτοκινητου και δεν ξερω πως να το απενεργοποιησω.

επισης στις κλησεις μου ανοιγει απο μονο του το μεγαφωνο.

μηπως καποιος ξερει τι γινετε και πως τα "κλεινουμε" αυτα?

ευχαριστω εκ το προταιρω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

εχω το htc Wildfire

αντιμετωπιζω ενα προβλημα τον τελευταιο καιρο.

μου βγαζει ενα αυτοκινητο πανω αριστερα και μου λεει κατι για λειτουργια αυτοκινητου και δεν ξερω πως να το απενεργοποιησω.

επισης στις κλησεις μου ανοιγει απο μονο του το μεγαφωνο.

μηπως καποιος ξερει τι γινετε και πως τα "κλεινουμε" αυτα?

ευχαριστω εκ το προταιρω.

Καλησπέρα!

Κατ'αρχάς, αν αναφέρεσαι στο htc wildfire κι όχι στο wildfire s θα πρέπει να απευθυνθείς στο θέμα της συσκευής σου ;)

Για να απαντήσω και στην απορία σου, δοκίμασες να κατεβάσεις την μπάρα ειδοποιήσεων και να κάνεις "κλίκ" στην ειδοποίηση που λέει για τη λειτουργία αυτοκινήτου και να τη σβήσεις; Επίσης αν κάνεις επανεκκίνηση τη συσκευή, δε σβήνει;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην ευχαριστω που απαντηση.

καποιες λεπτομεριες που ισως δεν εδωσα για να καταλαβεις

την μπαρα στο τηλεφωνο την κατεβαζω και το κλεινω σαν λειτουργια αλλα μετα απο κατι δευτερολεπτα μου ξανανοιγει.

αρα για να σου δωσω να καταλαβεις σβηνει αλλα ξανα ανοιγει χωρις λογο.

το μοντελο ειναι το wildfire s a510e.

Κατ'αρχάς, αν αναφέρεσαι στο htc wildfire κι όχι στο wildfire s θα πρέπει να απευθυνθείς στο θέμα της συσκευής σου αυτο αν μπορεσεις να μου το διευκρινησεις γτ δεν το καταλαβα.

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να κατεβάσω το πρόγραμμα για μουσική όπως το track id που έχουν τα sony ericsson για το wildfire s?
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό όταν μπαίνω να δω τα στατιστικά της μπαταρίας δεν δείχνει τα λεπτά που μίλησα γιατί? παλαιότερα έλεγε ότι λόγω χρήσης ομιλίας τόσο χρόνο κατανάλωσε τόση μπαταρία

 

κανεις εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...