Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να κατεβάσω το πρόγραμμα για μουσική όπως το track id που έχουν τα sony ericsson για το wildfire s?

Κατέβασε το shazam ή το soundhound από το google play

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους και χρονια πολλα στους Νικους.

Εχω κι εγω 1μιση χρονο το τηλεφωνο και παρολο που δεν το εχω κανει ρουτ -γνωριζοντας τα πλεονεκτηματα αλλα φοβαμαι γιατι δεν εχω τις απαιτουμενη εμπειρια-και εχοντας το φορτωμενο με πολλες εφαρμογες δεν ενοχλουμαι ιδιαιτερα και γενικα δεν μου εχει παρουσιασει πολλα προβληματα.Αλλα απο χτες που πηγα να δω 1 βιντεο ξεκινοντας ειχα ηχο αλλα οχι εικονα...

Link to comment
Share on other sites

HTC Rooted ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

 

Λοιπόν...

Πως το έκανα... (παραβλέπω το unlock του Bootloader γιατί πλέον προβλέπεται...)

 

1. Κατέβασα το WFS Manager από εδώ

2. Έτρεξα το run.bat και έπειτα (ενώ είχα συνδεδεμένο το HTC με έλεγχο σφαλμάτων ενεργό και σε HTC Sync Mode) πάτησα το 1 για να κάνει τα δικά του. (κυρίως μου έβαλε μόνο την cwm recovery)

3. Έκανα Backup μέσω recovery όπως πρότεινε.

4. Κατέβασα το αρχείο root.zip από εδώ (πιθανόν να χρειαστεί να κάνετε εγγραφή πρώτα) με βάση τις οδηγίες που βρήκα εδώ.

5. Μέσω recovery ενεργοποίησα το usb (από το Mount) και πέρασα το αρχείο root.zip χύμα στην κάρτα μνήμης.

6. Μετά επέλεξα το "install zip from sd card" στη συνέχεια "choose zip from sd card" και πατώντας το volume up 2-3 φορές βρήκα το root.zip όπου πάτησα το power για να το επιλέξω και μετά το YES για να το τρέξω.

7. Αφού φόρτωσε έβγαλε μήνυμα ότι όλα πήγαν καλά και μετά από restart το HTC έγινε ROOTED!!!!! :D:D

 

Ελπίζω να βοηθήσει και άλλους αυτός ο μίνι οδηγός... :O:O (να σημειώσουμε ότι εγώ έχω HTC WFs Vodafone Branded...)

Τώρα αναμένουμε και το S-OFF...

 

Τώρα που έγινα root, υπάρχει τρόπος να σβήσω της "χαζές" εφαρμογές της Vodafone;

 

*Χρόνια μου πολλά... 100ρισα τα ποστ μου... :p *

 

Προσπάθησα να ξεκινήσω και γω τη διαδικασία για να ρουτάρω το κινητό αλλά στο λινκ για το wfs manager δεν βρίσκω το αρχείο για κατέβασμα. Έχει αλλάξει η διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Η Συσκευἠ μου έχει τα ακόλουθα στοιχεία:

Model: HTC Wildfire S

O/S: Android 2.3.5

HTC Sense Version: 2.1

ROM: 2.26.124.1

IMEI: 355430044461390

Έχω ήδη καταφέρει να ξεκλειδώσω το Bootloader, δηλαδή να την κάνω S-OFF.

Στην προσπάθεια να κάνω τη συσκευή Rooted, έχω ήδη χρησιμοποιήσει τρία διαφορετικά αρχεία PG761IMG.zip (3.5MB, 10.0MB and 3.71MB αντιστοίχως). Στην καλύτερη περίπτωση βγαἰνει το μήνυμα:

 

Main Version is older!

Update fail!

 

Να σημειωθεί ότι στο πάνω μέρος της οθόνης του Bootloader αναγράφεται:

HBOOT - 1.09.0099

Υποθέτω ότι αυτή είναι η Version του Bootloader και αναρωτιέμαι αν υπάρχει νεώτερη, ή εν πάσει περιπτώσει μήπως υπάρχει κανένας άλλος τρόπος να κάνω τη Συσκευή Rooted.

 

Ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων όποιον έχει σχετική εμπειρία και γνώση και μπορεί να βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να ξεκινήσω και γω τη διαδικασία για να ρουτάρω το κινητό αλλά στο λινκ για το wfs manager δεν βρίσκω το αρχείο για κατέβασμα. Έχει αλλάξει η διαδικασία?

Τί εννοείς WFS Manager; Μήπως Wildfire S Manager; Αν ναι τί είναι και πού βρίσκεται το αρχείο αυτό;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και χρονια πολλα στους Νικους.

Εχω κι εγω 1μιση χρονο το τηλεφωνο και παρολο που δεν το εχω κανει ρουτ -γνωριζοντας τα πλεονεκτηματα αλλα φοβαμαι γιατι δεν εχω τις απαιτουμενη εμπειρια-και εχοντας το φορτωμενο με πολλες εφαρμογες δεν ενοχλουμαι ιδιαιτερα και γενικα δεν μου εχει παρουσιασει πολλα προβληματα.Αλλα απο χτες που πηγα να δω 1 βιντεο ξεκινοντας ειχα ηχο αλλα οχι εικονα...

Μου εχει σπασει τα νευρα...

Τι φταιει;...

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]28569[/ATTACH] γεια σας και από εμένα

έχω ένα προβληματάκι μου είχε πέσει το κινητό και είχε σπάσει η οθόνη του touch screen , την άλλαξα και τώρα βλέπω και ότι και η εσωτερική οθόνη LCD μάλλον έχει πρόβλημα ... πριν παραγγείλω καινούρια θα ήθελα να το δείτε και εσείς μήπως ξέρετε ανά είναι σίγουρα χαλασμένη η μπορεί να είναι κάποια υγρασία και με κάποιον τρόπο φτιάχνει αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει!

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]28569[/ATTACH] γεια σας και από εμένα

έχω ένα προβληματάκι μου είχε πέσει το κινητό και είχε σπάσει η οθόνη του touch screen , την άλλαξα και τώρα βλέπω και ότι και η εσωτερική οθόνη LCD μάλλον έχει πρόβλημα ... πριν παραγγείλω καινούρια θα ήθελα να το δείτε και εσείς μήπως ξέρετε ανά είναι σίγουρα χαλασμένη η μπορεί να είναι κάποια υγρασία και με κάποιον τρόπο φτιάχνει αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει!

 

εγω θα ελεγα φιλε μου να την αλλαξεις ,με το χρονο μπορει να ανοιξει περισοτερο ....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στο μενου "σχετικα με το τηλεφωνο" εκει που δειχνει την χρηση της μπαταριας ελεγε και το ποση ωρα ηταν αναμμενη η οθονη.ξαφνικα και πριν απο κανενα διμηνο χαθηκε αυτη η ενδειξη.εκανα προχτες και hard reset ,εμφανιστηκε αλλα μετα απο δυο μερες ξανα εξαφανιστηκε!σε εσας το δειχνει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Για Wildfire S δεν έχει βγει η έκδοση 4 για android?

 

Η τελευταία επίσημη (official) έκδοση από την HTC είναι η 2.3 Gingerbread.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα!

 

Για Wildfire S δεν έχει βγει η έκδοση 4 για android?

 

Όχι και ούτε πρόκειται (επίσημα τουλάχιστον).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια αν μπορείτε!

Θα ήθελα να μου πείτε ποια θεωρείται η καλύτερη και πιο ελαφριά ROM και πώς να γίνει root το τηλέφωνο. Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια αν μπορείτε!

Θα ήθελα να μου πείτε ποια θεωρείται η καλύτερη και πιο ελαφριά ROM και πώς να γίνει root το τηλέφωνο. Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Διάβασε μερικές σελίδες πίσω

Έχω βάλει μια πολλή καλή και ελαφριά ROM αλλά και βίντεο για το πως γίνεται ροοτ (προσεχτικά πάντα ;))

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ψάχνω πολύ ώρα για το post αλλά δεν μπορώ να το βρω μπορείτε να μου δώσετε link?
Link to comment
Share on other sites

Όποιος αντιμετωπίζει προβλήματα με χαμηλή μνήμη και δεν έχει βρει ακόμα λύση, ας ασχοληθεί με το Link2sd. Κάνει φανταστικά πράγματα και ελευθερώνει πλήρως το κινητό. Μέχρι χτες ήμουν απεγνωσμένος γιατί δεν μπορούσα να κάνω ούτε updates σε εφαρμογές λόγω χαμηλής μνήμης. Πλέον δε νομίζω να ξαναντιμετωπίσω παρόμοιο πρόβλημα.

Προυποθέτει root και δεύτερο partition στην κάρτα sd

Link to comment
Share on other sites

Όποιος αντιμετωπίζει προβλήματα με χαμηλή μνήμη και δεν έχει βρει ακόμα λύση, ας ασχοληθεί με το Link2sd. Κάνει φανταστικά πράγματα και ελευθερώνει πλήρως το κινητό. Μέχρι χτες ήμουν απεγνωσμένος γιατί δεν μπορούσα να κάνω ούτε updates σε εφαρμογές λόγω χαμηλής μνήμης. Πλέον δε νομίζω να ξαναντιμετωπίσω παρόμοιο πρόβλημα.

Προυποθέτει root και δεύτερο partition στην κάρτα sd

 

Ναι είναι κορυφή :thumbup:;)

Έχω 50+ εφαρμογές και 90 ΜΒ μνήμη ακόμα.

Έχω κάνει 2g partition για της εφαρμογές και 5g για βίντεο και φωτογραφίες.

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε μερικές σελίδες πίσω

Έχω βάλει μια πολλή καλή και ελαφριά ROM αλλά και βίντεο για το πως γίνεται ροοτ (προσεχτικά πάντα ;))

 

που ειναι αυτη η σελιδα? πεσ μασ αν μπορεισ γιατι εγω προσωπικα δεν την βρικα:wacko:

Link to comment
Share on other sites

που ειναι αυτη η σελιδα? πεσ μασ αν μπορεισ γιατι εγω προσωπικα δεν την βρικα:wacko:

 

 

ουτε κι εγω αδελφε...

θελω να το root-αρω εντωμεταξυ και δεν τα καταφερω μπορει να βοηθησει καποιος?

ολα ειναι δρομος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Δεν ξέρω αν πρόκειται για ...χαζή ερώτηση αλλά δεν βρήκα πουθενά τίποτα!

 

Έχω ενα wildfire S, που ξαφνικά του βάρεσε μια μέρα και ενώ του έβαλα κανονικά ξυπνητήρι το βράδυ

το πρωί με ξύπνησε και δεν δούλευε το touch! Έτσι γιατί περίεργα την είδε..

 

Βρε μπαταρίες, βρε άνοιξε κλείσε βρε τίποτα...

 

Ε λέω το Digitizer θα παρέδωσε πνεύμα... Μπαίνω να παραγγείλω ένα άλλο τσακ μπαμ να το αλλάξω και βλέπω το Θεϊκό:

Με το ίδιο model number να γράφει άλλο item Revision 1 άλλο Revision 2 και άλλο Revision 3!

 

Και με έχει λούσει κρύος ιδρώτας... Ποιο από τα 3 είναι; Μπαίνω σε xda σε διάφορα forums και ανακαλύπτω indeed,

πως κάποιοι που παρήγγειλαν λάθος revision number απλά ΔΕΝ δούλευε!

 

Πώς σκατά θα καταλάβω ποιο revision είναι; Έχω σκάσει... :( ούτε η κούτα γράφει τίποτα, ούτε πίσω από τη μπαταρία ούτε στο bootloader.... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τελευταία βάζω το κινητό για φόρτιση αλλά δε φορτίζει..δείχνει η μπαταρία πάνω να γεμίζει, αλλά όταν το βγάζεις απ'την πρίζα βγάζει αμέσως το μήνυμα χαμηλής μπαταρίας και κλείνει, γνωρίζει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. Σκέφτομαι να rootαρω κ εγώ το κινητό.

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει κάποιον οδηγό (βίντεο αν είναι δυνατόν), καθώς και ποια θεωρείτε την καλύτερη rom για τη συγκεκριμένη συσκευή.??

thanks..

Link to comment
Share on other sites

 

και για μενα καλυτερα να κατεβασεις και το προγραμμα Wildfire_S_All-In-One_Kit_v1.0 που θα κανει τα πραγματα πολυ πιο απλα!!!

 

Καλή Χρονιά!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...