Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, σως έχει κάποιο hardware πρόβλημα η κάρτα. Πάρε σίγουρα ένα αντίγραφο ασφαλείας στον υπολογιστή και θα έλεγα να κοιτάξεις σιγά σιγά και για άλλη κάρτα.
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδιά έχω καποιες γρατζουνιές στην οθόνη Digitiser Screen θέλω να παραγγιλω από ebay καινούργιο με σωστή ver: (model) διάβασα κάπου για κάποια προβλήματα μετά από τοποθέτηση .έχει αλλάξη κάποιος?
:!:
Link to comment
Share on other sites

jim_25 εγώ έχω αλλάξει touch screen αλλα δεν είχα αυτήν την ειδική κόλα με αποτέλεσμα να μου ξεκολλήσει και όχι μια φορα μονο ... και με το κόλα ξεκολλα χάλασε πάλι και πρέπει να ξαναπαραγκιλω πάλι ! πάντως δούλευε μια χαρά !
Link to comment
Share on other sites

jim_25 εγώ έχω αλλάξει touch screen αλλα δεν είχα αυτήν την ειδική κόλα με αποτέλεσμα να μου ξεκολλήσει και όχι μια φορα μονο ... και με το κόλα ξεκολλα χάλασε πάλι και πρέπει να ξαναπαραγκιλω πάλι ! πάντως δούλευε μια χαρά !

 

Εγω οταν αφαιρουσα το touch το ζεστανα αρκετα με πιστολακι και ετσι εμεινε κολα. Μπορεις να ψαξεις στο eBay

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Δεν εβγαλα ακρη με οσα διαβασα,ειναι παρα πολλα.Επειδη μου κολλαει το κινητο(εντελως μαμα) θελω μια ρομ οπως η αυθεντικη με τα εικονιδια της HTC και απλα να τρεχει καλυτερα.Υπαρχει?Και στους xda δεν εβγαλα πολυ ακρη.Ευχαριστω
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έχω άλλη απορία.. το κινητό μου όπως περιέγραψα μερικές σελίδες πριν(και κανείς δεν ασχολήθηκε :cry: ) έχει κάτι θεματάκια με το touch. Οπότε πήρα την απόφαση να παραγγείλω νέο digitizer και να το αλλάξω. Το θέμα μου είναι, ότι θέλω να δω πρώτα αν το digitizer λειτουργεί σωστά.

Έστω ότι λειτουργεί σωστά. :cool:

Αν παραγγείλω νέα πρόσοψη του κινητού (έχω την μωβ και θέλω την μαύρη) θα μπορέσω να περάσω εκείνο το digitizer στην νέα;;

Με άλλα λόγια.. η κόλλα βρίσκεται στην πρόσοψη ή στο digitizer;;

:confused:

 

 

Καλησπερα παιδια.Δεν εβγαλα ακρη με οσα διαβασα,ειναι παρα πολλα.Επειδη μου κολλαει το κινητο(εντελως μαμα) θελω μια ρομ οπως η αυθεντικη με τα εικονιδια της HTC και απλα να τρεχει καλυτερα.Υπαρχει?Και στους xda δεν εβγαλα πολυ ακρη.Ευχαριστω

Αν θέλεις δοκίμασε αυτήν "m1ndh4x8r stock ROM GB2.3.5|OCKernel".. googlαρέ και θα την βρεις.(δεν ξέρω αν επιτρέπονται links καθότι νέος εδώ)

edit: Αφού την περάσεις, κοίτα να ρυθμίσεις την CPU στα 600Mhz να μην κάνει overlocking.

Edited by Sage
ΗΜΜΥτης, αυτό λέει πολλά. :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μια φιλη μου εχει το κινητό και είναι branded cosmote. Θελω να καμω root και με titanium να σβήσω τις εφαρμογές της cosmote. Υπάρχει κάπου οδηγός;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

 

Αν θέλεις δοκίμασε αυτήν "m1ndh4x8r stock ROM GB2.3.5|OCKernel".. googlαρέ και θα την βρεις.(δεν ξέρω αν επιτρέπονται links καθότι νέος εδώ)

edit: Αφού την περάσεις, κοίτα να ρυθμίσεις την CPU στα 600Mhz να μην κάνει overlocking.

 

Tελικα καταφερα και την περασα αυτη που λες αφου ξεκλειδωσα bootloader και εβαλα recovery.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με κανένα οδηγό δεν μπορώ να κάνω root ένα Wildfire s με λογισμικό απο την T-Mobile.

Έχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν τα έχω καταφέρει...

Any help???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με κανένα οδηγό δεν μπορώ να κάνω root ένα Wildfire s με λογισμικό απο την T-Mobile.

Έχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν τα έχω καταφέρει...

Any help???

Υπάρχουν βοηθητικά videos στο youtube, ακόμη και στα ελληνικά. Ψάξ'το λίγο.. :)

ΗΜΜΥτης, αυτό λέει πολλά. :cool:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έχω άλλη απορία.. το κινητό μου όπως περιέγραψα μερικές σελίδες πριν(και κανείς δεν ασχολήθηκε :cry: ) έχει κάτι θεματάκια με το touch. Οπότε πήρα την απόφαση να παραγγείλω νέο digitizer και να το αλλάξω. Το θέμα μου είναι, ότι θέλω να δω πρώτα αν το digitizer λειτουργεί σωστά.

Έστω ότι λειτουργεί σωστά. :cool:

Αν παραγγείλω νέα πρόσοψη του κινητού (έχω την μωβ και θέλω την μαύρη) θα μπορέσω να περάσω εκείνο το digitizer στην νέα;;

Με άλλα λόγια.. η κόλλα βρίσκεται στην πρόσοψη ή στο digitizer;;

:confused:

 

 

 

Αν θέλεις δοκίμασε αυτήν "m1ndh4x8r stock ROM GB2.3.5|OCKernel".. googlαρέ και θα την βρεις.(δεν ξέρω αν επιτρέπονται links καθότι νέος εδώ)

edit: Αφού την περάσεις, κοίτα να ρυθμίσεις την CPU στα 600Mhz να μην κάνει overlocking.

 

Την έβαλα φίλε αλλά κολλάει το κινητό πολύ. Έχουμε τπτ αλλο;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν βοηθητικά videos στο youtube, ακόμη και στα ελληνικά. Ψάξ'το λίγο.. :)

Έψαξα πάρα πολύ πιστεψέ με αλλά το μόνο που κατάφερα είναι μια τρύπα στο νερο

Link to comment
Share on other sites

Εγω εδω και λιγες μερες ειμαι με την marvellous CM 10 4.2.2 android. Καταπληκτικη

 

την εχεις δοκιμασει? εχει προβληματα? εγω δουλεψα την προυγουμενη εκδοση. καλη μεν αλλα κολουσε πολυ, μου φαινοτανε αργη. κ συνεχεια μου εβγαζε ενα μηνημα για της εφαρμογες, οτι δεν ανταποκρινετε κιαν θελω να την κλεισω η να πατισω αναβολη η αναφορα. επισεις δεν εκανε συνχονισμο το ημερολογιο οπως κ με η μπαταρια δεν με κρατουσε πολυ. αυτα...

πες μου σε παρακαλω εντυπωσεις και τιποτα ρυθμισεις που εκανες μηπως και την ξαναβαλω:rolleyes:

 

πες μου σε παρακαλω και τον τροπο που την εκανες εγκατασταση γιατι την κατεβασα 3 φορες και ενω την κανω εγκατασταση μου δειχνει πως δεν γινετε.

Edited by lakhsdiam
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγαπητοί.. όταν γίνεται αλλαγή σήματος από κεραία σε κεραία, 8 στις 10 φορές χάνεται το σήμα!!

Το κινητό το κλείδωσα σε GSM mode αλλά χωρίς αποτέλεσμα!!! Όπου το σήμα σε οποιοδήποτε κινητό πέφτει κάτω από 3 γραμμές, σε εμένα NO SIGNAL!! έβαλα την κάρτα sim σε άλλο κινητό και το πρόβλημα δεν αναπαράγεται! Δοκίμασα στο κινητό μου άλλη κάρτα sim και μια από τα ίδια με το σήμα: ΝΟ SIGNAL

 

άρα: πρόβλημα συσκευής! Φορά original rom, δεν έχω πειράξει τιποτα.. έκανα επαναφορά εργοστασιακών αλλά χωρις αποτέλεσμα!

 

Πριν το πάω στην Arvato για service καμιά καλύτερη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Αν και με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δε έγινε δουλειά, θα πρότεινα το service. Οτιδήποτε άλλο (πχ αλλαγή radio) πλέον μπορεί να είναι επικίνδυνο αν υπάρχει πρόβλημα στο hardware...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , σήμερα αγόρασα μεταχειρισμένο ένα wildfire s, το ήθελα μικρό γιατί έχω για κυρίως μια παντόφλα samsung galaxy note.

To htc όμως είχε πάνω την 4.1.2 αλλά έχει πολλά προβλήματα, ενωήτε το κινητό το παλικάρι μου το έδωσε ρουταρισμένο. Πώς μπορώ σας παρακαλώ πολύ να γυρίσω στην επίσημη ρόμ του κινητού που είχε στην αρχή ώστε να ισχύει βεβαία και η εγγύηση?

:(:( Σας ευχαριστώ πολύ εκ τον προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , σήμερα αγόρασα μεταχειρισμένο ένα wildfire s, το ήθελα μικρό γιατί έχω για κυρίως μια παντόφλα samsung galaxy note.

To htc όμως είχε πάνω την 4.1.2 αλλά έχει πολλά προβλήματα, ενωήτε το κινητό το παλικάρι μου το έδωσε ρουταρισμένο. Πώς μπορώ σας παρακαλώ πολύ να γυρίσω στην επίσημη ρόμ του κινητού που είχε στην αρχή ώστε να ισχύει βεβαία και η εγγύηση?

:(:( Σας ευχαριστώ πολύ εκ τον προτέρων.

 

Στο xda forum έχει κάποιες καλές ROM και μαμά,

Αν και θα σου πρότεινα την Wildchild V3.3 δουλεύει άψογα.

Και έχεις και αρκετό χώρο λόγο link2sd. Η αν θες κάτι πιο ελαφρύ Wildchild v2 lite

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγω εδω και λιγες μερες ειμαι με την marvellous CM 10 4.2.2 android. Καταπληκτικη

 

Την δοκίμασα 4.2.2 στο Wildfire S :D

Αλλά δεν έχει play store :mad::banghead: πώς είναι δυνατόν να φτιάχνεις μια rom και να αφήνεις τους χρήστες να ψάχνουν να βρουν το σωστό, έχω κάνει 5 προσπάθειες τζίφος,

Η κάμερα απλά είναι χάλια,

Το wifi δεν δουλεύει σωστά.

Η έκθεση δεν δουλεύει.

Αυτά τα λίγα μόνο 2 μέρες που την ψάχνω.

Όταν ο developer είναι 15 χρονών λίγο δύσκολο να χει κάνει

Την τέλεια δουλειά. :(

Επιστροφή λοιπόν στην δοκιμασμένη Wildchild, μέχρι να βρω μια που να δουλεύουν όλα τέλεια. ;)

 

 

Έχουμε καμιά να προτείνουμε;; :confused:

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα την μαμά Rom, απλά τέλεια είχα ξεχάσει πόσο καλή και smooth είναι, μπαταρία 1 μέρα ενώ πριν ήμουν στης 10 ώρες!

Έβαλα link 2 Sd και ένα πρόγραμμα για την διαχείριση της μνήμης πέταξα και ένα launcher nemus και απλά τέλειωσα με της custom Rom χάσιμο χρόνου. :rolleyes:

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια γινεται να κλειδωσω το bootloader παλι ? Εχω προβλημα με sensor proximity Εκανα ρεσετ περασα αλλαγη ρομ αλλα παλι τιποτα Εχω ακομα εγγυηση ενα χρονο αλλα οπως ειναι root δεν υπαρχη λογικα εγγυηση
:!:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια γινεται να κλειδωσω το bootloader παλι ? Εχω προβλημα με sensor proximity Εκανα ρεσετ περασα αλλαγη ρομ αλλα παλι τιποτα Εχω ακομα εγγυηση ενα χρονο αλλα οπως ειναι root δεν υπαρχη λογικα εγγυηση

 

Τι ακριβώς σου κάνει;

Αν βάλεις την μαμά Rom έχεις πάλι πρόβλημα;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, πήρα κι εγώ απο χέρι ρουταρισμένο το S και με οδηγό τους xda flash-αρα την kimsMod.Supreme.odex. Έκανα ότι ζητάει με βάση τον Rom Manager kai wipe cache κλπ πέρασε τη Rom και στη φάση του reboot device κόλησε στη λευκή οθόνη με το λογότυπο της HTC... Δεν πέρνει ουτε hard reset ούτε σβήσιμο άναμα βάλε-βγάλε μπαταρία τίποτε...Τι να κάνω?

 

OK problem solved!

Edited by koulalexis
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ήθελα να ασχοληθώ ξανά με custom Rom με έτρωγε το χέρι μου και εβαλα την Speed DROID v1.3 4.1.2 Jelly bean πέρασα και το αντίστοιχο Play store

Και μέχρι στιγμής όλα τέλεια

JB στο Wildfire S :D πέρασα link2sd, titanium back up seeder, autokiller memory, SwiftKey keyboard, μέχρι στιγμής δεν εχω βρει τίποτα λάθος κάμερα οκ, wifi οκ, gps ok. Και το πιο βασικό Android έκδοση 4.1.2 :cool:

Κάνω πλάκα στο κολλητό που έχει μένει στην 4.0.4 :p

 

Μέχρι στιγμής μπαταρία με αρκετή χρήση ειναι σχεδόν όπως με την μαμά (12-14 ώρες)

Από αίσθηση πολύ smooth και χωρίς lag μάλλον βρήκα αυτό που έψαχνα :thumbup:

Edited by lokigr

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...