Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Πολύ ποιοτικά είναι της Vikuiti, της Brando, κάποιοι προτιμούν της Zagg, αλλά αν κάνεις μια αναζήτηση στο ebay θα βρεις πολλές επιλογές. Τα καλά φαίνονται. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει καποιος τροπος - προγραμματακι ωστε να μπορω να βλεπω αν το κινητο μου ειναι σε 2G ή 3G στην αρχικη οθονη? το μονο που βλεπω ειναι η σταθμη του σηματος. Οποτε θελω να δω σε τι δικτυο βρισκομαι, συνδεομαι στο Internet ή το ελεγχω μεσα απο το μενου.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει καποιος τροπος - προγραμματακι ωστε να μπορω να βλεπω αν το κινητο μου ειναι σε 2G ή 3G στην αρχικη οθονη? το μονο που βλεπω ειναι η σταθμη του σηματος. Οποτε θελω να δω σε τι δικτυο βρισκομαι, συνδεομαι στο Internet ή το ελεγχω μεσα απο το μενου.

 

https://market.android.com/details?id=alei.switchpro&feature=search_result

 

Έχει και αυτό που ζητάς σε μορφή switch (διακόπτη).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

https://market.android.com/details?id=alei.switchpro&feature=search_result

 

Έχει και αυτό που ζητάς σε μορφή switch (διακόπτη).

Kαι για κάτι δωρεάν κοίτα και το widgetsoid! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θέλω τα φώτα σας σε κάτι γιατί το κεφάλι μου με τους υπολογισμούς κοντεύει να σπάσει.

Θέλω να αξιοποιήσω την επιδότηση που έχω από την Vodafone και να πάρω το Wildfire S. (έχει κόψει πολύ από ποσό επιδότησης αλλά αυτό είναι αλλού παπά ευαγγέλιο)

Αν είναι να το πάρω με κάποιο πακέτο internet, με τι πακέτο να το πάρω;

Κάποια από τα κριτήρια είναι ότι με ενδιαφέρει το live feed από Facebook και ο καιρός. Επίσης σε ένα 20-25% με ενδιαφέρει και η πλοήγηση με χάρτες. (για το A-GPS όπου είναι απαραίτητο)

Τα πακέτα που έχει διαθέσιμα είναι 100ΜΒ, 300ΜΒ, 500ΜΒ (σε unlimited πακέτο) και 750ΜΒ (σε unlimited πακέτο).

Επίσης διαθέτει και το unlimited internet με 3GB αλλά αυτό μου φαίνεται ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΚΡΑΙΟ...

 

Σίγουρα θέλω κάτι οικονομικό μέχρι κανά 40ρι να μου βγαίνει αλλά δεν θέλω να ξεφύγω από τα MB και να μου έρθει και ο κούκος αηδόνι (που λένε)

Τι προτείνετε; (τώρα υπολογίστε βέβαια και ότι αν υπάρχει και καμιά άλλη εφαρμογή που να κάνει updates συνέχεια και μου αρέσει παίζει να την βάλω αλλά κυρίως με ενδιαφέρουν τα πάνω που είπα)

 

ΥΓ. Το market σαν πλοήγηση τρώει τίποτα; (για download υπάρχει και το Wi-Fi)

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα παιδιά. Θέλω τα φώτα σας σε κάτι γιατί το κεφάλι μου με τους υπολογισμούς κοντεύει να σπάσει.

Θέλω να αξιοποιήσω την επιδότηση που έχω από την Vodafone και να πάρω το Wildfire S. (έχει κόψει πολύ από ποσό επιδότησης αλλά αυτό είναι αλλού παπά ευαγγέλιο)

 

Ο προβληματισμός σου δεν έχει να κάνει με τη συσκευή αλλά με τα προγράμματα της Vodafone. Συνιστώ να απευθυνθείς εδώ όπου θα πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=110521

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

η 'καθαρή' μνήμη για την εγκατάσταση εφαρμογών απο τα 512 που έχει η συσκευή πόση είναι;

αν ξέρει κανείς να μου πει!

ευχαριστώ!:O

:baby:
Link to comment
Share on other sites

Ο προβληματισμός σου δεν έχει να κάνει με τη συσκευή αλλά με τα προγράμματα της Vodafone. Συνιστώ να απευθυνθείς εδώ όπου θα πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=110521

 

Thanks για την απάντηση αλλά δεν έχει σχέση με αυτό.

Το Wildfire δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου και δεν ξέρω τι εφαρμογές έχει.

Για να απλοποιήσω ΟΛΑ όσα είπα πιο πάνω θα ρωτήσω το εξής :

Αν τρέχει μόνιμα κάποια εφαρμογή του facebook και του καιρού και περιστασιακά κάποιος χάρτης, πόσα MB καταναλώνονται σε ένα μήνα; το έχει κάνει κανείς; αυτό θέλω να μάθω για να υπολογίσω...

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

βλεπω στο ebay και τα πουλανε 150-180 ευρω καινουργια. καποια ειναι t-mobile καποια κατι αλλο. θα ειναι προβλημα να του βαλω ελληνικα κτλ κτλ;

 

πχ:

http://cgi.ebay.co.uk/HTC-Wildfire-S-Black-T-Mobile-Smartphone-/120733954430?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item1c1c4df17e#ht_500wt_1156

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια branded συσκευή δεν έχει εγγύηση στη χώρα μας. Επίσης δεν είναι δεδομένο ότι θα έχει ελληνικά (έστω και με το morelocale2). Τέλος υπολόγισε και το κόστος για το sim unlock. Δεν είμαι σίγουρος ότι είναι και τόσο συμφέρουσα αγορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βλεπω στο ebay και τα πουλανε 150-180 ευρω καινουργια. καποια ειναι t-mobile καποια κατι αλλο. θα ειναι προβλημα να του βαλω ελληνικα κτλ κτλ;

 

πχ:

http://cgi.ebay.co.uk/HTC-Wildfire-S-Black-T-Mobile-Smartphone-/120733954430?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item1c1c4df17e#ht_500wt_1156

Δεν σου το συνιστώ, θα μπλέξεις.

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

καλό το τηλ. παιδιά, αλλά λίγο ...βαρύ και το χειρότερο είσαι συνεχώς με τον φορτιστή στο χέρι. Το έχω μία εβδομάδα τώρα και με ένα τέταρτο wifi και 10 λεπτά παιχνίδια, χωρίς κλήσεις, άντε κανένα μηνυματάκι, μου βγάζει μία μέρα ... σημειωτέον έχω κάνει ό,τι είναι δυνατόν για επέκταση της αυτονομίας, κοινώς τα έχω κλείσει όλα...
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μετά από μερικούς κύκλους φόρτισης θα δεις κάποια σχετική βελτίωση στην απόδοση της μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση αλλά δεν έχει σχέση με αυτό.

Το Wildfire δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου και δεν ξέρω τι εφαρμογές έχει.

Για να απλοποιήσω ΟΛΑ όσα είπα πιο πάνω θα ρωτήσω το εξής :

Αν τρέχει μόνιμα κάποια εφαρμογή του facebook και του καιρού και περιστασιακά κάποιος χάρτης, πόσα MB καταναλώνονται σε ένα μήνα; το έχει κάνει κανείς; αυτό θέλω να μάθω για να υπολογίσω...

 

Το δικό μου ανανεώνει αυτόματα facebook / twitter / Καιρό / Ειδήσεις ανά τρεις ώρες περίπου και χρησιμοποιώ και google maps για να βρω κανέναν δρόμο (ίσως κάθε 3-4 μέρες) και δεν έχω ξεπεράσει ποτέ τα 100mb (νομίζω 80 ήταν τα περισσότερα που είχα χρησιμοποιήσει σε έναν μήνα).

 

Παρ'όλα αυτά νομίζω κι εγώ πως είναι θέμα που αφορά την vodafone και όχι την συσκευή (εγώ έχω το desire), άρα μάλλον έχει δίκιο ο athanaso77.... είμαστε λίγο εκτός θέματος :O

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ το forum!

 

έχει χρόνια που το παρακολουθώ και πολλές φορές έχω ανατρέξει εδώ για βοήθεια ή συμβουλές.

Πριν από ένα δεκαήμερο αγόρασα το HTC Wildfire S, σε purple (εντάξει... εξάντλησα όλη μου την τόλμη :ninja:) χρώμα το οποίο νομίζω ότι μάλλον το αδικούν οι φωτογραφίες.

 

Προέρχομαι από το XPERIA X1 και έχω ήδη προσαρμοστεί στο android, πράγμα αρκετά εύκολο!

 

Έχω τοποθετήσει την προστατευτική ζελατίνα της ίδιας της HTC. Ξέρω ότι σίγουρα τις έχω χρυσοπληρώσει, απλά καταθέτω ότι η εφαρμογή είναι άριστη και η απόκριση της οθόνης έχει βελτιωθεί. Όχι "νομίζω" πως έχει βελτιωθεί. Κατηγορηματικά... Είναι καλύτερη η απόκριση.

 

Η διάρκεια της μπαταρίας εξαρτάται από τη χρήση. Αν το πιάσεις και πλακωθείς με wifi, bluetooth, downloading, παιχνίδια κλπ κλπ θα σου βγάλει μία μέρα. Προς το παρόν είμαι στην τρίτη ημέρα από τη φόρτιση και η μπαταρία ακόμα κρατάει. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει παρά μόνο για την κλασική τηλεφωνική επικοινωνία.

 

Η φωτεινότητα της οθόνης είναι εξαιρετική τουλάχιστον σε σχέση με το XPERIA X1. Ακόμα και την ημέρα σε εξωτερικό χώρο τα menu διαβάζονται πανεύκολα.

 

Το μέγεθός του δεν το βρίσκω ούτε μεγάλο ούτε μικρό. Είναι υποκειμενικό και εξαρτάται από τη χρήση ή το πώς θέλει να το χρησιμοποιήσει κανείς. Σίγουρα δύο ίντσες παραπάνω θα εξυπηρετούσαν πολύ καλύτερα την πληκτρολόγηση, αλλά θα καταλάμβαναν και περισσότερο χώρο στην τσέπη μου. Οπότε με την υφιστάμενη διάσταση είμαι καλυμένος.

 

Διαβάζοντας το ebike στο κινητό διαπίστωσα ότι ανταποκρίνεται αρκετά αργά. Σίγουρα μία μεγαλύτερη οθόνη θα ήταν πιο εύχρηστη, αλλά το τηλέφωνο αργεί στο zoom in και zoom out. Ίσως να φταίνε τα συγκεκριμένα pdf του περιοδικού που είναι σίγουρα "βαριά" και πιθανόν να διαβάζονται πολύ πιο εύκολα από ένα tablet.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την (πανάκριβη :p ) θήκη που είχα παραγγείλει μέσω e-Bay απο Hong Kong.

 

 

Θα δούμε και απο αντοχή πως τα πάει αλλά ουσιαστικά "πήρα αυτό που έβλεπα" :)

Καλησπερα φιλε μου αν θελεις μπορεις να μας στειλεις το λινκ του πωλητη και να μας πεις αν η θηκη αυτη ειναι σκληρη ή μαλακη και γενικα αν αξιζε τον κοπο η αγορα της απο το "ημπεη",Επισης οποιος αλλος γνωριζει σχετικα με καρτα μνημης να μας πει ποια ειναι καλη ταχυτητα καρτας για το τηλεφωνο; κλας 4 ή παραραπανω ; και αν γνωριζει επισης καπόιος καποιο σαιτ για φτηνες καρτες

Edited by Villis
Aφαίρεση φωτογραφιών από παράθεση
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Στο ebay θα βρεις πολλούς πωλητές με τη συγκεκριμένη θήκη. Κάνει καλά τη δουλειά για την οποία προορίζεται και είναι διακριτικότατη όπως βλέπεις.

 

Όσον αφορά τις κάρτες μνήμης από class 4 και πάνω είναι μια χαρά. Προτίμησε τις επώνυμες και χωρητικότητα ανάλογα με τα χρήματα που θέλεις να δώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου αν θελεις μπορεις να μας στειλεις το λινκ του πωλητη και να μας πεις αν η θηκη αυτη ειναι σκληρη ή μαλακη και γενικα αν αξιζε τον κοπο η αγορα της απο το "ημπεη",Επισης οποιος αλλος γνωριζει σχετικα με καρτα μνημης να μας πει ποια ειναι καλη ταχυτητα καρτας για το τηλεφωνο; κλας 4 ή παραραπανω ; και αν γνωριζει επισης καπόιος καποιο σαιτ για φτηνες καρτες

 

Έχεις πμ. :)

Είναι μαλακη και μέχρι τώρα αρκετά βολική.Το κόστος είναι αστείο ενώ θα σου πρότεινα να παραγγειλεις 2 κ σε διαφορετικά χρώματα,έτσι για ποικιλία

:lol:

 

Δεν ξέρω αν έφταιγε το μικρό κόστος ασφάλισης που πλήρωσα αλλά ήρθε 2 εβδομάδες νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πμ. :)

Είναι μαλακη και μέχρι τώρα αρκετά βολική.Το κόστος είναι αστείο ενώ θα σου πρότεινα να παραγγειλεις 2 κ σε διαφορετικά χρώματα,έτσι για ποικιλία

:lol:

 

Δεν ξέρω αν έφταιγε το μικρό κόστος ασφάλισης που πλήρωσα αλλά ήρθε 2 εβδομάδες νωρίτερα.

Ευχαριστω πολυ φιλε μου το ειδα το πμ σου.

Αυτο ομως που θελω να ρωτησω την παρεα ειναι προχτες που κοιτουσα το τοπικ του desire s καπου εκει ειχε 2 λινκ για καλες μεμβρανες οθονης (οχι απο ebay) και δυστυχως τωρα δεν τα βρισκω...

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι πανεμορφο το ατιμο!

Ειδικα σε ασπρο.

Ειμαι ετοιμος να το κανω δωρο στην κοπελα μου!

Απο σημα και απο απο ενταση στο ακουστικο παμε καλα παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι πανεμορφο το ατιμο!

Ειδικα σε ασπρο.

Ειμαι ετοιμος να το κανω δωρο στην κοπελα μου!

Απο σημα και απο απο ενταση στο ακουστικο παμε καλα παιδια?

 

Ναι μια χαρά, έχει αρκετά καλή ένταση και καθαρό ήχο! Ακόμα κ στην ανοιχτή ακρόαση είναι πολύ ικανοποιητικό!

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι δυνατόν όταν το τηλέφωνο το χρησιμοποιής με το handsfree να μην ακούς όταν σε καλούν παρά μόνο όταν έχεις τα ακουστικά στα αυτιά;

Γιά υπάρχει κάποια επιλογή και δεν τη βρίσκω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Θέλω να ρωτήσω κάτι. Αν μεταφέρω τα μηνύματα που έχω από το ΝΟΚΙΑ 5800ΧΜ που έχω στο HTC που θα αποθηκευτούν; στην κάρτα μνήμης ή στο τηλέφωνο;

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα περάσω στο Gmail και μετά στο κινητό;

 

Επίσης μου εμφανίστηκε ένα μήνυμα ότι η μνήμη γέμισε και ότι μερικές εφαρμογές πρέπει να μεταφερθούν στην κάρτα μνήμης.

Προεπιλογή να αποθηκεύονται εκεί υπάρχει;

Επίσης τα SMS/MMS κλπ κλπ μπορούν να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης; δε βρήκα κάποια σχετική επιλογή!!

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν μεταφέρω τα μηνύματα που έχω από το ΝΟΚΙΑ 5800ΧΜ που έχω στο HTC που θα αποθηκευτούν; στην κάρτα μνήμης ή στο τηλέφωνο;

 

Στην μνήμη του τηλεφώνου.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα περάσω στο Gmail και μετά στο κινητό;

 

Αυτό θα πρέπει να το δεις από τη μεριά του Nokia κατά πόσο γίνεται με εύκολο τρόπο.

 

Επίσης μου εμφανίστηκε ένα μήνυμα ότι η μνήμη γέμισε και ότι μερικές εφαρμογές πρέπει να μεταφερθούν στην κάρτα μνήμης.

Προεπιλογή να αποθηκεύονται εκεί υπάρχει;

 

Προεπιλογή όχι. Υπάρχει ωστόσο μία εφαρμογή στο market το app2sd το οποίο κάθε φορά που εγκαθιστάς μια εφαρμογή σε προειδοποιεί αν υπάρχει δυνατότητα να μεταφερθεί στην κάρτα μνήμης και την στέλνει αυτό εκεί. Έχε υπόψιν ότι δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα για όλες τις εφαρμογές.

 

Επίσης τα SMS/MMS κλπ κλπ μπορούν να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης; δε βρήκα κάποια σχετική επιλογή!!

 

Όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...