Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά κοίτα να χρησιμοποιείς φωτογραφίες ανάλυσης πολλαπλάσιας της οθόνης σου... Ωστόσο πάλι θα γίνεται scroll στη φωτογραφία για να τη δεις σε όλες τις οθόνες. Υπάρχουν launchers με δυνατότητα να μη γίνεται scrolling στο background. Επίσης γνωστή είναι και η εφαρμογή wallpaper set & save ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ,θα την δοκιμάσω :)

 

Για να το εξηγήσω λίγο, εννοώ όταν παίρνεις για παράδειγμα, μια φωτό με την ψηφιακή του κινητού (5MP) και θες ,όπως ακριβώς

την βλέπεις vertical να την ορίσεις για ταπετσαρία / wallpaper. Αυτό μέχρι τώρα δεν γίνεται, παρα μόνο με 2 τρόπους :

 

α) είτε την κάνεις περικοπή σε επιμέρους σημεία (δεν θέλω αυτό,όλη την φωτό όπως είναι θέλω)

β) είτε αναγκαστικά την κάνεις resize απο 3rd party software ή σε υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

ποιο ποργραμμα ειναι το καλυτερο για κλεισιμο των εγαρμογων ?

το 3g πως απενεργοποιειται γιατι μαλλον για αυτο μου τελεωνει η μπαταρια γρηγορα....

Link to comment
Share on other sites

Crussifier νομίζω ότι με την εφαρμογή που σου είπα δε θα έχεις πρόβλημα :)

 

ποιο ποργραμμα ειναι το καλυτερο για κλεισιμο των εγαρμογων ?

το 3g πως απενεργοποιειται γιατι μαλλον για αυτο μου τελεωνει η μπαταρια γρηγορα....

Θες να απενεργοποιήσεις γενικότερα τα δεδομένα ή να κάνεις το 3g ->2g;

Για το πρώτο πήγαινε Ρυθμίσεις->Ασύρματo & δίκτυα->Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (απενεργοποίηση)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καμιά πιθανότητα να βάλω το flash player η κανενα αναλογο προγραμμα ;

 

Καμία.To flash δεν υποστηρίζεται σε επίπεδο hardware στο wildfire S.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια προσπάθεια να μεταφέρω τον οδηγό του htc wildfire και σ'αυτό το θέμα. Άλλαξα κάποια πράγματα και προσθαφαίρεσα κάποια άλλα ώστε να αντιστοιχούν στο wildfire S. Θα τα βρείτε στο πρώτο post αυτού του θέματος κι ελπίζω να σας βοηθήσουν. Ωστόσο μιας και δεν έχω ο ίδιος τη συσκευή, σε κάποια πράγματα μπορεί να είμαι επηρεασμένος απ'το απλό Wildfire και αυτά που λέω να αντιστοιχούν σε επιλογές του wildfire και όχι του wildfire S. Η διαφορά βέβαια δε θα είναι μεγάλη, αλλά θα σας παρακαλούσα αν υποπέσει κάτι τέτοιο στην αντίληψή σας να μου το πείτε ώστε να το διορθώσω! Επιπλέον αν νομίζετε ότι κάτι αξίζει να προστεθεί στο πρώτο post, ευχαρίστως να δεχτώ pm με προτάσεις :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν κάνεις. Το φορτίζεις μέχρι να γεμίσει και μετά ασχολείσαι κανονικά. Σε γενικές γραμμές σε αυτές τις συσκευές δεν αφήνουμε την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.

 

Γιατί αυτό? Το φορτίζω όταν πέσει κάτω από 10%, λάθος?

 

Για θήκες κ screen protectors ρώτησα στο Πλαίσιο προχθές μου είπαν οτι δεν έχει βγει κάτι για το S, υπάρχουν universal λύσεις να προτείνετε?

Thanks :)

 

Edit: Villis χρήσιμος ο οδηγός πολύ , thanks :)

Edited by KleisJ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί αυτό? Το φορτίζω όταν πέσει κάτω από 10%, λάθος?

 

Για την καλύτερη απόδοση της μπαταρίας μακροχρόνια.

 

Για θήκες κ screen protectors ρώτησα στο Πλαίσιο προχθές μου είπαν οτι δεν έχει βγει κάτι για το S, υπάρχουν universal λύσεις να προτείνετε?

 

ebay... μονόδρομος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί μόλις αγόρασα το κινητό. Είχα λίγες αμφιβολίες για το μέγεθος του καθώς το νόμιζα υπερβολικά μικρό, αλλά μόλις το είδα απο κοντά δεν φαίνεται καθόλου μικρό, κανονικότατο μέγεθος θα έλεγα. Έχει πάρα πολυ φιλικό μενού, με πολλά tutorials για να το μάθεις, η οθόνη αφής απλά τα σπάει, ίσα που το χαιδεύεις και μετακινήτε, πολύ γρήγορο (καμία σχέση με το vivaz που είχα :p ), android 2.3.3, φωτογραφίες/βίντεο αρκετά καλά, συνδέθηκα και με 3G στο νετ για λίγο, πολύ εύκολη πλοήγηση και γρήγορη. Γενικά το κινητό μου άφησε θετικότατες εντυπώσεις!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος πόσο κρατάει η μπαταρία του κινητού?

 

Ανάλογα τη χρήση φίλε μου, εμένα τις πρώτες μέρες που δεν το άφηνα κάτω κρατούσε μια μέρα, ομως όταν κάνω πιο νορμάλ χρήση μου κρατάει παραπάνω. Πχ εχθές το βράδυ η μπαταρία μου ήταν γύρω στο 50% με μέτρια χρήση.

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την (πανάκριβη :p ) θήκη που είχα παραγγείλει μέσω e-Bay απο Hong Kong.

 

http://img812.imageshack.us/img812/3140/imag0086rk.jpg

 

 

http://img830.imageshack.us/img830/116/dsc00791m.jpg

 

http://img20.imageshack.us/img20/9063/htck.jpg

 

Θα δούμε και απο αντοχή πως τα πάει αλλά ουσιαστικά "πήρα αυτό που έβλεπα" :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την (πανάκριβη :p ) θήκη που είχα παραγγείλει μέσω e-Bay απο Hong Kong.

Θα δούμε και απο αντοχή πως τα πάει αλλά ουσιαστικά "πήρα αυτό που έβλεπα" :)

 

παει πολυ με το ασπρο του κινητου...οντως πολυ καλη αγορα φιλε...με το hub μπορεις να αλλαξεις κυριως θεματα???εννοω τα παντα...χρωματα στα μενου και τετοια...νομιζω το εχω ξαναρωτησει και δεν ειχα παρει απαντηση...συγνωμη αμα το ξαναγραφω

Edited by Villis

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,μακάρι να αντέξει. :lol:

 

Για το HTC Hub που ρωτάς, ουσιαστικά είναι ένα προγραμματάκι που σου

επιτρέπει να κατεβάσεις widgets,θέματα,ταπετσαρία,apps,ringtones και άλλα.

 

Δεν ορίζει δηλαδή το ίδιο κάτι. Έχει extra πραγματάκια δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,μακάρι να αντέξει. :lol:

 

Για το HTC Hub που ρωτάς, ουσιαστικά είναι ένα προγραμματάκι που σου

επιτρέπει να κατεβάσεις widgets,θέματα,ταπετσαρία,apps,ringtones και άλλα.

 

Δεν ορίζει δηλαδή το ίδιο κάτι. Έχει extra πραγματάκια δωρεάν.

 

ναι αυτο το ξερω...ρωταω ας πουμε αν τα θεματα που εχει τα αλλαζει ολα...χρωματα στο status bar και αλλα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

κάποιος που έχει το κινητό και του έχει βάλει screen protector να μου πει που το βρήκε. Μου ήρθε ένα με τη θήκη από το ebay αλλά είναι τραγικό... όλο φούσκες που δε μπορώ με τίποτα να διώξω...
Link to comment
Share on other sites

κάποιος που έχει το κινητό και του έχει βάλει screen protector να μου πει που το βρήκε. Μου ήρθε ένα με τη θήκη από το ebay αλλά είναι τραγικό... όλο φούσκες που δε μπορώ με τίποτα να διώξω...

 

 

Με αυτό το τρόπο το έκανα στο Galaxy Ace και μπήκε τέλεια το screen protector χώρις καν μια φουσκάλα.Δοκίμασε το και θα δεις

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κάποιος που έχει το κινητό και του έχει βάλει screen protector να μου πει που το βρήκε. Μου ήρθε ένα με τη θήκη από το ebay αλλά είναι τραγικό... όλο φούσκες που δε μπορώ με τίποτα να διώξω...

 

Παίζει ρόλο και η ποιότητα του screen protector. Είναι μερικά που ότι και να κάνεις δεν θα αποφύγεις τις φουσκάλες. Γιαυτό αξίζει να δώσει κάποιος κάτι παραπάνω για ένα ποιοτικό screen protector που δεν αλλοιώνει και την αίσθηση του touch.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ . ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ HTC WILDFIRE S ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ ΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ ΕΥΚΡΙΝΕΙΑ ΟΘΟΝΗΣ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ SITE ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΛΟΗΓΗΣΗΣ FREE. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα φίλε μου. Κατ'αρχάς μη γράφεις με κεφαλαία γιατί απαγορεύεται από τους όρους χρήσης του myphone. Επιπλέον, η παροχή links για σπασμένο/πειρατικό λογισμικό απαγορεύεται στο myphone ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο το ξερω...ρωταω ας πουμε αν τα θεματα που εχει τα αλλαζει ολα...χρωματα στο status bar και αλλα

 

Λίγα πράγματα, λίγο το χρώμα αλλάζει και ελαφρώς τη μορφή.

Edited by crussifier
Link to comment
Share on other sites

Στο HTC hub στα γραφικά στοιχεία έχει κάποια ώραια για install.

Από εκεί κατέβασα να δοκιμάσω τα "Ζάρια" δεν μ άρεσε κ το απεγκατέστησα (έχει 2 ζάρια στην οθόνη κουνάς το τηλέφωνο κ γυρνάνε τα ζάρια). Μετά αυτό επέμενε κ έκανε μόνο του ξάνα κατέβασμα κ εγκατάσταση. Κ ξανά κ ξανά. Σήμερα πήρα στην HTC κ μου είπαν να βγάλω την μπαταρία εν ώρα λειτουργίας κ να ξανανοίξω το τηλέφωνο. Αν συνεχίσει να γίνεται αυτό να κάνω backup κ μετά επαναφορά εργοστασ. ρυθμίσεων. Ευτυχώς δεν έχει χρειαστεί ακόμα κατί τέτοιο, φαίνεται το τρικάκι με την μπαταρία ως τώρα δούλεψε. Καλού κακού θα σας έλεγα μακρυά από τα "Ζάρια":lol:

Καλή εβδομάδα σε όλους,

 

Πάλι χθες κατέβασα από το HTC Hub (Γραφικά Στοιχεία) τον "Πίνακα εργαλείων τροφοδοσίας" και έφαγε το ίδιο κόλλημα όπως παραπάνω. Δηλαδή δεν μ άρεσε, το απεγκατέστησα κ αυτό άρχισε αυτόματα να κάνει download κ εγκατάσταση ξανά. Δεν ξέρω αν είχε κάποια σχέση το γεγονός οτι είχαν προηγηθεί πολλά άλλα downloads από το Market κ έφαγε κάποιο κόλλημα το τηλέφωνο.

Τσπ ακολούθησα την ίδια διαδικασία βγάζοντας την μπαταρία εν ώρα λειτουργίας κ μετά έβγαζε στις ειδοποιήσεις το download μισό, αλλά όταν έκανα σύνδεση στο internet αυτό εξαφανίστηκε κ δεν με ξαναενόχλησε.

Περίεργο πάντως, ή κάτι πάει στραβά με ορισμένα του Hub ή κάτι δεν αρέσει στο Wildfire από αυτές τις εφαρμογές... Δεν ξέρω... έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι ανάλογο από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο και η ποιότητα του screen protector. Είναι μερικά που ότι και να κάνεις δεν θα αποφύγεις τις φουσκάλες. Γιαυτό αξίζει να δώσει κάποιος κάτι παραπάνω για ένα ποιοτικό screen protector που δεν αλλοιώνει και την αίσθηση του touch.
.

Δε με πειράζει να δώσω παραπάνω, απλά δεν εχω ιδέα που θα βρω κάποιο καλό screen protector! Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω η αν υπάρχουν "μάρκες" screen protector που είναι καλυτερες;

 

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...