Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφαρμογές για Excel κ Word δεν έχει αλλά κατεβάζεις σχετικά apps απο το Market.

 

Το κινητό το έχω εδώ και 2 ημέρες , ότι θέλετε ρωτήστε. :)

 

Wildfire S λευκό, Android 2.3.3

 

edit sorry, δεν παρατήρησα το post του Villis

Edited by crussifier
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εφαρμογές για Excel κ Word δεν έχει αλλά κατεβάζεις σχετικά apps απο το Market.

 

Το κινητό το έχω εδώ και 2 ημέρες , ότι θέλετε ρωτήστε. :)

 

Wildfire S λευκό, Android 2.3.3

 

edit sorry, δεν παρατήρησα το post του Villis

 

πες μου εντυπωσεις... απο μπαταρια πως παει το κινητο??? ειναι γρηγορο???παιζει παιχνιδια...πες γενικα τα ωραια του κινητου

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές για Excel κ Word δεν έχει αλλά κατεβάζεις σχετικά apps απο το Market.

 

Το κινητό το έχω εδώ και 2 ημέρες , ότι θέλετε ρωτήστε. :)

 

Wildfire S λευκό, Android 2.3.3

 

edit sorry, δεν παρατήρησα το post του Villis

 

Με γεια κατ' αρχή! :mobile:

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει συμβατότητα στη μεταφορά και αποτύπωση των επαφών στο τηλ. από την κάρτα sim, π.χ. από συσκευή ΝΟΚΙΑ.

Επίσης, έχει τη δυνατότητα αποθήκευσης επαφών στην κάρτα sim ή στο τηλ;

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. :)

Link to comment
Share on other sites

@teitzis: Με το που πρωτοανοιγεις το κινητο σε ρωταει αν θες να μεταφερεις επαφες απο αλλο κινητο. Μετα σου εχει μια λιστα, διαλεγεις κινητο, ανοιγεις bt και ως δια μαγειας :p βρισκονται στο wildfire. οφειλω να παραδεχτω οτι ειχα ενα εγχος με τις επαφες, αλλα αυτη η επιλογη με μαγευσε. Να τονισω οτι ειχα HTC touch 3G (win mobile....απαραδεκτη επιλογη απο μερους μου...).

 

θελω να κανω μια αλλη ερωτηση: ενω εχω βαλει να μου εμφανιζει τις επαφες, επιθετο και μετα ονομα, οταν παταω το κεντρικο κουμπι-τηλεφωνο, μου εμφανιζει τις επαφες, οπου μπορω να καλεσω, αλλα εμφανιζονται ονομα πρωτα και μετα επιθετο. Αν ομως παω στο μενου "ολες εφαρμογες" και επιλεξω εκει επαφες, τοτε τις δειχνει επιθετο πρωτα και μετα ονομα. Ειναι καποιο προβλημα ή εμενα μου διαφευγει κατι???

Link to comment
Share on other sites

Το "τηλέφωνο" δεν έχει να κάνει τόσο με τις επαφές. Ουσιαστικά είναι ο dialer και δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις κάτι για να αλλάξει αυτό...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές :)

 

- Απο μπαταρία, εξαρτάται πως θα του φερθείς. Κρατά τουλάχιστον 1 ημέρα με βαριά χρήση (Wifi συνέχεια, Angry Birds, Internet Browsing..). Εαν κρατηθείς σχετικά χαλαρά,κρατά στο 2ημερο. Θα έλεγα χωρίς ακόμα να έχει προσαρμοστεί πλήρως η μπαταρία.

 

- Γρήγορο, σε σχέση με ένα Desire που παίζω τακτικά, δεν είναι τόσο, αλλά ειλικρινά δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα στα μενού κλπα. Η απόκριση είναι πλήρως ικανοποιητική.

 

- Παιχνίδια, είπα να βάλω απλά το Angry Birds ,να δω γιατι είναι τοσο περιβόητο! Παίζει απροβλημάτιστα.

Αν έχετε κάποιο άλλο στα υπόψη μου, πείτε να δοκιμάσω.

 

Γενικά το HTC Wildfire S

 

+ Ευχάριστο, όμορφο

+ βολικό σαν μέγεθος (προσωπικά, δεν μου αρέσουν τα μεγαλόσχημα κινητά)

+ ικανοποιητικό σαν ταχύτητα, χρησιμοποιώ το Advanced Task Killer όταν χρειάζεται

+ Καλή ποιότητα ήχου

+ Καλές φωτό, δεν τράβηξα video ακόμα

+ το ότι είναι όμορφο το είπα ? :p:lol:

 

- τις επαφές απο το Sony Ericsson που είχα τις μετέφερε αλλά όχι τέλεια

- ο αισθητήρας που είναι υπεύθυνος για την εναλλαγή απο οριζόντια σε κάθετα, not so good. Σε X10 mini πιο γρήγορα πήγαινε.

- δεν έχω βρει ακόμα την εναλλαγή κεφαλαίων με μικρά στα Ελληνικά. Ξέρουμε κάτι?

 

http://img5.imageshack.us/img5/8606/imag0028b.jpg

 

http://img560.imageshack.us/img560/8463/imag0029tf.jpg

Link to comment
Share on other sites

@teitzis: Με το που πρωτοανοιγεις το κινητο σε ρωταει αν θες να μεταφερεις επαφες απο αλλο κινητο. Μετα σου εχει μια λιστα, διαλεγεις κινητο, ανοιγεις bt και ως δια μαγειας :p βρισκονται στο wildfire. οφειλω να παραδεχτω οτι ειχα ενα εγχος με τις επαφες, αλλα αυτη η επιλογη με μαγευσε. Να τονισω οτι ειχα HTC touch 3G (win mobile....απαραδεκτη επιλογη απο μερους μου...)

 

Υπάρχει όμως η δυνατότητα οι επαφές να παραμείνουν στη sim και οι νέες ν΄αποθηκεύονται στη κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές :)

 

- Απο μπαταρία, εξαρτάται πως θα του φερθείς. Κρατά τουλάχιστον 1 ημέρα με βαριά χρήση (Wifi συνέχεια, Angry Birds, Internet Browsing..). Εαν κρατηθείς σχετικά χαλαρά,κρατά στο 2ημερο. Θα έλεγα χωρίς ακόμα να έχει προσαρμοστεί πλήρως η μπαταρία.

 

- Γρήγορο, σε σχέση με ένα Desire που παίζω τακτικά, δεν είναι τόσο, αλλά ειλικρινά δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα στα μενού κλπα. Η απόκριση είναι πλήρως ικανοποιητική.

 

- Παιχνίδια, είπα να βάλω απλά το Angry Birds ,να δω γιατι είναι τοσο περιβόητο! Παίζει απροβλημάτιστα.

Αν έχετε κάποιο άλλο στα υπόψη μου, πείτε να δοκιμάσω.

 

Γενικά το HTC Wildfire S

 

+ Ευχάριστο, όμορφο

+ βολικό σαν μέγεθος (προσωπικά, δεν μου αρέσουν τα μεγαλόσχημα κινητά)

+ ικανοποιητικό σαν ταχύτητα, χρησιμοποιώ το Advanced Task Killer όταν χρειάζεται

+ Καλή ποιότητα ήχου

+ Καλές φωτό, δεν τράβηξα video ακόμα

+ το ότι είναι όμορφο το είπα ? :p:lol:

 

- τις επαφές απο το Sony Ericsson που είχα τις μετέφερε αλλά όχι τέλεια

- ο αισθητήρας που είναι υπεύθυνος για την εναλλαγή απο οριζόντια σε κάθετα, not so good. Σε X10 mini πιο γρήγορα πήγαινε.

- δεν έχω βρει ακόμα την εναλλαγή κεφαλαίων με μικρά στα Ελληνικά. Ξέρουμε κάτι?

 

http://img5.imageshack.us/img5/8606/imag0028b.jpg

 

http://img560.imageshack.us/img560/8463/imag0029tf.jpg

 

καλοριζικο φιλε..τι καρτα μνημης εβαλες???ευχαριστω για τις απαντησεις...μονο querty εχει?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ :)

 

Η κάρτα μνήμης είναι στα 2 GB , δεν νομίζω να είναι hot swappable.

QWERTY ακολουθεί το πληκτρολόγιο.

 

Απο χθες το πρωί, με κάποια τηλέφωνα, σχεδόν συνέχεια ενεργοποιημένο το Wi-Fi και λίγο παιχνιδάκι το βράδυ,

έχει αντέξει μέχρι την ώρα που γράφω χωρίς να έχει μπει στα κίτρινα ακόμα. Δοκιμάζω της αντοχές της.

 

Μήπως στο e-bay υπάρχουν και μπαταρίες με μεγαλύτερη διάρκεια ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ :)

 

Η κάρτα μνήμης είναι στα 2 GB , δεν νομίζω να είναι hot swappable.

QWERTY ακολουθεί το πληκτρολόγιο.

 

Απο χθες το πρωί, με κάποια τηλέφωνα, σχεδόν συνέχεια ενεργοποιημένο το Wi-Fi και λίγο παιχνιδάκι το βράδυ,

έχει αντέξει μέχρι την ώρα που γράφω χωρίς να έχει μπει στα κίτρινα ακόμα. Δοκιμάζω της αντοχές της.

 

Μήπως στο e-bay υπάρχουν και μπαταρίες με μεγαλύτερη διάρκεια ?

 

οταν λες hot suwppable???

να σαι καλα φιλε...εφαρμογες ειχε facebook και youtube μεσα???

στην προβολη βιντεο και φωτογραφιων παει καλα???

εγω θα σου προτεινα να τα πεις ολα γιατι κατι θα ρωταω συνεχεια:p

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Απο gps πως παει δειχνει γρηγορα και με ακριβεια την θεση σου στο google maps εστω και αν εισαι σε κλειστο χωρο? επισης το ακουστικο του πως ειναι ειναι δυνατο? σε ακουνε καλα οι αλλοι?

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Απο gps πως παει δειχνει γρηγορα και με ακριβεια την θεση σου στο google maps εστω και αν εισαι σε κλειστο χωρο? επισης το ακουστικο του πως ειναι ειναι δυνατο? σε ακουνε καλα οι αλλοι?

 

μου βρηκες ερωτηση...τα hands freee πως πανε?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

:lol: Όσες θέλετε :)

 

- με το Google Maps που έπαιξα, κλείδωσε πολύ γρήγορα η θέση μου.

- αναπαραγωγή video κ photo για zoom κλπα, μια χαρά. Πρέπει να του βάλω βέβαια και κάποιο 720p και πάνω

για να δώ τι ψάρια πιάνει.

- handsfree δεν δοκίμασα, τα ακουστικά του είναι ακόμα στη συσκευασία.

Στο αμάξι μου, διαπίστωσα οτι έχει καλή έξοδο ήχου.

Ουσιαστικά, είχε ίδιο και καλύτερο ήχο απο το Sony E426 που έχω σαν mp3.

- κατα τη διάρκεια της ομιλίας,εδώ και 3 ημέρες δεν μου έχει παραπονεθεί κανείς,ούτε κι εγώ :lol:

- facebook κ youtube είχε,το youtube το λειτουργώ.

 

Να προσθέσω οτι η μπαταρία τα έπαιξε τώρα το απόγευμα (κοντά 15%). Άρα το 2ημερο που προβλέπω να πιάνει,

το έχει κατα πάσα πιθανότητα, με νορμάλ χρήση και μόλις κάνει μερικούς "καλούς" κύκλους φόρτισης-αποφόρτισης

 

Hot swappable εννοώ οτι μπορείς να τη βγάλεις και να τη βάλεις χωρίς να επηρρεάζεται η λειτουργία του κινητού.

Το είχε ένα Blackberry 8900 Curve που χρησιμοποιούσα πιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα το παραγγειλω την αλλη βδομαδα. Ποιο ειναι πιο ομορφο ομως λετε. Μαυρο ή ασπρο :happy:

 

ασπρο...και εγω ασπρακι θα το παρω...

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά, μόλις ανοίξουν τα μαγαζιά θα πάω να αγοράσω κι εγώ το wildfire S, είμαι στο site όλη νύχτα καθώς θα είναι το πρώτο μου smartphone και προσπαθώ να μάθω όσα πιο πολλά μπορώ, όταν θα το έχω στα χέρια μου θα επανέλθω! φαντάζομαι με χιλιάδες απορίες... :O
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά, μόλις ανοίξουν τα μαγαζιά θα πάω να αγοράσω κι εγώ το wildfire S, είμαι στο site όλη νύχτα καθώς θα είναι το πρώτο μου smartphone και προσπαθώ να μάθω όσα πιο πολλά μπορώ, όταν θα το έχω στα χέρια μου θα επανέλθω! φαντάζομαι με χιλιάδες απορίες... :O

 

καλοριζικο να σου ειναι...και εμενα το 1ο μου θα ειναι αλλα θα αργησω να το παρω...και να βγουν και αλλα μοντελα εγω αυτο θα παρω:lol:

και για τις αποριες εδω ημαστε

οσο για το βιντεο πορωνομαι περισσοτερο

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ giothesuper, δεν το πήρα ακόμα, ενώ υπάρχει στα sites ως άμεσα διαθέσιμο, σε τρία μαγαζιά πήγα, κανένα δεν το είχε... ειδικά το άσπρο/ασημί που θέλω εγώ! θα φτάσει στα χέρια μου την Τρίτη τελικά και μου φαίνεται αιώνας μέχρι τότε. Επίσης να μια απορία που μου ήρθε, έχω sim 2 σε 1 το υποστηρίζει αυτό το android ; θα μπορώ δηλαδή κανονικά να εναλλάσσω τους αριθμούς;

 

κι όσο για το βίντεο έχεις δίκιο, αυτό το κινητό είναι μια ζωγραφιά!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ giothesuper, δεν το πήρα ακόμα, ενώ υπάρχει στα sites ως άμεσα διαθέσιμο, σε τρία μαγαζιά πήγα, κανένα δεν το είχε... ειδικά το άσπρο/ασημί που θέλω εγώ! θα φτάσει στα χέρια μου την Τρίτη τελικά και μου φαίνεται αιώνας μέχρι τότε. Επίσης να μια απορία που μου ήρθε, έχω sim 2 σε 1 το υποστηρίζει αυτό το android ; θα μπορώ δηλαδή κανονικά να εναλλάσσω τους αριθμούς;

 

κι όσο για το βίντεο έχεις δίκιο, αυτό το κινητό είναι μια ζωγραφιά!!

 

το wildfire s δεν ειναι dual sim αλλα υπαρχουν αλλα κινητα που ειναι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

όχι εννοώ 1 κάρτα sim με δύο αριθμούς, ακόμα και τα πιο απλά κινητά το υποστηρίζουν.

 

αυτο νομιζω οτι τα ρυθμιζεις απο τον παροχο σου

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δε μπόρεσα να αντισταθώ στον πειρασμό και πηγα το αγορασα,αν και είχα πάρει το Nokia e5 πολύ πρόσφατα.μέχρι στιγμής δε το μετάνιωσα καθόλου μπορώ να πω και το εχω λατρεψει.

 

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτο νομιζω οτι τα ρυθμιζεις απο τον παροχο σου

πρέπει να είναι συμβατή η συσκευή με την υπηρεσία, ο πάροχος απλά δεν χρεώνει τις προωθήσεις από το ένα νούμερο στο άλλο όταν είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία. Τα τελεταία htc που είχα (htc desire kai desire s) το υποστήριζαν με κάρτα κοτε τουλάχιστον και μάλιστα χωρίς επανεκκίνηση από την αλλάγή γραμμής. Το μόνο που μπορεί να μάθει κάποιος από το το cc του παρόχου είναι αν η συσκευή είναι συμβατή με την υπηρεσία. By the way πλαίσιο στουρνάρη νομίζω το είχε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...