Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ athanaso77 κ crussifier.

 

To internet μπορώ να το απενεργοποιήσω? πρέπει? στέλνει ενημερώσεις για mail κλπ δεν θα ήθελα να το κλείσω, βασικά στο πρόγραμμα μου έχω 750mb/μήνα αλλά κοιτάζω συνέχεια κ το data counter, σε 5 μέρες έχει κατεβάσει 20mb από cell κ 170+ από wifi.

 

η καμερα ειναι καλη???

το κινητο ειναι γρηγορο...αυτες απο μενα:)

την κάμερα δεν την έχω τεστάρει ιδιαίτερα ακόμα. έχω την αίσθηση πως είναι υποδεέστερη από αυτή που είχα στο C905 αλλά ακόμα δεν μπορώ να πω σίγουρα. Πρέπει να βγάλω φωτο κ να δω στο pc για να απαντήσω. Πάντως δεν μου φαίνεται ιδιαίτερα ευχρηστη , δεν έχει αυτο το point and shoot , δεν έχει κουμπί το shutter είναι στην οθόνη, ενώ σε άλλα τηλέφωνα έχει το button κανονικό. Βέβαια να ομολογήσω πως ακόμα δεν έχω συνήθησει την λειτουργία των πάντων με αφή. Πχ κ με το dialer κάνω ακόμα λάθη κ πάταω άλλα καταλάθος αλλά νομίζω πως είναι θέμα συνήθειας. Σιγά σιγά συνηθίζω.

 

Γρήγορο μου φαίνεται άλλα όπως είπα δεν έχω κ μέτρο σύγκρισης. Πάντως οι εφαρμογές ανοίγουν όλες γρήγορα δεν έχει φάει κάποιο κόλλημα μέχρι στιγμής με εξαίρεση αυτό που είπα για μια ενα application από το htc hub το οποίο δεν έχει σχέση με την ταχύτητα.

πχ ο opera mini ανοίγει γρήγορα , οι σελίδες που έχω δοκιμάσει ανοίγουν σχετικά γρήγορα. δεν σε κουράζει σε αναμονή.

 

Αυτό που αναρωτιέμαι είναι όταν κάνεις εγκατάσταση πολλές εφαρμογές μπορεί αυτό να αρχίσει να "φορτώνει" το τηλεφώνο κ να του δημιουργήσει πρόβληματα ταχύτητας κ να γίνεται αργό?

 

Έχει κανονικά δέκτη GPS. Θα συνιστούσα να βάλεις κάποιο από τα ανεξάρτητα προγράμματα πλοήγησης που κυκλοφορούν για αυτόνομη πλοήγηση που δεν απαιτούν χρήση internet.

 

Μπορείς να συστήσεις κάποιο? είναι free ή τα πληρώνεις?

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Ok thanks :)

Edited by KleisJ
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η καμερα ειναι καλη???

το κινητο ειναι γρηγορο...αυτες απο μενα:)

 

Η κάμερα είναι αρκετά καλή εγώ τουλάχιστον είμαι ικανοποιημένη. Και ομολογώ ότι είναι πολυ γρήγορο πιο πολύ απ ότι περίμενα βέβαια είναι το πρώτο μου smartphone οπότε δε ξέρω τι κριτήρια έχεις.

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σου έστειλα pm!

Ποιο πρόγραμμα gps προτείνετε; εχω μπερδευτεί σχετικά με το πως δουλεύουν κι αν πληρώνεις τους χάρτες.

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

 

Thanks, you got mail (σόρυ pm ήθελα να πω :p )

 

Η κάμερα καλά δουλεύει πάντως και τα video είναι αξιοπρεπή και με καλή ανάλυση.

Ο ήχος είναι απλά ικανοποιητικός και τίποτα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

ωχ τι είναι αυτό που μου βγάζει: ο χρήστης com.android.phone δεν αποκρίνεται. για να βοηθήσετε την htc πατήστε αναφορά.... μου το βγάζει συνέχεια...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ωχ τι είναι αυτό που μου βγάζει: ο χρήστης com.android.phone δεν αποκρίνεται. για να βοηθήσετε την htc πατήστε αναφορά.... μου το βγάζει συνέχεια...

 

Μήπως του έκανες κάποιο μυστήριο πείραγμα; Ίσως να μην τη γλυτώσεις την επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι αρκετά καλή εγώ τουλάχιστον είμαι ικανοποιημένη. Και ομολογώ ότι είναι πολυ γρήγορο πιο πολύ απ ότι περίμενα βέβαια είναι το πρώτο μου smartphone οπότε δε ξέρω τι κριτήρια έχεις.

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

 

και εμενα το πρωτο μου θα ειναι:)

εμενα με νοιαζει να εχει οχι τοσο καλη καμερα αλλα καλη...οπως του κινητου δηλαδη...και με βολευε να εχει κουμπι απο πανω δεν πειραζει...οπως ειπε ο φιλος ειναι δυσκολο να συνηθησεις την αφη παντου...εγω θα παω στην βοντα αυτες τις μερες να δοκιμασω το κινητακι...παντως και στο χερι απο οτι βλεπω κρατιεται καλα και ειναι σε ενα μεσαιο μεγεθος...επισης απο οτι βλεπω εδω μια χαρα ανταποκρινεται ο επεξεργαστης επισης αμα παιζει παιχνιδια θα γινει πολυ πιο καλο...εννοω για την οθονη του...ειναι κλειδωμενο το κινητο η οχι?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν έχει signed bootloader, αλλά δεν υπάρχει ακόμα επίσημος τρόπος για root - πέραν του xtc clip!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς με μια επανεκκινηση όλα μια χαρά! δηλαδή ούτε καν επανεκκίνηση, στις επιλογές που μου έβγαζε πάτησα αναγκαστική διακοπη, μπήκε σε flight mode μετά έβαλα κανονικά τον κωδικό μου κι όλα οκ!

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το κινητο αυτο παιζει flash?

 

full flash δεν εχει αλλα εχει ομως flash lite

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ποιο χρωμα ταιριαζει καλυτερα?? μαυρο η ασπρο να το παρω??

 

είναι καθαρά θέμα γούστου! πήγαινε και δες το από κοντά! εγώ βέβαια ψηφίζω άσπρο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε γνωμες, να βάλω screen protector η όχι;

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

 

Να βαλεις γιατι και το γοριλλογυαλο μπορει να γρατζουνιστει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτής της άποψης είμαι. Αν θέλεις να έχεις τη συσκευή σου πάντα σαν καινούρια, νομίζω ότι ένα screen protector χρειάζεται ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κι εγώ αυτής της άποψης είμαι. Αν θέλεις να έχεις τη συσκευή σου πάντα σαν καινούρια, νομίζω ότι ένα screen protector χρειάζεται ;)

 

...και μια θήκη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

:offtopic: Σαν να λέμε πάρε ένα καινούργιο αμάξι, βάλτου καλύμματα στα καθίσματα, για να το χαρεί καινούργιο ο επόμενος... :lol: :offtopic:

 

Προσωπικά υπέρ της θήκης αλλά κατά screen protectors, λόγω μείωσης της αίσθησης...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι γι'αυτό πήγαινα αλλά ξέχασα να το αναφέρω! Προσωπικά προτιμώ τις θήκες σιλικόνης μιας και προστατεύουν σίγουρα το κινητό από εμφανή σημάδια σε πτώσεις...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα υπάρχει κάπου αλλά δεν βρήκα απάντηση. Τι κάνω με τις αρχικές φορτίσεις? Το αφήνω να λειτουργήσει την πρώτη φορά όπως το αγόρασα μέχρι να τελειώσει τελείως η μπαταρία? Στην επόμενη, μεθεπόμενη φόρτιση κλπ? Υπάρχει χρονικό όριο?

 

edit. Το βρήκα στην υπογραφή του Villis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τίποτα δεν κάνεις. Το φορτίζεις μέχρι να γεμίσει και μετά ασχολείσαι κανονικά. Σε γενικές γραμμές σε αυτές τις συσκευές δεν αφήνουμε την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά υπέρ της θήκης αλλά κατά screen protectors, λόγω μείωσης της αίσθησης...

 

Δε ρώτησα για θήκη γιατί το θεωρώ δεδομένο! Η αλήθεια είναι πως κι εγώ στη μείωση της αίσθησης κόλλαω για αυτό ρώτησα να μου πείτε γνώμες.

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Edited by green_purple
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, υπάρχει τρόπος για να έχω όλη τη φωτό που θέλω για ταπετσαρία,στην κεντρική οθόνη?

 

Δεν μπορεί να χρειάζεται περικοπή κάθε φορά η φωτό, ασχέτως ανάλυσης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...