Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά δε μπόρεσα να αντισταθώ στον πειρασμό και πηγα το αγορασα,αν και είχα πάρει το Nokia e5 πολύ πρόσφατα.μέχρι στιγμής δε το μετάνιωσα καθόλου μπορώ να πω και το εχω λατρεψει.

καλοριζικο φιλαρακο...καποιος αν κανει ενα βιντεακι θα του ειμουν ευγνωμων:D:D

το εχω λατρεψει το κινητο:O

αλλα η επιδοτηση μου αργει...για αυτο τοσες ερωτησεις...

οτι καλο εχει το κινητο πες μας...απο το htc hub μπορεις να αλλαξεις κανονικα θεματα??

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

sar γνωριζουμε;

 

Βεβαίως :)

 

0.899 W/kg ανα 10g (κεφάλι) , 1.21 W/kg ανα 10g (σώμα)

 

0.626 W/kg ανα 1g (κεφάλι) , 1.35 W/kg ανα 1g (σώμα)

 

-SAR 10g= GSM/GPRS/EGPRS 900,1800 MHZ & ζώνη 1 & 5 των WCDMA/HSDPA/HSUPA. Η τιμή για το σώμα, 1.5 cm απόσταση

με θήκη.

 

-SAR 1g = GSM/GPRS/EGPRS 850/1950 MHZ . H για το σώμα, 1 cm αποσταση.

Link to comment
Share on other sites

κάποιος είπε για 2.3.3 ; την έχει απο το εργοστάσιο; φαντάζομαι ότι το πέρασες μόνος σου;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση που με καίει. Άνοιξα σήμερα το κινητό και είδα ότι έκανε update από μόνο του στο Angry birds. Πως γίνεται να απενεργοποιήσω τις αυτόματες ενημερώσεις και να τις κάνω χειροκίνητες; Δε θέλω να είμαι με το φόβο μη μου τελειώνει την κάρτα κάθε φορά.
Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση έγινε αυτόματα, αλλά το internet άνοιξε αυτόματα;

Όπως και να'χει μπορείς να κλείσεις το internet πηγαίνοντας ρυθμίσεις->ασύρματο & δίκτυα->Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (απενεργοποίηση)

Για τις αυτόματες ενημερώσεις τώρα, μπορείς πηγαίνοντας στο market και σε κάθε εφαρμογή που έχεις εγκαταστήσει να τσεκάρεις το checkbox που λέει "επιτρέπει την αυτόματη ενημέρωση ;)

Τέλος, μπορείς απ'το ρυθμίσεις->λογαριασμοί & συγχρονισμός να απενεργοποιήσεις τον αυτόματο συγχρονισμό, ώστε να μη συγχρονίζει και σου τρώει MB :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο Villis, απο την HTC το κινητό "έρχεται" με Android 2.3.3.

 

αναβαθμηση για 2.4 θα υπαρχει???αμα ξερουμε καμια φημη τιποτα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αναβαθμηση για 2.4 θα υπαρχει???αμα ξερουμε καμια φημη τιποτα

 

Από τη στιγμή που δεν έχει ακουστεί τίποτα γενικώς, πόσο μάλλον ειδικώς. Απολαύστε τη συσκευή με την τελευταία έκδοση του λειτουργικού που φοράει και το τι θα γίνει μελλοντικά... ας μας απασχολήσει στο μέλλον.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το 2.4 δεν έχει παρουσιαστεί καλά καλά και αναρωτιόμαστε για το αν θα το πάρει το wildfire s; :wacko:

Αν'όταν έρθει εκείνη η ώρα, το συζητάμε...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το 2.4 δεν έχει παρουσιαστεί καλά καλά και αναρωτιόμαστε για το αν θα το πάρει το wildfire s; :wacko:

Αν'όταν έρθει εκείνη η ώρα, το συζητάμε...

 

Kαι εδώ φαίνεται το ελάττωμα του android. Καλά καλά δεν έχει κυκλοφορήσει η 2,3 θαρρώ, όχι απλώς δεν έχει ανακοινωθεί πότε θα βγει 2,4 και πολλοί σκέφτονται το αν θα αναβαθμιστεί. Τουλάχιστον τώρα αν δε κάνω λάθος η αναβαθμίσεις συμπληρώνουν κάποια στοιχεία και δεν ήταν όπως παλιά με τις ελλείψεις που 'χαν.

 

Το "S" φαίνεται πολύ ωραίο αλλά εμένα το μόνο που με κρατάει είναι η μπαταρία κυρίως και το γεγονός ότι η τιμή του είναι υψηλή για αυτά που προσφέρει...

Link to comment
Share on other sites

Το ότι άργησε να "εδραιωθεί" η 2.3 συμφωνώ, αλλά δε νομίζω η ανυπομονησία των χρηστών να αποτελεί μειονέκτημα του android...

Όπως και να'χει ας το σταματήσουμε εδώ, μιας και είμαστε off-topic. Για οτιδήποτε άλλο, καλύτερα να μου στείλεις πμ :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

για την τιμη παντως καινουργιο ξεκλειδωτο απο Αγγλια μαζι με μεταφορικα κανει 250 τωρα απο εγγυση δεν ειμαι σιγουρος τι παιζει... αλλα για εδω τα 279-99 που θελουν ειναι πολλα οποτε καντε λιγο υπομονη και θα πεσει κι'αλλο η τιμη του...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το πήρα σήμερα στα χέρια μου, και φυσικά είμαι ενθουσιασμένη αλλά και πελαγωμένη λίγο!! έχω κάποιες ερωτήσεις: κατέβασα κάποια app από το market κι από τότε εμφανίζονται κάτι σχεδιάκια σαν σακούλες με τικ μέσα πάνω πάνω εκει που δείχνει και τη μπαταρία και δε ξέρω πως να τα κάνω να φύγουν από κει.

δεύτερον θέλω να διαγράψω κάποιες επαφές που τις συγχρόνισε αυτόματα με το facebook και μου τις εμφανίζει στον τηλεφωνικό κατάλογο... αυτό πως γίνεται; ευχαριστώ πολύ!

Edited by green_purple
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά το πήρα σήμερα στα χέρια μου, και φυσικά είμαι ενθουσιασμένη αλλά και πελαγωμένη λίγο!! έχω κάποιες ερωτήσεις: κατέβασα κάποια app από το market κι από τότε εμφανίζονται κάτι σχεδιάκια σαν σακούλες με τικ μέσα πάνω πάνω εκει που δείχνει και τη μπαταρία και δε ξέρω πως να τα κάνω να φύγουν από κει.

 

Πάτησε στην πάνω μπάρα και σύρτη με το δάχτυλο προς τα κάτω. Εκεί επέλεξε "Εκκαθάριση" για να φύγουν οι ειδοποιήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προς ήδη κατόχους του εν λόγω κινητού.

 

Τι γνώμη έχεται για το πλαστικό rubber υλικό που έχει στην πίσω επιφάνεια?

Λίγο που το είδα σε μαγαζιά, πιστεύω ότι:

1) στο μαύρο χρώμα θα φαίνονται οι "νυχιές" (προορίζεται για την κοπέλα μου)

2) το λευκό χρώμα θα λερώνεται πολύ εύκολα

 

Την γνώμη σας, αν γίνεται, μιας και το έχετε καθημερινά.

Γνωρίζω ότι μπορώ να βρω και θήκες, αλλά θα ήθελα να ξεκαθαρίσω αυτό πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Προς ήδη κατόχους του εν λόγω κινητού.

 

Τι γνώμη έχεται για το πλαστικό rubber υλικό που έχει στην πίσω επιφάνεια?

Λίγο που το είδα σε μαγαζιά, πιστεύω ότι:

1) στο μαύρο χρώμα θα φαίνονται οι "νυχιές" (προορίζεται για την κοπέλα μου)

2) το λευκό χρώμα θα λερώνεται πολύ εύκολα

 

Την γνώμη σας, αν γίνεται, μιας και το έχετε καθημερινά.

Γνωρίζω ότι μπορώ να βρω και θήκες, αλλά θα ήθελα να ξεκαθαρίσω αυτό πρώτα.

 

 

Δεν έχει rubber υλικό πίσω στην επιφάνεια.Σκληρό πλαστικό έχει.

 

Το λευκό που έχω, μόνο με πολύ ιδρωμένα χέρια και συνεχή καθημερινή χρήση θα φανεί κάτι,αλλά hey,

τα υγρά μαντηλάκια ή ακόμα καλύτερα τα μαλακά υγρά πανάκια για αυτό υπάρχουνε. :lol:

 

Μετά απο 1 εβδομάδα συμβίωσης έχω να πω τα καλύτερα.

 

Αλλά :

 

Θέλω να βελτιωθεί λίγο το Sense, ως προς την μνήμη που "τρώει".

Σήμερα δεν έβρισκα το Tune In app που είχα εγκατεστημένο,εξαφανίστηκε.

Jesus, δεν μπορώ να βάλω για ειδοποίηση μηνύματος ότι θέλω εγώ?

 

Δοκίμασα ένα παιχνιδάκι, το 3D SpeedX έναντι 1 ευρώ απο το Android Market, αρκετά ευχάριστο

και trippin. Θυμίζει ,απο μουσική και ambient κατάσταση, το περίφημο Osmos για υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Προς ήδη κατόχους του εν λόγω κινητού.

 

Τι γνώμη έχεται για το πλαστικό rubber υλικό που έχει στην πίσω επιφάνεια?

Λίγο που το είδα σε μαγαζιά, πιστεύω ότι:

1) στο μαύρο χρώμα θα φαίνονται οι "νυχιές" (προορίζεται για την κοπέλα μου)

2) το λευκό χρώμα θα λερώνεται πολύ εύκολα

 

Την γνώμη σας, αν γίνεται, μιας και το έχετε καθημερινά.

Γνωρίζω ότι μπορώ να βρω και θήκες, αλλά θα ήθελα να ξεκαθαρίσω αυτό πρώτα.

 

άσπρο να το πάρεις στην κοπέλα σου, κι εγώ άσπρο το πήρα κι είμαι πολύ ευχαριστημένη! πρέπει να είσαι πάρα πολύ βρώμικος να το λερώσεις! άσε που δεν έγινε και κάτι, απλά το σκουπίζεις όπως σου είπε ο φίλος πιο πάνω! άσε που υπάρχουν τόσο όμορφες θήκες που σίγουρα η κοπέλα σου θα θέλει να του βάλει! δεν ξέρω αν επιτρέπεται να σου βάλω link με αυτή που αγόρασα εγώ.

 

edit: Παιδιά ακομα μια ερώτηση που μου ηρθε. Που αποθηκεύει τα πρόχειρα sms?

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Edited by Villis
Τα συνεχόμενα μηνύματα απαγορεύονται! Χρησιμοποιήστε το κουμπί "τροποποίηση" εναλλακτικά!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει rubber υλικό πίσω στην επιφάνεια.Σκληρό πλαστικό έχει.

 

Το λευκό που έχω, μόνο με πολύ ιδρωμένα χέρια και συνεχή καθημερινή χρήση θα φανεί κάτι,αλλά hey,

τα υγρά μαντηλάκια ή ακόμα καλύτερα τα μαλακά υγρά πανάκια για αυτό υπάρχουνε. :lol:

 

Μετά απο 1 εβδομάδα συμβίωσης έχω να πω τα καλύτερα.

 

Αλλά :

 

Θέλω να βελτιωθεί λίγο το Sense, ως προς την μνήμη που "τρώει".

Σήμερα δεν έβρισκα το Tune In app που είχα εγκατεστημένο,εξαφανίστηκε.

Jesus, δεν μπορώ να βάλω για ειδοποίηση μηνύματος ότι θέλω εγώ?

Δοκίμασα ένα παιχνιδάκι, το 3D SpeedX έναντι 1 ευρώ απο το Android Market, αρκετά ευχάριστο

και trippin. Θυμίζει ,απο μουσική και ambient κατάσταση, το περίφημο Osmos για υπολογιστή.

Για να βάλεις ένα δικό σου ήχο σαν ήχο κλήσης/ειδοποίησης/ξυπνητηριού, κοίταξε αυτό:

 

Ερ. Πως μπορώ να διαλέξω ένα τραγούδι ως ήχο κλήσης;

Απ. Μπορείτε να κάνετε τα εξής:

1ος τρόπος: Πηγαίνετε στην εφαρμογή “μουσική”. Πιέστε το κάτω-αριστερό πλήκτρο (με τις 3 παύλες) για να μεταβείτε στη βιβλιοθήκη και επιλέξτε εκεί το τραγούδι που θέλετε να χρησιμοποιήσετε ως κουδούνισμα. Πατήστε αναπαραγωγή και την ώρα που παίζει το τραγούδι πατήστε το touch πλήκτρο menu και μετά “ορισμός ως κουδούνισμα”. Μπορείτε να διαλέξετε ανάμεσα σε κουδούνισμα τηλεφώνου, κουδούνισμα επαφής ή και περικοπή τραγουδιού (να κόψετε δηλαδή ένα κομμάτι από ολόκληρο τραγούδι για να το κάνετε ringtone).

2ος τρόπος (γενικότερος): Δημιουργήστε στην κάρτα μνήμης ένα φάκελο με όνομα "media" και μέσα σ' αυτόν ένα φάκελο με όνομα "audio". Μέσα στο φάκελο “audio”, δημιουργήστε άλλους 3 υποφακέλους με ονόματα "alarms", "notifications" και "ringtones". Σε αυτούς τους φακέλους, αναλόγως με το αν θέλετε ήχο ξυπνητηριού, ειδοποιήσεων, ή ήχο κλήσης αντίστοιχα, περνάτε τα .mp3 που θέλετε και μπορείτε στη συνέχεια να τα επιλέξετε ως ήχο κλήσης από τις ρυθμίσεις.

 

 

άσπρο να το πάρεις στην κοπέλα σου, κι εγώ άσπρο το πήρα κι είμαι πολύ ευχαριστημένη! πρέπει να είσαι πάρα πολύ βρώμικος να το λερώσεις! άσε που δεν έγινε και κάτι, απλά το σκουπίζεις όπως σου είπε ο φίλος πιο πάνω! άσε που υπάρχουν τόσο όμορφες θήκες που σίγουρα η κοπέλα σου θα θέλει να του βάλει! δεν ξέρω αν επιτρέπεται να σου βάλω link με αυτή που αγόρασα εγώ.

 

edit: Παιδιά ακομα μια ερώτηση που μου ηρθε. Που αποθηκεύει τα πρόχειρα sms?

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Tα πρόχειρα sms αποθηκεύονται αν πας στα μηνύματα και πατήσεις το πλήκτρο μενού. Εκεί υπάρχει η κατηγορία πρόχειρα ;)

Γενικότερα πάντως κοιτάξτε το πρώτο και το τρίτο Link στην υπογραφή μου και θα σας λυθούν αρκετές απορίες ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Πριν από 5 μέρες πήρα το Wildefire S μαύρο κ είναι το 1ο smartphone που αγόρασα.

Ήταν λίγο σοκαριστική εμπειρία από SE C905 σ ένα smartphone μπορώ να πω :lol:

Διάβασα αρκετά σε αυτό το forum κ το Wildfire φαινόταν καλό για το budget μου. Αν κ ήμουν τυχερός γιατί για το Wildfire πήγαινα κ μου είπαν στο Plaiso πως μόλις είχε κυκλοφορήσει το S (2 μέρες πριν πάω).

Η ουσία είναι πως είναι ένα τηλέφωνο που με καλύπτει απόλυτα μέχρι στιγμής. Έχει το ιδανικό για μένα μέγεθος μπορώ να παίρνω τα mail μου κ από gmail αλλά κ από το εταιρικό mail (IMAP), να κάνω browsing κλπ. Μου έκανε εντύπωση βλέποντας ένα vid από αγώνες αυτοκινήτου μέσα απο το WRC app που είχε πάρα πολύ καλή είκονα κ χωρίς καθυστέρηση.

Η μπαταρία κρατάει μια μέρα. Βέβαια το έχω λιώσει στο παιχνίδι με βάλε βγάλε applications wi fi κλπ. Δεν το πίστευα ότι τα smartphones έχουν τοοοοοοσαααα gadgets. Θα ήθελα την μπαταρία με μεγαλύτερη διάρκεια, θα δείξει όταν ηρεμίσω κ εγώ από το συνεχές παίξιμο για να το μάθω.

Μεγάλο plus πόσο εύκολα κ γρήγορα μετάφερε contacts κ μηνύματα από το Sonyerricson.

Επίσης το σύνεδεσα στο pc το διάβασε σαν δίσκο κ μετέφερα photos ringtones mp3 vids κλπ. Βέβαια τα folders που είχε ήταν άγνωστο περιβάλλον κ λίγο τα σκόρπισα στα audio ή media folders. πάντως τα διαβάζει κανονικά εκτός από μερικά vids που φαίνεται να μην υποστηρίζει το format τους. Γενικά all good :)

 

Μερικά απο προγραμματάκια που έχω βάλει από το market:

AVG antivirus,

Advanced task killer free,

data counter widget--Χρήσιμο βλέπω τι κατεβάζει από wifi κ τι από κινητό

adobe reader --> διαβάζει pdf μια χαρα

Astro (file manager)--> ουτε ξέρω πως να το χρησιμοποιήσω αυτό

Batter widget

Opera mini

Skype

Winamp

 

Στο HTC hub στα γραφικά στοιχεία έχει κάποια ώραια για install.

Από εκεί κατέβασα να δοκιμάσω τα "Ζάρια" δεν μ άρεσε κ το απεγκατέστησα (έχει 2 ζάρια στην οθόνη κουνάς το τηλέφωνο κ γυρνάνε τα ζάρια). Μετά αυτό επέμενε κ έκανε μόνο του ξάνα κατέβασμα κ εγκατάσταση. Κ ξανά κ ξανά. Σήμερα πήρα στην HTC κ μου είπαν να βγάλω την μπαταρία εν ώρα λειτουργίας κ να ξανανοίξω το τηλέφωνο. Αν συνεχίσει να γίνεται αυτό να κάνω backup κ μετά επαναφορά εργοστασ. ρυθμίσεων. Ευτυχώς δεν έχει χρειαστεί ακόμα κατί τέτοιο, φαίνεται το τρικάκι με την μπαταρία ως τώρα δούλεψε. Καλού κακού θα σας έλεγα μακρυά από τα "Ζάρια":lol:

 

Επίσης στο task killer που έχω εγκαταστήσει (Advanced task killer free) με μπερδεύει λίγο μ αυτά που βγάζει.

Δηλάδη πολλές φορές το ανοίγω κ δείχνει να τρέχουν εφαρμογές που δεν έχω ανοίξει. του δίνω εντολή kill τις κλείνει κ μετά από λίγο πάλι δείχνει εφαρμογές που δεν έχω ανοίξει ανοιχτές. Έτσι γίνεται με τα smartphones? ή κάτι δεν πάει καλά με το task killer? Να βάλω κάποιο άλλο task killer? Όποιος μπορεί ας μου πει please.

 

Σήμερα ήμουν για μια δουλειά στον Γέρακα. Βλέπω στο τηλέφωνο την ώρα κ έλεγε καιρό στον Γεράκα.... έλεος:lol: κάνει αυτόματο tracking που βρίσκεσαι? αφού δεν είχα ανοιχτό το GPS...

 

Κάτι τελεταίο, τα maps να τα ανοίγω μέσω δικτύου κινητού ή με το GPS? βασικά για την χρήση του GPS χρεώνεται ή έχει κανονικό δέκτη? θα έχω έξτρα χρέωση? (sorry ίσως είναι βλακεία αυτό που ρωτάω αλλά είμαι τελείως noob μ αυτά τα τηλέφωνα.

 

Sorry αν σας ζάλισα, στην διάθεση σας αν θέλετε πληροφορίες.:)

:)

Edited by KleisJ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης στο task killer που έχω εγκαταστήσει (Advanced task killer free) με μπερδεύει λίγο μ αυτά που βγάζει.

Δηλάδη πολλές φορές το ανοίγω κ δείχνει να τρέχουν εφαρμογές που δεν έχω ανοίξει. του δίνω εντολή kill τις κλείνει κ μετά από λίγο πάλι δείχνει εφαρμογές που δεν έχω ανοίξει ανοιχτές. Έτσι γίνεται με τα smartphones? ή κάτι δεν πάει καλά με το task killer? Να βάλω κάποιο άλλο task killer? Όποιος μπορεί ας μου πει please.

 

Το Android ανοίγει κάποια task αυθαίρετα ανεξαρτήτως του τι θα κάνεις με έναν task killer. Έτσι δουλεύει το λειτουργικό, μη σε απασχολεί.

 

Σήμερα ήμουν για μια δουλειά στον Γέρακα. Βλέπω στο τηλέφωνο την ώρα κ έλεγε καιρό στον Γεράκα.... έλεος:lol: κάνει αυτόματο tracking που βρίσκεσαι? αφού δεν είχα ανοιχτό το GPS...

 

Μάλλον έχεις ενεργή τη σύνδεση με το internet.

 

Κάτι τελεταίο, τα maps να τα ανοίγω μέσω δικτύου κινητού ή με το GPS? βασικά για την χρήση του GPS χρεώνεται ή έχει κανονικό δέκτη? θα έχω έξτρα χρέωση? (sorry ίσως είναι βλακεία αυτό που ρωτάω αλλά είμαι τελείως noob μ αυτά τα τηλέφωνα.:)

 

Έχει κανονικά δέκτη GPS. Θα συνιστούσα να βάλεις κάποιο από τα ανεξάρτητα προγράμματα πλοήγησης που κυκλοφορούν για αυτόνομη πλοήγηση που δεν απαιτούν χρήση internet.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Villis για την απάντηση, αλλά με το που έγραψα

το μήνυμα,τσέκαρα λίγο την υπογραφή σου και συγκεκριμένα για κάποια

χρήσιμα πραγματάκια για Android. Όλα OK λοιπόν και τώρα ακούγεται το

Baby Please make a change του Hugh Laurie όταν έρχεται μήνυμα :lol:

 

Για τον KleisJ , κι εγώ αδερφέ χθες ήμουν στο Βόλο, συνδέθηκα για λίγο

μέσω 3G της Cosmote, και μου έβγαλε κατευθείαν καιρό για Βόλο.

Πάντα με το GPS κλειστό. Λόγω λοιπών προγραμμάτων που τρέχουν στο backround γίνεται

εντοπισμός αλλά όχι με GPS.

 

Όπως είπε πάντως κι ο Athanaso77, πολλά προγράμματα τρέχουν ενώ δεν τα έχεις επιλέξει εσύ

να τρέξουν.Είναι ξεκάθαρα το ότι υποστηρίζουν άλλα προγράμματα με τη σειρά τους που μπορεί

να έχεις επιλέξει ή απλά τα επαναφέρει το Android στο προσκήνιο,ίσως και για αναβαθμίσεις κλπα.

 

Green Purple, ποια θήκη παρήγγειλες ? Αν θες με pm. :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σου έστειλα pm!

Ποιο πρόγραμμα gps προτείνετε; εχω μπερδευτεί σχετικά με το πως δουλεύουν κι αν πληρώνεις τους χάρτες.

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Πριν από 5 μέρες πήρα το Wildefire S μαύρο κ είναι το 1ο smartphone που αγόρασα.

Ήταν λίγο σοκαριστική εμπειρία από SE C905 σ ένα smartphone μπορώ να πω :lol:

Διάβασα αρκετά σε αυτό το forum κ το Wildfire φαινόταν καλό για το budget μου. Αν κ ήμουν τυχερός γιατί για το Wildfire πήγαινα κ μου είπαν στο Plaiso πως μόλις είχε κυκλοφορήσει το S (2 μέρες πριν πάω).

Η ουσία είναι πως είναι ένα τηλέφωνο που με καλύπτει απόλυτα μέχρι στιγμής. Έχει το ιδανικό για μένα μέγεθος μπορώ να παίρνω τα mail μου κ από gmail αλλά κ από το εταιρικό mail (IMAP), να κάνω browsing κλπ. Μου έκανε εντύπωση βλέποντας ένα vid από αγώνες αυτοκινήτου μέσα απο το WRC app που είχε πάρα πολύ καλή είκονα κ χωρίς καθυστέρηση.

Η μπαταρία κρατάει μια μέρα. Βέβαια το έχω λιώσει στο παιχνίδι με βάλε βγάλε applications wi fi κλπ. Δεν το πίστευα ότι τα smartphones έχουν τοοοοοοσαααα gadgets. Θα ήθελα την μπαταρία με μεγαλύτερη διάρκεια, θα δείξει όταν ηρεμίσω κ εγώ από το συνεχές παίξιμο για να το μάθω.

Μεγάλο plus πόσο εύκολα κ γρήγορα μετάφερε contacts κ μηνύματα από το Sonyerricson.

Επίσης το σύνεδεσα στο pc το διάβασε σαν δίσκο κ μετέφερα photos ringtones mp3 vids κλπ. Βέβαια τα folders που είχε ήταν άγνωστο περιβάλλον κ λίγο τα σκόρπισα στα audio ή media folders. πάντως τα διαβάζει κανονικά εκτός από μερικά vids που φαίνεται να μην υποστηρίζει το format τους. Γενικά all good :)

 

Μερικά απο προγραμματάκια που έχω βάλει από το market:

AVG antivirus,

Advanced task killer free,

data counter widget--Χρήσιμο βλέπω τι κατεβάζει από wifi κ τι από κινητό

adobe reader --> διαβάζει pdf μια χαρα

Astro (file manager)--> ουτε ξέρω πως να το χρησιμοποιήσω αυτό

Batter widget

Opera mini

Skype

Winamp

 

Στο HTC hub στα γραφικά στοιχεία έχει κάποια ώραια για install.

Από εκεί κατέβασα να δοκιμάσω τα "Ζάρια" δεν μ άρεσε κ το απεγκατέστησα (έχει 2 ζάρια στην οθόνη κουνάς το τηλέφωνο κ γυρνάνε τα ζάρια). Μετά αυτό επέμενε κ έκανε μόνο του ξάνα κατέβασμα κ εγκατάσταση. Κ ξανά κ ξανά. Σήμερα πήρα στην HTC κ μου είπαν να βγάλω την μπαταρία εν ώρα λειτουργίας κ να ξανανοίξω το τηλέφωνο. Αν συνεχίσει να γίνεται αυτό να κάνω backup κ μετά επαναφορά εργοστασ. ρυθμίσεων. Ευτυχώς δεν έχει χρειαστεί ακόμα κατί τέτοιο, φαίνεται το τρικάκι με την μπαταρία ως τώρα δούλεψε. Καλού κακού θα σας έλεγα μακρυά από τα "Ζάρια":lol:

 

Επίσης στο task killer που έχω εγκαταστήσει (Advanced task killer free) με μπερδεύει λίγο μ αυτά που βγάζει.

Δηλάδη πολλές φορές το ανοίγω κ δείχνει να τρέχουν εφαρμογές που δεν έχω ανοίξει. του δίνω εντολή kill τις κλείνει κ μετά από λίγο πάλι δείχνει εφαρμογές που δεν έχω ανοίξει ανοιχτές. Έτσι γίνεται με τα smartphones? ή κάτι δεν πάει καλά με το task killer? Να βάλω κάποιο άλλο task killer? Όποιος μπορεί ας μου πει please.

 

Σήμερα ήμουν για μια δουλειά στον Γέρακα. Βλέπω στο τηλέφωνο την ώρα κ έλεγε καιρό στον Γεράκα.... έλεος:lol: κάνει αυτόματο tracking που βρίσκεσαι? αφού δεν είχα ανοιχτό το GPS...

 

Κάτι τελεταίο, τα maps να τα ανοίγω μέσω δικτύου κινητού ή με το GPS? βασικά για την χρήση του GPS χρεώνεται ή έχει κανονικό δέκτη? θα έχω έξτρα χρέωση? (sorry ίσως είναι βλακεία αυτό που ρωτάω αλλά είμαι τελείως noob μ αυτά τα τηλέφωνα.

 

Sorry αν σας ζάλισα, στην διάθεση σας αν θέλετε πληροφορίες.:)

:)

 

η καμερα ειναι καλη???

το κινητο ειναι γρηγορο...αυτες απο μενα:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...