Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψαξε στο app Superuser νομιζω εκει εχει ρυθμιση για να μην σου πεταει το μηνυμα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην αρχή μπήκα στο δεύτερο εικονίδιο και μου ζήτησε να κάνω "I Αgree" και μετά μπήκα στο πρώτο και κλίκαρα πάνω στο κουτάκι αφού επέτρεψα στο superuser να του δώσει άδεια.. γιατί άραγε; Μόλις δοκίμασα επανεκκίνηση της συσκευής και εξακολουθεί να μου το πετάει κάθε φορά που ξεκλειδώνω την οθόνη.. δοκιμάζω να το σβήσω και να το εγκαταστήσω απ'την αρχή και βλέπουμε, ενημερώνω μόλις τελειώσω.;)

 

φταιει η επιλογη που τικαρες στο δευτερο εικονιδιο.untick it και θα δεις..Εγω δηλαδη το χω χωρις τικ.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ψαξε στο app Superuser νομιζω εκει εχει ρυθμιση για να μην σου πεταει το μηνυμα.

Αυτό που είπε ο Κωνσταντίνος είναι τελικά!;)

φταιει η επιλογη που τικαρες στο δευτερο εικονιδιο.untick it και θα δεις..Εγω δηλαδη το χω χωρις τικ.;)

Το τσακώσαμε!:lol:

 

Τέλειο είναι παιδιά, και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπε ο Κωνσταντίνος είναι τελικά!;)

 

Το τσακώσαμε!:lol:

 

Τέλειο είναι παιδιά, και πάλι ευχαριστώ!

:respect: Στον Κωνσταντινο !

Στο Superuser v3.0.7(41) υπαρχει επιλογη ''ειδοποιησεις'' :).

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Aπλα εχω μαθει ενα πραγμα μετα απο 3 χρονια στον κοσμο του android...να μην τσεκαρω ολα οσα βλεπω χωρις tick!χαχαχ!

 

Τρομερη εφαρμογη παρολα αυτα.

 

Θαναση δεν μου απαντησες στο θεμα του S,λες να χουμε προβλημα με το μαραφετι που πηραμε για την φορτιση;εννοω σε θεμα αποδοσης της μπαταριας μετα απο λιγο καιρο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aπλα εχω μαθει ενα πραγμα μετα απο 3 χρονια στον κοσμο του android...να μην τσεκαρω ολα οσα βλεπω χωρις tick!χαχαχ!

 

Τρομερη εφαρμογη παρολα αυτα.

 

Θαναση δεν μου απαντησες στο θεμα του S,λες να χουμε προβλημα με το μαραφετι που πηραμε για την φορτιση;εννοω σε θεμα αποδοσης της μπαταριας μετα απο λιγο καιρο

πιστεύω ότι αν το χρησιμοποιείς μονό σε περιπτώσεις ανάγκης δεν θα έχεις πρόβλημα.

Στο άλλο τόπικ σε ρώτησα αν βγαίνει η μπαταρία για το λόγο ότι είναι εύκολο να την αλλάξεις και θα βρεις πολλή φθηνή στο ιντερνέτ.

Εγώ την αγόρασα για το ideos x5(φυσικά αν χρειαστεί και για το s το φορτίσω) που έχω και τράβα όλα τα ζόρια όπου είμαι έξω και υπάρχει wi-fi(το έχω για ιντερνέτ και gps), του έχω πάρει και μια μπαταρία έξτρα εδω και 5-6 μήνες αλλά δεν την έχω βάλει ποτέ, περιμένω να χαλάσει εντελώς η μαμισια, να σου πω ότι το φορτίζω 2 φόρες την ημέρα και καμία φορά ίσως και 3.

edit θα κανω δοκιμες στο ideos, θα το φορτιζω μονο με αυτο της πρωτες μερες για να τεσταρω και τα δυο.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω ότι αν το χρησιμοποιείς μονό σε περιπτώσεις ανάγκης δεν θα έχεις πρόβλημα.

Στο άλλο τόπικ σε ρώτησα αν βγαίνει η μπαταρία για το λόγο ότι είναι εύκολο να την αλλάξεις και θα βρεις πολλή φθηνή στο ιντερνέτ.

Εγώ την αγόρασα για το ideos x5(φυσικά αν χρειαστεί και για το s το φορτίσω) που έχω και τράβα όλα τα ζόρια όπου είμαι έξω και υπάρχει wi-fi(το έχω για ιντερνέτ και gps), του έχω πάρει και μια μπαταρία έξτρα εδω και 5-6 μήνες αλλά δεν την έχω βάλει ποτέ, περιμένω να χαλάσει εντελώς η μαμισια, να σου πω ότι το φορτίζω 2 φόρες την ημέρα και καμία φορά ίσως και 3.

edit θα κανω δοκιμες στο ideos, θα το φορτιζω μονο με αυτο της πρωτες μερες για να τεσταρω και τα δυο.

 

οκ!εμπεριστατωμενη αποψη.Ειδικα απο τη στιγμη που δεν το χουμε στα χερια μας.Δυσκολα να ξερουμε.Εχω φτασει σε σημειο εδω και μερικους μηνες να φορτιζω και γω το κινητο καθε μερα.φοβαμαι μην κλαταρει.Ασε που δεν εμπιστευομαι τις μουφτομπαταριες.Φοβαμαι απο το να μην υπερθερμαινουν το κινητο μεχρι να μην εκραγει καμια ωρα και εχουμε αλλα!

Εσυ το φορτιζεις 2-3 φορες τη μερα λογω χρησης ή επειδη εχει χαλασει η μπαταρια και πεφτει γρηγορα;ή και τα 2;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ!εμπεριστατωμενη αποψη.Ειδικα απο τη στιγμη που δεν το χουμε στα χερια μας.Δυσκολα να ξερουμε.Εχω φτασει σε σημειο εδω και μερικους μηνες να φορτιζω και γω το κινητο καθε μερα.φοβαμαι μην κλαταρει.Ασε που δεν εμπιστευομαι τις μουφτομπαταριες.Φοβαμαι απο το να μην υπερθερμαινουν το κινητο μεχρι να μην εκραγει καμια ωρα και εχουμε αλλα!

Εσυ το φορτιζεις 2-3 φορες τη μερα λογω χρησης ή επειδη εχει χαλασει η μπαταρια και πεφτει γρηγορα;ή και τα 2;

το έχω υπερχρονισμένο, ποτέ δεν με έβγαλε από πρωί μέχρι βραδύ, του αδειάζω τη μπαταρία σε ~ 5 ώρες στο ιντερνέτ χωρίς streaming.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να βγαλεις ασφαλη συμπερασματα με τον εξωτερικο φορτιστη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι Φίλοι,

επιασαν οι ζέστες και δυστυχώς το αγαπημένο λευκό Xperia mini της γυναίκας μου, παρουσίασε

το προβλημας υπερθερμανσης με την γνωστή συνέπεια: συνεχόμενης λειτουργίας του αριστερού πλήκτρου αφής "back". :worry:

 

Την λύση την ξέρω . service :(

To ερώτημα ειναι σε ποιό ??

έχετε κάποιο να προτεινετε ?

Δε σας κρυβω ότι με βολευει καταστημα Germanou μια και ειναι πολύ κοντά μου..

Τι λέτε ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Την λύση την ξέρω . service :(

To ερώτημα ειναι σε ποιό ??

έχετε κάποιο να προτεινετε ?

Δε σας κρυβω ότι με βολευει καταστημα Germanou μια και ειναι πολύ κοντά μου..

Τι λέτε ? :rolleyes:

 

Να η λίστα με τα επισκευαστικά κέντρα.

Προτείνω όποιο σε βολεύει.

Νομίζω ότι ο Γερμανός λειτουργεί σα μεσάζοντας και το στέλνει στο service κι αυτός. Γλίτωσε χρόνο και πήγαινε στην "πηγή" απευθείας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.μπορείτε να συνδεθείτε κανονικά στο μάρκετ;εμένα μου βγάζει ποτε για κάποιο πιστοποιητικό ποτε για το ίντερνετ και δεν με συνδέει στο gmail μέσω κινητού.τι να φταίει άραγε;
Link to comment
Share on other sites

Νταξει παιδια δεν παιζεται το disable autobrightness!! (δωρεαν πλεον στο google play)

 

Για το disable auto brightness Xperia λέτε, Σωστά;

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο 8 μηνες συμβιωσης με το μωρο μου (μινι προ) ηρθε η στιγμη να το αποχαιρετησω.Πηγα στο λιγο μεγαλυτερο αδερφακι του (Ray) και τα συναισθηματα ειναι αναμοικτα.Ερωτευμενος με το ray.ερωτευμενος ομως και με το μινι προ,του οποιο το πληκτρολογιο με ειχε σωσει απειρες φορες και ηταν εκπληκτικα πρακτικο....Ειχα περασει πολλα ομορφα σκηνικα με το μινακι.Δεν θα σας αποχαιρετησω ομως.Θα μπαινω συνεχεια να τσεκαρω το τοπικ και τα προβληματα που σας παρουσιαζονται και θα βοηθαω οπως ολα τα παιδια εδω μεσα.

 

besddimo ναι αυτη ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις ποτε θα βγει η περιβοητη ICS για το mini???

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4102053#post4102053

Ρίξε μια ματιά 1-2 σελίδες πιό πίσω και θα πάρεις την απάντησή σου...

Link to comment
Share on other sites

Για το disable auto brightness Xperia λέτε, Σωστά;

 

Τη χρησιμοποιώ 3 μέρες τώρα και έχω την υποψία οτι τρώει λίγο μπαταρία.... έχει κανένας άλλος αυτή την αίσθηση;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι τρώει λίγη παραπάνω μπαταρία. Όχι το Disable Auto Brightness σαν πρόγραμμα. Η οθόνη είναι αυτή που αυξάνει την κατανάλωση λόγω της μεγαλύτερης φωτεινότητας. Δεν βάλανε τυχαία τον αισθητήρα οι καημένοι οι μηχανικοί της SE!!!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις ποτε θα βγει η περιβοητη ICS για το mini???

 

δες στο λινκ

sorry για το διπλο ποστ με προλαβαν...

να ρωτησω κατι με την ευκαιρια.

η καρτα μνημης των 2GB που φερει απο την sony ξερουμε τι κλαση ειναι;

δεν μπορεσα να διακρινω κατι.:confused:

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζεται και εσεις προβλημα με την εφαρμογη στο twitter ?

δεν εχω καν ηχο στις ειδοποιησεις και δεν φαινονται τα ελληνικα καθολου στο status bar

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

Βρηκα αυτο για το ics για Mini αν ειναι για καποιον χρησιμο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1434001

Link to comment
Share on other sites

δες στο λινκ

sorry για το διπλο ποστ με προλαβαν...

να ρωτησω κατι με την ευκαιρια.

η καρτα μνημης των 2GB που φερει απο την sony ξερουμε τι κλαση ειναι;

δεν μπορεσα να διακρινω κατι.:confused:

 

πρεπει να ειναι 2 η 4 απο οτι την ειχα μετρησει δεν πηγαινε πανω απο 4mb στην μεταφορα αρχειων...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πρόσφατα πήρα κ εγώ το Xperia mini και είμαι πολύ ικανοποιημένος μέχρι στιγμής.

Όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι να το ρουτάρω και να περάσω κάποια custom rom για να το ελαφρύνω.

Ποια μέθοδο ροοτ προτείνετε και ποιες είναι κατά τη γνώμη σας οι καλύτερες GB και ICS Roms ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι την βοήθεια σας, έχω ένα ακουστικό Bluetooth της Sony Ericsson το HBH-PV712, το έχω συνδέσει κανονικά με το mini μου και όταν δέχομαι εισερχόμενη κλήση, πατάω το κουμπί του ακουστικού για να απαντήσω και δεν απαντάει, απλά μου βγάζει την ένδειξη στην οθόνη για φωνητική αναζήτηση;;;; Έχει κανείς καμιά ιδέα τι συμβαίνει;

 

Δεύτερη ερώτηση, το app Διαχείριση LiveWare τι κάνει; εκεί μέσα μου εμφανίζει τα ακουστικά τον φορτιστή και το Bluetooth ακουστικό!

Σε όλα έχω τικ στο κουτάκι που έχει από κάτω και ποιο κάτω μου γράφει πως δεν έχει οριστεί καμιά εφαρμογή όταν συνδέετε το αξεσουάρ, εντάξει είναι ή πρέπει να αλλάξω κάτι;

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...