Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορούμε στις επαφές να έχουμε ταξινόμηση κατα επίθετο αντι κατα όνομα;

 

πρεπει να κατεβασεις αλλη εφαρμογη για αυτο.η μαμα δεν το κανει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου.καλυτερα κανε την ερωτηση σου σαυτον τον τομεα.

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

οκκ.ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

εγω το κινητο το πηρα απο κοσμοτε αλλα η οθονη δεν ειχε ζελατινα..επισης,μου φανηκε οτι οι μνημες ηταν πειραγμενες σαν να εχει χρησιμοποιηθει..λετε να ηταν παραεισαγωγης?πως μπορω να το ξερω?
Link to comment
Share on other sites

εγω το κινητο το πηρα απο κοσμοτε αλλα η οθονη δεν ειχε ζελατινα..επισης,μου φανηκε οτι οι μνημες ηταν πειραγμενες σαν να εχει χρησιμοποιηθει..λετε να ηταν παραεισαγωγης?πως μπορω να το ξερω?

 

Παραεισαγωγης δεν ειναι.εκτός αν πια ειναι τοσο ξεδιαντροποι οι τύποι.δες τις γλώσσες που γράφει στο κουτί.αν λεει EL τοτε σιγουρα δεν ειναι παραεισαγωγης.ίσως απλα να εχει ανοιχτεί η συσκευή.το κουτί την είχε την ταινία ασφαλείας;

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηρα ολοκαινουργιο το μινι,το ανοιγω και παιζω λιγο ολα οκ.

Παιρνοντας απο το πλαισιο μπηκα για ζελατινες,ειχε 2 ειδη και πηρα τις ποιο ακριβες(τρομαρα τους).

Γραφουν PURO ιταλικες,στην τελικη το κινητο δεν εχει την αισθηση που ειχε και ανταποκρινετε οποτε θελει(ζελατινες περναω χρονια και την εφαρμοσα τελεια).

Για τον ιδιο λογο εδωσα μεσα σε 3 μερες το ray,κανοντας την βλακεια να μην το δοκιμασω χωρις την ζελατινα.

Και ρωτω ποια ειναι η λυση στο προβλημα? υπαρχει καποιο protector που να ειχει καλη αισθηση,η απλα το βγαζω και το εχω ετσι σκετο.

Να πω εδω οτι το Diamond2 που εχω ειναι 10 φορες καλυτερο απο αυτο το πραμα.(ενοειται με την ζελατινα λεω)

Edited by Nitse4
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σας.

διάβασα πολλές απο τις σελίδες του θέματος, αλλά για να τις διαβάσω όλες είναι αδύνατον, οπότε συγχωρείστε με αν κάτι έχει απαντηθεί .

 

έχω ένα iphone 3gs και θέλω να το δώσω για να πάρω το mini pro, αλλά έχω δυο πολύ σημαντικές ερωτήσεις.

 

1. Απο gps πως τα πάει το mini; Χρησιμοποιώ πάρα πολύ το navigon στο iphone και θα ήθελα και το επόμενό μου κινητό να έχει ένα εύχρηστο gps

 

2. Για εμάς που έχουμε mac υπάρχει κανένα πρόγραμμα συγχρονισμού του τηλεφώνου; το βλέπει έστω σαν usb για να του περνάω mp3; ή πρέπει να έχω pc ; (το να βρω winpc μου είναι πάρα πολύ δύσκολο)

 

ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν είναι κακό αν σε βολέψει η μικρή οθόνη.

2) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3403154#post3403154

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ζητάει update στην 4.0.2.Α.0.62 σκέφτηκα πρώτα να σας ρωτήσω. Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω? Το κινητό μου είναι root. Θα ακολουθήσω την συμβουλή σας.
Link to comment
Share on other sites

Θα χάσεις το root και μετά δεν θα μπορείς να root-αρεις την 062. Οπότε άκουσέ μας και μην την κάνεις!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ με το bootloader:) τα κατάφερα από άλλο υπολογιστή ;Ο

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

2. Για εμάς που έχουμε mac υπάρχει κανένα πρόγραμμα συγχρονισμού του τηλεφώνου; το βλέπει έστω σαν usb για να του περνάω mp3; ή πρέπει να έχω pc ;

 

Το βλέπει σαν USB, μπορείς επίσης να μεταφέρεις αρχεία με bluetooth. Διευθύνσεις, ημερολόγια συγχρονισμός μέσω gmail/google calendar. Υπάρχει και το Sony Ericsson Bridge for Mac (δωρεάν) αλλά δε το έχω χρησιμοποιήσει και έτσι δε ξέρω.

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μηπως ξερει κανεις γιατι ενώ τικαρω την επιλογη "δεδομενα ενεργα", δεν εχω προσβαση στο ιντερνετ? Βασικα σα να μην την εχω ενεργοποιησει συμπεριφερεται..ειναι τικαρισμενη αλλα διπλα στη notification bar δεν εμφανιζεται ποτε το αντιστοιχο σημα με τα δυο βελακια!!
Link to comment
Share on other sites

Ζητησε από τον παροχέα σου τις ρυθμίσεις δικτύου και είσαι έτοιμος. Θα στα στείλουν με μήνυμα το οποίο ενεργοποιεις, εύκολη υπόθεση.
Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 3000 με την δεύτερη μέτρηση :)

 

Βρε παιδια μηπως ξερει κανεις γιατι ενώ τικαρω την επιλογη "δεδομενα ενεργα", δεν εχω προσβαση στο ιντερνετ? Βασικα σα να μην την εχω ενεργοποιησει συμπεριφερεται..ειναι τικαρισμενη αλλα διπλα στη notification bar δεν εμφανιζεται ποτε το αντιστοιχο σημα με τα δυο βελακια!!

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις->Sony Ericsson->ρυθμίσεις internet και θα σου σταλούν...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα ,

το 8εμα με το χασιμο του σηματος στο ξαφνικο κ επαναφορα του μετα απο 1-2 δευτερα το λυνει η .62?

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα ,

το 8εμα με το χασιμο του σηματος στο ξαφνικο κ επαναφορα του μετα απο 1-2 δευτερα το λυνει η .62?

 

και εγω που νομιζα οτι γινετε μονο σ εμενα αυτο, αν δε θες προς το παρον για τον α-β λογο να πας στην .62 βαλε επιλογη δικτυου μονο gsm και δεν υπαρχει προβλημα, τωρα καποιος που ειχε το προβλημα και λυθηκε πηγαινοντας στην .62 ας μας το πει :)

 

Εσπασα ρεκορ..

 

απ οτι βλεπω δεν μιλησες αρκετα :p, αλλα σε γενικες γραμμες σε σχεση με το x10mini που ειχα εχει πολυ καλυτερη μπαταρια :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Φιλε dimtz δεν ασχοληθηκα πολυ με το κινητο η αληθεια ειναι..ελαχιστες κλησεις και μηνυματα και ο,τι βλεπεις απο κει και περα.η μπαταρια αντεξε αλλες 2 ωρες απο το 4%.

Και τα βραδυα flight mode.

Το κινητο τελικα σε αναμονη δεν τρωει τιποτα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου εχει πολυ καλη μπαταρια εγω που το εχω σαν πρωτο κινητο και μιλω αρκετα μπορω να πω την τριτη μερα το βαζω για φορτιση, αλλα καπου καπου οταν μπαινω internet η ασχολουμε γενικα με το κινητο πατω fast reboot (https://market.android.com/details?id=com.greatbytes.fastreboot&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ncmVhdGJ5dGVzLmZhc3RyZWJvb3QiXQ..) και ειμαι ησυχος .................2 δευτερολεπτα δουλεια :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως μπορεί κανείς να μου πεί πως βάζω νεα rom στο xperia mini; στα ελληνικά παρακαλώ και αναλυτικα γιατι είμαι άσχετος. Πως θα καταλάβω ότι καταφερα να κάνω root το κινητό μου; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως μπορεί κανείς να μου πεί πως βάζω νεα rom στο xperia mini; στα ελληνικά παρακαλώ και αναλυτικα γιατι είμαι άσχετος. Πως θα καταλάβω ότι καταφερα να κάνω root το κινητό μου; Ευχαριστώ

 

Επειδή όπως λες είσαι άσχετος απλά δεν το πειράζεις γιατί δεν το χρειάζεσαι. Το να λες "στα ελληνικά παρακαλώ και αναλυτικα" εσύ μια χαρά το λες, το ποιος θα κάτσει όμως να σου γράψει κι αναλυτικό ελληνικό οδηγό σε ποιο όνειρο το είδες; :mad:

 

Θέλω να αλλάξω kernel για να δοκιμάσω μια εφαρμογή. Πήρα backup δοκίμασα 1-2 "πειραγμένες" απο το xda αλλά παίρνω συνεχώς fail απο το recovery mode. Καμιά ιδέα; Τι kernel να προτίμησω;

Τον bootloader τον ξεκλείδωσες να φανταστώ ε;

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα ,

το 8εμα με το χασιμο του σηματος στο ξαφνικο κ επαναφορα του μετα απο 1-2 δευτερα το λυνει η .62?

 

δεν αντεξα περασα την .62 αλλα τζιφος :rocket: μαλλον ειναι θεμα παροχου, εγω εχω cosmote

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...