Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πας στην κεντρική οθόνη και πατάς search. Εκεί βάζεις το φόρουμ που θες και αν υπάρχει στο βγάζει σαν επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γίνεται με κάποιο τρόπο η προειδοποίηση που βγάζει κάθε φορά όταν ενεργοποιώ το gps για αποδοχή να την βγάλω?
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με κάποιο τρόπο η προειδοποίηση που βγάζει κάθε φορά όταν ενεργοποιώ το gps για αποδοχή να την βγάλω?

 

Δεν γινεται..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είχε γίνει μια σχετική συζήτηση πριν 2-3 εβδομάδες σχετικά με φορτιστές (και κυρίως αυτοκινήτου).

Ήθελα να ρωτήσω επειδή τότε οι απόψεις διίσταντο.

Πήρα αυτόν τον φορτιστή για το HTC Sensation XE που έχω σαν βασική συσκευή. Για το xperia mini είναι ok για τη μπαταρία του; Δε θέλω να το φορτίζω στο αυτοκίνητο ανέμελος και να δω στην πορεία σε κάποια φάση πως κατέστρεψα τη μπαταρία.

Επιπρόσθετα από αυτά που αναφέρονται στο link παραπάνω να σημείωσω:

I/P: 10-30V - 0.8A

O/P: 5.0V - 1A

Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει υπεύθυνα και σίγουρα θα το εκτιμήσω.

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο μέρος να ρωτήσω..

 

Την εφαρμογή TopApps της Cosmote μπορώ να τη σβήσω άφοβα απ'τη συσκευή; Είμαι root..:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο μέρος να ρωτήσω..

 

Την εφαρμογή TopApps της Cosmote μπορώ να τη σβήσω άφοβα απ'τη συσκευή; Είμαι root..:)

 

Καλέ ναι! Ελεύθερα!:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλέ ναι! Ελεύθερα!:)

 

Αν θυμάμαι καλά δεν την είχαν συμπεριλάβει στη λίστα με τις ασφαλείς για κατάργηση εφαρμογές, ουφ!

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχει κανείς χρησιμοποιήσει το gps του xperia mini st15 (οχι του χ10), χωρίς internet και αν ναι πόσην ώρα έκανε να κλειδώσει; Ρωτάω γιατί εμένα μετά από μισή ώρα στη Κατεχάκη κλείδωσε μόνο 3 δορυφόρους, με το gps status και αφού έκανα update τους δορυφόρους. Πρέπει να κάνω κάποια άλλη ενέργεια επι πλέον; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχει κανείς χρησιμοποιήσει το gps του xperia mini st15 (οχι του χ10), χωρίς internet και αν ναι πόσην ώρα έκανε να κλειδώσει; Ρωτάω γιατί εμένα μετά από μισή ώρα στη Κατεχάκη κλείδωσε μόνο 3 δορυφόρους, με το gps status και αφού έκανα update τους δορυφόρους. Πρέπει να κάνω κάποια άλλη ενέργεια επι πλέον; Ευχαριστώ

 

καταρχην μηπως θα πρεπε να χρησιμοποιησεις και καποιο προγραμμα για gps?

εμενα το sygic εχει τυχει να μου κλειδωσει και σε 10 δευτερολεπτα και σε 2 λεπτα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχει κανείς χρησιμοποιήσει το gps του xperia mini st15 (οχι του χ10), χωρίς internet και αν ναι πόσην ώρα έκανε να κλειδώσει; Ρωτάω γιατί εμένα μετά από μισή ώρα στη Κατεχάκη κλείδωσε μόνο 3 δορυφόρους, με το gps status και αφού έκανα update τους δορυφόρους. Πρέπει να κάνω κάποια άλλη ενέργεια επι πλέον; Ευχαριστώ

 

Αυτό το δοκίμασα πριν βάλω άλλο πρόγραμμα πλοήγησης GPS... Δεν με κλείδωσε ποτέ και μόλις έφτασα στον προορισμό μου το έκλεισα... Ακόμα δεν μου είχε κλειδώσει την θέση. Δεν ξέρω (αν και δεν νομίζω) να έφταιγα εγώ γιατί στο νέο πρόγραμμα με βρίσκει (ανάλογα την περιοχή που είμαι και πόσο πυκνοχτισμένη είναι!)...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα πάρει το κινητάκι μας την αναβαθμιση ICS ξέρουμε? :p

 

Προς Μάρτη...

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πότε θα πάρει το κινητάκι μας την αναβαθμιση ICS ξέρουμε? :p

Αν θυμάμαι καλά, τα xperia mini/mini pro θα "πάρουν παγωτό" μόλις το επιτρέψει ο καιρός... :cool: Από μέσα Απρίλη (προς Μάη) κ έπειτα, δηλαδή. Δε νομίζω πως έχει προκύψει κάτι πιο συγκεκριμένο. Αν κάνω λάθος, ας διορθώσει κάποιος πιο σίγουρος φίλος...:sorry:

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Χρειαζομαι λιγη βοηθεια για την επιλογη κινητου!

1. Xperia mini pro

- Με απασχολει το θεμα με το σημα, αν αντεχει στο συνεχες slide και αν μπορεις να αλλαξεις το UI

+ CPU

2. Wildfire S

- Εχει λυθει το θεμα με το full flash support η ακομα ειναι με το lite; CPU

+ Sense, HTC

3. Explorer

- καμερα (αλλα δεν με νοιαζει και πολυ αυτο), διαβασα πως καποιες συσκευες HTC θα παρουν ΙCE και αυτη δεν ειναι μεσα (λογικο)

+ τιμή

 

Υ.Γ. με τις μπαταριες ξερει κανεις τι παιζει; ποσο κραταει το καθενα (χωρις apps)

Ευχαριστω απο τωρα οποιον απαντησει!

Link to comment
Share on other sites

Το καταλληλότερο forum για να θέσεις τέτοιου είδους ερωτήματα είναι αυτό οπότε κάνε ένα κόπο κι άνοιξε ένα θέμα εκεί. :)

Δεν υπάρχει λόγος να ποστάρεις σε δυο-τρια διαφορετικά forum.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχει κατεβασει κανεις το παιχνιδι drag racing απ'το market?σε μενα δεν υπαρχει πουθενα κουμπι για nitro,εχει τυχει το ιδιο σε αλλον με xperia mini?
Link to comment
Share on other sites

how to mount /data folder on sk17i xperia mini pro?

εκανα αναζητηση και στο google και στο xda αλλα δεν βρηκα κατι...οποιος μπορει να βοηθησει....

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

εχει κατεβασει κανεις το παιχνιδι drag racing απ'το market?σε μενα δεν υπαρχει πουθενα κουμπι για nitro,εχει τυχει το ιδιο σε αλλον με xperia mini?

 

Θα το βρεις όταν μαζέψεις μερικά λεφτά στο παιχνίδι και αρχίσεις τα upgrades στο εκάστοτε αυτοκίνητο που θα έχεις στο "γκαράζ" σου, μη σε ανησυχεί, δεν έχει να κάνει με το τηλέφωνο.;)

Link to comment
Share on other sites

Θα το βρεις όταν μαζέψεις μερικά λεφτά στο παιχνίδι και αρχίσεις τα upgrades στο εκάστοτε αυτοκίνητο που θα έχεις στο "γκαράζ" σου, μη σε ανησυχεί, δεν έχει να κάνει με το τηλέφωνο.;)
thanks!..κι εψαχνα ματαια στο νετ για παρομοιες περιπτωσεις
Link to comment
Share on other sites

Eχει πρόγραμμα μέσα το κινητό για ηχογράφηση γιατί δεν βρήκα τίποτα!Ή να κατεβάσω από το market;Αν έχει κανείς να μου προτείνει κανένα...
Link to comment
Share on other sites

Eχει πρόγραμμα μέσα το κινητό για ηχογράφηση γιατί δεν βρήκα τίποτα!Ή να κατεβάσω από το market;Αν έχει κανείς να μου προτείνει κανένα...

 

κατεβασε το all voice recorder.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το mini εδώ και 2 μήνες πολύ καλή συσκευή την προτείνω ανεπιφύλακτα,

ειδικά μετά την ανακοίνωση για ICS δεν υπάρχει αντίπαλος.

Εχω όμως μια απορία.

Γνωρίζει κάποιος για ποιό λόγο η κάμερα στα 5mp τραβάει photo μονο σε 4:3,

για ποίο λόγο δεν υπάρχει επιλογή για wide 16:9? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...