Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τίποτα και με αυτό και σε άλλο pc. Αρχίζει να κατεβάζει το λογισμικό κ μετά από λίγο μου βγάζει παράθυρο που λέει αποτυχία λήψης λογισμικού. Το έκανα 2-3 φορές αλλά και πάλι τίποτα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει αυτό...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τίποτα και με αυτό και σε άλλο pc. Αρχίζει να κατεβάζει το λογισμικό κ μετά από λίγο μου βγάζει παράθυρο που λέει αποτυχία λήψης λογισμικού. Το έκανα 2-3 φορές αλλά και πάλι τίποτα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει αυτό...

 

Φίλε μου εγώ το έτρεξα κανονικά το seus και έκανε και update στην τελευταία έκδοση... μήπως έχεις κάποιο firewall ενεργοποιημένο και εμποδίζει την επικοινωνία???

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω το προ και εχω μεινει στην .335 :S δεν μου δινει κανενα προγραμμα οτι υπαρχει κατι νεο!!!!
το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω το προ και εχω μεινει στην .335 :S δεν μου δινει κανενα προγραμμα οτι υπαρχει κατι νεο!!!!

 

μην αγχωνεσαι...και σε μενα το ιδιο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα και με αυτό και σε άλλο pc. Αρχίζει να κατεβάζει το λογισμικό κ μετά από λίγο μου βγάζει παράθυρο που λέει αποτυχία λήψης λογισμικού. Το έκανα 2-3 φορές αλλά και πάλι τίποτα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει αυτό...

 

 

το mini pro εχεις???

αν εχεις το mini pro μπορω να βοηθησω να σου ανεβασω τα αρχεια απο το update service τον φακελο db που χρησιμοποιει

αλλα για εμενα καλυτερα να το κανεις με wotanclient και παλι εισαι μεσα στην εγγυηση και ειναι εδω ανεβασμενο https://rapidshare.com/files/1457393914/wotanclient-firmware-377.exe και εχει μεσα την 377 δεν χρειαζετε να ξανακατεβασεις κατι απλως θα κανει flash κατευθειαν ;)

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που δεν αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα δεν νομίζω να είναι ανάγκη να αναβαθμίσετε την έκδοση σας εφόσον οι καινούργιες δεν νομίζω να έχουν κάτι το φοβερό...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που δεν αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα δεν νομίζω να είναι ανάγκη να αναβαθμίσετε την έκδοση σας εφόσον οι καινούργιες δεν νομίζω να έχουν κάτι το φοβερό...

 

Συμφωνω φιλε..

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που δεν αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα δεν νομίζω να είναι ανάγκη να αναβαθμίσετε την έκδοση σας εφόσον οι καινούργιες δεν νομίζω να έχουν κάτι το φοβερό...

ισχυει,ελπιζω να δουμε βελτιωση τουλαχιστον στον θορυβο στν 2.3.4 (και ας μην γρουσουζεβω και πω για 4,μακαρι να μας δωσουν και το παγωτακι:p)

@ddesign ευχαριστω πολυ δεν χρειαζεται :happy:

 

εχει βρει κανενας αν υπαρχει τροπος η εφαρμογη να ελενξουμε τις λεξεις που εχει αποθηκευσει απο μονο του αλλα και να προστεσω μερικες αλλες(ειναι αλφαριθμιτικες οποτε δεν τις αποθηκευει μονο του)?

 

 

επισεις εχω και πολυ περιεργα νεα!!!το play θα παρει υποστιριξη 720p με τν αναβαθμιση σε 2.3.4 και βρηκα ενα video του σε 720 και μαντεψτε:ninja: ακριβως ο ιδιος ηχος με το προ!!!!:wacko:

Edited by FFF13
το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι υποψιασμενος με την SE,γιατι πιστευω οτι πρεπει να κραταμε οχι μια αλλα πολλες πισινες στο θεμα τιης 2.3.4;

Δυστυχως πουθενα δεν αναφερονται οι συσκευες μας.μονο τα arc,ray,play,neo και προσφατα διαβασα για το xperia pro οτι σιγουρα θα αναβαθμιστουν.τι λετε;παμε για κηδειες;οχι οτι με νοιαζει η 2.3.4 καθως δεν με νοιαζει το swype ουτε το 3D πανοραμα(αν ειχα 3D τηλεοραση θα ταν το τελευταιο που θα με ενοιαζε!!) αντε λιγο να με νοιαζουν τα νεα καλουδια σχετικα με το fb..αλλα ειναι το «ρε ****το εσκασα 3 κατοσταρικα,ουτε μια αναβαθμιση;;»

 

Οσο για τον ηχο στο πλευ..πως θα βγαλουν αναβαθμιση στο μινι προ που θα φτιαχνει τον ηχο,οταν με την αναβαθμιση στο πλευ δημιουργουν το προβλημα;

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το mini pro εχεις???

αν εχεις το mini pro μπορω να βοηθησω να σου ανεβασω τα αρχεια απο το update service τον φακελο db που χρησιμοποιει

αλλα για εμενα καλυτερα να το κανεις με wotanclient και παλι εισαι μεσα στην εγγυηση και ειναι εδω ανεβασμενο https://rapidshare.com/files/1457393914/wotanclient-firmware-377.exe και εχει μεσα την 377 δεν χρειαζετε να ξανακατεβασεις κατι απλως θα κανει flash κατευθειαν ;)

Το απλό έχω.

Το θέμα είναι γιατί μου κάνει αυτά τα κόλπα.

Και όσο για το firewall το avg έχω πάνω.

 

Απο την στιγμή που δεν αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα δεν νομίζω να είναι ανάγκη να αναβαθμίσετε την έκδοση σας εφόσον οι καινούργιες δεν νομίζω να έχουν κάτι το φοβερό...

Από την στιγμή που έχει βγει αναβάθμιση, ποιος ο λόγος να μην την περάσω? Γιατί βγήκε? Για να την κοιτάω?:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που δεν αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα δεν νομίζω να είναι ανάγκη να αναβαθμίσετε την έκδοση σας εφόσον οι καινούργιες δεν νομίζω να έχουν κάτι το φοβερό...

 

Συμφωνω φιλε..

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

 

Δεν θα συμφωνήσω. Μια αναβάθμιση έχει κάποιο λόγο για τον οποίο δίνεται. Μπορεί να μην έχει πράγματα τα οποία να είναι άμεσα ορατά στο μάτι (καινούριες επιλογές, διαφορετικό μενού κτλ) αλλά μπορεί να διορθώνει θέματα ασφαλείας, λειτουργίες του κινητού κτλ κτλ.

 

Με λίγα λόγια: πάντα κάνουμε αναβαθμίσεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συμφωνήσω. Μια αναβάθμιση έχει κάποιο λόγο για τον οποίο δίνεται. Μπορεί να μην έχει πράγματα τα οποία να είναι άμεσα ορατά στο μάτι (καινούριες επιλογές, διαφορετικό μενού κτλ) αλλά μπορεί να διορθώνει θέματα ασφαλείας, λειτουργίες του κινητού κτλ κτλ.

 

Με λίγα λόγια: πάντα κάνουμε αναβαθμίσεις.

 

Θα συμφωνήσω. Διορθώνονται πολλές φορές κάποια bugs που δεν γνωρίζουμε. Πιστεύω ότι δεν βγάζουν αναβαθμίσεις για τα μάτια του κόσμου και μόνο. Και 2-3 αλλαγές να έχει μία αναβάθμιση, ορατές σε εμάς, ίσως έχει 10 άλλα πράγματα που εμείς δεν γνωρίζουμε και θα πρέπει να γίνουν αυτές οι αλλαγές.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

 

Το LED στο Xperia Mini Pro ειναι μονο κοκκινο και πρασινο ή εχει και μπλε οπως στο παλιο?

 

Γιατι πιστευω οτι παλι εμεις με τα mini/pro θα μεινουμε πισω στις αναβαθμισεις?:worry:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω. Διορθώνονται πολλές φορές κάποια bugs που δεν γνωρίζουμε. Πιστεύω ότι δεν βγάζουν αναβαθμίσεις για τα μάτια του κόσμου και μόνο. Και 2-3 αλλαγές να έχει μία αναβάθμιση, ορατές σε εμάς, ίσως έχει 10 άλλα πράγματα που εμείς δεν γνωρίζουμε και θα πρέπει να γίνουν αυτές οι αλλαγές.

 

αυτό που είχα γράψει εννοούσα για το firmware που έχουμε δηλαδή τις διαφορές που εχει η .368 , .355 ,.377 για την αναβαθμιση 2.3.4 εννοείται πως είναι καλό να την βάλουμε...

 

για το LED στο Pro εχει κόκκινο πράσινο μπλε μοβ κίτρινο τιρκουαζ με app απο το market τα φτιάχνεις με οποίο χρωμα 8ες να ανάβει το led όταν εχει κάποια χαμένη κλήση η μήνυμα...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το κινητο το επεστρεψα διοτι εφτασε η κατασταση να εχει ζεσταθει λιγο και να μη μπορω να κανω ουτε κληση.

Και λεω δυστυχως γιατι κατα τ'αλλα ηταν τρομερο κινητο για τα λεφτα του.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το κινητο το επεστρεψα διοτι εφτασε η κατασταση να εχει ζεσταθει λιγο και να μη μπορω να κανω ουτε κληση.

Και λεω δυστυχως γιατι κατα τ'αλλα ηταν τρομερο κινητο για τα λεφτα του.

Θα έπεσες σε ελαττωματική συσκευή.

Κρίμα πάντως. Δεν σκέφτεσαι να πάρεις το ίδιο ε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το κινητο το επεστρεψα διοτι εφτασε η κατασταση να εχει ζεσταθει λιγο και να μη μπορω να κανω ουτε κληση.

Και λεω δυστυχως γιατι κατα τ'αλλα ηταν τρομερο κινητο για τα λεφτα του.

 

εμένα μου το έχει κάνει μόνο 2 φορές και το εχει κάνει μονο οταν το είναι αρκετά ζεστό και το βάζω να φορτίσει.

και τώρα που το επέστρεψες θα σου δ΄ςσουν καινούργιο ή θα πάρεις άλλο?

 

Edit: Τελικά το κάνει και χωρίς να ειναι στον φορτιστή... πτού!

Edited by gsymia
Link to comment
Share on other sites

κανενα καλο video player που να παιζει κ αρχεια avi εχετε να προτεινετε?ευχαριστω
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

κανενα καλο video player που να παιζει κ αρχεια avi εχετε να προτεινετε?ευχαριστω

 

Θα σου προτεινα τον Moboplayer παιζει avi αρχεια χωρις να τα μετατρεπεις οταν τα περνας στην μνημη υποστηρίζει και υποτίτλους ξεχωριστούς αλλα μου βγάζει τα ελληνικά κινεζικά(κατι παίζει με αυτό αλλα φτιάχνεται δεν είναι τίποτα)...

 

edit το βρηκα αυτο με τους υποτιτλους για να τους βγαζει σωστα θελει στο character set επιλογη ISO-8859-7

Edited by cool_pipis

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα τον Moboplayer παιζει avi αρχεια χωρις να τα μετατρεπεις οταν τα περνας στην μνημη υποστηρίζει και υποτίτλους ξεχωριστούς αλλα μου βγάζει τα ελληνικά κινεζικά(κατι παίζει με αυτό αλλα φτιάχνεται δεν είναι τίποτα)...

 

edit το βρηκα αυτο με τους υποτιτλους για να τους βγαζει σωστα θελει στο character set επιλογη ISO-8859-7

 

ωραίος, το δοκιμάζω. :)

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το mx video player..

 

ναι παιδια δεν λεμε για τις αναβαθμισεις firmware που λογικα ολο και κατι θα διορθωνουν και αυτες,αλλα για τις αναβαθμισεις της εκδοσης android..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα έπεσες σε ελαττωματική συσκευή.

Κρίμα πάντως. Δεν σκέφτεσαι να πάρεις το ίδιο ε?

Βλεποντας την εκταση που εχει παρει το θεμα στο φορουμ της SE και το ποσοι χρηστες ανα τον κοσμο εχουν το ιδιο προβλημα, φοβαμαι οτι δε μιλαμε για ελλατωματικη συσκευη, αλλα για παρτιδες.

Απλα αν καποιος δεν κανει αρκετη ωρα browsing και δεν παιζει παιχνιδια, θα αργησει να το ανακαλυψει.

Τελος ακουγεται οτι σταματησε η παραγωγη του μινι πραγμα που αν ισχυει, τι να πω.. η SE ειναι για κλωτσιες. Οχι οτι δεν ειναι για κλωτσιες που εβγαλε στην αγορα τοσες χιλιαδες ελλατωματικα προϊοντα (ειτε ειναι μινι προ με το θορυβο, ειτε μινι με τα πληκτρα αφης).

Μαλλον εχουν ξεχασει τη σημαινει quality check.

 

εμένα μου το έχει κάνει μόνο 2 φορές και το εχει κάνει μονο οταν το είναι αρκετά ζεστό και το βάζω να φορτίσει.

και τώρα που το επέστρεψες θα σου δ΄ςσουν καινούργιο ή θα πάρεις άλλο?

 

Edit: Τελικά το κάνει και χωρίς να ειναι στον φορτιστή... πτού!

Κι εγω στην αρχη εκανα υπομονη μηπως δεν ειναι τοσο εντονο το προβλημα, μεχρι που χτες τρελαθηκε τελειως το κινητο αφου εγκατεστησα 2-3 εφαρμογες και ζεσταθηκε λιγο.

Μου επεστρεψαν τα χρηματα πισω καθως εξηγησα οτι και αλλο να παρω θα ειναι δωρο αδωρο.

Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας την εκταση που εχει παρει το θεμα στο φορουμ της SE και το ποσοι χρηστες ανα τον κοσμο εχουν το ιδιο προβλημα, φοβαμαι οτι δε μιλαμε για ελλατωματικη συσκευη, αλλα για παρτιδες.

Απλα αν καποιος δεν κανει αρκετη ωρα browsing και δεν παιζει παιχνιδια, θα αργησει να το ανακαλυψει.

Τελος ακουγεται οτι σταματησε η παραγωγη του μινι πραγμα που αν ισχυει, τι να πω.. η SE ειναι για κλωτσιες. Οχι οτι δεν ειναι για κλωτσιες που εβγαλε στην αγορα τοσες χιλιαδες ελλατωματικα προϊοντα (ειτε ειναι μινι προ με το θορυβο, ειτε μινι με τα πληκτρα αφης).

Μαλλον εχουν ξεχασει τη σημαινει quality check.

 

 

Κι εγω στην αρχη εκανα υπομονη μηπως δεν ειναι τοσο εντονο το προβλημα, μεχρι που χτες τρελαθηκε τελειως το κινητο αφου εγκατεστησα 2-3 εφαρμογες και ζεσταθηκε λιγο.

Μου επεστρεψαν τα χρηματα πισω καθως εξηγησα οτι και αλλο να παρω θα ειναι δωρο αδωρο.

Θα μπόρουσες να μου πεις από που το είχες αγοράσει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

 

Το LED στο Xperia Mini Pro ειναι μονο κοκκινο και πρασινο ή εχει και μπλε οπως στο παλιο?

 

Γιατι πιστευω οτι παλι εμεις με τα mini/pro θα μεινουμε πισω στις αναβαθμισεις?:worry:

 

Υπαρχουν προγραμματα οπως το blink που σου επιτρεπουν να ρυθμισεις το χρωμα του led για καθε ειδοποιηση!

Εγω εχω βαλει την εφαρμογη handcent sms για τα μηνυματα η οποια σου δινει τη δυνατοτητα να ρυθμισεις το χρωμα του led για ειδοποιηση μηνυματος. Το εχω βαλει μπλε για εισερχομενο μηνυμα και ολα καλα! Αν θες να αλλαξεις το χρωμα μονο για τα μηνυματα θα σου προτεινα να βαλεις κ εσυ την εφαρμογη αυτη! Διαφορετικα για να ρυθμισεις τα παντα γυρω απο το led βαλε το blink!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...