Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήμουν έτοιμος να αγοράσω το μίνι ένα μήνα πριν. Χθες διαπίστωσα ότι η τιμή του έπεσε αισθητά κατά 50 ευρώ. Πως δικαιολογείται αυτή η πτώση στην τιμή;

 

απλως καταλαβαν οτι με 269 δεν παει πουθενα οποτε την εριξαν... θα κανει καλες πωλησεις παντως...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει κανένα μήνα που πήρα το κινητό και σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος. (btw έχω το mini το απλό) Αυτό που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι ότι σε σχέση με το προηγούμενο (iphone 3gs) έχει μικρότερο SAR και πολύ καλύτερο σήμα!!

Το μόνο κακό που έχει είναι ότι ζορίζεται πολύ να βρεί σήμα στο wifi, σε σημείο που σε απόσταση 10 μέτρων απο το ρούτερ, μου δείχνει με το ζόρι 1-2 γραμμούλες αντί για τσίτα 3. Και δεν είναι μόνο στο σπίτι, παω για καφέ σε καφετέρια με ασύρματο δίκτυο και συνδέεται είτε χωρίς γραμμούλες είτε με μία.

Αξίζει να μιλήσω με τη Sony και να δω για service; Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένα μήνα που πήρα το κινητό και σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος. (btw έχω το mini το απλό) Αυτό που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι ότι σε σχέση με το προηγούμενο (iphone 3gs) έχει μικρότερο SAR και πολύ καλύτερο σήμα!!

Το μόνο κακό που έχει είναι ότι ζορίζεται πολύ να βρεί σήμα στο wifi, σε σημείο που σε απόσταση 10 μέτρων απο το ρούτερ, μου δείχνει με το ζόρι 1-2 γραμμούλες αντί για τσίτα 3. Και δεν είναι μόνο στο σπίτι, παω για καφέ σε καφετέρια με ασύρματο δίκτυο και συνδέεται είτε χωρίς γραμμούλες είτε με μία.

Αξίζει να μιλήσω με τη Sony και να δω για service; Ευχαριστώ πολύ.

 

Συμφωνω απολυτα. Τρομερη ληψη σηματος, αλλα θεμα με το wifi.

Βεβαια οσον αφορα το wifi, απλα μου δειχνει λιγοτερες μπαρες απ'οτι θα περιμενα.. δεν μου εχει τυχει να εχω προβλημα συνδεσης.

 

Τωρα κατι ασχετο. Παραθετω comment που διαβασα απο κατοχο του xperia mini στο gsmarena :

"but the guy in service center said the production of xperia mini is stopped and sony gona continue with mini pro but he said good mobile"

 

Ας ελπισουμε οτι δεν ισχυει κατι τετοιο. Εστειλα mail στη SE (οχι την ελληνικη) και ρωτησα αν οντως ισχυει κι αν θα παρουμε αναβαθμισεις κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

ddesign δεν ειχες διαβασει απο πριν οτι δεν «κανει» να ξεκλειδωσεις τον μπουτλοαντερ;δυστυχως ειναι ο μονος τροπος για ρουτ αλλα εγω προσωπικα δεν προκειται να το κανω και θα περιμενω μεχρι να βγει αλλη πατεντα..

Επισης προς το παρον δεν χρειαστηκα πολυ καποια εφαρμογη που χρειαζεται ρουταρισμενο τηλεφωνο και το μονο που θελω να διαγραψω ειναι ενα παιχνιδι που χε μεσα το κινητο..τιποτα αλλο.σε σχεση με το παλιο μου κινητο που ειχε μεσα ολες τις βλακειες της σονυ και το root ηταν επιβεβλημενο!!

 

Οσο για το γουιφι στο σπιτι μου τσιτα σημα εχω με ολες τις μπαρες.και αν σε καποια καφετερια δεν ειναι τοσο ισχυρο,ακομα γρηγορα παει..

 

 

dimitrissa για μενα λευκο..διαφορετικο και «κυριλε»

Τα δες απο κοντα και τα 2;

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kostantinoslp τα εχω δει φιλε .. Το ασπρο κατι να λεει παραπανω απλα φοβαμαι μηπως με τον καιρο το βαρεθω γιατι ειναι κατι ιδιαιτερο
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό που έχει είναι ότι ζορίζεται πολύ να βρεί σήμα στο wifi, σε σημείο που σε απόσταση 10 μέτρων απο το ρούτερ, μου δείχνει με το ζόρι 1-2 γραμμούλες αντί για τσίτα 3. Και δεν είναι μόνο στο σπίτι, παω για καφέ σε καφετέρια με ασύρματο δίκτυο και συνδέεται είτε χωρίς γραμμούλες είτε με μία.

Αξίζει να μιλήσω με τη Sony και να δω για service; Ευχαριστώ πολύ.

Δεν νομίζω φίλε μου να σου πουν ότι ναι κάτι έχει και ελάτε από εδώ να το δούμε και τα σχετικά. Και το δικό μου δεν μπορώ να πω ότι πιάνει φουλ σήμα από το ρούτερ μου αλλά οκ, την δουλειά μου την κάνω. Μπορεί βέβαια να υστερεί ο δέκτης του σε σχέση με άλλα κινητά. Άλλα ίσως πιάνουν καλύτερα. Σε καφετέρια τις προάλλες με σήμα ούτε μια γραμμή, έμπαινα κανονικά εκεί που ήθελα. Χωρίς κολλήματα και καθυστερήσεις. Αν έχεις κάποιον γνωστό σου πάντως, δοκιμάστε και οι δύο από το ίδιο ρούτερ να πάρετε σήμα και τα κινητά να τα έχετε στο ίδιο ακριβώς σημείο. Μπορεί έτσι να σου λυθεί η απορία ;)

 

Ας ελπισουμε οτι δεν ισχυει κατι τετοιο. Εστειλα mail στη SE (οχι την ελληνικη) και ρωτησα αν οντως ισχυει κι αν θα παρουμε αναβαθμισεις κανονικα.

Ας ελπίσουμε ότι δεν θα μας κάνουν στραβή και μας αφήσουν με το στόμα ανοιχτό. Γνώμη μου είναι πάντως ότι δύσκολα θα γίνει αυτό. Ήδη μας έχουν πει ότι θα πάρουμε αναβαθμίσεις κανονικά. Γιατί να αλλάξουν γνώμη? Τι να πω...

 

Μαυρο ή ασπρο παιδια ? Ιδου η απορια ...

Εγώ το πήρα σε άσπρο. Τα έβαλα μαζί και τα σύγκρινα. Και σβηστά και σε λειτουργία. Αυτό που μου έκανε εντύπωση, ήταν η αντίθεση που έκανε το άσπρο με την μαύρη οθόνη. Μου άρεσε τρομερά. Και εκτός αυτού, είπα να αγοράσω και το πρώτο μου άσρπο κινητό :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένα μήνα που πήρα το κινητό και σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος. (btw έχω το mini το απλό) Αυτό που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι ότι σε σχέση με το προηγούμενο (iphone 3gs) έχει μικρότερο SAR και πολύ καλύτερο σήμα!!

Το μόνο κακό που έχει είναι ότι ζορίζεται πολύ να βρεί σήμα στο wifi, σε σημείο που σε απόσταση 10 μέτρων απο το ρούτερ, μου δείχνει με το ζόρι 1-2 γραμμούλες αντί για τσίτα 3. Και δεν είναι μόνο στο σπίτι, παω για καφέ σε καφετέρια με ασύρματο δίκτυο και συνδέεται είτε χωρίς γραμμούλες είτε με μία.

Αξίζει να μιλήσω με τη Sony και να δω για service; Ευχαριστώ πολύ.

όχι έτσι είναι, όπως και στα περισσότερα κινητά Ίσως να ήταν πολυ καλο το 3gs. ???

 

 

Εγώ το πήρα σε άσπρο. Τα έβαλα μαζί και τα σύγκρινα. Και σβηστά και σε λειτουργία. Αυτό που μου έκανε εντύπωση, ήταν η αντίθεση που έκανε το άσπρο με την μαύρη οθόνη. Μου άρεσε τρομερά. Και εκτός αυτού, είπα να αγοράσω και το πρώτο μου άσρπο κινητό :D

 

περίπου ίδιες σκέψεις έκανα και εγω. Επίσης δέν θυμάμαι ακριβώς που μέσα στο κινητό αλλά ειδα για κρυφό φωτισμό, αυτό το β΄ραδυ όταν φαίνετε γύρο απο την οθόνη. δέν είναι επειδη είναι άσπρο. είναι κρυφός φωτισμός.(εγώ άσπρο έχω). Στο μύρο φαντάζομαι δέν θα είναι το ίδιο φωτεινο.

Οποιος διαλέξει άσπρο δέν θα το μετανιώσει, επίσης μπορεί να αγοράσει καπάκι πίσω μαύρο να γίνει πιο 'τρελο' :p

Εμένα το άσπρο μου φαινόταν πολύ πιο γυναικία φάση :rolleyes: (τοσο προκατελειμενος) αλλά το συνήθησα.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Όλα μια συνήθεια είναι πάντως.

Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό με την οθόνη που φωτίζει από μέσα γύρω γύρω. Μ'αρέσει. Το μόνο που με "φοβίζει" είναι το θέμα της βρωμιάς. Όσο να 'ναι τα χέρια μας δεν είναι ανά πάσα ώρα και στιγμή πεντακάθαρα. Αυτό ίσως έχει σαν αποτέλεσμα να το μαυρίσει με τον καιρό λίγο. Πιστεύω να καθαρίζεται εύκολα πάντως.

Ανακάλυψα και έναν τρόπο καθαρισμού της οθόνης, άψογο. Αφήνει σημάδια το χέρι μας πάνω στην οθόνη και δεν είναι και ότι καλύτερο. Πήρα το πανάκι απο τα γυαλιά ηλίου μου και το έκανα λαμπίκο. Καθάρισε και έγινε όπως ήταν όταν άνοιξα το κουτί!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ddesign δεν ειχες διαβασει απο πριν οτι δεν «κανει» να ξεκλειδωσεις τον μπουτλοαντερ;δυστυχως ειναι ο μονος τροπος για ρουτ αλλα εγω προσωπικα δεν προκειται να το κανω και θα περιμενω μεχρι να βγει αλλη πατεντα..

Επισης προς το παρον δεν χρειαστηκα πολυ καποια εφαρμογη που χρειαζεται ρουταρισμενο τηλεφωνο και το μονο που θελω να διαγραψω ειναι ενα παιχνιδι που χε μεσα το κινητο..τιποτα αλλο.σε σχεση με το παλιο μου κινητο που ειχε μεσα ολες τις βλακειες της σονυ και το root ηταν επιβεβλημενο!!

 

εγω το ειχα δει αλλα ειπα δεν παιζει κατι να ξεκλειδωνει κ να μην ξανακλειδωνει παλι...;););)καταλαβενεις τη ενοω..;)

Edited by zxr

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

περίπου ίδιες σκέψεις έκανα και εγω. Επίσης δέν θυμάμαι ακριβώς που μέσα στο κινητό αλλά ειδα για κρυφό φωτισμό, αυτό το β΄ραδυ όταν φαίνετε γύρο απο την οθόνη. δέν είναι επειδη είναι άσπρο. είναι κρυφός φωτισμός.(εγώ άσπρο έχω). Στο μύρο φαντάζομαι δέν θα είναι το ίδιο φωτεινο.

Οποιος διαλέξει άσπρο δέν θα το μετανιώσει, επίσης μπορεί να αγοράσει καπάκι πίσω μαύρο να γίνει πιο 'τρελο' :p

Εμένα το άσπρο μου φαινόταν πολύ πιο γυναικία φάση :rolleyes: (τοσο προκατελειμενος) αλλά το συνήθησα.

 

Όλα μια συνήθεια είναι πάντως.

Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό με την οθόνη που φωτίζει από μέσα γύρω γύρω. Μ'αρέσει. Το μόνο που με "φοβίζει" είναι το θέμα της βρωμιάς. Όσο να 'ναι τα χέρια μας δεν είναι ανά πάσα ώρα και στιγμή πεντακάθαρα. Αυτό ίσως έχει σαν αποτέλεσμα να το μαυρίσει με τον καιρό λίγο. Πιστεύω να καθαρίζεται εύκολα πάντως.

Ανακάλυψα και έναν τρόπο καθαρισμού της οθόνης, άψογο. Αφήνει σημάδια το χέρι μας πάνω στην οθόνη και δεν είναι και ότι καλύτερο. Πήρα το πανάκι απο τα γυαλιά ηλίου μου και το έκανα λαμπίκο. Καθάρισε και έγινε όπως ήταν όταν άνοιξα το κουτί!

 

που ειναι αυτη η εντολη και δεν την βρισκω??καπου την ειχε παρει το ματι μου νομιζω!!

 

ddesign δεν ειχες διαβασει απο πριν οτι δεν «κανει» να ξεκλειδωσεις τον μπουτλοαντερ;δυστυχως ειναι ο μονος τροπος για ρουτ αλλα εγω προσωπικα δεν προκειται να το κανω και θα περιμενω μεχρι να βγει αλλη πατεντα..

Επισης προς το παρον δεν χρειαστηκα πολυ καποια εφαρμογη που χρειαζεται ρουταρισμενο τηλεφωνο και το μονο που θελω να διαγραψω ειναι ενα παιχνιδι που χε μεσα το κινητο..τιποτα αλλο.σε σχεση με το παλιο μου κινητο που ειχε μεσα ολες τις βλακειες της σονυ και το root ηταν επιβεβλημενο!!

 

εγω το ειχα δει αλλα ειπα δεν παιζει κατι να ξεκλειδωνει κ να μην ξανακλειδωνει παλι...;););)καταλαβενεις τη ενοω..;)

 

ναι καταλαβα..ευτυχως κλειδωσε!εγω ειχα διαβασει οτι απαξ και ξεκλειδωσεις δεν ξανακλειδωνει μετα και εχεις και μερικα θεματα με καποιες εφαρμογες οπως το track id.αλλα αφου υπαρχει τροπος,ολα καλα!!

 

ΠΑΙΔΙΑ δοκιμασα κατι και με αφησε πολυ ικανοποιημενο!!μπηκα να δω τι ειναι αυτο το συνδεδεμενες συσκευες που υπαρχει στο τηλεφωνο και ειδα οτι συνδεεται με το ps3 το κινητο!και ο,τι υπαρχει απο φωτο και βιντεο το διαχειριζεσαι μεσω του playstation και τα βλεπεις στην τηλεοραση σου!και γουσταρα καργα!δεν χρειαζεται να χω καλωδιο hdmi (που δεν συνδεεται ουτως ή αλλως το κινητο) ουτε TV OUT,ουτε dlsn και ιστοριες!!πορωθηκα!!:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει βγάλει ένα πρόβλημα τελικά το κιν. Όταν το δουλεύω για πολύ ώρα και ζεσταίνεται τότε το back button πατιεται μόνο του και το κάνει αυτό μέχρι να κρυώσει . Το κάνει σε κανένα άλλο. Το χουν γράψει και στο επίσημο forum.(http://talk.sonyericsson.com/message/110211#110211)

Για το μινι απλο μιλάω.

Edited by gsymia
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να αγοράσω το μίνι ένα μήνα πριν. Χθες διαπίστωσα ότι η τιμή του έπεσε αισθητά κατά 50 ευρώ. Πως δικαιολογείται αυτή η πτώση στην τιμή;

Κλασσική τιμολογιακή πολιτική της SE και κλασσική ψυχολογία καταναλωτών. Εκμεταλλεύονται το γεγονός ότι όταν ένα καινούριο προϊόν βγει στην αγορά θα υπάρξουν κάποιοι που θα το αγοράσουν αμέσως. Οι πωλήσεις κάνουν ένα peak. Μετά την πάροδο ενός χρονικού διαστήματος οι πωλήσεις αρχίζουν και πέφτουν οπότε οι κύριοι των οικονομικών ξέρουν πως η φουρνιά των βιαστικών έχει τελειώσει. Ρίχνουν λοιπόν την τιμή για προσελκύσουν την επόμενη φουρνιά αγοραστών και πάει λέγοντας!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κλασσική τιμολογιακή πολιτική της SE και κλασσική ψυχολογία καταναλωτών. Εκμεταλλεύονται το γεγονός ότι όταν ένα καινούριο προϊόν βγει στην αγορά θα υπάρξουν κάποιοι που θα το αγοράσουν αμέσως. Οι πωλήσεις κάνουν ένα peak. Μετά την πάροδο ενός χρονικού διαστήματος οι πωλήσεις αρχίζουν και πέφτουν οπότε οι κύριοι των οικονομικών ξέρουν πως η φουρνιά των βιαστικών έχει τελειώσει. Ρίχνουν λοιπόν την τιμή για προσελκύσουν την επόμενη φουρνιά αγοραστών και πάει λέγοντας!

 

το προ γιατι δεν επεσε?:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

που ειναι αυτη η εντολη και δεν την βρισκω??καπου την ειχε παρει το ματι μου νομιζω!!

Για ποια εντολή μιλάς? Τον φωτισμό εννοείς?

 

Μου έχει βγάλει ένα πρόβλημα τελικά το κιν. Όταν το δουλεύω για πολύ ώρα και ζεσταίνεται τότε το back button πατιεται μόνο του και το κάνει αυτό μέχρι να κρυώσει . Το κάνει σε κανένα άλλο. Το χουν γράψει και στο επίσημο forum.(http://talk.sonyericsson.com/message/110211#110211)

Για το μινι απλο μιλάω.

Για εξήγησε μας τι εννοείς όταν λες ότι το δουλεύεις για πολύ ώρα. Ποιες είναι οι λειτουργίες που κάνεις ώστε να ζεσταίνεται τόσο

 

το προ γιατι δεν επεσε?:worry:

Θα πέσει και αυτό όπως έγινε και με το Χ10 το προ και όπως γίνεται και με όλα τα κινητά. Θα συμφωνήσω με zxr, εν μέρει σου απαντάει:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Σημερα πηρα με επιδοτηση της vodafone το xperia 10 mini pro στα 169 ευρω... (τοσο ειχε η συσκευη και ηταν ακριβως με την επιδοτηση μου)

Συνηθησμενος απο το galaxy 3 που ειχα και την ευκολια της samsung δυσκολευτηκα αρκετα με το συγκεκριμενο........

Καταρχην βλεπω οτι φοραει επανω του την 2.1 ενω ειδη τα περισσοτερα κινητα εχουν μπει στην 2.2 και τα ακριβοτερα στην 2.3....

Μηπως παιζει κατι αλλο????

Υπαρχει καποια αναβαθμιση????? Οταν μπαινω στο σαιτ της ericsson μου λεει οτι υπαρχει νεα αναβαθμιση......αλλα στο κινητο δειχνει οτι εχει την τελευταια ενημερωση που δεν εχει καμια σχεση με αυτη της ericsson ........

Επειτα μπαινοντας στην εξωτερικη καρτα δεν μου εμφανιζει κανενα αρχειο φωτογραφιας η' ηχου ενω στην βιβλιοθηκη του player φαινονται ολα τα τραγουδια μου......

Επισης οι ηχοι φαινονται σε καθε επαφη οταν παω στην επεξεργασια της επαφης αλλα στον φακελο που τα εχω στην εξ.καρτα ....τιποτα........

Το ιδιο ισχυει και για τις φωτογραφιες.......

Ενω εμφανιζονται στην επεξεργασια της οθονης οταν πας στον φακελο της εξ.καρτας δεν βγαζει κανενα αρχειο!!!!!!!!!!!!!!!!

Κατα τα αλλα δεν δειχνει να εχει καποιο αλλο προβλημμα....

Αν μπορει να βοηθησει καποιος στα παραπανω θα το εκτιμησω ιδιαιτερος!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα παρω το προ απο βδομαδα ,ηθελα να ρωτησω για το skype αν κανει κανονικα:) βιντεοκλησεις.αν εχει καποιο προβλημα που θα επρεπε να ξερω.ευχαριστω εκ των προτερων. :):)
Link to comment
Share on other sites

Expendable μπες στο επίσημο thread του Χ10 μίνι και μίνι προ εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=268066&page=822

 

Εδώ είναι για τα μίνι και τα μίνι προ τα καινούργια και όχι τα Χ10. Είμαι σίγουρος ότι θα βρεις τις απαντήσεις σου :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα παρω το προ απο βδομαδα ,ηθελα να ρωτησω για το skype αν κανει κανονικα:) βιντεοκλησεις.αν εχει καποιο προβλημα που θα επρεπε να ξερω.ευχαριστω εκ των προτερων. :):)

 

ναι με το skype γινονται βιντεοκλησεις κανονικα... το μονο προβλημα που εχει αναφερθει ειναι ενας μικρος ηχος στο βιντεο οταν τραβας σε ησυχο περιβαλλον(δεν ειναι τιποτα σπουδαιο)... αλλα αναλογα την συσκευη, παντως θα φτιαχτει με update σε κανα μηνα κατα τα αλλα μια χαρα ειναι....

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

ναι με το skype γινονται βιντεοκλησεις κανονικα... το μονο προβλημα που εχει αναφερθει ειναι ενας μικρος ηχος στο βιντεο οταν τραβας σε ησυχο περιβαλλον(δεν ειναι τιποτα σπουδαιο)... αλλα αναλογα την συσκευη, παντως θα φτιαχτει με update σε κανα μηνα κατα τα αλλα μια χαρα ειναι....

 

Ευχαριετω για τις πληροφοριες.εχω το samsung galaxy tab και θελω το προ για δευτερο .τελικα θα εχω δευτερο κινητο χωρις να ριξω τις απαιτησεις μου.τελειααααα

Link to comment
Share on other sites

Για ποια εντολή μιλάς? Τον φωτισμό εννοείς?

 

 

Για εξήγησε μας τι εννοείς όταν λες ότι το δουλεύεις για πολύ ώρα. Ποιες είναι οι λειτουργίες που κάνεις ώστε να ζεσταίνεται τόσο

 

 

Θα πέσει και αυτό όπως έγινε και με το Χ10 το προ και όπως γίνεται και με όλα τα κινητά. Θα συμφωνήσω με zxr, εν μέρει σου απαντάει:)

 

Αυτο με τον φωτισμο απο πισω που λετε οτι φαινεται το βραδυ.τι ειναι αυτο;

 

ναι ολα τα κινητα πεφτουν,δεν λεω εγω οχι..

Αλλα πως γινεται το μινι να πεσει τοσο πολυ σε 1μιση μηνα και το προ οχι;

Το ιδιο δεν εγινε και με το προ;παλι πεσαν οι καταναλωτες..αρα επρεπε να πεσει συμφωνα με την θεωρια του zxr και την δικη σου χρηστο

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

 

Για εξήγησε μας τι εννοείς όταν λες ότι το δουλεύεις για πολύ ώρα. Ποιες είναι οι λειτουργίες που κάνεις ώστε να ζεσταίνεται τόσο

 

Ήταν μεσημέρι και καθόμουν στο μπαλκόνι είχα ανοιχτό το ιντερνέτ και χάζευα σε διάφορες σελίδες (μέσω wifi), στα καπάκια άνοιξα το ndrive και δούλεψα για αρκετή ώρα το gps, έπαιξα και κανένα παιχνιδάκι εν τέλει το είχα λιώσει το κινητό. Όταν λοιπόν το έβαλα στο φορτιστή μετά από λίγο δονούσε συνέχεια σαν πατούσα συνέχεια το back button ενώ δεν το πατούσα. Το έκλεισα το ξανά άνοιξα και συνέχισε να το κάνει. Κλείδωσα την οθόνη και το άφησα να κρυώσει και μετά από κανένα 10 λεπτό σταμάτησε να το κάνει. μην φανταστείς οτι δεν μπορούσα να το ακουμπήσω απο τη ζέστη, απλά ηταν πιο ζεστό απο οτι συνήθως.

Edited by gsymia
Link to comment
Share on other sites

Ήταν μεσημέρι και καθόμουν στο μπαλκόνι είχα ανοιχτό το ιντερνέτ και χάζευα σε διάφορες σελίδες (μέσω wifi), στα καπάκια άνοιξα το ndrive και δούλεψα για αρκετή ώρα το gps, έπαιξα και κανένα παιχνιδάκι εν τέλει το είχα λιώσει το κινητό. Όταν λοιπόν το έβαλα στο φορτιστή μετά από λίγο δονούσε συνέχεια σαν πατούσα συνέχεια το back button ενώ δεν το πατούσα. Το έκλεισα το ξανά άνοιξα και συνέχισε να το κάνει. Κλείδωσα την οθόνη και το άφησα να κρυώσει και μετά από κανένα 10 λεπτό σταμάτησε να το κάνει.

 

Υπαρχει και βιντεακι στο γιουτιουμπ που το δειχνει..

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και βιντεακι στο γιουτιουμπ που το δειχνει..

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

 

το έχω δει...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τον φωτισμο απο πισω που λετε οτι φαινεται το βραδυ.τι ειναι αυτο;

 

ναι ολα τα κινητα πεφτουν,δεν λεω εγω οχι..

Αλλα πως γινεται το μινι να πεσει τοσο πολυ σε 1μιση μηνα και το προ οχι;

Το ιδιο δεν εγινε και με το προ;παλι πεσαν οι καταναλωτες..αρα επρεπε να πεσει συμφωνα με την θεωρια του zxr και την δικη σου χρηστο

Δεν είναι κάποια εντολή. Νομίζω απλά ότι αυτό το εφέ το έχει μόνο το μίνι. Ας το δεις και εσύ σε σκοτάδι που έχεις το προ. Πάτα να ανάψουν τα κουμπιά επιστροφής και του μενού τότε μόνο ανάβει το πλαίσιο. Και μάλιστα όταν έχεις πολύ χαμηλά την φωτεινότητα, τότε φαίνεται πιο έντονα.

 

Ήταν μεσημέρι και καθόμουν στο μπαλκόνι είχα ανοιχτό το ιντερνέτ και χάζευα σε διάφορες σελίδες (μέσω wifi), στα καπάκια άνοιξα το ndrive και δούλεψα για αρκετή ώρα το gps, έπαιξα και κανένα παιχνιδάκι εν τέλει το είχα λιώσει το κινητό. Όταν λοιπόν το έβαλα στο φορτιστή μετά από λίγο δονούσε συνέχεια σαν πατούσα συνέχεια το back button ενώ δεν το πατούσα. Το έκλεισα το ξανά άνοιξα και συνέχισε να το κάνει. Κλείδωσα την οθόνη και το άφησα να κρυώσει και μετά από κανένα 10 λεπτό σταμάτησε να το κάνει. μην φανταστείς οτι δεν μπορούσα να το ακουμπήσω απο τη ζέστη, απλά ηταν πιο ζεστό απο οτι συνήθως.

Εμ και εσύ όλα μαζί? :p

Και εγώ κάποια στιγμή που ήμουν στο ίντερνετ με wifi και κοίταγα κάποιες σελίδες, έστελνα και μηνύματα μαζί, είχε ζεσταθεί λίγο. Άλλη φορά έτυχε να μιλάω μέσω skype με την κάμερα σχεδόν μια ώρα, είχε ζεσταθεί. Αλλά όχι σε σημείο να δυσλειτουργεί όπως αναφέρεις. Να το προσέξεις πάντως. Δεν θα έπρεπε να σου κάνει τέτοια και ας είχε ζεσταθεί

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...