Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω και κατι μερες εχω ενα προβλημα με το wi-fi....Οταν ειμαι εξω και προσπαθω να συνδεθω σε ενα ασυρματο router π.χ. σε μια καφετερια, προσπαθει να παρει διευθυνση IP αλλα μετα απο καποια ωρα προσπαθειας συνδεετε αλλα μου λεει περιορισμενη συνδεσιμοτητα και στο σημα του Ασυρματου εχει ενα κιτρινο τριγωνο με ενα θαυμαστικο στη μεση. Αυτο εχει ως αποτελεσμα να μην εχω προσβαση στο Internet. Το περιεργο ομως ειναι οτι ΜΟΝΟ εγω δεν συνδεομαι, ενω οι υπολοιποι κανονικα

Αυτο δεν μου το εκανε μονο σε εξωτερικα router αλλα και καποια στιγμη μ το εβγαλε κ στο δικο μου. Το εχει κανενας αλλος αυτο???

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εδω και κατι μερες εχω ενα προβλημα με το wi-fi....Οταν ειμαι εξω και προσπαθω να συνδεθω σε ενα ασυρματο router π.χ. σε μια καφετερια, προσπαθει να παρει διευθυνση IP αλλα μετα απο καποια ωρα προσπαθειας συνδεετε αλλα μου λεει περιορισμενη συνδεσιμοτητα και στο σημα του Ασυρματου εχει ενα κιτρινο τριγωνο με ενα θαυμαστικο στη μεση. Αυτο εχει ως αποτελεσμα να μην εχω προσβαση στο Internet. Το περιεργο ομως ειναι οτι ΜΟΝΟ εγω δεν συνδεομαι, ενω οι υπολοιποι κανονικα

Αυτο δεν μου το εκανε μονο σε εξωτερικα router αλλα και καποια στιγμη μ το εβγαλε κ στο δικο μου. Το εχει κανενας αλλος αυτο???

 

Εγώ αυτό το έχω όταν δέν έχει καλό σήμα ή όταν φαίνετε ελεύθερο ένα δικτύο αλλά ο κωδικός μπαίνει μέσω browser.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και κατι μερες εχω ενα προβλημα με το wi-fi....Οταν ειμαι εξω και προσπαθω να συνδεθω σε ενα ασυρματο router π.χ. σε μια καφετερια, προσπαθει να παρει διευθυνση IP αλλα μετα απο καποια ωρα προσπαθειας συνδεετε αλλα μου λεει περιορισμενη συνδεσιμοτητα και στο σημα του Ασυρματου εχει ενα κιτρινο τριγωνο με ενα θαυμαστικο στη μεση. Αυτο εχει ως αποτελεσμα να μην εχω προσβαση στο Internet. Το περιεργο ομως ειναι οτι ΜΟΝΟ εγω δεν συνδεομαι, ενω οι υπολοιποι κανονικα

Αυτο δεν μου το εκανε μονο σε εξωτερικα router αλλα και καποια στιγμη μ το εβγαλε κ στο δικο μου. Το εχει κανενας αλλος αυτο???

εμενα αυτο το κανει στα δημοσια μονο παραμονο οταν ειναι η προσβαση οντως περιορισμενη(τα μισα ανοιχτα σε αφηνουν να συνδεθεις μονο 30 λεπτα συνεχομενα):wacko:

το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

εμενα αυτο το κανει στα δημοσια μονο παραμονο οταν ειναι η προσβαση οντως περιορισμενη(τα μισα ανοιχτα σε αφηνουν να συνδεθεις μονο 30 λεπτα συνεχομενα):wacko:

Το θεμα μου εμενα ειναι οτι στα ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ router με το Desire που χρησιμοποιουσα δεν ειχα ΚΑΝΕΝΑ απολυτος προβλημα να συνδεθω, το προβλημα υπαρχει τωρα με το MINI PRO.

Για να δωσω ενα παραδειγμα, σε μια καφετερια στη Ναυπακτο που σπουδαζω ενω πιο παλια με το DESIRE συνδεομουν κανονικα αλλα ΚΑΙ με το MINI PRO στις αρχες, τωρα ξαφνικα δεν μπορω ενω οι φιλοι μου συνδεονται κανονικοτατα

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βλεπω κανενα νεο απο την αναβαθμιση και ανησυχω...

Πηρε τιποτα επισημο το ματι σας?

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακια εχω κανονικα λογαριασμο στο γκουγκλ και ενω με τον ιδιο λογαριασμο μπαινω μπαινω στο ενα κινητο, στο αλλο κινητο με τον ιδιο παλι λογαριασμο δε με βαζει μεσα. Η μεταφορα δεδομενων παρασκηνιου εχει να κανει με το αν ειναι ενεργοποιημενη?
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βλεπω κανενα νεο απο την αναβαθμιση και ανησυχω...

Πηρε τιποτα επισημο το ματι σας?

 

απο το πρωι ψαχνω αλλα τιποτα :blink:

ας κανουν μερικοι τον κοπο να δοκιμασουν το seus μιας κ εγω εχω ξεκλειδωτο το bootloader...

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα μου εμενα ειναι οτι στα ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ router με το Desire που χρησιμοποιουσα δεν ειχα ΚΑΝΕΝΑ απολυτος προβλημα να συνδεθω, το προβλημα υπαρχει τωρα με το MINI PRO.

Για να δωσω ενα παραδειγμα, σε μια καφετερια στη Ναυπακτο που σπουδαζω ενω πιο παλια με το DESIRE συνδεομουν κανονικα αλλα ΚΑΙ με το MINI PRO στις αρχες, τωρα ξαφνικα δεν μπορω ενω οι φιλοι μου συνδεονται κανονικοτατα

Σβήσε όλα τα ασύρματα δίκτυα που είναι αποθηκευμένα και ξανά προσπάθησε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

φιλαρακια εχω κανονικα λογαριασμο στο γκουγκλ και ενω με τον ιδιο λογαριασμο μπαινω μπαινω στο ενα κινητο, στο αλλο κινητο με τον ιδιο παλι λογαριασμο δε με βαζει μεσα. Η μεταφορα δεδομενων παρασκηνιου εχει να κανει με το αν ειναι ενεργοποιημενη?

 

Ναι έχει να κάνει με το market για να παίξει.Αν την έχεις απενεργοποιημένη δεν θα παίξει το market

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κι εγω w31 ειμαι συσκευη στο απλο, κ w 25 μπαταρια,απροβληματιστο μεχρι στιγμης κ χωρις πολλα σημαδια ζεστεματος αν κ το λιωνω στη χρηση καθημερινα εδω κ 1 εβδομαδα που το εχω...;)
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

οταν παω να μπω,αφου εχω εισαγει πρωτα τα στοιχεια του λογαριασμου,μου βγαζει το εξης μηνυμα:δε διαθετετε συνδεση δικτυου.τι εννοει?
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αντικαταστήσω το X10 mini με αυτό το κινητό, τι γνώμη έχετε, αξίζει τον κόπο; Διαβάζω για προβλήματα, είναι συχνά; ΕΠίσης διάβασα ότι η SE σταμάτησε να το παράγει, ισχύει;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

οταν παω να μπω,αφου εχω εισαγει πρωτα τα στοιχεια του λογαριασμου,μου βγαζει το εξης μηνυμα:δε διαθετετε συνδεση δικτυου.τι εννοει?

 

Οτι δεν εχεις ιντερνετ;; :/

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ιντερνετ εχω.βαζω την καρτα σιμ απο το ιντερνετ ον δε γκοου που εχω.πως ειναι δυνατον να μπαινω ομως απο το ενα μου κινητο στο αντροιντ μαρκετ ενω απο το αλλο να μη με βαζει με τον ιδιο παλι λογαριασμο?κανεις τα φωτα του?υποψιαζομαι μηπως επειδη ειναι παραεισαγωγης.

 

στο κινητο ομως που εχω και δεν ειναι παραεισαγωγης μπαινω κανονικα στο αντροιντ.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

στο κινητο ομως που εχω και δεν ειναι παραεισαγωγης μπαινω κανονικα στο αντροιντ.

Η δεύτερη συσκευή που βάζεις έχει τις ρυθμίσεις για ίντερνετ μέσω του δικτύου σου? Ρίξε και εκεί μια ματιά. Ίσως θέλει κάποια ρύθμιση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πιθανο ειναι αυτο που λεει ο χρηστος.να μην εχουν εγκατασταθει οι ρυθμισεις ιντερνετ.δοκιμασε αν μπορεις να σερφαρεις

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίζει όμως και να τις έχει πάρει το κινητό αυτόματα. Εμένα έτσι τις πήρε. Δεν έκανα κάτι εγώ :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα τις ρυθμισεις ιντερνετ δεν τις εχω πειραξει καθολου στο κινητο.σας ειπα οτι χρησιμοποιω στο κινητο μου την καρτα σιμ του ιντερνετ ον δε γκοου που εχω στο λαπτοπ μου.
Link to comment
Share on other sites

Απλα οταν την αφαιρεσεις χαζονται οι ρυθμισει..γιαυτο το ανεφερα..δεν γνωριζω τοτε φιλε μου..αφου λειτουργει το ιντερνετ στο κινητο και οχι το μαρκετ,σιγουρα κατι αλλο ειναι

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σβήσε όλα τα ασύρματα δίκτυα που είναι αποθηκευμένα και ξανά προσπάθησε.

Thanx θα το δοκιμασω και θα σου πω

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αντικαταστήσω το X10 mini με αυτό το κινητό, τι γνώμη έχετε, αξίζει τον κόπο; Διαβάζω για προβλήματα, είναι συχνά; ΕΠίσης διάβασα ότι η SE σταμάτησε να το παράγει, ισχύει;

Ευχαριστώ!

Κάποιο link προς την πηγή που το διάβασες;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link προς την πηγή που το διάβασες;

 

Το διάβασα σε αυτό το τόπικ. Κάποιος έγραψε ότι το άκουσε.

Το αγόρασα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα σε αυτό το τόπικ. Κάποιος έγραψε ότι το άκουσε.

Το αγόρασα σήμερα!

 

μεγεια!καλως ηρθες στην παρεα!:p

 

εγω που εχω ψαξει και εχω ρωτησει για το αν θα σταματησει η παραγωγη του,κανεις δεν ξερει τιποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αντικαταστήσω το X10 mini με αυτό το κινητό, τι γνώμη έχετε, αξίζει τον κόπο; Διαβάζω για προβλήματα, είναι συχνά; ΕΠίσης διάβασα ότι η SE σταμάτησε να το παράγει, ισχύει;

Ευχαριστώ!

Ακριβώς αυτό έκανα και εγώ φίλε. Πούλησα το Χ10 και αγόρασα το μίνι το απλό. Γνώμη μου είναι ότι αξίζει τον κόπο. Κλάσεις ανώτερο από το Χ10 σε όλα. Επίσης με 200 ευρώ δεν βρίσκεις νομίζω άλλο τηλέφωνο με τα χαρακτηριστικά του μίνι. Πολύ καλά έκανες που το αγόρασες. Το δικό μου προσωπικά δουλεύει άψογα.

Όσο για τις φήμες που ακούγονται περί διακοπής της παραγωγής του δε νομίζω να σταματήσει. Είναι ένα επιτυχημένο μοντέλο και πουλάει και θα πουλάει ακόμα για λίγο καιρό. Μακάρι να μην σταματήσει η παραγωγή του γιατί λογικά θα σταματήσει και η υποστήριξη του νομίζω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...