Jump to content

Trophy / HD7 / Mozart : Προετοιμασια και ξεκλειδωμα


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες help...ειπα σημερα να προσπαθησω να ξεκλειδωσω το κινητο μολις βρηκα λιγο χρονο. (πηρα το trophy την παρασκευη και μεχρι τωρα δεν ειχα βρει χρονο). ΚΑτεβαζω το chevronWM7.cer το ανοιγω το στελνω μετα με mail στο κινητο, παω να το ανοιξω απ το κινητο...τιποτα...μου βγαζει : Your certificates weren't installed. Your phone couldn't add one or more certificates because the certificate file might be unsupported or corrupt. If you call support, mentioning the error code might be helpful during the conversation. Εβαλα και το κινητο σε flight mode μετα, το ξαναεκανα...το ιδιο...κατεβαζα παλι το αρχειο το ξαναεστειλα με mail...παλι το ιδιο μου εβγαλε...Το κινητο δεν το εχω πειραξει καθολου...ουτε αναβαθμιση ουτε τιποτα.

 

Και γω έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και ψάχνω να βρω λύση. Το κακό είναι ότι δεν μπορώ ούτε καν στο marketplace να μπω, παρ΄ όλο που όλοι λένε ότι απλά έχοντας ένα e-mail στο hotmail.com και regional settings ορισμένες σε usa ή uk πρέπει να μπαίνει στο marketplace τουλάχιστον. Μου έρχεται να το πετάξω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 254
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνε φίλε μου reset το κινητό από τα settings και αν δεν μπορείς απο εκεί κάνε hard reset, με κλειστό κινητό κράτα πατημένο το power και το volume up και ελαφρα το down, μολις σου βγάλει την σχετική οθόνη πάτα μια φορά vol down και μετά ακομα μία φορά vol down.

Καλη επιτυχία, ελπίζω να φτάξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα....

Εγω εχω το Trophy εδω κ 2 βδομαδες περιπου κ ειμαι απολυτα ικανοποιημενος ... παρολο που το πηρα κ γω μονο 199€ (πιστευω σαν πρωτη φορα πως φαινεται για πολυ παραπανω σε κοστος). Εχω κανει απτη αρχη το update .. εχω κανονικα marketplace - email - προγραμματακια κ φυσικα games! Δεν εχς κανει καποιο ξεκλειδωμα ή κατι απαυτα που διαβαζουμε απο τις πρωτες παραγραφους ...

κ ηθελα να ρωτησω αν προκειται στο αμεσο μελλον να εχουμε κανα νεο update ή κανα προγραμμα για να εχει κ ring tone με mp3 .. κ φυσικα τι θα γινει με το bluetooth !!

Eυχαριστω πολυ ....

Link to comment
Share on other sites

Καμια λυση χωρις να γινει reset δεν παιζει?...μηπως ειναι προβλημα τησ συσκευης?

 

Πριν τρέξει το Chevron υπάρχει και ένα certificate που πρέπει να εγκατασταθεί. Πρέπει να το στείλεις κι αυτό με mail στη συσκευή σου και να εγκαταστήσεις πριν δοκιμάσεις να κάνεις install το chevron.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Πριν τρέξει το Chevron υπάρχει και ένα certificate που πρέπει να εγκατασταθεί. Πρέπει να το στείλεις κι αυτό με mail στη συσκευή σου και να εγκαταστήσεις πριν δοκιμάσεις να κάνεις install το chevron.

 

To certificate δεν μπορω νa εγκaτaστησω.

Link to comment
Share on other sites

To certificate δεν μπορω νa εγκaτaστησω.

 

Δε γνωρίζω κάτι σχετικό καθώς έχω το LG Optimus 7 που ξεκλειδώνει διαφορετικά. Περίμενε να σου απαντήσει κάποιος που το κατέχει καλύτερα το θέμα Chevron.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

To certificate δεν μπορω νa εγκaτaστησω.

 

Αν εχεις διαβασει προσεκτικα τα 3 ποστ ...και υποθετω οτι το εχεις κανει ...

Πρεπει να μου πεις αναλυτικα τι εχεις κανει μεχρι τωρα και που εχεις κολησει.. Αναλυτικα...

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις διαβασει προσεκτικα τα 3 ποστ ...και υποθετω οτι το εχεις κανει ...

Πρεπει να μου πεις αναλυτικα τι εχεις κανει μεχρι τωρα και που εχεις κολησει.. Αναλυτικα...

 

κανω το 1ο βημα κανονικα

στο 2ο κολαω...ανοιγω το μαιλ απο το κινητο και μου δειχνει μια μαυρη ασπιδα που λεει press to open the file chevronwp7.cer....την παταω και μου λεει your certificates weren't instαlled....your phone couldn't add one or more certificαtes because the certificate file might be unsupported or corrupt. If you call support, mentioning this error code might be helpful during the conversation. error 0x80070002 Κατεβασα απο διαφορα site to certificate και το εστειλα αλλα παντα αυτο μου βγαζει....

Link to comment
Share on other sites

κανω το 1ο βημα κανονικα

στο 2ο κολαω...ανοιγω το μαιλ απο το κινητο και μου δειχνει μια μαυρη ασπιδα που λεει press to open the file chevronwp7.cer....την παταω και μου λεει your certificates weren't instαlled....your phone couldn't add one or more certificαtes because the certificate file might be unsupported or corrupt. If you call support, mentioning this error code might be helpful during the conversation. error 0x80070002 Κατεβασα απο διαφορα site to certificate και το εστειλα αλλα παντα αυτο μου βγαζει....

 

Δυο πραγματα μπορει να συμβαινουν:

1. Εχεις κανει update και εισαι σε εκδοση μεγαλυτερη απο 7008

2. Το αρχειο που στελνεις δεν παει σωστα στο μαιλ και δεν μπορει να εγκατασταθει.

 

Ξανακατεβασε το αρχειο και στειλε το παλι και σιγουρψου οτι εχει σταλει ολοκληρο και δεν το εχει αγγιξει καποιο antivirus/antispyware κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Μια ερώτηση κι από μένα πριν αρχίσω την "επέμβαση"...

Έγινε το NoDo update στο Trophy μου πριν το ξεκλειδώσω (τώρα "φοράει" την 7392). Τι πρέπει να κάνω τώρα?

- Επαναφορά σε προηγούμενο restore point μέσω Zune όπως περιγράφεται στο τέλος του post 2? (το Zune μου βγάζει την επιλογή να κάνω restore)

Ή

- Φλασάρισμα με την προηγούμενη ROM όπως περιγράφεται στο post 3?

Ή

- Μήπως αυτά τα δύο έχουν το ίδιο αποτέλεσμα?

 

Είμαι βλέπετε εντελώς αρχάριος και για να είμαι ειλικρινής φοβάμαι λίγο...

Edited by giorgio_k
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Μια ερώτηση κι από μένα πριν αρχίσω την "επέμβαση"...

Έγινε το NoDo update στο Trophy μου πριν το ξεκλειδώσω (τώρα "φοράει" την 7392). Τι πρέπει να κάνω τώρα?

- Επαναφορά σε προηγούμενο restore point μέσω Zune όπως περιγράφεται στο τέλος του post 2? (το Zune μου βγάζει την επιλογή να κάνω restore)

Ή

- Φλασάρισμα με την προηγούμενη ROM όπως περιγράφεται στο post 3?

Ή

- Μήπως αυτά τα δύο έχουν το ίδιο αποτέλεσμα?

 

Είμαι βλέπετε εντελώς αρχάριος και για να είμαι ειλικρινής φοβάμαι λίγο...

Και τα δύο, τελικά, θα έχουν το ίδιο αποτέλεσμα, αλλά είναι ασφαλέστερο και ευκολότερο να κάνεις restore από το Zune, ακολουθώντας τις οδηγίες στο τέλος του δεύτερου post.

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες κ απο μενα ...

Τελικα εχουμε κανα νεοτερο οσον αφορα bluetooth - ringtones mp3 & update ???

Ευχαριστω ....

Καλημέρα,

mp3 ringtones (που στην ουσία είναι mp3 που έχουν μετατραπεί σε wma) γίνεται να βάλεις, αρκεί να είναι ξεκλειδωμένο το τηλέφωνο, με το RingRing7 (ψάξε το στο google). Όσο αφορά το bluetooth, μην περιμένεις κάτι μέχρι να βγει το Mango update. Τέλος στις 24/05, δηλαδή σε 2 ημέρες θα γίνει η επίσημη παρουσίαση των χαρακτηριστικών που θα διαθέτει το Mango update

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

mp3 ringtones (που στην ουσία είναι mp3 που έχουν μετατραπεί σε wma) γίνεται να βάλεις, αρκεί να είναι ξεκλειδωμένο το τηλέφωνο, με το RingRing7 (ψάξε το στο google). Όσο αφορά το bluetooth, μην περιμένεις κάτι μέχρι να βγει το Mango update. Τέλος στις 24/05, δηλαδή σε 2 ημέρες θα γίνει η επίσημη παρουσίαση των χαρακτηριστικών που θα διαθέτει το Mango update

 

Και οι πληροφοριες λένε οτι θα δoθει και στους vip Developers που θα ειναι εκει

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Δυο πραγματα μπορει να συμβαινουν:

1. Εχεις κανει update και εισαι σε εκδοση μεγαλυτερη απο 7008

2. Το αρχειο που στελνεις δεν παει σωστα στο μαιλ και δεν μπορει να εγκατασταθει.

 

Ξανακατεβασε το αρχειο και στειλε το παλι και σιγουρψου οτι εχει σταλει ολοκληρο και δεν το εχει αγγιξει καποιο antivirus/antispyware κλπ

 

ευχαριστω για την απαντηση φιλε colosse...το 1ο δεν ισχιει...το 2ο μου φαινεται αρκετα πιθανο και ειχα αυτη την υποψια...θα ξαναπροσπαθησω μολις μπορεσω και θα σου πω. :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είπα να εγκαταστήσω τα καινούρια developer tools για Windows Phone 7 Mango και παρατήρησα οτι το WP7 Desktop Marketplace δεν λειτουργεί πιά, δεν μπορεί να κάνει deploy.

Μπορεί να το επιβεβαιώσει και κάποιος που έχει εγκαταστήσει τα νέα developer tools;

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση φιλε colosse...το 1ο δεν ισχιει...το 2ο μου φαινεται αρκετα πιθανο και ειχα αυτη την υποψια...θα ξαναπροσπαθησω μολις μπορεσω και θα σου πω. :)

 

Φιλε colosse..δεν γινεται τιποτα...το κατεβασα ξανα το εστειλα απο αλλα μαιλ...το ιδιο μου βγαζει...Ενα reset θα ηταν ενδεχομενως λυση?...επισης με το ρεσετ...θα χασω εκτος απο ρυθμισεις καi αpps kαi επαφες που εχω αποθηκευσει στη συσκευη ε?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είπα να εγκαταστήσω τα καινούρια developer tools για Windows Phone 7 Mango και παρατήρησα οτι το WP7 Desktop Marketplace δεν λειτουργεί πιά, δεν μπορεί να κάνει deploy.

Μπορεί να το επιβεβαιώσει και κάποιος που έχει εγκαταστήσει τα νέα developer tools;

 

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά δοκίμασες να κατεβάσεις το XAP με DesktopMarketplace και να κάνεις deploy με κάποιο άλλο πρόγραμμα, πχ Tom's Xap Installer;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά δοκίμασες να κατεβάσεις το XAP με DesktopMarketplace και να κάνεις deploy με κάποιο άλλο πρόγραμμα, πχ Tom's Xap Installer;

To Tom's Xap Installer δουλεύει κανονικά, χωρίς πρόβλημα. Το θέμα είναι τι έπαθε το Desktop Marketplace και δεν δουλεύει...

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα κι εγω το trophy. Το ξεκλειδωσα χωρις κανενα προβλημα...

Να πώ κι εγώ με τη σειρά μου ενα μεγάλο ευχαριστω στο φιλο colossus r.

Και να υπογραμμίσω οτι με εντυπωσίασε το γεγονός οτι πρώτα κανουμε unlock και μετα update χωρις πρόβλημα.

Και οταν θα βγει το mango θα ισχύει το ίδιο?

Επισης υπάρχει άραγε καμια εφαρμογή παρόμοια με το instalous του ios για να ψαχνουμε και να εγκαθιστουμε εφαρμογες απο filedude, fileape κλπ απευθειας απο τη συσκευη (χωρις χρηση pc) ?

(Νταξει το ξέρω οτι πολλα ζηταω :lol: )

Edited by ioanniseng
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
(Νταξει το ξέρω οτι πολλα ζηταω :lol: )

 

Όντως ζητάς πολλά.

 

Σχετικά με τo τι θα γίνει με το θέμα unlocked devices και mango update, είμαστε σε αναμονή να το δούμε στην πράξη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To Tom's Xap Installer δουλεύει κανονικά, χωρίς πρόβλημα. Το θέμα είναι τι έπαθε το Desktop Marketplace και δεν δουλεύει...

 

Με την εγκατασταση του νεου dev tools αλλαζει ο app deployer ....το κοιταω θα επανελθω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...