Jump to content

Trophy / HD7 / Mozart : Προετοιμασια και ξεκλειδωμα


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιος ειναι ο λογος που θέλεις να κανεις reset ??? Mηπως ειναι κατι που λυνεται ????

 

Αν θέλεις ομως ..πρεπει να πας πισω με φλασαρισμα στην εκδοση 7004 η 7008 .

Στην πρωτη σελιδα εχω λεπτομερειες και λινκ ...

καλησπερα επειδη δεν τα πολυκαταλαβαινω ολα αυτα που γραφεται θα ηθελα να ρςτησω το εξης ..οταν πηρα το κιντο εκανα τα up dates που μου ζητησεαλλα μετα για καποιο λογο εκανα reset στο κηνητο..τα up dates διαγραφτικαν ι παρεμειναν τα ιδια??..στισ πληροφοριες του κινιτου λεει os version 7.0.7392.0.. αν εχουν παραμεινει τι πρεπει να κανω?και επεισησ δεν καταλαβαινω το πρωτο βημα που λεει.. Στο PC ..Στειλτε ενα mail σε ενα λογαριασμο που εχετε προσβαση απο το κινητο σας και επισυναψτε

το αρχειο ChevronWP7.cer.δηλαδη????απο που να στειλω στο κηνητο και τι να κανω ακριβως..συγνωμη αλλα ειμαι λιγο ασχετος..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 254
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχως δεν μπορεις να κανεις τιποτα απο αυτα που λεμε γιατι εχεις κανει update σε εκδοση 7392 που δεν ξεκλειδωνει. Με το reset τα updates παραμενουν. Θ πρεπει να περιμενεις για την επομενη εκδοση για Ελληνικο πληκτρολογιο η να φλασαρεις παλια ΡΟΜ και να αρχισεις απο την αρχη

 

Sent from my 7 Trophy using Board Express

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! εχω ενα ξεκλειδωτο trophy οταν βγει το update mango πρεπει να αλλαξω κατι η κανω αμεσως το update απο το zune?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! εχω ενα ξεκλειδωτο trophy οταν βγει το update mango πρεπει να αλλαξω κατι η κανω αμεσως το update απο το zune?

 

Oταν ερθει το mango ναι θα μπορεις να κανεις update..Aυτο που κυκλοφορει τωρα ειναι Beta developers preview

Link to comment
Share on other sites

Μολις βρηκα ενα ευκολο τροπο για την εγκατασταση των WP7 mango beta 1 θα το δοκιμασω και θα σας πω αν αξίζει, ο σιγουρα λιγοτερος κοπος και ευκολοτερος τροπος...

τοσο καιρο δεν το επιχειρουσα γιατι μου φαινοταν περιπλοκο τωρα για να δουμε!!!!

τα καταφερα οριστε και το αρχειο...

http://www.mediafire.com/?r3o8r3hmvd79nd5

το ανοιγετε, συνδεετε το τηλ κανει backup και την απαραίτητη αναβαθμηση και ετοιμο τωρα το ζουν βλεπει την αναβαθμηση mango κλεινουμε το προγραμμα και ανοιγουμε το ζουν και κανουμε τις 2 ενημερωσεις μολις τελειωσουν το τηλεφωνο εχει τα Wp 7.1...

τελος να αναφερω οτι το ζουν επιμενει οτι υπαρχει update του προγραμματος και δεν συνδεεται με το κιν. δεν θυμαμαι που βρηκα το νεο ζουν ....

Απο οτι προσεξα εχει βγει ηδη το βετα2 αλλα μια αποψη την εχουμε...

Edited by spyros96
Link to comment
Share on other sites

Μολις βρηκα ενα ευκολο τροπο για την εγκατασταση των WP7 mango beta 1 θα το δοκιμασω και θα σας πω αν αξίζει, ο σιγουρα λιγοτερος κοπος και ευκολοτερος τροπος...

τοσο καιρο δεν το επιχειρουσα γιατι μου φαινοταν περιπλοκο τωρα για να δουμε!!!!

τα καταφερα οριστε και το αρχειο...

http://www.mediafire.com/?r3o8r3hmvd79nd5

το ανοιγετε, συνδεετε το τηλ κανει backup και την απαραίτητη αναβαθμηση και ετοιμο τωρα το ζουν βλεπει την αναβαθμηση mango κλεινουμε το προγραμμα και ανοιγουμε το ζουν και κανουμε τις 2 ενημερωσεις μολις τελειωσουν το τηλεφωνο εχει τα Wp 7.1...

τελος να αναφερω οτι το ζουν επιμενει οτι υπαρχει update του προγραμματος και δεν συνδεεται με το κιν. δεν θυμαμαι που βρηκα το νεο ζουν ....

Απο οτι προσεξα εχει βγει ηδη το βετα2 αλλα μια αποψη την εχουμε...

 

Δεν βγαζω και τοσο ακρη με αυτα που γραφεις ...

Η διαδικασια ειναι παντα ιδια ...δεν αλλαζει κατι...και beta 2 ηταν παντα

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαζω και τοσο ακρη με αυτα που γραφεις ...

Η διαδικασια ειναι παντα ιδια ...δεν αλλαζει κατι...και beta 2 ηταν παντα

 

Δεν το ηξερα αυτο με την beta2 απλα εμενα λεει βετα1 γι αυτο το ανεφερα....

οσο για τον τροπο εγκαταστασης μου φανηκε καπως πιο απλος....

Τελως παντων ας χαρουμε ολοι αυτο το σουπερ λειτουργικο που ενθουσιαζει στην νεα του εκδοση με 500+ νεα χαρακτηριστικά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ηξερα αυτο με την beta2 απλα εμενα λεει βετα1 γι αυτο το ανεφερα....

οσο για τον τροπο εγκαταστασης μου φανηκε καπως πιο απλος....

Τελως παντων ας χαρουμε ολοι αυτο το σουπερ λειτουργικο που ενθουσιαζει στην νεα του εκδοση με 500+ νεα χαρακτηριστικά...

 

Σιγουρα το πιο σημαντικό ειναι οτι εγινε και δουλευει ανεξαρτητα με τον τρόπο ...

Οπως βολευει τον καθενα αρκει να γινεται δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

απο σταθεροτητα πως ειναι? να περασω mango λετε? η υπαρχει θεμα? το δουλευω σαν πρωτο τηλ και καταλαβαινετε...
Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

απο σταθεροτητα πως ειναι? να περασω mango λετε? η υπαρχει θεμα? το δουλευω σαν πρωτο τηλ και καταλαβαινετε...

 

Εγω το εχω σαν πρωτο και εδω και 10 μέρες που το εχω δεν αντιμετωπισα καποιο θέμα.

Ειναι τοσο σταθερο που ξεχνας οτι ειναι beta. Και ειναι τοσες οι νέες δυνατότητες που νομιζω οτι αξιζει.

 

Διαβασε εδω για οδηγιες και εδω για τις πιο σημαντικές νεες δυνατότητες

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...Θα ηθελα αν ξερει καποιος να μου πει ποια ROM να κατεβασω για το HD7 μου για να κανω downgrade στην 7004 η 7008 απο την 7392 λογο του οτι ειχα κανει update...Αν χρειαζεσται καμια αλλη πληροφορια ενημερωστε με....Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...Θα ηθελα αν ξερει καποιος να μου πει ποια ROM να κατεβασω για το HD7 μου για να κανω downgrade στην 7004 η 7008 απο την 7392 λογο του οτι ειχα κανει update...Αν χρειαζεσται καμια αλλη πληροφορια ενημερωστε με....Ευχαριστω

 

Χρειαζεται να ξέρουμε ολες τις πληροφορίες απο το Settings/About/More Info

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται να ξέρουμε ολες τις πληροφορίες απο το Settings/About/More Info

 

Τα παρακάτω είναι αυτά που χρειάζεστε :

 

OS version: 7.1.7392.0

Firmware version number:2250.09.16901.401

hardware revision number: 0002

Radio software version: 5.54.09.21_22.33b.50.10U

Radio hardware version: A.102.0.D4

Bootloader version: 1.69.2250.0(117833)

Chip SOC version: 2.2.5.0

 

MAC: 90-21-55-E8-6B-45

 

Αν χρειάζεστε τίποτα άλλο πείτε μου το..... !

Link to comment
Share on other sites

Τα παρακάτω είναι αυτά που χρειάζεστε :

 

OS version: 7.1.7392.0

Firmware version number:2250.09.16901.401

hardware revision number: 0002

Radio software version: 5.54.09.21_22.33b.50.10U

Radio hardware version: A.102.0.D4

Bootloader version: 1.69.2250.0(117833)

Chip SOC version: 2.2.5.0

 

MAC: 90-21-55-E8-6B-45

 

Αν χρειάζεστε τίποτα άλλο πείτε μου το..... !

 

 

Mε βαση αυτα που λες η ΡΟΜ που θελεις ειναι η

RUU_Schubert_HTC_Europe_1.54.401.01_Radio_5.51.09. 29_22.32.50.10U_by_ansar

 

Εδω εχει και οδηγίες για το φλασσαρισμα...

Αν τελειωσεις και ολα ειναι ΟΚ...Γραψε τα αποτελεσματα για να τα εχουμε και για αλλους

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Αν τελειωσεις και ολα ειναι ΟΚ...Γραψε τα αποτελεσματα για να τα εχουμε και για αλλους

 

Ευχάριστω πόλύ...Για εμένα δούλεψαι....

Όαν έκανα εγκατάσταση το Windows Phone Developer Tools

μου έβγαλε κάποια ERRORS στο τέλος το οτι δν κατάφερε να τα εγκαταστήσει....

Εγώ συνέχισα κανονικά και Ξεκλείδωσα τη συσκευή μου....Υπάρχει κανένα πρόβλημα?!?!?

Edited by neratzoulis
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο ευχαριστώ για τις οδηγίες :),πήγαν ολα οπως έπρεπε εκτος απο το marketplace.

Εγινε σωστο το ξεκλειδωμα,

Ελληνικα Ok.

όλα εντάξει άλλα Marketplace δεν μπαίνει με τίποτα.

Το live account Μου ειναι .com

Το region ειναι UK

καπου εχω κανει πατατα αλλα δεν μπορω να το βρω.

Υπάρχει κάποια βοήθεια ?

 

[edit]

Ειχα κανει βλακει .θελει οταν καταχωρης το Live account να δώσεις region uk.

Περασα την αρχικη rom εκανα νεο Live account και τωρα ειμαι μια χαρα :)

Edited by lepes
Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο ευχαριστώ για τις οδηγίες :),πήγαν ολα οπως έπρεπε εκτος απο το marketplace.

Εγινε σωστο το ξεκλειδωμα,

Ελληνικα Ok.

όλα εντάξει άλλα Marketplace δεν μπαίνει με τίποτα.

Το live account Μου ειναι .com

Το region ειναι UK

καπου εχω κανει πατατα αλλα δεν μπορω να το βρω.

Υπάρχει κάποια βοήθεια ?

 

[edit]

Ειχα κανει βλακει .θελει οταν καταχωρης το Live account να δώσεις region uk.

 

 

αωστος!! και εγω προσπαθουσα να κατεβασω απο marketplace και δεν με αφηνε, αλλα με καινουριο μεηλ και αφου δηλωσα χωρα αγγλια εβαλα και ταχυδρομικο κωδικα κεντρο λονδινου, νομιζω ΑΑ03ΑΑ1κατι τετοιο μπηκε σφαιρα

Edited by zxr
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πως στα σκ@τ@ εγκαθιστώ το advanced conf tool στο HD7??????????????

Εντάξει, το βρήκα. Το έκανα μέσω του TomInstaller.

H επιλογή είναι στα tweaks->prevent phone from unlocking. Εκεί δλδ πρέπει να το κάνω να έχει το κλασσικό v και όχι να έχει απλά το μάυρο τεραγωνάκι μες το κουτάκι, σωστά???????????

Edited by georgegir
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πως στα σκ@τ@ εγκαθιστώ το advanced conf tool στο HD7??????????????

Εντάξει, το βρήκα. Το έκανα μέσω του TomInstaller.

H επιλογή είναι στα tweaks->prevent phone from unlocking. Εκεί δλδ πρέπει να το κάνω να έχει το κλασσικό v και όχι να έχει απλά το μάυρο τεραγωνάκι μες το κουτάκι, σωστά???????????

 

Σωστά ....Μεσω του installer βαζεις ολες τις εφαρμογες που εχεις απο το pc...

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως τροποιω την registry ? "[HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\Microsoft\\WindowsPhone\\Proxy Ports]

“DeviceReg”=dword:000069C5"

 

http://img143.imageshack.us/img143/9660/207201185520.jpg

 

 

 

τωρα πως θα το κανω ετσι ? => DeviceReg”=dword:000069C5

 

δεν σπαει το ατιμο με τιποτα δεν ανταποκρινεται το chrevron.exe....

Edited by Xlapatsas4000
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως τροποιω την registry ? "[HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\Microsoft\\WindowsPhone\\Proxy Ports]

“DeviceReg”=dword:000069C5"

τωρα πως θα το κανω ετσι ? => DeviceReg”=dword:000069C5

δεν σπαει το ατιμο με τιποτα δεν ανταποκρινεται το chrevron.exe....

 

Ναι αυτο ειναι μια περιπτωση ...Αλλα το πιο πιθανο προβλημα ειναι στο host αρχειο σου στο PC

c:\windows\system32\drivers\etc

Σβησε απο μεσα οτι γραμμες εχει με developers...σωσε το αρχειο και προσπαθησε παλι

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι μια περιπτωση ...Αλλα το πιο πιθανο προβλημα ειναι στο host αρχειο σου στο PC

c:\windows\system32\etc

Σβησε απο μεσα οτι γραμμες εχει με developers...σωσε το αρχειο και προσπαθησε παλι

 

στο συστεμ32 εχω παρα πολλα αρχεια, (σε κουραζω κιολας ρε φιλε....αλλα ειναι δυσκολο το ατιμο) ποια να τροποποιησω ?

Link to comment
Share on other sites

στο συστεμ32 εχω παρα πολλα αρχεια, (σε κουραζω κιολας ρε φιλε....αλλα ειναι δυσκολο το ατιμο) ποια να τροποποιησω ?

 

Oχι στον system32 φιλε μου....Στο εγραψα και πιο πάνω ...στον καταλογο C:\Windows\System32\drivers\etc

θα ανοιξεις το αρχειο host και θα σβησεις οτι γραμμες εχουν τη λεξη developerservices.windowsphone.com

 

Σωζεις το αρχειο και ξαναπροσπαθεις... Eλπιζω να εχεις Windows 7 η Vista ...σε XP δεν δουλευει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...