Jump to content

Trophy / HD7 / Mozart : Προετοιμασια και ξεκλειδωμα


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα.παιδιά έχω ξεκλιδώσει το τηλέφωνο αλλά δεν μπαίνει στο marketplace μου βγαζει error try again later error code c1010a24b

 

Αν το εχεις συνδεδεμενο στο USb βγαλε το καλωδιο και ξαναπροσπαθησε...

Επίσης βεβαιωσου οτι εχεις data προσβαση και ξαναπροσπαθησε αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 254
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Μηπως εχουμε κανα νεο για εμας που δεν καταφεραμε να ξεκλειδωσουμε το τηλεφωνο επειδη βαλαμε την 7392;:(
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα. Μηπως εχουμε κανα νεο για εμας που δεν καταφεραμε να ξεκλειδωσουμε το τηλεφωνο επειδη βαλαμε την 7392;:(

 

Ρίξε μια ματιά και εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3652568#post3652568

 

Δεν το έχω δοκιμάσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι εξακωλουθώ να μην μπορώ να μπω στο marketplace δεν καταλαβένω τι γινεται επίσης δεν μπορώ να κάνω το κιν να μείνει ξανακλειδώσει κάνω όλες τις ενέργειες που μας έχεται δώσει αλλά τίποτα.μπορέι κάποιος να με βοηθήσει??????????
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι εξακωλουθώ να μην μπορώ να μπω στο marketplace δεν καταλαβένω τι γινεται επίσης δεν μπορώ να κάνω το κιν να μείνει ξανακλειδώσει κάνω όλες τις ενέργειες που μας έχεται δώσει αλλά τίποτα.μπορέι κάποιος να με βοηθήσει??????????

 

Δεν μπορει κανεις να σε βοηθησει ετσι που το ζητας ....

Αν θελεις βοηθεια πρπει να περιγραψεις αναλυτικα τι εχεις κανει (βημα-βημα) απο τις οδηγιες των πρωτων ποστ και να μας πει που ακριβως και γιατι κολησες.!!!!!!!!

 

Η κατι παρομοιο με το αντιστοιχο cydia ; Σορρυ αν κανω βλακεια ερωτηση... Thanks.

 

Στο πιατο ολα .....και σε αυτο το φορουμ δεν γινεται ...Ψαξε στο διαδικτυο

Link to comment
Share on other sites

είναι εφικτό να ξεκλειδώσω το τηλ και μετά να κάνς update το νέο firmware?απλή ερώτηση

 

χωρίς να ξανακλειδώσει

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3652568#post3652568

 

Δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Αυτη η περιπτωση ειναι μονο για φοιτητες ομως... γιατι ζηταει κωδικους σχολης... Ας σβησει καποιος το προηγουμενο σχολιο...

Link to comment
Share on other sites

έχω καταφέρει να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο έχω καταφέρει να κάνω update με το νέο firmware και να μην ξανακλειδώσει το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να μπω στο marketplace μοθ βγάζει error όταν πάω να κατεβάσω κάτι try again later error code c101a24b έχω κάνει τα πάντα έχω φτειάξει κ νέο mail για το zune τίποτα απο τότε που το ξεκλείδωσα δεν με βάζει

 

στπ connection setup τι ακριβώς βάζω γιατί εμένα μου βγάζει country greece και carrier vodafone λογικα αυτ'ο δεν φταίει και δεν μπαίνει στο marketplace?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα...Δεν μπορώ να ξεκλειδώσω το htc trophy με τίποτα!

ακολουθώ βημα βημα τον οδηγο και με την λύση των προβλημάτων αλλά τίποτα!!!Κολλάει στο 4ο βήμα που πάω να το κάνω unlock μεσα απο το pc μου.

Κανεις καμια καλη ιδεα??Δείτε το σαν πρόκληση...

Link to comment
Share on other sites

H μικρη δονηση οταν παταμε το εικονιδιο των win και το βελακι (back) απενεργοποιειται;

 

Οχι δεν μπορεις !!!!

 

παίδες καλησπέρα...Δεν μπορώ να ξεκλειδώσω το htc trophy με τίποτα!

ακολουθώ βημα βημα τον οδηγο και με την λύση των προβλημάτων αλλά τίποτα!!!Κολλάει στο 4ο βήμα που πάω να το κάνω unlock μεσα απο το pc μου.

Κανεις καμια καλη ιδεα??Δείτε το σαν πρόκληση...

 

Το "κολαει" δεν ειναι περιγραφη προβληματος ....Τι ακριβως συμβαινει ????

Link to comment
Share on other sites

Συνώμη..Όταν πατάω το κουμπί για unlock μου βγάζει ή οτι δεν είναι συνδεδεμένο το τηλέφωνο ή οτι δεν τρέχει το zune πράγματα τα όποια δεν υσχύουν!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H μικρη δονηση οταν παταμε το εικονιδιο των win και το βελακι (back) απενεργοποιειται;

 

Όπως ειπώθηκε ήδη, προς το παρόν όχι. Μελλοντικά ίσως βρεθεί κάποιο registry tweak που να το κάνει (κάπου πιστεύω ότι υπάρχει εκεί).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συνώμη..Όταν πατάω το κουμπί για unlock μου βγάζει ή οτι δεν είναι συνδεδεμένο το τηλέφωνο ή οτι δεν τρέχει το zune πράγματα τα όποια δεν υσχύουν!

 

Αν δεν εχεις κανει update σε εκδοση πανω απο 7008 και το zune εχει δει κανονικα το τηλεφωνο και

οχι σαν guest τοτε πρεπει να ...

Περιεγραψεις σε παρακαλω επακριβως τα βηματα που εκανες με βαση τον οδηγο στην πρωτη σελιδα...

Ενα-ενα ...αναλυτικα...και αν εκανες και το κομματι των οδηγιων "οταν κατι δεν δουλευει"

Αν βεβαια θελεις βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις κανει update σε εκδοση πανω απο 7008 και το zune εχει δει κανονικα το τηλεφωνο και

οχι σαν guest τοτε πρεπει να ...

Περιεγραψεις σε παρακαλω επακριβως τα βηματα που εκανες με βαση τον οδηγο στην πρωτη σελιδα...

Ενα-ενα ...αναλυτικα...και αν εκανες και το κομματι των οδηγιων "οταν κατι δεν δουλευει"

Αν βεβαια θελεις βοηθεια

 

το κομμάτι των οδηγιών ''όταν κάτι δεν δουλεύει '' το έκανα όλο κ πάλι τίποτα.

το περίεργο είναι το εξής.το σπάσιμο, το πρωτο ξεκλείδωμα, το πρόσπάθησα πρωτη φορά εχθές στο laptop μου κ πέτυχε.

μετά αποσύνδεσα το τηλ κ το ξανασύνδεσα μετά απο καμια ωρα κέδειχνε πως είναι κλειδωμένο κ δεν μπορουσα να το ξανασπασω.

σήμερα το πρωι το ξανασπασα κ προχωρουσα κανονικα την μετεπειτα διαδικασία αλλα κάποια στιγμή πριν την ολοκληρώσω πηγα να τρέξω μια εφαρμογή που είχα περάσει κ μου έβγαζε πως ήταν κλειδωμένη απο την microsoft κ έπρεπε να την απεγκαταστήσω.Σημείωση πως δεν έκανα ποτε update την εκδοση την οποία είχα, για να μου κλειδώσει από την microsoft. έχω την έκδοση 7.0.7004.0.

Τώρα που προσπαθώ να το ξαναξεκλειδώσω κάνω τα εξής βήματα:

1)κατεβάζω το αρχείο chevronwp7cer απο το mail του κινητού μου κ το κάνω εγκατάσταση.

2)συνδέω το κιν με flight mode κ πάντα στην αρχική οθόνη στο laptop κ ανοιγει αυτόματα το zune.

3)λέω όχι σε updates

4) πάω να τρέξω το αρχείο cevron.exe κ δεν το τρέχει λέγοντας ότι δεν έχω συνδέση το κιν μου ή οτι πρέπει να τρέξω το zune πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκα !!!!!!!!

 

Τελικα μηπως ειναι σπασμενο ???? Προσπαθησε να αφαιρεσεις ολες τις εφαρμογες που εβαλες και

κανε εγκατασταση το Ελληνικο πληκτρολογιο για να δεις αν δουλευει.

Αν δεν δουλευει τοτε μαλλον πρεπει να πας σε αλλο computer ..κατι δεν παει καλα με την εγκατασταση σου.

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκα !!!!!!!!

 

Τελικα μηπως ειναι σπασμενο ???? Προσπαθησε να αφαιρεσεις ολες τις εφαρμογες που εβαλες και

κανε εγκατασταση το Ελληνικο πληκτρολογιο για να δεις αν δουλευει.

Αν δεν δουλευει τοτε μαλλον πρεπει να πας σε αλλο computer ..κατι δεν παει καλα με την εγκατασταση σου.

 

σπασμένο δεν είναι σήγουρα γιατί πάνω στην απελπισία μου έκανα ολικη επαναφορά κ απο το πρωι προσπαθώ να το ξανασπάσω αλλά τίποτα.πάντα ή βγάζει πρόβλημα όταν πάω να τρέξω το αρχείο chevron.exe. κ δεν το τρέχει, ή όταν τρέχει το αρχείο δεν το ξεκλειδώνει.

τώρα ξαναπερνάω το zune κ το windows phone developer για να το ξαναδοκιμάσω απ την αρχή.

1 ερώτηση. όταν κάνω το σπάσιμο το windows phone developer να το έχω ανοιχτό μαζί με τα υπόλοιπα???

ευχαριστώ για τον χρόνο σου κ συγνώμη για το αν σε ζάλισα. απλα αγχώθηκα λίγο...

Link to comment
Share on other sites

σπασμένο δεν είναι σήγουρα γιατί πάνω στην απελπισία μου έκανα ολικη επαναφορά κ απο το πρωι προσπαθώ να το ξανασπάσω αλλά τίποτα.πάντα ή βγάζει πρόβλημα όταν πάω να τρέξω το αρχείο chevron.exe. κ δεν το τρέχει, ή όταν τρέχει το αρχείο δεν το ξεκλειδώνει.

τώρα ξαναπερνάω το zune κ το windows phone developer για να το ξαναδοκιμάσω απ την αρχή.

1 ερώτηση. όταν κάνω το σπάσιμο το windows phone developer να το έχω ανοιχτό μαζί με τα υπόλοιπα???

ευχαριστώ για τον χρόνο σου κ συγνώμη για το αν σε ζάλισα. απλα αγχώθηκα λίγο...

 

Η επανεγκατασταση αυτων δεν λυνει το προβλημα αν υπαρχει ...Θελει format η αλλο pc

To zune πρεπει να ειναι ανοιχτο ...

Link to comment
Share on other sites

Οκ ολα καλα με το ξεκλειδωμα . Το προβλημα που εχω ειναι οτι μου περασε ολες τις επαφες απο την καρτα sim και θελω να τις σβησω ολες απο το τηλεφωνο. Το μονο που εχω βρει ειναι να το κανω μια μια . Αλλος γρηγορος τροπος δεν υπαρχει? Και κατι ακομα αν εχω ενα αρχειο csv με τους αριθμους και τα ονοματα υπαρχει τροπος να τα περασω στο κινητο ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το προβλημα που εχω ειναι οτι μου περασε ολες τις επαφες απο την καρτα sim και θελω να τις σβησω ολες απο το τηλεφωνο.

 

Μόνο με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Το μονο που εχω βρει ειναι να το κανω μια μια . Αλλος γρηγορος τροπος δεν υπαρχει? Και κατι ακομα αν εχω ενα αρχειο csv με τους αριθμους και τα ονοματα υπαρχει τροπος να τα περασω στο κινητο ?

 

Μέσω outlook... http://support.microsoft.com/kb/2454811

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ok. Τον λογαριασμο του windowslive τον εχω κανει to outlook πως μπορω να το συνδεσω ? Εκει που λεει Domain τι βαζω και εκει που λεει server τι βαζω?

Να ξανακανω συγχρρονισμο απο καποιο λογαριασμο ωστε να ενημερωθουν οι επαφες που εχει μεσα δεν γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Για το ξεκλειδωμα του htc trophy ενω ολη η διαδικασια ειναι σωστη , παω να τρεξω το chevronWP7 , μου βγαζει σφαλμα κι ενα μνμ ! Το προγραμμα σταματησε να λειτουργει σωστα εξαιτιας καποιου προβληματος . Τα windows θα κλεισουν το προγραμμα κι θα σας ενημερωσουν εαν υπαρχει διαθεσιμη λυση.

Τι μπορω περισσοτερο να κανω για να ξεκλειδωσω τη συσκευη μου ?

Link to comment
Share on other sites

Για το ξεκλειδωμα του htc trophy ενω ολη η διαδικασια ειναι σωστη , παω να τρεξω το chevronWP7 , μου βγαζει σφαλμα κι ενα μνμ ! Το προγραμμα σταματησε να λειτουργει σωστα εξαιτιας καποιου προβληματος . Τα windows θα κλεισουν το προγραμμα κι θα σας ενημερωσουν εαν υπαρχει διαθεσιμη λυση.

Τι μπορω περισσοτερο να κανω για να ξεκλειδωσω τη συσκευη μου ?

 

Αν εχεςι κανει ολα τα βηματα σωστα (και εισαι σιγουρος για αυτο) προσπαθησε να το κανεις σε αλλο Η/Υ η

κανε φορρματ και απο την αρχη

 

Δειτε το λινκ στην υπογραφη μου για το Backup toy Trophy ...Δουλευει σωστα και εχεις πληρες (τα παντα) backup

Επισης στις εφαρμογες εχω ανεβασει και προγραμμα για Screenshots

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εκανα εγκατασταση στο κινητό μετα απο επισύναψη στο e-mail μου το ChevronWP7.cer, εκανα instal στο κινητο αλλα απο κει κ περα μετάνιωσα κ το παράτησα...!!! τωρα το κινητο μου ειναι οπως πριν η πρεπει να κανω restar...?????????? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...