Jump to content

Trophy / HD7 / Mozart : Προετοιμασια και ξεκλειδωμα


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Για να το επαναφέρεις στην αρχική κατάσταση (δεν έχω καταλάβει το λόγο ωστόσο) θα χρειαστεί να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 254
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μονο που εκανα στο κινητο ειναι εγκατασταση του ChevronWP7.cer.....δεν θελω να το ξεκληδωσω τελικα..!!! αν το αφησω ετσι ειναι οπως ηταν τοτε που το πηρα η πρεπει να κανω επαναφορά για να αφαιρέσω το ChevronWP7.cer..????
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που εκανα στο κινητο ειναι εγκατασταση του ChevronWP7.cer.....δεν θελω να το ξεκληδωσω τελικα..!!! αν το αφησω ετσι ειναι οπως ηταν τοτε που το πηρα η πρεπει να κανω επαναφορά για να αφαιρέσω το ChevronWP7.cer..????

 

Eτσι οπως εσαι δεν εχει καμια διαφορα με το αρχικο ... αυτο που εβαλες ειναι εναπιστοποιητικο και τιποτα αλλο

Γιατι δεν θελεις να το ξεκλειδωσεις ???? Υπαρχει καποιος λογος ????

Link to comment
Share on other sites

colossus Ακολουθησα τα βήματα κ δεν τα καταφερα γι'αυτο το παράτησα....αν το αφησω ετσι υπαρχει καποιο πρόβλημα..?? μηπως πρεπει να κανω επαναφορά..???
Link to comment
Share on other sites

colossus Ακολουθησα τα βήματα κ δεν τα καταφερα γι'αυτο το παράτησα....αν το αφησω ετσι υπαρχει καποιο πρόβλημα..?? μηπως πρεπει να κανω επαναφορά..???

 

Oχι δεν χρειαζεται ..απλως δεν θα εχεις Ελληνικο Πληκτρολογιο και ολες τις ανεπισημες εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεςι κανει ολα τα βηματα σωστα (και εισαι σιγουρος για αυτο) προσπαθησε να το κανεις σε αλλο Η/Υ η

κανε φορρματ και απο την αρχη

 

Δειτε το λινκ στην υπογραφη μου για το Backup toy Trophy ...Δουλευει σωστα και εχεις πληρες (τα παντα) backup

Επισης στις εφαρμογες εχω ανεβασει και προγραμμα για Screenshots

 

Δυστηχως δεν εχω την επιλογη να κανω την εγκατασταση σε αλλο pc μιας κι στα υπολοιπα δουλευω με XP κι οχι με 7 :( To πιο πιθανο να απαλαχτω απο αυτο το κινητο κι να παω σε κατι αλλο ......!!! Ευχαριστω για την βοηθεια παντως :) :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως δεν εχω την επιλογη να κανω την εγκατασταση σε αλλο pc μιας κι στα υπολοιπα δουλευω με XP κι οχι με 7 :( To πιο πιθανο να απαλαχτω απο αυτο το κινητο κι να παω σε κατι αλλο ......!!! Ευχαριστω για την βοηθεια παντως :) :)

 

Σαν μια τελευταια ιδεα ..Το προγραμμα chevron πρεπει να τρεχει σαν administrator ...Tο κανεις αυτο ???

Link to comment
Share on other sites

Σαν μια τελευταια ιδεα ..Το προγραμμα chevron πρεπει να τρεχει σαν administrator ...Tο κανεις αυτο ???

 

Aν μου πεις πως να το κανω γιατι μαλλον αυτο μου διεφυγε ! Κι μια συγνωμη αν γινομαι φορτικος ..........

 

EDIT:

Ακυρο , το βρηκα αλλα μου βγαζει το ιδιο μνμ οπως κι πριν ....!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ακυρο , το βρηκα αλλα μου βγαζει το ιδιο μνμ οπως κι πριν ....!

 

Επίσης στο pc μας:

Με Explorer παμε Υπολογιστής - τοπικός δίσκος - windows - system32 - drivers - etc - hosts. Δεξι πληκτρο στο αρχείο "hosts" ανοίγεις τις ιδιότητες και ξετσεκάρεις το "μόνο για ανάγνωση".

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στο pc μας:

Με Explorer παμε Υπολογιστής - τοπικός δίσκος - windows - system32 - drivers - etc - hosts. Δεξι πληκτρο στο αρχείο "hosts" ανοίγεις τις ιδιότητες και ξετσεκάρεις το "μόνο για ανάγνωση".

 

Απο την πρωτη φορα εχει γινει αυτο :)

Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρικα και απο εδω κυριε colossus εκανα reset το τηλεφωνο και εχω μενει με το τελυταιο update... παιζει καπως να το ξεκλειδωσω?? :worry: Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρικα και απο εδω κυριε colossus εκανα reset το τηλεφωνο και εχω μενει με το τελυταιο update... παιζει καπως να το ξεκλειδωσω?? :worry:

 

Kαλως τον Κώστα ...

Τωρα για το θεμα ...για να ξεκλειδωσεις πρεπει να εισαι σε εκδοση 7004 η 7008 πριν απο την NoDo...

Στο τριτο ποστ εχω δωσει λινκ για την ΡΟΜ που πρεπει να φλασαρεις για να πας σε εκδοση 7004.

Οταν το κανεις ακολουθεις επακριβως τις οδηγιες που ειναι στο 1ο ποστ και θα εισαι ΟΚ...

 

Αν θελεις βοηθεια εδω ειμαστε

ps ...sorry που σταματησα απο εκει αλλα αυτη τη φασιστικη συμπεριφορα δεν την ανεχομαι...

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

φιλε colossus ξεκινησα την διακασια Update σε NoDo αλλα δεν μου βρισκει με usb το τηλεφωνο... αααααα

update! το βρηκε με τα χιλια ζορια !!! :P.... θα σου πρότεινα να κανεις ενα οδηγο που αμα κανει καπιος κανει reset να λεει τα βηματα που πρεπει να κανεις ... γιατι βλεπεις απο τεχνολογια δεν ξερουν πολλοι!

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

φιλε colossus ξεκινησα την διακασια Update σε NoDo αλλα δεν μου βρισκει με usb το τηλεφωνο... αααααα

update! το βρηκε με τα χιλια ζορια !!! :P.... θα σου πρότεινα να κανεις ενα οδηγο που αμα κανει καπιος κανει reset να λεει τα βηματα που πρεπει να κανεις ... γιατι βλεπεις απο τεχνολογια δεν ξερουν πολλοι!

 

Οκ Κωστα...χαιρομαι που το εφτιαξες

Link to comment
Share on other sites

Φιλε colosse..δεν γινεται τιποτα...το κατεβασα ξανα το εστειλα απο αλλα μαιλ...το ιδιο μου βγαζει...Ενα reset θα ηταν ενδεχομενως λυση?...επισης με το ρεσετ...θα χασω εκτος απο ρυθμισεις καi αpps kαi επαφες που εχω αποθηκευσει στη συσκευη ε?

 

καμια βοηθεια παιδια?

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου προτεινα να το στελεις με αλλο email πχ Ηotmail που το εχω κανει εγω και λειτουργει...αμα δεν πετυχει και αυτο κανε reset (θα χασεις ρυθμισεις,apps και επαφες αποθηκευεμενες στη συσκευη) ... αλλα περιμενε και τι γνωμη του colossus !
Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου προτεινα να το στελεις με αλλο email πχ Ηotmail που το εχω κανει εγω και λειτουργει...αμα δεν πετυχει και αυτο κανε reset (θα χασεις ρυθμισεις,apps και επαφες αποθηκευεμενες στη συσκευη) ... αλλα περιμενε και τι γνωμη του colossus !

 

Δυστυχως το εχω δοκιμασει με 2 hotmail.com k 1 windowslive.com και απο διαφορετικους υπολογιστες...τιποτα ομως....τις επαφες μπορω να τις σωσω καπως αν κανω ρεσετ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι ενα bug..Στο σαιτ του εχει ενα φιξ γιαυτο. Ειμαι εκτος και δεν μπορω να δωσω λινκ. Ψξε στο σαιτ του

 

Sent from my 7 Trophy using Board Express

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα και εγώ ένα HD7 για να δοκιμάσω τα WP7, και ακολούθησα τις οδηγίες για ξεκλείδωμα και αναβάθμιση, αλλά στο τέλος μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα

 

Το έκανα unlock με το ChevronWP7 και πέρασα το TouchXplorer και το Advance Configuration Tool από το οποίο ενεργοποίησα την επιλογή να μην ξανακλειδώσει.

Όταν δοκίμασα να τρέξω το TouchXplorer μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι έχει γίνει revoked από την microsoft ή κάτι σχετικό και μετά ξαναέτρεξα το ChevronWP7 δούλεψε κανονικά.

 

Έκανα τα 2 updates σε 7008 και 7392 αλλά μετά δεν μπορούσα να περάσω πάλι εφαρμογές όπως το ελληνικό πληκτρολόγιο, οπότε λογικά ξανακλείδωσε για κάποιο λόγο....

 

Θα πρέπει να περάσω μια ROM με 7004 ή 7008 και να τα ξανακάνω από την αρχή, αλλά το πρόβλημα είναι ότι στο XDA υπάρχουν τόσες πολλές που δεν ξέρω ποια να διαλέξω.

 

Το κινητό είναι αγορασμένο από το αγγλικό expansys. Αν έχει κανείς καμιά ιδέα θα ήταν πιο γρήγορο απο το να ξεκινήσω να τις περνάω μία μία :p

 

edit:

η NODO rom που έχω τώρα είναι η 2250.09.16901.401, οπότε με CV 401 λογικά αυτ'η πρέπει να κάνει, ε; RUU_Schubert_HTC_Europe_1.54.401.01_Radio_5.51.09. 29_22.32.50.10U, by ansar

Edited by georgios29

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι αγορασμένο από το αγγλικό expansys. Αν έχει κανείς καμιά ιδέα θα ήταν πιο γρήγορο απο το να ξεκινήσω να τις περνάω μία μία :p

 

edit:

η NODO rom που έχω τώρα είναι η 2250.09.16901.401, οπότε με CV 401 λογικά αυτ'η πρέπει να κάνει, ε; RUU_Schubert_HTC_Europe_1.54.401.01_Radio_5.51.09. 29_22.32.50.10U, by ansar

 

Πρεπει να μας πεις ολα τα στοιχεια που υπαρχουν στο Settings/about/More info

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να μας πεις ολα τα στοιχεια που υπαρχουν στο Settings/about/More info

 

Τελικά κατάφερα να το κάνω restore σε 7008 από το Zune και μετά update σε nodo και δούλεψε κανονικά.

Το μόνο που δεν κατάφερα να κάνω να δουλέψει είναι το WPDeviceManager που ζητάει πιο καινούρια έκδοση του touchXperience, αλλά δεν είναι ότι το χρειάζομαι κιόλας :)

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να το κάνω restore σε 7008 από το Zune και μετά update σε nodo και δούλεψε κανονικά.

Το μόνο που δεν κατάφερα να κάνω να δουλέψει είναι το WPDeviceManager που ζητάει πιο καινούρια έκδοση του touchXperience, αλλά δεν είναι ότι το χρειάζομαι κιόλας :)

 

Πηγαινε στο σαιτ του προγραμματος ..εχει fix γιαυτο το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αν κάποιος έχει ήδη ξεκλειδώσει και κάνει τα updates, όταν αποφασίσει να κάνει reset το κινητό, ποιά είναι η διαδικασία για να ξεκλειδώσει ( αφού λογικά θα κλειδώσει σωστά; ) το υπάρχον version;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αν κάποιος έχει ήδη ξεκλειδώσει και κάνει τα updates, όταν αποφασίσει να κάνει reset το κινητό, ποιά είναι η διαδικασία για να ξεκλειδώσει ( αφού λογικά θα κλειδώσει σωστά; ) το υπάρχον version;

 

Ποιος ειναι ο λογος που θέλεις να κανεις reset ??? Mηπως ειναι κατι που λυνεται ????

 

Αν θέλεις ομως ..πρεπει να πας πισω με φλασαρισμα στην εκδοση 7004 η 7008 .

Στην πρωτη σελιδα εχω λεπτομερειες και λινκ ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...