Jump to content

Trophy / HD7 / Mozart : Προετοιμασια και ξεκλειδωμα


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H registry ειναι ΟΚ οπως τη γραφω στο 1 ποστ

 

εδω ειναι το reg file να κανεις import. Σβησε το txt απο το τελος του ονοματος και κανε διπλο κλικ για εισαγωγη

 

Επισης τσεκαρε οτι η συνδεση στο zune δεν ειναι guest

 

Το .reg file το είχα βρει και εγώ στο internet και το πέρασα στην registry.

Η σύνδεση με το zune λογικά δεν είναι guest (αν ήταν θα το έλεγε). Επίσης δοκίμασα να περάσω και ένα τραγούδι στο κινητό και το πέρασε κανονικά

 

Edit: αν δεν καταφέρω τίποτα, θα δοκιμάσω να του κάνω ένα hard reset και πάλι από την αρχή. Το διάβασα ως λύση στο xda-forums.

Edit2: επίσης διάβασα ότι ίσως φταίει η τελευταία έκδοση του Zune. Έχω την 4.7.1404.0

Edited by Sotirisko
edit
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 254
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το .reg file το είχα βρει και εγώ στο internet και το πέρασα στην registry.

Η σύνδεση με το zune λογικά δεν είναι guest (αν ήταν θα το έλεγε). Επίσης δοκίμασα να περάσω και ένα τραγούδι στο κινητό και το πέρασε κανονικά

 

Edit: αν δεν καταφέρω τίποτα, θα δοκιμάσω να του κάνω ένα hard reset και πάλι από την αρχή. Το διάβασα ως λύση στο xda-forums.

Edit2: επίσης διάβασα ότι ίσως φταίει η τελευταία έκδοση του Zune. Έχω την 4.7.1404.0

 

Κατι τελευταιο ..

Ανοιξε το αρχειο hosts και βαλε # (καγκελο) μπροστα απο καθε γραμμη που εχει developerservices.windowsphone.com.

Μετα βαλε τις 2 πιο κατω γραμμες στο αρχει σωστο και κανε επανεκκινηση στο pc

 

127.0.0.1 developerservices.windowsphone.com

::1 developerservices.windowsphone.com

Link to comment
Share on other sites

Κατι τελευταιο ..

Ανοιξε το αρχειο hosts και βαλε # (καγκελο) μπροστα απο καθε γραμμη που εχει developerservices.windowsphone.com.

Μετα βαλε τις 2 πιο κατω γραμμες στο αρχει σωστο και κανε επανεκκινηση στο pc

 

127.0.0.1 developerservices.windowsphone.com

::1 developerservices.windowsphone.com

Θα το δοκιμάσω και θα επιστρέψω με τα αποτελέσματα...

ελπίζω να δουλέψει γιατί έχω τσαντιστεί με τα Windows (όχι τα Windows Phone 7:D )

 

Αποτέλεσμα: δεν άλλαξε κάτι, πάλι τα ίδια....

Edited by Sotirisko
Results
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω και θα επιστρέψω με τα αποτελέσματα...

ελπίζω να δουλέψει γιατί έχω τσαντιστεί με τα Windows (όχι τα Windows Phone 7:D )

 

Πρεπει να σου πω οτι δεν εισαι ο μονος..Στο Pc του σπιτιου μου δεν δουλευει ενω δουλευει κανονικα στο laptop και στο γραφειο μου ...

Επισης το WPDM δεν δουλευει στο laptop moy....Ολα τρεχουν Win 7 Ult....Τωρα βγαλε ακρη ...

Αν δεν ειχα αλλες επιλογες θα ειχα φορμαρει το laptop αλλα..αφου το εκανα αλλου τη γλιτωσε ...

 

Επισης οποιο προγραμμα χρησιμοποιει το HTTPS πρεπει να ειναι κλειστο ..

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να σου πω οτι δεν εισαι ο μονος..Στο Pc του σπιτιου μου δεν δουλευει ενω δουλευει κανονικα στο laptop και στο γραφειο μου ...

Επισης το WPDM δεν δουλευει στο laptop moy....Ολα τρεχουν Win 7 Ult....Τωρα βγαλε ακρη ...

Αν δεν ειχα αλλες επιλογες θα ειχα φορμαρει το laptop αλλα..αφου το εκανα αλλου τη γλιτωσε ...

 

Ατυχία! Εντωμεταξύ στο laptop δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση τα developer tools, κολλάει στο βήμα 9 από τα 11...

Δες το αποτέλεσμα αυτού που μου είπες στο προηγούμενο ποστ μου.

Τι να κάνω; Να κάνω hard reset στο κινητό ή να εγκαταστήσω ξανά τα windows στον 2ο δίσκο μου και να δοκιμάσω;

 

Edit: αυτό με το https το έχω ελέγξει από το πρόγραμματακι TCPView

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Ατυχία! Εντωμεταξύ στο laptop δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση τα developer tools, κολλάει στο βήμα 9 από τα 11...

Δες το αποτέλεσμα αυτού που μου είπες στο προηγούμενο ποστ μου.

Τι να κάνω; Να κάνω hard reset στο κινητό ή να εγκαταστήσω ξανά τα windows στον 2ο δίσκο μου και να δοκιμάσω;

Edit: αυτό με το https το έχω ελέγξει από το πρόγραμματακι TCPView

 

Τι εγινε με τις διορθωσεις στο hosts ????

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε με τις διορθωσεις στο hosts ????

Δες άλλαξε κάτι, πάλι τα ίδια...

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Δες άλλαξε κάτι, πάλι τα ίδια...

Γραψε μου ακριβως το μυνημα που σου βγαζει ...

Link to comment
Share on other sites

Γραψε μου ακριβως το μυνημα που σου βγαζει ...

 

"Sorry, I'm having trouble communicating with the phone.

- Please make sure it's connected using USB

- Please start the Zune application"

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

"Sorry, I'm having trouble communicating with the phone.

- Please make sure it's connected using USB

- Please start the Zune application"

 

Συνηθως αυτο το προβλημα λυνετε με οσα ειπαμε...

Δυστυχως αν δοκιμασες ολα οσα ειπαμε και δεν παιζει δεν εχω κατι αλλο να προτεινω...

Δεν νομιζω οτι εχει να κανει με το τηλ....ειναι θεμα pc....

 

Δεν θυμαμε αν σε ρωτησα για την εκδοση του κινητου ..πρεπει να ειναι 7004 η 7008

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως αυτο το προβλημα λυνετε με οσα ειπαμε...

Δυστυχως αν δοκιμασες ολα οσα ειπαμε και δεν παιζει δεν εχω κατι αλλο να προτεινω...

Δεν νομιζω οτι εχει να κανει με το τηλ....ειναι θεμα pc....

 

Δεν θυμαμε αν σε ρωτησα για την εκδοση του κινητου ..πρεπει να ειναι 7004 η 7008

 

Και εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα του pc...

Δεν με ρώτησες, η έκδοση του κινητού είναι 7004.

Με βλέπω να επανεγκαθιστώ τα Windows...

 

Update: με μια καθαρή εγκατάσταση των Windows 7 κατάφερα να το ξεκλειδώσω σε 1 λεπτό!

 

Υ.Γ. Όταν προσπαθώ να ψάξω για update από την φρέσκια εγκατάσταση των Windows 7 βρίσκει κανονικά το update. Αν όμως ψάξω από τον υπολογιστή από τον οποίο δεν μπορούσα να κάνω unlock (με το chevronWP7) το κινητό μου μου επιστρέφει το Zune μήνυμα: "Can't check for updates right now. Please try again" και κωδικό σφάλματος 80072EE7. Τι μπορεί να φταίει στον συγκεκριμένο υπολογιστή;

Αν όμως είναι ανοιχτό το WiFi του κινητού τότε το Zune βρίσκει το διαθέσιμο update

Edited by Sotirisko
update
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις κανει update? ΣΕ ποια εκδοση εισαι?

 

Sent from my 7 Trophy using Board Express

 

To Board Express που το βρήκες; υπάρχει πουθενά ή το αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις κανει update? ΣΕ ποια εκδοση εισαι?

 

Sent from my 7 Trophy using Board Express

 

Συγγνώμη που ενοχλώ και πάλι αλλα το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω γενικά είναι η σύνδεση της συσκευής με τον υπολογιστή. Έχω κάνει εγκατάσταση το zune, έχω κάνει και λογαριασμό δικό μου αλλά δε μπορώ να κάνω registration για να αναγνωρίζει τη συσκευή μου. Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω για να γίνει η αναγνώριση αυτή;Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ενοχλώ και πάλι αλλα το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω γενικά είναι η σύνδεση της συσκευής με τον υπολογιστή. Έχω κάνει εγκατάσταση το zune, έχω κάνει και λογαριασμό δικό μου αλλά δε μπορώ να κάνω registration για να αναγνωρίζει τη συσκευή μου. Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω για να γίνει η αναγνώριση αυτή;Ευχαριστώ πολύ!

 

Ολα τα βηματα ειναι στο 1ο ποστ...

Αν εισαι σιγουρος οτι εχεις ακολουθησει τα βηματα σωστα ενα-ενα οπως επισης και τα βηματα στο κομματι "Προβληματα και λυσεις" και ακομη δεν μπορεις τοτε - η πειρα εχει δειξει οτι - κατι δεν παει καλα με τα Windows ...μαλλον εισαι για φορματ..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ότι ο υπολογιστής αναγνωρίζει τη συσκευή αλλά μου ζητάει registration στο zune για να είναι συνδεδεμένη η συσκευή. Τι σημαίνει αυτό; ότι το κινητό πρέπει να είναι συνδεδεμένο μέσω internet με τον υπολογιστή για να το αναγνωρίζει;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ότι ο υπολογιστής αναγνωρίζει τη συσκευή αλλά μου ζητάει registration στο zune για να είναι συνδεδεμένη η συσκευή. Τι σημαίνει αυτό; ότι το κινητό πρέπει να είναι συνδεδεμένο μέσω internet με τον υπολογιστή για να το αναγνωρίζει;

 

 

Γιατι ειναι τοσο δυσκολο να περιγραψεις το προβλημα σου...Γραψε ενα ενα τα βηματα που κανεις και πια ειναι τα αποτελεσματα σε καθε βημα.

Τι θα πει σου ζηταει registr ??? Την πρωτη φορα που θα συνδεσεις το τηλ sto Zune πατησε next next και μεχρι να δει τη συσκευη.

Απλως μην κανεις update

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κ απο μενα ... το προβλημα που αντιμετωπιζω αρχικα εγω ειναι οτι ενω κανω κανονικα την εγκατασταση του Windows Phone Device Manager στο pc μου...στην συνεχεια δεν το βρισκω πουθενα για να το ανοιξω !!!!
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κ απο μενα ... το προβλημα που αντιμετωπιζω αρχικα εγω ειναι οτι ενω κανω κανονικα την εγκατασταση του Windows Phone Device Manager στο pc μου...στην συνεχεια δεν το βρισκω πουθενα για να το ανοιξω !!!!

 

\Windows\WPDeviceManager

Τρεξε πρωτα το WPDeviceSetup.exe και θα φτιαξει και συντομευση στην Επιφ.Εργασιας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα :)

Παρέλαβα σήμερα το τρόπαιο, έκανα την διαδικασία ξεκλειδώματος...πώς καταλαβαίνω οτι έχει ξεκλειδώσει?

Το native keyboard που το βρίσκω?

Δέν έχω κάνει update γιατί θέλω να σιγουρευτώ ότι η συσκευη έχει ξεκλειδώσει.

Ευχαριστώ

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα :)

Παρέλαβα σήμερα το τρόπαιο, έκανα την διαδικασία ξεκλειδώματος...πώς καταλαβαίνω οτι έχει ξεκλειδώσει?

Το native keyboard που το βρίσκω?

Δέν έχω κάνει update γιατί θέλω να σιγουρευτώ ότι η συσκευη έχει ξεκλειδώσει.

Ευχαριστώ

 

Αν διαβαζες λιγο τα 3 πρωτα ποστ δεν θα ρωταγες ..θα ησουν ΟΚ...

Στο αρχειο που εχω στο 2 ποστ ειναι το πληκτρολογιο και αλλα χρησιμα ....Αν μπορεις να εγκαταστησεις το πληκτρολογιο εχεις ξεκλειδωσει

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβαζες λιγο τα 3 πρωτα ποστ δεν θα ρωταγες ..θα ησουν ΟΚ...

Στο αρχειο που εχω στο 2 ποστ ειναι το πληκτρολογιο και αλλα χρησιμα ....Αν μπορεις να εγκαταστησεις το πληκτρολογιο εχεις ξεκλειδωσει

 

Ναί έχεις δίκιο το είδα πρίν λίγο. :O

Όλα ΟΚ πάντως, η συσκευή ξεκλείδωσε και το πληκτολόγιο εγκατασταθηκε εύκολα.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ και απο εμένα κολοσσέ for sharing the knowhow. :clap:

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Ναί έχεις δίκιο το είδα πρίν λίγο. :O

Όλα ΟΚ πάντως, η συσκευή ξεκλείδωσε και το πληκτολόγιο εγκατασταθηκε εύκολα.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ και απο εμένα κολοσσέ for sharing the knowhow. :clap:

 

Να εισαι καλα...Δες και το φορουμ με τις εφαρμογες για να ξεκινησεις....(λινκ στην υπογραφη μου)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αντιμετωπίζω κ εγώ το προβλημα με το chevron που ειχε κι ενας αλλος φιλος και απο ο,τι βλεπω το εχουν κ αλλοι. Αυτό εδω: http://www.youtube.com/watch?v=cGHrCopY-vo&feature=related

 

Δεν μπορώ να το διορθωσω με τίποτα. Βεβαια να σας πω ότι εχω κανει update στο 7.0.7392.0. είναι Τ-mobile με 16gb. Επισης, δε με αφήνει να κάνω restore στο update. Μου βγάζει error. εκανα και φλασαρισμα πριν το ξεκλειδωμα. Εχω καμια ελπιδα; Μολις χτες το αγορασα κι εχω απελπιστεί...

 

 

Να συμπληρωσω οτι έκανα και hardreset αλλα δεν αλλαζει η εκδοση. Παρεμεινε η 7.0.7392.0.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Στο HTC HD7 εχω βαλει στις ρυθμισεις το email μου(..@hotmail.com) και μολις παω στο market μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο στη χωρα μου.Τι πρεπει να κανω;Δεν το εχω ξεκλειδωσει..Εχω φτιαξει και λογαριασμο στο yahoo.gr.Μηπως φταιει αυτο;

Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης.

-Άλμπερτ Αϊνστάιν-

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...