Jump to content

Trophy / HD7 / Mozart : Προετοιμασια και ξεκλειδωμα


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να συμπληρωσω οτι έκανα και hardreset αλλα δεν αλλαζει η εκδοση. Παρεμεινε η 7.0.7392.0.

 

Δεν διαβαζουμε καθολου πριν γραψουμε ...

Στα 3 πρωτα ποστ ειναι ολα οσα πρεπει να ξερεις ...Διαβασε τα...

Αυτη την στιγμη δεν υπαρχει περιπτωση να ξεκλειδωσεις το τηλεφωνο αν εκανες update εκδοση πανω απο 7008.

ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ.

 

Αν και οταν αλλαξει κατι θα ενημερωσω το φορουμ

 

Επισης το reset δεν μπορει να σε παει σε προηγουμενη εκδοση ΡΟΜ...

Ποτε δεν γινεται κατι τετοιο σε καμμια συσκευη --σε κανενα λειτουργικο

 

Γεια σας.Στο HTC HD7 εχω βαλει στις ρυθμισεις το email μου(..@hotmail.com) και μολις παω στο market μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο στη χωρα μου.Τι πρεπει να κανω;Δεν το εχω ξεκλειδωσει..

 

Σε ποια εκδοση ΡΟΜ εισαι ??? Τι regional settings εχεις στο τηλεφωνο...???

Και αν δεν ξεκλειδωσεις δεν θα μπορεις να βαλεις το Ελληνικο πληκτρολογιο

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 254
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Uk εχω στο τηλεφωνο μου.Την τελευταια αναβαθμιση εχω κανει απο το zune.

Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης.

-Άλμπερτ Αϊνστάιν-

Link to comment
Share on other sites

Τα διαβασα ολα στην αρχη... ομως ηταν ηδη αργα ειχα κανει την αναβαθμιση σε 7392... οποτε περιμενουμε μηπως βγει κατι νεο; στο zune να κανω update ή δεν εχει σημασια τωρα;
Link to comment
Share on other sites

Τα διαβασα ολα στην αρχη... ομως ηταν ηδη αργα ειχα κανει την αναβαθμιση σε 7392... οποτε περιμενουμε μηπως βγει κατι νεο; στο zune να κανω update ή δεν εχει σημασια τωρα;

 

Κανε το update στο zune ...δεν εχει σχεση αυτο

 

Uk εχω στο τηλεφωνο μου.Την τελευταια αναβαθμιση εχω κανει απο το zune.

 

Με UK regional και μαιλ hotmail.com δεν πρεπει να εχεις προβλημα ...Μηπως ειναι κατι παροδικο ...ξαναδοκιμασε

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σας είμαι καινούρια εδώ αλλα χρειάζομαι μεγάλη βοήθεια έχω frikarh.exw παραή το htv trophy 7 έχω κάνει τα πάντα που ενημερώνεται πάνω για να το ξεκλειδώσω όχι μονο από μια φορα αλλα τζίφος.δεν καταλαβαίνω τι γίνεται.

μπορεί να ακουστεί χαζό αλλα το μήνυμα που μου βγάζει όταν πάω στο chevron wp7 και κλικαρω τα δυο παιδιά μου πετάει το μήνυμα i'm having trouble communicating with the phone make sure that is connected the usb and please start the zune τα έχω δει τα έχω ξαναδεί αλλα τίποτα πάντα αυτό το μήνυμα μπορείτε να με βοηθήσετε όσο καμμένο και να σας ακούγεται;

 

Νομίζω το βρήκα. Με το 7392 που έκανα και εγώ αναβάθμιση μάλλον δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

 

θα σας πρήξω κανονικά σήμερα :) εγώ κατεβάζω κανονικά από το market place δεν μου βγάζει πια error το θέμα μου είναι ένα τα ringtones τι μπορώ να κάνω για να δω εάν έχει ξεκλειδώσει;

 

για να περάσω ringtones;

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα κατι αλλο τωρα. εφτιαξα νεο αρχικο mail στο hotmail.co.uk. Τωρα μου μπαινει κανονικα στο marketplace και sto zune κι εχω κατεβασει κανονικα (πριν ειχα hotmail.com και δε με αφηνε). Αυτο σημαινει οτι ηταν ξεκλειδωμενο το τηλεφωνο; Δηλαδη δε χρειαζεται να κανω τα πρωτα βηματα; Βεβαια το ψαχνω ακομα και προσπαθω να μη δωσω καποιο στοιχειο που να εντοπισει οτι ειμαι ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα κατι αλλο τωρα. εφτιαξα νεο αρχικο mail στο hotmail.co.uk. Τωρα μου μπαινει κανονικα στο marketplace και sto zune κι εχω κατεβασει κανονικα (πριν ειχα hotmail.com και δε με αφηνε). Αυτο σημαινει οτι ηταν ξεκλειδωμενο το τηλεφωνο; Δηλαδη δε χρειαζεται να κανω τα πρωτα βηματα; Βεβαια το ψαχνω ακομα και προσπαθω να μη δωσω καποιο στοιχειο που να εντοπισει οτι ειμαι ελλαδα.

 

To κατεβασμα απο το Μαρκετ δεν εχει σχεση με το ξεκλειδωμα....Και με κλειδωμενο τηλ. κατεβαζεις απο το Μαρκετ.

Αν θελεις να ξεκλειδωσεις και εισαι σε εκδοση 7004 η 7008 τοτε πρεπει να ακολουθησεις τον οδηγο στα πρωτα ποστ

 

......................

Νομίζω το βρήκα. Με το 7392 που έκανα και εγώ αναβάθμιση μάλλον δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

θα σας πρήξω κανονικά σήμερα :) εγώ κατεβάζω κανονικά από το market place δεν μου βγάζει πια error το θέμα μου είναι ένα τα ringtones τι μπορώ να κάνω για να δω εάν έχει ξεκλειδώσει;

για να περάσω ringtones;

 

Αυτα που εγραψα στον michaelv1985 πιο πανω ισχυουν και για σενα....

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

To κατεβασμα απο το Μαρκετ δεν εχει σχεση με το ξεκλειδωμα....Και με κλειδωμενο τηλ. κατεβαζεις απο το Μαρκετ.

Αν θελεις να ξεκλειδωσεις και εισαι σε εκδοση 7004 η 7008 τοτε πρεπει να ακολουθησεις τον οδηγο στα πρωτα ποστ

 

 

 

Αυτα που εγραψα στον michaelv1985 πιο πανω ισχυουν και για σενα....

 

Ναι δυστυχως το καταλαβα στη συνεχεια. ευχαριστω παντως. εγω με την 7392 απλα θα περιμενω οπως ειπες μηπως βγει κατι νεοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχως το καταλαβα στη συνεχεια. ευχαριστω παντως. εγω με την 7392 απλα θα περιμενω οπως ειπες μηπως βγει κατι νεοτερο.

 

Αν μπορεις χωρις Ελληνικο πληκτρολογιο περιμενε ισως βγει κατι ..αλλα ποτε κανεις δεν ξερει

Eχει ξεκινησει μια σοβαρη προσπαθεια απο devs στο XDA ..εδω ειναι το thread

 

Aν υπαρχει κατι νεο θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Ενώ είχα ξεκλειδώσει τη συσκευή κι είχα βάλει κι Ελληνικό Πληκτρολόγιο, σήμερα έκανα αναβάθμιση σε 7392 και... κλείδωσαν όλα... Γιατί;

Είχα τσεκάρει στο Advance 1.2 να μην ξανακλειδωθεί.... Τώρα, χάθηκε κι αυτό...

Ευτυχώς έχω Ελληνικό πληκτρολόγιο.

Μετά την αναβάθμιση, χαθηκαν επαφές, φωτογραφίες... Ξαναπεράστηκαν οι φωτογραφίες στη συσκευή, αλλά νομίζω ότι η ποιότητά τους είναι πεσμένη, δεν έχουν τα ζωντανά χρώματα που είχαν πριν...

Τι στο :X:X:X:X:X:X παίχθηκε;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Ενώ είχα ξεκλειδώσει τη συσκευή κι είχα βάλει κι Ελληνικό Πληκτρολόγιο, σήμερα έκανα αναβάθμιση σε 7392 και... κλείδωσαν όλα... Γιατί;

Είχα τσεκάρει στο Advance 1.2 να μην ξανακλειδωθεί.... Τώρα, χάθηκε κι αυτό...

Ευτυχώς έχω Ελληνικό πληκτρολόγιο.

Μετά την αναβάθμιση, χαθηκαν επαφές, φωτογραφίες... Ξαναπεράστηκαν οι φωτογραφίες στη συσκευή, αλλά νομίζω ότι η ποιότητά τους είναι πεσμένη, δεν έχουν τα ζωντανά χρώματα που είχαν πριν...

Τι στο :X:X:X:X:X:X παίχθηκε;

 

Να χαθουν φωτο και επαφες απο αναβαθμιση αποκλειεται ...οπως επισης να κλειδωσει...

Τι ακριβως εγινε δεν ξερω οντως ειναι πολυ περιεργο και δεν εχει ξαναγινει...

Προφανως εχει καποια λογικη εξηγηση που πρεπει να την βρεις εσυ...

 

Για τα χρωματα των φωτο πηγαινε στις ρυθμισεις του adv conf tool και τσεκαρε το 32bit fix

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως... σίγουρα ήταν από την αναβάθμιση...

Θα δοκιμάσω να κάνω restore.... Ας ελπίσουμε ότι κάτι καλό θα γίνει.

το advance configuration tool πάει... αφού δεν κατάφερε να κλειδώσει τη συσκευή... τώρα δεν ανοίγει καν.

Αν πετύχει το restore θα το κλειδώσω με τον πρώτο τρόπο.

 

Είμαι σίγουρος ότι στο topic του trophy κι άλλος ένας αντιμετώπισε το ίδιο θέμα. Πάλι είχε μια τέτοια απάντηση... Τουλάχιστο να ξαναγίνει η οθόνη όπως ήταν...

Να σημειωθεί ότι το κινητό ΉTAN αναβαθμισμένο σε nodo και δεν είχε θέμα με την οθόνη. Έγινε restore και μετά ξεκλείδωμα. Είπα χθες να κάνω αναβάθμιση στη νέα έκδοση, είδα στα περιεχόμενα να λέει κάτι για "κλειδώματα και certificates" αλλά λέω αφού τα άλλα παιδιά την έκαναν κανονικά δε θα υπάρχει θέμα.

Μετά το update, χάθηκαν μουσική, φωτογραφίες και video. Οι επαφές ήταν ok ή μπορεί να έκανε μόνο του συγχρονισμό με το hotmail.

 

Newsflash: Τελικά, μετά από restore (ευτυχώς) σε 7.008 έγινε πάλι η διαδικασία από την αρχή (ξεκλείδωμα) και περάστηκαν τα update (κατευθείαν πήγε στην 7.392). Όλα πήγαν καλά, το κλείδωμα οκ, αλλά παρέα του κάνει αυτή η θολούρα στην οθόνη (πάλι σβήστηκε το υλικό μου και χρειάστηκε sync για να περαστούν όλα πίσω).

 

ΥΓ. Ας σβήσει κάποιος mod το πρώτο post... το trophy δεν μπορούσε να κάνει επεξεργασία του και έβγαλε και δεύτερη απάντηση....

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες help...ειπα σημερα να προσπαθησω να ξεκλειδωσω το κινητο μολις βρηκα λιγο χρονο. (πηρα το trophy την παρασκευη και μεχρι τωρα δεν ειχα βρει χρονο). ΚΑτεβαζω το chevronWM7.cer το ανοιγω το στελνω μετα με mail στο κινητο, παω να το ανοιξω απ το κινητο...τιποτα...μου βγαζει : Your certificates weren't installed. Your phone couldn't add one or more certificates because the certificate file might be unsupported or corrupt. If you call support, mentioning the error code might be helpful during the conversation. Εβαλα και το κινητο σε flight mode μετα, το ξαναεκανα...το ιδιο...κατεβαζα παλι το αρχειο το ξαναεστειλα με mail...παλι το ιδιο μου εβγαλε...Το κινητο δεν το εχω πειραξει καθολου...ουτε αναβαθμιση ουτε τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο Settings -> about πάτα το more information και πες μας τι OS version σου λέει
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις την 7004 δεν θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα. Δοκίμασε να ξανακατεβάσεις και να ξαναστείλεις το certificate στο κινητό σου μήπως καταστράφηκε το αρχείο κατά το κατέβασμα

Υ.Γ. τώρα είδα ότι το έχεις δοκιμάσει ήδη

 

Εγώ δεν ξέρω τι άλλο να σου προτείνω, ας βοηθήσει και κάποιος άλλος (colossus, σε ζητάει ο λαός σου :) )

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις την 7004 δεν θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα. Δοκίμασε να ξανακατεβάσεις και να ξαναστείλεις το certificate στο κινητό σου μήπως καταστράφηκε το αρχείο κατά το κατέβασμα

Υ.Γ. τώρα είδα ότι το έχεις δοκιμάσει ήδη

 

Εγώ δεν ξέρω τι άλλο να σου προτείνω, ας βοηθήσει και κάποιος άλλος (colossus, σε ζητάει ο λαός σου :) )

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου...θα το ξαναπροσπαθησω...να δουμε...οποιος αλλος μπορει να με βοηθησει θα το εκτιμουσα :D

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις στείλει κατά λάθος το .exe και δεν το αναγνωρίζει. Στείλε το σωστό αρχείο,το ίδιο είχα πάθει και εγώ...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις στείλει κατά λάθος το .exe και δεν το αναγνωρίζει. Στείλε το σωστό αρχείο,το ίδιο είχα πάθει και εγώ...

 

To κοιταξα και αυτο...αλλα δεν στελνω την εφαρμογη...το πιστοποιητικο στελνω...

 

Παντως το μαρκετ μια χαρα λειτουργει :)

Edited by Kwnstantinoc
Link to comment
Share on other sites

To κοιταξα και αυτο...αλλα δεν στελνω την εφαρμογη...το πιστοποιητικο στελνω...

 

Παντως το μαρκετ μια χαρα λειτουργει :)

 

To ξεκλειδωσες ???

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ξεκλειδωσει το τηλ εχω κανει και τα δυο τα update τωρα δεν μπορω να βαλω το ελληνικο πληκτρολογιο γιατι προσπαθω και ολο error μου βγαζει...Τι πρεπει να κανω??Και κατι ακομα η συσκευη δεν παιζει mp3-mp4?

 

EDIT:

για το mp3 το βρηκα...:O

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα.

 

Είχα ξεκλειδώσει το trophy και μετα έκανα reset στις εργοστασιακές για να ξανακλειδώσει.

Συνδέω έπειτα το κινητό με τον υπολογιστή μπαίνει στο zune για να κάνει update, ενώ κάνει update κολλάει στο 8 από τα 10 για πάνω απο μία ώρα μπορεί και περισσότερομ σκέφτομαι παέι αυτό ήταν.

Φυσικά δεν τελείωσε ποτέ το update και εκ τοτε έχω ενα ωραίο bricked κινητό που δεν ξεκινάει!

 

Καμμιά βοηθεια παρακαλώ πριν το πάω αύριο στο service.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου επρεπε να περιμενεις γιατι οπως λενε και τα παιδια στα πρωτα post αργει αρκετα...δεν κολλησε..το ιδιο πραγμα νομιζα και εγω αλλα δεν το εσβησα γιατι θυμομουν τι ειχαν πει στην αρχη..
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ήθελε τόσες ώρες?

Κοντά στην 1,5 ώρα είχε κολλησει στο βήμα 8

 

ευχαριστώ για την απαντηση σου παντως φιλε μου.

Στην vodafone θα μου κανουν τιποτα ή θα πάρω τα μουτρα μου και θα φύγω?

 

EDIT:

Μετά από πολύ κόπο κατάφερα και ναι το έφτιαξα!

Στην προηγούμενη κατάσταση του το επανέφερα με τα κόπων και βασάνων!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...