Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δυστυχως κ παλι τιποτα..μαλλον δεν το δοκιμασες εσυ κ εγινα το πειραματοζωο...

λοιπον..αλλο ξεφτερι?

να βλεπω εθελοντες!!!

Νομίζω πως είναι περιορισμός που έχει η αναζήτηση στο android. Αλλά ακόμα δεν μου έχει προκαλέσει κάποιο πρόβλημα. Έχω 2416 επαφές μέσα τώρα και μόνο 11 Παπαδόπουλος. Αν σε εσένα είναι πρόβλημα δοκίμασε κάποιον εναλλακτικό dialer (dialer one π.χ. ) ίσως να γίνετε εκεί.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά όσοι έχετε θέμα με την οθόνη ..σας φαίνονται δηλαδή τα χρώματα πιο αδύναμα σε σχέση με το πρώτο γαλαξία κτλ...για δοκιμάστε λίγο το εξής ..ρυθμίσεις οθόνη εφέ φόντου και κάντε τικ δυναμικό .το έκανα σήμερα και έπαθα πλάκα η διαφορά είναι τεράστια...πριν το είχα στο τυπικό ...

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μπορείτε να μου διευκρινισετε κατι; Πηγαινω στις ρυθμισεις οθονης και στην τελευταια επιλογη λεει Gyro Calibration. Το επιλεγω, δειχνει την σφαιρα, αλλα αυτη δεν κινειται. Υπαρχει περιπτωση να μην λειτουργει το γυροσκοπιο στην συσκευη μου; Και αν ναι, πως το καταλαβαινω; Τι κανει τελικα το γυροσκοπιο; Σε εσας κινειται η σφαιρα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Το γυροσκόπιο είναι μια συσκευή η οποία μπορεί να διατηρεί σταθερό τον προσανατολισμό της μέσω της περιστροφής των μερών της και της αρχής της διατήρησης της στροφορμής: http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%93%CF%85%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%BA%CF%8C%CF%80%CE%B9%CE%BF

Μπορείς να το δεις να δουλεύει στο ΝOVA HD και να βάλεις στις ρυθμίσεις του χειρισμού gyro...Είναι πολύ ωραίο...Καθώς κουνάς το κινητό στο χώρο το κινητό αντιλαμβάνεται την κίνηση αυτή και σου δείχνει το περιβάλλον σαν να κουνούσες το κεφάλι σου...Δοκίμασε το..!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι περιορισμός που έχει η αναζήτηση στο android. Αλλά ακόμα δεν μου έχει προκαλέσει κάποιο πρόβλημα. Έχω 2416 επαφές μέσα τώρα και μόνο 11 Παπαδόπουλος. Αν σε εσένα είναι πρόβλημα δοκίμασε κάποιον εναλλακτικό dialer (dialer one π.χ. ) ίσως να γίνετε εκεί.

 

Έτσι ακριβώς είναι. Εισάγοντας το πρώτο γράμμα στην αναζήτηση σου, ψάχνει ή στα ονόματα ή στα επίθετα που αρχίζουν με αυτό το γράμμα. Δεν λειτουργεί με δυο λέξεις η αναζήτηση..Δε νομίζω οτι είναι κανά σοβαρό θέμα όσα άτομα και να έχεις στον κατάλογό σου...

Link to comment
Share on other sites

Το γυροσκόπιο είναι μια συσκευή η οποία μπορεί να διατηρεί σταθερό τον προσανατολισμό της μέσω της περιστροφής των μερών της και της αρχής της διατήρησης της στροφορμής: http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%93%CF%85%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%BA%CF%8C%CF%80%CE%B9%CE%BF

Μπορείς να το δεις να δουλεύει στο ΝOVA HD και να βάλεις στις ρυθμίσεις του χειρισμού gyro...Είναι πολύ ωραίο...Καθώς κουνάς το κινητό στο χώρο το κινητό αντιλαμβάνεται την κίνηση αυτή και σου δείχνει το περιβάλλον σαν να κουνούσες το κεφάλι σου...Δοκίμασε το..!

 

Ευχαριστω, μήπως μπορείς να μου πεις αν το calibration του σου.λειτουργει;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, μήπως μπορείς να μου πεις αν το calibration του σου.λειτουργει;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ναι, καθώς το έχω ακουμπισμένο σε επίπεδη επιφάνεια και πατάω calibration κουνιέται λίγο η μπάλα, πάει στο κέντρο και τέλος...Στο Nova λειτουργεί άψογα...

Link to comment
Share on other sites

@Prattein_Aloga το calibration (horizontal και Gyro) γινεται κανονικα...τo αφηνω σε επιπεδη επιφανεια και επιλεγω calibrate (3-2-1 calibrated και τελος)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, μήπως μπορείς να μου πεις αν το calibration του σου.λειτουργει;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Στο δικό μου, όταν κουνάς το κινητό η μπάλα μένει ακίνητη στο κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου, όταν κουνάς το κινητό η μπάλα μένει ακίνητη στο κέντρο.

 

Α μπράβο και σε μένα το ιδιο. Δεν θα πρεπε να κουνιεται ομως;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Α μπράβο και σε μένα το ιδιο. Δεν θα πρεπε να κουνιεται ομως;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Nαι σε μενα κουνιεται....μονο οταν κανεις calibration ειναι ακινητη.
Link to comment
Share on other sites

Α μπράβο και σε μένα το ιδιο. Δεν θα πρεπε να κουνιεται ομως;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

η ιδιότητα του γυροσκοπίου είναι οτι η σφαίρα στο κέντρο του μηχανισμού παραμένει ακίνητη. Οπότε καλώς δεν κουνιέται...Με τον ίδιο τρόπο δεν πέφτουν οι αναβάτες στα segways και παράλληλα κινούνται χωρίς κανένα πρόβλημα...

Δείτε και εδώ για να μάθετε λεπτομέρειες. Είναι απ τον Steve Jobs και είναι 2.5 λεπτά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις μεσω bluetooth αν εχει και εκει προβλημα ? δηλαδη να παιρνεις τηλεφωνο καποιον μεσω bluetooth και να εξακολουθει παλι να ειναι χαμηλο ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Thanks για το λινκ του Jobs. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η σφαίρα στο δικό μου και του αλλου παιδιού είναι ακίνητη ενώ του sakiss κινειται...

@sakiss To gps είναι τελειο :)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Thanks για το λινκ του Jobs. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η σφαίρα στο δικό μου και του αλλου παιδιού είναι ακίνητη ενώ του sakiss κινειται...

@sakiss To gps είναι τελειο :)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Πολύ πιθανό να μπερδεύτηκε με την από πάνω επιλογή "οριζόντια βαθμονόμηση". Εκεί όντως κουνιέται.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω τα παιδια που το πηραν απο ελληνικα καταστηματα,σας εχουν ερθει οι ενημερωσεις πχ ΚΕ7 οπως τους υπολοιπους που το εφεραν απο εξω?
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω τα παιδια που το πηραν απο ελληνικα καταστηματα,σας εχουν ερθει οι ενημερωσεις πχ ΚΕ7 οπως τους υπολοιπους που το εφεραν απο εξω?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3670739#post3670739

Link to comment
Share on other sites

βρε δασκαλε τα εγραψα και πιο πανω...:lol::p

ενω εχω την επιλογη τικαρισμενη το κειμενο και παλι δεν προσαρμόζεται.....

σημερα το παρατήρησα γιατι σερφαρω κυριως με τον οπερα.....:)

 

Αυτό ειναι όντως bug. Φορτωσε τη σελιδα κανονικα, μετα γυρισε το σε landscape και την κάνει άμεσα fit.....

Μόνο έτσι.... Μάλλον πρέπει να διορθωθεί αυτο... :O

Link to comment
Share on other sites

παιδια για βοηθήστε με λιγο....

πως προσαρμόζεις ενα κειμενο στον browser οταν το μεγαλωνεις να φαινεται σε ολη την οθονη....(δεν μιλαω για το κλικ που το φέρνεις μπροστα σου)....

προσπαθησα αλλα δεν το καταφερα με τιποτα....στον πρωτο γαλαξια γινεται εδω τιποτα...

τα ιδια και με dolphin...δεν γινεται με τιποτα..

ο μονος broswer που το πετυχα ηταν ο οπερα...

ειναι θεμα καποιας ρύθμισης....?

επισης sites οπως το http://www.billboard.comδεν ανοιγουν ολοκληρα αλλα σε mobile version...

αλλο κουφο και παλι αυτο...:blink:

εδω μονο με τον dolphin τα καταφερα..να τα ανοιξω φουλ....

 

το γραψα και πιο πανω..οντως σε πολλες σελιδες σε παει σε mobile εκδοση...ειναι λιγο τραγικο αυτο..

υπαρχει λυση με τον dolphin εδω.....(.παλι καλα.)...τις περισσοτερες τις ανοιγει κανονικα.....

 

Λοιπόν για να δείτε τις ιστοσελίδες όπως στο pc σας και όχι με το ζόρι στην mobile έκδοση τους κάντε το εξής:

Αφού έχετε είτε packet data ενεργοποιημένα είτε με wifi ενεργοποιημένο γράψτε στη μπάρα διεύθυνσης του internet explorer about:useragent και επιλέξτε desktop...Τώρα μπορείτε να δείτε τις σελίδες full ακόμα και με stock ή opera mobile... ;)

 

ps Αν κάνετε exit απο τον explorer δεν σώζεται η ρύθμιση, πρέπει να το ξαναγράξετε...Αλλά για να δείτε κάτι στα γρήγορα είναι οκ..!!:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις μεσω bluetooth αν εχει και εκει προβλημα ? δηλαδη να παιρνεις τηλεφωνο καποιον μεσω bluetooth και να εξακολουθει παλι να ειναι χαμηλο ?

 

Αντικειμενικά πάντως το ηχείο του κατά τη κλήση είναι πιο χαμηλή η ένταση και από το s1 και από το 2Χ ;)

Και σε σύνδεση με ΒΤ, Samsung HM1500....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε το Kies και πηγαινε εκει που λεει εγκατασταση προγραμματος οδηγησης κανε την εγκατασταση και εισαι ετοιμος.

 

Αν και τα δοκίμασα όλα δε μπόρεσα να συνδέσω ακόμη το κινητό με το Kies.... :O

Τι μπορεί να φταίει? Συνέχεια μου βγάζει:

'Επανασυνδέστε τη συσκευή σε λειτουργία Samsung Kies (PC Studio). H τρέχουσα λειτουργία δεν υποστηρίζεται απο το Kies.'

 

Τι σημαίνει αυτό??????

Και με το PC Studio 7 που προσπάθησα να το συνδέσω τίποτα..... :(

Υπάρχει καμία πιθανότητα να κάνει conflict με το Nokia Ovi Suite που έχω ήδη εγκατεστημένο????

Link to comment
Share on other sites

Αν και τα δοκίμασα όλα δε μπόρεσα να συνδέσω ακόμη το κινητό με το Kies.... :O

Τι μπορεί να φταίει? Συνέχεια μου βγάζει:

'Επανασυνδέστε τη συσκευή σε λειτουργία Samsung Kies (PC Studio). H τρέχουσα λειτουργία δεν υποστηρίζεται απο το Kies.'

 

Τι σημαίνει αυτό??????

Και με το PC Studio 7 που προσπάθησα να το συνδέσω τίποτα..... :(

Υπάρχει καμία πιθανότητα να κάνει conflict με το Nokia Ovi Suite που έχω ήδη εγκατεστημένο????

 

Πηγαινε Ρυθμισεις -> εφαρμογες-> αναπτυξη -> και ξετικαρισε το Εντοπισμος Σφαλματων.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε Ρυθμισεις -> εφαρμογες-> αναπτυξη -> και ξετικαρισε το Εντοπισμος Σφαλματων.

 

 

Αυτό όμως δε χρειάζεται να είναι τικαρισμένο για να το κάνεις root?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια ρυθμιση να αναβει η οθονη οταν ερχεται μηνυμα?
Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...