Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η καλυτερη ρομ που εχω δει μεχρι στιγμης για το κινητο μας, ειναι η ics του DZO! (εχει σταματησει βεβαια η αναπτηξη της απο τον ιουλιο αλλα ειναι οτι καλυτερο υπαρχει!) προσωπικη αποψη παντα! Εκει που ειδα τρομερη διαφορα ειναι στη ποιοτητα των φωτογραφιων, και στην ποιοτητα του video 720P. Γενικοτερα εχει βελτιωση της συσκευης σε αρκετες λειτουργειες.
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδή από καιρό παρακολουθώ τα posts για την ICS aurora,αλλά πάντα δίσταζα

για κάποιους λόγους,τελικά,μπορείτε μήπως να μου πείτε:

1.το wifi λειτουργεί ικανοποιητικά(λήψη-σύνδεση)?

2.η αυτονομία συγκριτικά με την stock 2.3 πως είναι?

3.η ταχύτητα στο internet(browsers-apps)?

4.υπάρχουν προβλήματα με εφαρμογές GPS?

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρώ καλή μπαταρία γνήσια η μη σε καλή τιμη?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

επειδή από καιρό παρακολουθώ τα posts για την ICS aurora,αλλά πάντα δίσταζα

για κάποιους λόγους,τελικά,μπορείτε μήπως να μου πείτε:

1.το wifi λειτουργεί ικανοποιητικά(λήψη-σύνδεση)?

2.η αυτονομία συγκριτικά με την stock 2.3 πως είναι?

3.η ταχύτητα στο internet(browsers-apps)?

4.υπάρχουν προβλήματα με εφαρμογές GPS?

 

1.Πολύ καλύτερο και από τις δυο στοκ που έχω δοκιμασει.

2.Περίπου στα ίδια, ίσως ελάχιστα καλύτερη

3.Μια απ'τα ίδια

4.Δεν πολυχρησιμοποιώ το gps οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

 

Εγώ την έχω δυο μήνες τώρα και είμαι ευχαριστημένος, δεν σκοπεύω να την αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ ψαξιμο διαπιστωσα οτι μας κανει και η μπαταρια απο το honor με 1930 mah με μια μικρη μοντιφα.κοβοντας το αυτακι της στην μια μερια..... κωδικος HB5F1H.Απλα η μπαταρια θα μπει αναποδα.Μπορουμε να εχουμε μια φωτο απο μπαταρια honor για να ειμαστε σιγουροι . Καποιος με honor?????????? Edited by jonakic
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Η aurora έχει χάλια βίντεο και Photo! H first class V3 με LG Camera με σωστές ρυθμίσεις είναι πολύ καλύτερη. Γενικά είναι καλύτερη σε όλους τους τομείς!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

επειδή από καιρό παρακολουθώ τα posts για την ICS aurora,αλλά πάντα δίσταζα

για κάποιους λόγους,τελικά,μπορείτε μήπως να μου πείτε:

1.το wifi λειτουργεί ικανοποιητικά(λήψη-σύνδεση)?

2.η αυτονομία συγκριτικά με την stock 2.3 πως είναι?

3.η ταχύτητα στο internet(browsers-apps)?

4.υπάρχουν προβλήματα με εφαρμογές GPS?

 

Το πρόβλημα είναι πως οτι και να σου πεί κάποιος εδώ μέσα δεν πρόκειται να είναι σίγουρο οτι θα δεις το ίδιο και στη συσκευή σου. Αν κοιτάξεις το thread της aurora υπάρχουν άπειρα μηνύματα με χρήστες που έχουν πρόβλημα και άλλους που δεν έχουν. Αυτό μάλλον οφείλεται στο διαφορετικό hardware που έχουν τα τηλέφωνα μας και δεν ξέρουμε πρακτικά ούτε πόσες εκδόσεις έχουν βγεί ούτε τι συνδυασμούς hardware έχουν.

Link to comment
Share on other sites

επειδή από καιρό παρακολουθώ τα posts για την ICS aurora,αλλά πάντα δίσταζα

για κάποιους λόγους,τελικά,μπορείτε μήπως να μου πείτε:

1.το wifi λειτουργεί ικανοποιητικά(λήψη-σύνδεση)?

2.η αυτονομία συγκριτικά με την stock 2.3 πως είναι?

3.η ταχύτητα στο internet(browsers-apps)?

4.υπάρχουν προβλήματα με εφαρμογές GPS?

 

Απο δική μου εμπειρία χρήσης 2 ημερών:

1. φαίνεται ίδια και καλύτερη από 2.3

2. Μαλλον μικρότερη αλλά θα δείξει

3. Με opera mini πάει σφαίρα

4. Δεν έχω βγάλει συμπέρασμα ακόμη.

Το κινητό τώρα τρέχει από 368 έως 1612 mhz και πάει φοβερά με nova launcher.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ ψαξιμο διαπιστωσα οτι μας κανει και η μπαταρια απο το honor με 1930 mah με μια μικρη μοντιφα.κοβοντας το αυτακι της στην μια μερια..... κωδικος HB5F1H.Απλα η μπαταρια θα μπει αναποδα.Μπορουμε να εχουμε μια φωτο απο μπαταρια honor για να ειμαστε σιγουροι . Καποιος με honor??????????

 

Τελικά κάπου κατέληξες;

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ ψαξιμο διαπιστωσα οτι μας κανει και η μπαταρια απο το honor με 1930 mah με μια μικρη μοντιφα.κοβοντας το αυτακι της στην μια μερια..... κωδικος HB5F1H.Απλα η μπαταρια θα μπει αναποδα.Μπορουμε να εχουμε μια φωτο απο μπαταρια honor για να ειμαστε σιγουροι . Καποιος με honor??????????

 

Το είχα σκεφτεί και εγώ όταν την είχα δει την μπαταρία αλλά δεν ασχολήθηκα παραπάνω να δω μήπως μπει με μοντίφα.Πάντως θα ήταν πολύ καλή βελτίωση μια μπαταριούλα 1930mah :D

Link to comment
Share on other sites

Το είχα σκεφτεί και εγώ όταν την είχα δει την μπαταρία αλλά δεν ασχολήθηκα παραπάνω να δω μήπως μπει με μοντίφα.Πάντως θα ήταν πολύ καλή βελτίωση μια μπαταριούλα 1930mah :D

 

http://www.ebay.com/itm/Q5...item3cca04cb1e

 

Εδώ για 1500mAh 3.7V λέει ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος για πατεντες.

 

Ψαξτε στο ebay για "u8800 2050mah" την φοραω εδω και περιπου 2 μηνες χωρις προβλημα...

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος για πατεντες.

 

Ψαξτε στο ebay για "u8800 2050mah" την φοραω εδω και περιπου 2 μηνες χωρις προβλημα...

 

την φορας αλλα δεν μας ειπες ποσο σου κραταει 1 μερα 2 μερες 3 μερες????????

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Να ξέρετε πάντως οτι όσο μεγαλύτερη είναι μια μπαταρία (σε χωρητικότητα) στον ίδιο όγκο, τόσο λεπτότερα είναι τα στοιχεία της και τόσο ευκολότερα χαλάει με τις φορτίσεις. Άσε που δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στους κινέζους που μιλάνε για τεράστιες χωρητικότητες στον ίδιο όγκο μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

την φορας αλλα δεν μας ειπες ποσο σου κραταει 1 μερα 2 μερες 3 μερες????????

 

+1 Αυτές οι μπαταρίες είχα ακούσει ότι είναι ίδιες με της huawei ή και χειρότερες..

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα η 2050mh. Σαν την μαμά σε απόδοση.

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

την φορας αλλα δεν μας ειπες ποσο σου κραταει 1 μερα 2 μερες 3 μερες????????

ναι εκατο μερες...

 

ας ειμαστε ρεαλιστες. Με μετρια χρηση wifi κραταει μιαμιση μερα και με 3g ανοικτο μια και κατι.

 

Ειναι λιγο καλυτερη απο μαμα, αν η μανισια σας ειναι σε καλη κατασταση δεν αξιζει τον κοπο.

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Εχω το κινητο εδω και ενα μηνα και σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Το πηρα root με cyanogen 7.2 rom και adw ex launcher. Εχω να κανω 2 ερωτησεις: Το wifi τις περισσοτερες φορες οταν ειμαι εξω και στο μαγαζι που δουλευω δεν συνδεεται ενω το iphone του φιλου μου συνδεετε και απο 15 μετρα πιο μακρια. Επισης οταν το συνδεω στο σπιτι μου αργει πολυ να φορτωσει σελιδες και συνηθως τις ανοιγει μετα απο 2-3 προσπαθειες. Τι μπορει να φταιει? Και τελος αξιζει να περασω την aurora η καποια αλλη rom η να το αφησω ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Εχω το κινητο εδω και ενα μηνα και σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Το πηρα root με cyanogen 7.2 rom και adw ex launcher. Εχω να κανω 2 ερωτησεις: Το wifi τις περισσοτερες φορες οταν ειμαι εξω και στο μαγαζι που δουλευω δεν συνδεεται ενω το iphone του φιλου μου συνδεετε και απο 15 μετρα πιο μακρια. Επισης οταν το συνδεω στο σπιτι μου αργει πολυ να φορτωσει σελιδες και συνηθως τις ανοιγει μετα απο 2-3 προσπαθειες. Τι μπορει να φταιει? Και τελος αξιζει να περασω την aurora η καποια αλλη rom η να το αφησω ετσι?

 

δε ξερω αν ειναι θεμα rom μιας και δε το εχω πειραξει γενικα και να δοκιμασω διαφορες αλλα μπορω να σου πω οτι το wifi με την μαμα 2.3 πιανει περισσοτερο απο το iphone δοκιμασμενο οπως και το x10 οποτε λογικα δεν εχουμε καποιο θεμα απο πλευρας hardware...

(τυχαιες δοκιμες επειτα απο παρατηρησεις που καναμε σε καποια σπιτια που αλλες φορες ειχαμε καλο σημα αλλες ειμαστε αρκετα μακρια και παντα το x5 επιανε ακομη και οταν τα αλλα δε πιαναν καθολου)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,έκανα τη εξυπνάδα να περάσω το νέο λειτουργικό 4.0 και το τηλέφωνο τα έχει παίξει,σέρνεται,πολύ αργή απόκριση στις εντολές και γενικά εκνευριστικό.

Έχετε να προτείνετε καμία λύση?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν ειναι θεμα rom μιας και δε το εχω πειραξει γενικα και να δοκιμασω διαφορες αλλα μπορω να σου πω οτι το wifi με την μαμα 2.3 πιανει περισσοτερο απο το iphone δοκιμασμενο οπως και το x10 οποτε λογικα δεν εχουμε καποιο θεμα απο πλευρας hardware...

(τυχαιες δοκιμες επειτα απο παρατηρησεις που καναμε σε καποια σπιτια που αλλες φορες ειχαμε καλο σημα αλλες ειμαστε αρκετα μακρια και παντα το x5 επιανε ακομη και οταν τα αλλα δε πιαναν καθολου)

 

Οποτε λες να φταιει η ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Οποτε λες να φταιει η ρομ?

 

δε μπορω να πω με σιγουρια αλλα δε χανεις να δοκιμασεις καποια αλλη rom για σιγουρια...

 

ps: βεβαια δε ξερω μηπως στις διαφορες παρτιδες που κυκλοφορησαν το wifi module ηταν διαφορετικο...εγω εχω απο τις πρωτες καθως το ειχα παρει μολις πρωτοβγηκε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...