Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα!! Τράβηξα κάποια video και τα πέρασα στο pc. Το θέμα ήταν ότι δεν ακουγόταν ο ήχος ενώ απ' το κινητό ακούγεται μια χαρά. Ξέρετε τι φταίει;

 

καποιο codec στο pc σου μαλλον?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καποιο codec στο pc σου μαλλον?

 

Έχεις καμια ιδέα;

 

Έχεις καμια ιδέα;

 

το βρηκα οκ.Thnx!!!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

new manager για το τηλέφωνο απο την Huawei.

http://www.huaweidevice.com/resource/mini/201105239635/hi_suite_en/index.html

κάνει ότι χρειαζόμαστε ακόμη και screenshots!

 

δοκίμασα τη σουίτα και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. θεωρώ ότι έπρεπε να υπάρχει μια τέτοια σουίτα...

δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα Ελληνικά. δυστυχώς, δεν υποστηρίζει σύνδεση μέσω bluetooth, ενώ δυσκολεύτηκα πολύ να το συνδέσω με wifi χωρίς μεσολάβηση router (μέσω απλής wifi σ΄νδεσης μεταξύ του φορητού μου και του χ5) - και τελικά ΔΕΝ τα κατάφερα.

 

κατά τα άλλα, όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα τη σουίτα και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. θεωρώ ότι έπρεπε να υπάρχει μια τέτοια σουίτα...

δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα Ελληνικά. δυστυχώς, δεν υποστηρίζει σύνδεση μέσω bluetooth, ενώ δυσκολεύτηκα πολύ να το συνδέσω με wifi χωρίς μεσολάβηση router (μέσω απλής wifi σ΄νδεσης μεταξύ του φορητού μου και του χ5) - και τελικά ΔΕΝ τα κατάφερα.

 

κατά τα άλλα, όλα καλά.

 

μα το wifi του laptop δεν ειναι δρομολογητης απλα ενας client ειναι...

οποτε λογικο ειναι αυτο...

εκτος και αν κανεις το laptop να φαινεται σαν access point (νομιζω ad-hoc) αλλα αποσο θυμαμαι τα android εχουν ενα θεμα με τα ad-hoc και θελει καποιο πειραγμα για να συνδεεται σε αυτα οποτε αν δε το εχεις κανει και αυτο θα ειχες ουσιαστικα και 2ο προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Για όλους όσους έχουν πρόβλημα με το service και με οποιαδήποτε εταιρεία και για οποιαδήποτε αγορά υπάρχει το Ινστιτούτο προστασίας του καταναλωτή.

http://www.inka.gr

για δείτε το..

Πέλαγο να ζήσω δε θα βρω

σε ψυχή ψαριού κορμί γατίσιο

κάθε βράδυ βγαίνω να πνιγώ

πότε άστρα πότε άκρη της αβύσσου

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνο για το service της huawei Ελλαδας εχουμε;Με ενδιαφερει 2η μπαταρια και δεν εχω βρει που αλλου να απευθυνθω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τηλεφωνο για το service της huawei Ελλαδας εχουμε;Με ενδιαφερει 2η μπαταρια και δεν εχω βρει που αλλου να απευθυνθω.

Θα απευθυνθείς στη Wind.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τους πηρα εγω πριν 2 ημερες για 2η μπαταρια και η wind και η huawei μου ειπαν δεν εχουν και αν θελω να ψαξω μονος μου στο internet

............................

Link to comment
Share on other sites

τους πηρα εγω πριν 2 ημερες για 2η μπαταρια και η wind και η huawei μου ειπαν δεν εχουν και αν θελω να ψαξω μονος μου στο internet

............................

αυτό είναι εξυπηρέτηση! συγνώμη για την ενόχληση ζήτησες?

Πέλαγο να ζήσω δε θα βρω

σε ψυχή ψαριού κορμί γατίσιο

κάθε βράδυ βγαίνω να πνιγώ

πότε άστρα πότε άκρη της αβύσσου

Link to comment
Share on other sites

τους πηρα εγω πριν 2 ημερες για 2η μπαταρια και η wind και η huawei μου ειπαν δεν εχουν και αν θελω να ψαξω μονος μου στο internet

............................

Ε, πάρε απο ebay! Σίγουρα θα την βρείς και πιο φθηνά... :cool:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Guest pany07
τους πηρα εγω πριν 2 ημερες για 2η μπαταρια και η wind και η huawei μου ειπαν δεν εχουν και αν θελω να ψαξω μονος μου στο internet

............................

http://cgi.ebay.co.uk/Huawei-HB4F1-Battery-USB-charger-E585-IDEOS-X5-U8800-/160581418048?pt=UK_ConsumerElectronics_Batteries_SM&hash=item256365fc40

Link to comment
Share on other sites

http://android.modaco.com/content/huawei-u8800-ideos-x5-u8800-modaco-com/341011/ultimate-guide-to-the-huawei-u8800/

 

τον rom manager δεν τον χρειαζεσαι.

 

δεν εισαι αναγκασμενος φυσικα να βαλεις την παρακατω rom, αλλα την προτεινω ανεπιφύλακτα!!! λειτουργει αψογα και ο dev της βγαζει συχνα updates! περιμενουμε ενα σημερα κιολας.

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=4212131&postcount=354

 

κατεβασε απο εδω ομως την τελευταια εκδοση της rom που αναφερω εκει! http://www.megaupload.com/?d=3DOP0APD (χρησιμοποιησε τα google apps της V8 στην v8.2 μιας και δεν τα ανεβασα ξεχωριστα ξανα :p (ειναι τα ιδια) )

 

(θα σου εστελνα και τα link απο το site που τα ανεβαζει αλλα ειναι κινεζικο και αντε βγαλε περα :p)

Φίλε μου πολυ καλή η rom πάει σφαίρα αλλα εχω ενα προβλημα. Με το που περασα την καινουρια εχει εξαφανιστεί η επιλογή απο call settings ADVANCED SETTINGS v.30.1 η οποία ενεργοποιεί το vibrate on answer,vibrate on hang up κλπ.Μήπως γνωριζει κανεις πως το επαναφέρουμε?http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=617535&d=1307380213

Link to comment
Share on other sites

μα το wifi του laptop δεν ειναι δρομολογητης απλα ενας client ειναι...

οποτε λογικο ειναι αυτο...

εκτος και αν κανεις το laptop να φαινεται σαν access point (νομιζω ad-hoc) αλλα αποσο θυμαμαι τα android εχουν ενα θεμα με τα ad-hoc και θελει καποιο πειραγμα για να συνδεεται σε αυτα οποτε αν δε το εχεις κανει και αυτο θα ειχες ουσιαστικα και 2ο προβλημα....

 

εννοώ ΜΟΝΟ με ad-hoc δίκτυο.

γνωρίζεις ποιο πείραγμα πρέπει να γίνει; γιατί εγώ έψαξα τα πάντα...

Link to comment
Share on other sites

εννοώ ΜΟΝΟ με ad-hoc δίκτυο.

γνωρίζεις ποιο πείραγμα πρέπει να γίνει; γιατί εγώ έψαξα τα πάντα...

 

θα σε γελασω γιατι αυτο που αναφερω νομιζω ηταν συζητηση καπου αλλου ή σε αυτο το θεμα αλλα λογικα παρα πολλες σελιδες ποιο πισω και το ελεγε καποιο παιδι γενικα αυτο για το android...

δεν το εχω δοκιμασει προσωπικα απλα μετεφερα αυτο που συζηταγαν τοτε τα παιδια...

ισως και να το ειχα διαβασει καπου στο xda αλλα δυστυχως τωρα δε θυμαμαι 100%...

αν το πετυχω καπου θα σε ενημερωσω παντως...

 

//απο αυριο ομως...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Άρχισε και η δική μου συσκευή να παρουσιάζει θέματα με την οθόνη..συγκεκριμένα δεν λειτουργεί καθόλου απο τα 250 pixel μεχρι και τα 400.Το λεω αυτό γιατί δοκίμασα μία εφαρμογή που λέγεται touch test και εμφανίζει πλέγμα πάνω στην οθόμη ανά 50 pixel.

Για να καταλάβετε είναι το σημείο της οθόνης που λέει "συντομεύσεις" οτάν κρατάς πατημένο το δάχτυλο για να προσθέσεις κάτι στην οθόνη.Πάλι καλά που είχα βάλει τις συντομεύσεις που ήθελα.

Πριν το επιστρέψω στην Wind μπορεί να μου πει κάποιος πως να κάνω backup tα πάντα απο το κινητό;Το πρόγραμμα της Huawei to κάνει αυτό;

Θέλω να μπορέσω όταν το επιστρέψω να μην έχω αποθηκευμένα μηνύματα,τηλέφωνα κτλ. αλλά να μπορέσω να τα επαναφέρω στην συσκευή όταν την πάρω πάλι.

Ευχαριστώ.

 

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος;Θελώ να πάω την συσκευή την Δευτέρα στο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το θεμα που εχει με την camera οταν κανει ληψη video, τα παγωματα δηλαδη, βρηκε κανεις κανεναν τροπο να μην του παρουσιαζονται?? Εγω οτι προγραμμα και αν εβαλα,οτι ρυθμισεις συνεχιζει να παγωνει η εικονα και ο ηχος για 1-2 δευτερολεπτα και μετα συνεχιζει...και αυτο το κανει ανα 3-5 δευτερολεπτα.....μηπως με custom rom αλλαζει κατι???
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Ε, πάρε απο ebay! Σίγουρα θα την βρείς και πιο φθηνά... :cool:

 

Να ψαχνεις και να βρισκεις σρο ebay ειναι ευκολο. Το θεμα ειναι ποια ειναι και αν ειναι orignal...

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πολυ καλή η rom πάει σφαίρα αλλα εχω ενα προβλημα. Με το που περασα την καινουρια εχει εξαφανιστεί η επιλογή απο call settings ADVANCED SETTINGS v.30.1 η οποία ενεργοποιεί το vibrate on answer,vibrate on hang up κλπ.Μήπως γνωριζει κανεις πως το επαναφέρουμε?http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=617535&d=1307380213

 

δεν νομιζω οτι υπαρχει αυτο στην stock 2.2.2 (πρεπει να ειναι custom/extra επιλογη)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το θεμα που εχει με την camera οταν κανει ληψη video, τα παγωματα δηλαδη, βρηκε κανεις κανεναν τροπο να μην του παρουσιαζονται?? Εγω οτι προγραμμα και αν εβαλα,οτι ρυθμισεις συνεχιζει να παγωνει η εικονα και ο ηχος για 1-2 δευτερολεπτα και μετα συνεχιζει...και αυτο το κανει ανα 3-5 δευτερολεπτα.....μηπως με custom rom αλλαζει κατι???

 

Δοκίμασα διαφορετικά προγράμματα, άλλο codec (mpeg4, h264, h263), διαφορετικές αναλύσεις, διαφορετικά framerate... το πρόβλημα δε λύνεται. Μόνο αν βάλεις ανάλυση γραμματοσήμου (για MMS) τότε δε σπάει, αλλά δεν έχει και νόημα πλέον το video.

Επίσης δεν κατάφερα να τραβήξω video σε 30fps ακόμα και σε μικρότερη ανάλυση. Η φωτογραφική μπορεί να μην είναι καλή, αλλά κάτι γίνεται, αλλά το video είναι το μεγάλο μειονέκτημα του κινητού. Για 200Ε δεν παραπονιέμαι, αλλά όταν βλέπεις τη δουλειά που έκαναν οι Κινέζοι στους άλλους τομείς, λες κρίμα που στο video το χάλασαν.

Link to comment
Share on other sites

boys πως θα δωσω internet απο το κινητο μου στο φορητο στας εξοχας που ειμαι?

καποιος οδηγος?

thanks

http://www.megamobilecontent.com/freeware/HUAWEI-U8800H+IDEOS+X5/usb-tethering-i49372/

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

νεα τιμή

 

 

 

 

180 ευρώ

 

συμφωνα με το καινούργιο φυλλάδιο

 

ακυρο.....

 

http://www.wind.com.gr/gr/wind/katastimata-wind/prosfores-katastimaton/kane-tora-tin-kinisi-smart/

 

 

θελει και συνδεση ενω δεν το αναφερει στο φυλλαδιο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,

 

Δυστηχως πριν απο 2 μερες μου εσπασε η οθονη του ideos (το πως εσπασε ας το αφησουμε ):(...βεβαια συνεχιζει κ δουλευει κανονικα το κινητο και το μονο που εχει παθει ειναι οτι εχει ραγισει η οθονη του απο ακρη σε ακρη ...απογοητευμενος το πηγα κατευθειαν στην wind και μου ειπαν οτι θα χρειαστει να σταλει στην εδω αντιπροσωπεια και οτι θα κανει 15 μερες περιπου για να φτιαχτει...γνωριζει κανεις περιπου το κοστος μια καινουριας οθονης και αν μπορεις να την προμηθευτεις απο το internet σε περιπτωση που μου πουν οτι κανει ο κουκος αηδονι ?

 

Ευχαριστω

Σωτηρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...