Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άρα κάτι έκανα εγώ λάθος..να 'σαι καλά για την απάντηση.

 

και για να πω την αλήθεια, το 3gwatrchdog μου έδειξε λίγα περισσότερα ΜΒ από όσα με χρέωσε η cosmote...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σε ολους ειμαι καινουριος στο forum , και γραφτηκα για να προσφερποω ορισμενα θεματα απο την εμπειρια μου με το συγκεκριμενο κινιτο, το οποιο πιστευω οτι σε αυτη τη τιμη ειναι κελεπουρι, λοιπον να αρχισω, το εχω περιπου τρεις εβδομαδες το κινιτο , και απο την αρχη με ενυτπωσιασε η gpu του και γενικα η αποκριση του, τα προβληματα που αντιμετωπισα απο την αρχη ηταν το gps δεν κλειδωνε παρα μονο μετα απο πολυ ωρα, και στην αρχη νομιζα οτι ειχε προβλημα το κινιτο , στη πραγματικοτητα ομως , δεν υφισταται τετοιο προβλημα , γιατι απο την αρχη εκανα το λαθος να μην ενεργοποιησω το quick gps, οταν το ενεργοποιησα και κατεβασε απο το νετ καποια δεδομενα το gps fixing ηταν σχεδον ακαριαιο, δευτερο και μεγαλυτερο προβλημα ηταν τα random reboots , σε διαφορες ακανονιστες ωρες, πραγμα το οποιο ηταν τελειως σπαστικο ειδικα οταν εχεις ενεργοποιημενο το πιν στη sim -- συνεχεια

 

μετα απο πολυ ψαξιμο , μπορο να συνεισφερω καποιες λυσεις , σε ενα προβλημα που νομιζο εχουν αρκετοι, χρηστες με τα reboots. πρωτον αν εχετε task managers, η memory managers , βγαλτε τους , τελειως. το δουλευο μερες τωρα χωρις να εχω καποιο προβλημα μνημης , και τα παντα δουλευουν αψογα, δοκιμαστε πρωτα αυτο , αν δεν διορθοθει το προβλημα, δευτερο βημα,

πηγαινετε στον dialer του κινιτου και γραψτε *#*#4636#*#* θα εμφανιστει ενα καινουριο μενου , παντε εκει που λεει πληροφοριες τηλεφωνου ,πηγαινετε προς τα κατω και εκει που λεει ορισμος προτιμωμενου τυπου δικτυου βαλτε WCDMA preffered, και πιο κατω που λεει αλλαγη ελεγχου dns βαλτε allowed-- συνεχεια

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα ανακαλυψα κατι πολυ πολυ πολυ κουφό

εχω το double play της HOL με ενα netfaster router με wlan. οταν συνδεθω με το κινητο μου (μέσω wifi) μετα απο λιγο downloading το router τρελαινεται και όσες συσκευές έχω συνδεδεμενες με wifi χάνουν το internet (laptop/desktop/κινητο!!!! με αποτέλεσμα να θέλει restart για να στρώσει.

το κινητο μας το καταφερνει αυτο??? το εχει παρατηρήσει κανεις άλλος αυτο?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

κατα πασα πιθανοτητα τα reboots θα σταματησουν , στη δικη μου περιπτωση αλλαξα και ρομ και εκανα τα παραπανω βηματα , και ειμαι τωρα γυρω στις 70 ωρες χωρις reboot , εχω εγκαταστησει την Β136 , απο το http://wiki.modaco.com/index.php/Huawei_Firmware_U8800

με overclock kernel , που κατεβασα απο το XDA, η οποια ρομ ομως ενω υποστηριζει ελληνικα , δεν εχει ελληνικο πληκτολογιο , βρηκα ομως απο το market πολλα free, ευχαριστω , και αν εχετε αποριες , ευχαριστως.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου πέρασε και εμένα από μόνο του τους χάρτες 5.5.0

είδα στο facebook της Huawei ότι βγήκε και νέο Music App από την Google αλλά για αυτό δεν έβγαλε αναβάθμιση ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αναβάθμιση που εκανα στο 3g watchdog δεν μπορω να μπώ internet μεσω δικτύου κινητής....Το χει συναντήσει κανείς αυτό?
QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ ψαξιμο , μπορο να συνεισφερω καποιες λυσεις , σε ενα προβλημα που νομιζο εχουν αρκετοι, χρηστες με τα reboots. πρωτον αν εχετε task managers, η memory managers , βγαλτε τους , τελειως. το δουλευο μερες τωρα χωρις να εχω καποιο προβλημα μνημης , και τα παντα δουλευουν αψογα, δοκιμαστε πρωτα αυτο , αν δεν διορθοθει το προβλημα, δευτερο βημα,

πηγαινετε στον dialer του κινιτου και γραψτε *#*#4636#*#* θα εμφανιστει ενα καινουριο μενου , παντε εκει που λεει πληροφοριες τηλεφωνου ,πηγαινετε προς τα κατω και εκει που λεει ορισμος προτιμωμενου τυπου δικτυου βαλτε WCDMA preffered, και πιο κατω που λεει αλλαγη ελεγχου dns βαλτε allowed-- συνεχεια

 

Αυτο με το δικτυο το ειχα αλλαξει και εγω.... η ρυθμιση για το dns τι ακνει ακριβως?

Link to comment
Share on other sites

ορισμενα πραγματα , τα εκανα , με trial and error, σε εμενα με αυτα τα settings σταματησαν τα reboots

 

το θέμα είναι γιατι σου κάνει reboots? προφανως ή έχεις ελλατωματική συσκευή ή κάτι έχεις πειράξει-ρυθμίσει και "κολλάει" το κινητό.

Εγώ το έχω 5 μερες, του έχω task manager με autokill/ignore list, το έχω rootάρει, του έχω βάλει μέχρι και firewall για να μην μπαίνουν τα apps όποτε γουσταρουν στο 3g μου, και το κακόμοιρο δεν έχει βγάλει άχνα :X

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα χρησιμοποιειτε για MSN; Δοκιμασα trillian, im+, ebuddy κλπ αλλα κανενα δε μ'αρεσε επειδη χρειαζονται δικο τους λογαριασμο. Το MSNDroid υπαρχει σαν εφαρμογη ή δεν το βρισκω επειδη δεν ειμαι root; Edited by geofak
Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι ολα , κανουν reboots , εμενα προσωπικα μου εκανε απο την αρχη χωρις να το πειραξω καθολου , αλλα αν ψαξεις και στο νετ , θα δεις οτι ειναι αρκετα διαδεδομενο το προβλημα , και απο οτι αποδειχτηκε εφοσον σταματησαν τα reboots , ειναι θεμα ρυθμισεων , εφοσον σταματησαν.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα χρησιμοποιειτε για MSN; Δοκιμασα trillian, im+, ebuddy κλπ αλλα κανενα δε μ'αρεσε επειδη χρειαζονται δικο τους λογαριασμο. Το MSNDroid υπαρχει σαν εφαρμογη ή δεν το βρισκω επειδη δεν ειμαι root;

 

το ebuddy να ξέρεις φτιάχνεις γρήγορα λογαριασμο δεν ειναι κατι χρονοβόρο, και έχει όλων των ειδών σχεδόν τα ΙΜ gtalk,yahoo,msn μέχρι και facebook chat έχεις. Αξίζει τον κόπο να φτιάξεις ενα account 10 λεπτών και να τα έχεις όλα σε ενα...νοικοκυρεμενα :)

 

δεν ειπα οτι ολα , κανουν reboots , εμενα προσωπικα μου εκανε απο την αρχη χωρις να το πειραξω καθολου , αλλα αν ψαξεις και στο νετ , θα δεις οτι ειναι αρκετα διαδεδομενο το προβλημα , και απο οτι αποδειχτηκε εφοσον σταματησαν τα reboots , ειναι θεμα ρυθμισεων , εφοσον σταματησαν.

θα το είχα στείλει (για αλλαγή) επι τόπου:p

απο περιέργεια το"πλοήγηση" (η εφαρμογή με το μπλε βελακι) σου δουλεύει? ειναι το μοναδικο πράγμα που δεν έχω καταφέρει να ξεκινησω στο κινητο μας

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα χρησιμοποιειτε για MSN; Δοκιμασα trillian, im+, ebuddy κλπ αλλα κανενα δε μ'αρεσε επειδη χρειαζονται δικο τους λογαριασμο. Το MSNDroid υπαρχει σαν εφαρμογη ή δεν το βρισκω επειδη δεν ειμαι root;

 

Από εποχές symbian εμπιστεύομαι τις εφαρμογές της LCG.

 

http://www.lonelycatgames.com/?app=slick&page=download&platform=android

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!! μια ερωτηση: το εικονιδιο που διχνει το ''3g'' καπoιες φορες αλλαζει και γινετε "Η" και καποιες "g"

 

γνωριζει κανεις τι σημαινουν αυτα ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!! μια ερωτηση: το εικονιδιο που διχνει το ''3g'' καπoιες φορες αλλαζει και γινετε "Η" και καποιες "g"

 

γνωριζει κανεις τι σημαινουν αυτα ?

 

Είναι διαφορετικά δίκτυα για την ταχύτητα των δεδομένων σου. H > 3G > G > 2G. Μη σε απασχολεί για χρεώσεις. Είναι ίδιες παντού. Απλά έχει να κάνει με την ισχύ του σήματος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει χρησιμοποιήσει κανείς σας το Χ5 για να συνδέετε στο ιντερνετ μέσω του κινητού με laptop-netbook?? Είναι πολύ βασικό για μένα να το ξέρω, πριν το αγοράσω.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα χρησιμοποιειτε για MSN; Δοκιμασα trillian, im+, ebuddy κλπ αλλα κανενα δε μ'αρεσε επειδη χρειαζονται δικο τους λογαριασμο. Το MSNDroid υπαρχει σαν εφαρμογη ή δεν το βρισκω επειδη δεν ειμαι root;

 

Απο το λιγο που το δοκιμασα μου φανηκε καλο

https://market.android.com/details?id=im.mercury.android

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω πως γινεται να αλλαξω πληκτρολογιο στα μηνυματα? διοτι εβαλα το htc ime mod αλλα δεν μπορω να βρω επιλογη στις ρυθμισεις για να το επιλεξω να γραφω με αυτο. γινεται?:O

 

ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα ηθελα να ρωτησω πως γινεται να αλλαξω πληκτρολογιο στα μηνυματα? διοτι εβαλα το htc ime mod αλλα δεν μπορω να βρω επιλογη στις ρυθμισεις για να το επιλεξω να γραφω με αυτο. γινεται?:O

 

Εκεί που γράφεις το μήνυμα, πάτησε παρατεταμένα με το δάχτυλο σου μέχρι να εμφανιστεί το pop-up menu που θα σου δίνει την επιλογή να αλλάξεις input method. Εκεί επιλέγεις και το πληκτρολόγιο της αρεσκείας σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εφτιαξα ενα theme για το κινητο μου κ ειπα να το μοιραστω μαζι σας

 

http://www.megaupload.com/?d=CGJKTPMX

 

http://img64.imageshack.us/img64/4732/screenshot1mlz.png

 

το περνατε με clockworkmod κανονικα

καντε wipe cache k dalvik cache

περιμενω σχολια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας...Περιμένω το κινητό..οπότε θα ήθελα τις συμβουλές σας καθώς είμαι νέος σε android και σε κινητά τελευταίας τεχνολογίας!;Eχω διαβάσει το θέμα αλλά πιστεύω ότι πρέπει να συγκεντρώσω κάποιες πληροφορίες σας:

1)ποια κάρτα μνήμης πρέπει να βάλω όταν το παραλάβω?

2)τι πρέπει να κάνω για να συνδεθώ στο internet?(δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ Internet σε κινητό!!!)και να συνδεθώ μέσω wifi?και ποιο browser να βάλω?

3)ποιες ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στην κάμερα για τη βέλτιστη λειτουργία της?

4)πως περνάω τις επαφές-φωτο-σημειώσεις ημερολογίου που έχω στο nokia 6700?

5)πως κρατάω backup στον Η/Υ μου?

6)από Ελληνικό κατάστημα ποια θήκη ν'αγοράσω ?

όπως καταλάβατε είμαι λίγο άσχετος από τεχνολογία αλλά κάπως πρέπει να ξεκινήσω...σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και κυρίως αυτούς που θα κάνουν τον κόπο να με βοηθήσουν στο ξεκίνημά μου? Αν γίνεται μη με ανατρέξετε στις προηγούμενες σελίδες γιατί έχω χαθεί τελείως με τις 90 σελίδες!!!

Link to comment
Share on other sites

και το κυριότερο τώρα,έχω 3gwatchdog και μου λέει πως έχω κατεβάσει ~55 MB ενώ σύμφωνα με cosmote 75 MB...τι παίζει εδώ? (το watchdog το κλείνω σαν εφαρμογή όποτε δεν χρησιμοποιώ 3g αλλά κανονικά όταν ανοίγω ξανά το 3g δεν θα έπρεπε να ξανανοίγει και το watchdog??? δεν μπορεί να έχουν τέτοια απόκλιση στα Mb...:mad:)

Να παρεις τηλεφωνο στο τμημα της cosmote και να ρωτησεις απο ποτε αρχιζει η μετρηση στα ΜΒ? απο την πρωτη καθε μηνα ή απο την περιοδο παροχης υπηρεσιων?(της ημερομηνιες που σου γραφουν στον λογαριασμο σου).

Η vodafone χρεωνει απο πρωτη καθε μηνα αλλα αυτο δεν ισχυει για ολους, σε αλλους χρεωνει απο την περιοδο παροχης υπηρεσιων, τους πηρα χθες τηλεφωνο και αυτο μου ειπαν.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζετε εσεις ακομα προβληματα με το wifi?Εμενα καποιες φορες αποσυνδεεται ή ο browser φορτωνει για πολυ ωρα χωρις να γινεται τπτ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...