Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
athanaso!! μηπως ξερεις εσυ να μου απαντησεις αυτο που εγραψα ποιο πανω για το facebook!?

 

Δεν έχω ασχοληθεί γενικότερα με το facebook και δεν μπορώ να πάρω θέση.

Edited by Villis

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχω ασχοληθεί γενικότερα με το facebook και δεν μπορώ να πάρω θέση.

 

 

 

Γράψε ελληνικά. Τα greeklish απαγορεύονται.

 

ναι φιλε καμια παρεξηγηση κουβεντα κανουμε, απλα ειμαι παντα απαιτητηκος σαν αγοραστης γι αυτο που πληρωνω, ειτε κανει 100 ειτε 100 ευρω, δεν μου χαριζεται, ουτε οταν παω σε ενα μαγαζι κανω παζαρι , τοσο εχει τοσο δινω,και απαιτω να ειναι οπως πρπει

Link to comment
Share on other sites

Xθες το βραδυ αγορασα τελικα το desire s.Eιμαι ικανοποιημενος απο την ποιοτητα κατασκευης του με μονη εξαιρεση το πλαστικο καπακι που προστατευει μπαταρια sim κ.τ.λ. Η οθονη του αρκετα καλη ,φωτεινη και με σωστη χρωματικη αποδοση.Δεν "επαιξα" πολυ μαζι του.Μονο σερφαρα λιγο και ηταν σφαιρατο.

Αν και δεν εχω βγαλει οριστικα συμπερασματα οφειλω να ομολογησω οτι οι οποιοι ενδοιασμοι ειχα για τη μεταβαση απο το iphone σε κινητο με android λειτουργικο ξεπεραστηκαν.Μονη μου ενσταση το android market (απορω γιατι δεν επιτρεπουν τις επι πληρωμη εφαρμογες ακομη).Σε σχεση με το application market της apple ειναι λιγο μπαχαλο(πιστευω πως θα βελτιωθει αμεσα).

Μεσα στις επομενες μερες που θα το κανω test drive θα σας πω περισσοτερα.

Θερμη παρακληση να γινουμε λιγο πιο ουσιαστικοι στα θεματα που θετουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει δεί κανείς εναλλακτικά ακουστικά που να:

1) Ταιριάζουν στο Desire μας (3.5μμ)

2) Να παίρνουν ότι ακουστικά θέλουμε (με θηλυκό 3.5 βύσμα)

3) Να έχουν audio controls για το ραδιόφωνο;

 

Πολλά ζητάω ε; Τα μαμίσια έχουν τεράστια earplugs και ίσα που στέκονται στο αυτί... μόνο σε αυτό αναπολώ το SE 910 μου :)

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει δεί κανείς εναλλακτικά ακουστικά που να:

1) Ταιριάζουν στο Desire μας (3.5μμ)

2) Να παίρνουν ότι ακουστικά θέλουμε (με θηλυκό 3.5 βύσμα)

3) Να έχουν audio controls για το ραδιόφωνο;

 

Πολλά ζητάω ε; Τα μαμίσια έχουν τεράστια earplugs και ίσα που στέκονται στο αυτί... μόνο σε αυτό αναπολώ το SE 910 μου :)

 

Τα original Apple του iphone είναι ό,τι πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Τα original Apple του iphone είναι ό,τι πρέπει.

 

Μόλις το δοκίμασα, δεν παίζει με το ραδιόφωνο... τα πλήκτρα δεν κάνουν τίποτα :(

Δοκίμασα τα απλά άσπρα, χωρίς αποσπώμενα ακουστικά (τα ενιαία).

Edited by Nikos

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειχα πει Athanaso77 απο σημερα απεκτησα κι εγω το κινητο το οποιο τα σπαει!Βεβαια πριν ειχα το ZTE Blade που για τα λεφτα του ηταν τελειο αλλα τωρα ειμαι σε αλλη κατηγορια!Και δεν νομιζω να ξαναφυγω απο την HTC.

Ολα πανε πιο γρηγορα τωρα... :D

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οπως ειχα πει Athanaso77 απο σημερα απεκτησα κι εγω το κινητο το οποιο τα σπαει!Βεβαια πριν ειχα το ZTE Blade που για τα λεφτα του ηταν τελειο αλλα τωρα ειμαι σε αλλη κατηγορια!Και δεν νομιζω να ξαναφυγω απο την HTC.

Ολα πανε πιο γρηγορα τωρα... :D

 

Αν το συγκρίνεις με το Blade που κοστίζει λιγότερο από το 1/3 του Desire S, αν μη τι άλλο είναι αναμενόμενο. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση,

 

Βρήκα την συσκευή εδώ http://www.funbazaar.gr/index.php?target=products&product_id=37933

 

και ο υπεύθυνος μου λέει ότι είναι ελληνικής αντιπροσωπίας και σε επίμονες ερωτήσεις μου απάντησε ότι έχει και ελληνικό μανουαλ.

 

Η τιμή του είναι 439 δηλαδή πολύ φθηνότερο απο το ΠΛΑΙΣΙΟ π.χ. έχει αγοράσει κανείς απο το εν λόγω κατάστημα. Είναι δυνατόν να υπάρχει τόση μεγάλη διαφορά με τα μεγάλα καταστήματα.

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πολλά είναι τα καταστήματα που το πουλάνε (και αυτό δεν ισχύει μόνο για το desire S) σε πολύ καλύτερη τιμή σε σχέση με κάποια γνωστά.

Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι αναξιόπιστα. Πολύ απλά τα μεγάλα καταστήματα ποντάρουν στο όνομά τους και ότι ο κόσμος θα τα προτιμήσει λόγω της "αξιοπιστίας" τους.

Από το συγκεκριμένο κατάστημα που αναφέρεις δεν έχω ψωνίσει αλλά μπορείς να πάρεις με αντικαταβολή αν την δέχεται και αν δεις ότι το κουτί δεν είναι ελληνικό όταν στο φέρουν, πολύ απλά δεν το παραλαμβάνεις και δεν το πληρώνεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα ! Χθες αγόρασα την συσκευή και είμαι πολυ εντυπωσιασμένος . Βέβαια εφυγα απο το μισοπεθαμενο symbian και ειναι ενας λογος παραπανω :P . Λοιπον θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Το κινητο γραφει οτι ειναι συμβατο με καρτες μνημης MicroSD , αρα καρτες μνημης MicroSDHC θα παρει ?
Vi veri veniversum vivus vici
Link to comment
Share on other sites

Πολλά είναι τα καταστήματα που το πουλάνε (και αυτό δεν ισχύει μόνο για το desire S) σε πολύ καλύτερη τιμή σε σχέση με κάποια γνωστά.

Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι αναξιόπιστα. Πολύ απλά τα μεγάλα καταστήματα ποντάρουν στο όνομά τους και ότι ο κόσμος θα τα προτιμήσει λόγω της "αξιοπιστίας" τους.

Από το συγκεκριμένο κατάστημα που αναφέρεις δεν έχω ψωνίσει αλλά μπορείς να πάρεις με αντικαταβολή αν την δέχεται και αν δεις ότι το κουτί δεν είναι ελληνικό όταν στο φέρουν, πολύ απλά δεν το παραλαμβάνεις και δεν το πληρώνεις!

 

Δεν μου κάνει εντύπωση η τιμή, πριν μια βδομάδα και αφότου το είχα πάρει από πλάισιο, το βρήκα σε ένα από τα γνωστά μαγαζιά γύρω από την ομόνοια, 450 ευρώ, ελληνικό και σφραγισμένο, είχε μόνο ένα κομμάτι βέβαια και πλέον όταν πήγα με ένα φίλο, το είχε πουλήσει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα και απο μένα ! Χθες αγόρασα την συσκευή και είμαι πολυ εντυπωσιασμένος . Βέβαια εφυγα απο το μισοπεθαμενο symbian και ειναι ενας λογος παραπανω :P . Λοιπον θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Το κινητο γραφει οτι ειναι συμβατο με καρτες μνημης MicroSD , αρα καρτες μνημης MicroSDHC θα παρει ?

 

Φυσικά και υποστηρίζει microsdhc.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα ! Χθες αγόρασα την συσκευή και είμαι πολυ εντυπωσιασμένος . Βέβαια εφυγα απο το μισοπεθαμενο symbian και ειναι ενας λογος παραπανω :P . Λοιπον θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Το κινητο γραφει οτι ειναι συμβατο με καρτες μνημης MicroSD , αρα καρτες μνημης MicroSDHC θα παρει ?

 

Εχω και εγω απορια σε σχεση με το τι καρτες μπορει να φορεσει, αν υπαρχει λογος να βρω καποια με υψηλη ταχυτητα, τι θα κανω με αυτη που φοραει και τα περιοχομενα της και αλλο ενα προβλημα που δεν ξερω αν ειναι προβλημα κιολας καθοτι χθεσινος κατοχος του κινητου και δεν ξερω πολλα ουτε απο το λειτουργικο του, ουτε απο htc....Κανω tap sto quickoffice και ενω ξεκιναει και βλεπω οτι γραφει Ανοιγμα αρχειου και μετραει περιπου ως το 78, μετα μου λεει Αδυνατη η ευρεση αρχειων στην καρτα SD. Ειναι καποιο προβλημα αυτο ή επειδη δεν εχω αρχειο office μεσα????

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω απορια σε σχεση με το τι καρτες μπορει να φορεσει, αν υπαρχει λογος να βρω καποια με υψηλη ταχυτητα, τι θα κανω με αυτη που φοραει και τα περιοχομενα της και αλλο ενα προβλημα που δεν ξερω αν ειναι προβλημα κιολας καθοτι χθεσινος κατοχος του κινητου και δεν ξερω πολλα ουτε απο το λειτουργικο του, ουτε απο htc....Κανω tap sto quickoffice και ενω ξεκιναει και βλεπω οτι γραφει Ανοιγμα αρχειου και μετραει περιπου ως το 78, μετα μου λεει Αδυνατη η ευρεση αρχειων στην καρτα SD. Ειναι καποιο προβλημα αυτο ή επειδη δεν εχω αρχειο office μεσα????

 

Δοκίμασε να βάλεις ένα αρχείο office μέσα και λογικά θα το δεί και θα σου δώσει επιλογή να το ανοίξεις. Σε ότι αφορά την αλλάγή κάρτας είναι απλή διαδικασία. Απλά αντιγράφεις τα αρχεία της υφιστάμενης στη νέα και την βάζεις στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω και εγω απορια σε σχεση με το τι καρτες μπορει να φορεσει, αν υπαρχει λογος να βρω καποια με υψηλη ταχυτητα, τι θα κανω με αυτη που φοραει και τα περιοχομενα της

 

Προτίμησε κάποια κάρτα με τουλάχιστον μεγαλύτερο class από 2. Τώρα όσον αφορά το μέγεθος αυτό εξαρτάται από εσένα και τα χρήματα που είσαι διαθέσιμος να δώσεις.

 

Για την αλλαγή... περνάς τα περιεχόμενα από την κάρτα αυτή στο PC έχοντας συνδέσει τη συσκευή με τον υπολογιστή, αλλάζεις κάρτες και επαναφέρεις τα αρχεία σου στη νέα. Έτσι απλά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις ένα αρχείο office μέσα και λογικά θα το δεί και θα σου δώσει επιλογή να το ανοίξεις. Σε ότι αφορά την αλλάγή κάρτας είναι απλή διαδικασία. Απλά αντιγράφεις τα αρχεία της υφιστάμενης στη νέα και την βάζεις στο κινητό.

 

Okay!!! Οντως επισυναψα ενα αρχειο word, το εστειλα και το ανοιξε μια χαρα.

Αλλη ερωτηση...επιπλεον το αποθηκευσα και εκατσε στην SD Card. Τωρα πως το διαγραφω???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρατήρησα στο πάνω μέρος της οθόνης με το πλαίσιο της συσκευής... ( χωράει να περάσει Α4 κόλα χαρτί)

Έβγαλα φώτο... της έστειλα στην HTC και μου απάντησαν πως είναι "εργοστασιακή κατασκευή" .. Φυσικά δεν συμφωνώ καθώς τους είπα πως από κει περνάει υγρασία και θα δημιουργήσει θέματα με εγγυήσεις κλπ.

 

Κρίμα και είναι ωραίο τηλέφωνο.

 

Δείτε φώτο που έστειλα :

 

http://i85.photobucket.com/albums/k53/watches-photogallery/Desire%20S/Desire-S-digitizer-gap.jpg

 

Αυτο που λες φιλε μου το παρατηρησα κ εγω στο desire mou αλλα δεν ασχοληθηκα κ πολυ. Μιλαω παντα για το απλο desire κ οχι το s. Βεβαια μου εκαναν αντικατασταση συσκευης γιατι υπερθερμαιτοταν κ ειχε ελαττωμα ο οπισθοφωτισμος. Στη καινουρια συσκευη που μου εδωσαν εχει ενα μικροσκοπικο σωματιδιο σκονης η οθονη κ μια μικρη ατελεια το καπακι της μπαταριας (οχι στο κουμπωμα). Εστειλα ολα τα στοιχεια με email στην htc κ με διαβεβαιωσαν οτι η συσκευη αντικαταστασης ειναι καινουρια κ οχι refurbish. Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι η htc πρεπει να προσεξει πολυ τον τομεα ποιοτητας κατασκευης η να τα πουλαει σε χαμηλοτερες τιμες γιατι εμεις πληρωνουμαι ωστε να εχουμε τελειες συσκευες λειτουργικα αλλα κ κατασκευστικα. Ειμαι κ εγω ψηρας σαν κ εσενα φιλε μου για αυτο κ παρηγγειλα νεο καπακι μπαταριας :p.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε όλες αυτές τις συσκευές μαζικής παραγωγής... λογικό είναι να υπάρχουν διάφορα θεματάκια τέτοιου είδους. Σε γενικές γραμμές πρόβλημα άμεσο δεν υπάρχει πάντως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και το Nokia 5800 όταν βγήκε είχε μια τέτοια "σχισμή" και είχε γίνει σήριαλ. Δεν είχε όμως ποτέ κανένα πρόβλημα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

οταν πληρωνεις ενα καρο λεφτα στις μερες μας και σε μια εταιρια οπως η htc που φημιζεται για την ποιοτητα της, εχεις απαιτησεις, αλλωστε οι λεπτομεριες κανουν την διαφορα, παντως εμενα με ενοχλει σε σκοτεινο περιβαλλον να φωτιζει κατω στις γωνιες σαν να ειναι η οθονη ξεχαρβαλωμενη, θα το παω την τριτη στην htc να δω τι θα μου πουν, κατι τετοιο δεν παρατηρεις παντως ουτε σε συσκευες των 100 ευρω, απαραδεκτο! Δεν επιτρεπεται σε τετοια εταιρια να εχει τετοιες αστοχιες, τελος
Link to comment
Share on other sites

οταν πληρωνεις ενα καρο λεφτα στις μερες μας και σε μια εταιρια οπως η htc που φημιζεται για την ποιοτητα της, εχεις απαιτησεις, αλλωστε οι λεπτομεριες κανουν την διαφορα, παντως εμενα με ενοχλει σε σκοτεινο περιβαλλον να φωτιζει κατω στις γωνιες σαν να ειναι η οθονη ξεχαρβαλωμενη, θα το παω την τριτη στην htc να δω τι θα μου πουν, κατι τετοιο δεν παρατηρεις παντως ουτε σε συσκευες των 100 ευρω, απαραδεκτο! Δεν επιτρεπεται σε τετοια εταιρια να εχει τετοιες αστοχιες, τελος

H htc ΔΕΝ φημίζεται για την ποιότητά της.

Στα περισσότερα μοντέλα της υπάρχει πάντα και κάποιο "ποιοτικό θέμα".

Μα θα ξεβάφουν, μα θα ξεφλουδίζουν, μα το καπάκι δεν θα κάθεται σωστά, μα το καπάκι θα τρίζει, μα έτσι, μα αλλιώς...

Αν ήταν έτσι οι ποιοτικές εταιρίες....

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H htc ΔΕΝ φημίζεται για την ποιότητά της.

 

Δεν θα συμφωνήσω.

 

Όχι ότι δεν βγάζει συσκευές με μικροθεματάκια, αλλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό βλέπουμε ποιοτικότερες κατασκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...