Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο file manager καλυτερο προγραμμα ειναι το ( astro - file manager ) ?? αυτο να περασω??

 

Οσο αφορα το GPS...Moνο το AURA ειναι free?? ή υπαρχει καποιο αλλο προτεινομενο??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο file manager καλυτερο προγραμμα ειναι το ( astro - file manager ) ?? αυτο να περασω??

 

Οσο αφορα το GPS...Moνο το AURA ειναι free?? ή υπαρχει καποιο αλλο προτεινομενο??

 

Φιλε μου και οι 2 ερωτησεις σου αφορουν γενικα το Android κι οχι το Desire S.Για την πρωτη σου ερωτηση καλυτερα να ρωτησεις εδω και για την 2η εδω.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι ειναι γενικες ερωτησεις αndroid αλλα ως κατοχος του ds...ρωταω εσας τι χρησιμοποιειται..!!! :) γιαυτο υπαρχουν και τα αναλογα section's για να ανταλλαζουν αποψεις οι χρηστες του ιδιου τηλεφωνου...διαφορετικα δεν θα υπηρχαν!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απο file manager καλυτερο προγραμμα ειναι το ( astro - file manager ) ?? αυτο να περασω??

 

Προσωπικά προτιμώ το ES File Manager αλλά και αυτό που λες μια χαρά είναι.

 

Οσο αφορα το GPS...Moνο το AURA ειναι free?? ή υπαρχει καποιο αλλο προτεινομενο??

 

Κανένα δεν είναι free (μαζί με τους χάρτες του).

 

(Έχει δίκιο ο panosfx)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εδώ και λίγες ώρες έχω γίνει κάτοχος ενος desire s .....κανοντας το μεγάλο αλμα από το κινητό της υπογραφής μου που δεν έχω εδω και λίγες μέρες.....

κατά την γνώμη μου η λήψη του wifi είναι ένα πρόβλημα..... όταν μπαίνει το χέρι στην πάνω πλευρά του τηλέφωνου........:wacko::wacko:

θα συνηθίσω να το κρατω μονο με το δεξι χερι.......:lol:

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ με το αριστερό το κρατάω, δεν μπορώ να φανταστώ με τίποτα πώς το κρατούσες και κάλλυπτες το πάνω μέρος του τηλεφώνου τόσο ωστε να χάνεις σήμα...Λογικά το αριστερό χέρι δεν καλλύπτει καθόλου το πάνω μέρος! Μα, πώς το κατάφερνες!!:blink:

 

....όταν είμαι σε landscape .....εννοώ :shifty:

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι γιατι δεν μου χανει σημα οπως και να το κραταω;Το μονο που ειδα ειναι οτι τη στιγμη που ημουν διπλα στο router και ειχα full σημα στο wifi ,οταν το κρατησα σφιχτα πανω εχασε μια γραμμη.Να χαθει η συνδεση ομως οχι.Αυτο εννοειτε;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω εδω και μια εβδομαδα.Ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Εχω ομως ενα προβλημα.Δε μπορω με τιποτα να κανω sync (επαφες κ.τ.λ.) με το προγραμμα htc sync της μαμας εταιρειας.Εσεις μπορεσατε να συγχρονισετε επαφες μεσα απο αυτο το προγραμμα.Αν οχι ,πως μεταφερατε τις επαφες σας στο τηλεφωνο? Τις εχω περασμενες στο outlook .Εχετε να προτεινετε κανενα προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την τελευταία έκδοση του HTC Sync, που υποστηρίζει και το Desire S.

 

Αυτο εκανα,πριν καμια ωρα.Δε βλεπει το κινητο με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία έκδοση την έχει μέσα το τηλέφωνο. Είναι η ίδια έκδοση με αυτή που υπάρχει και στο σάιτ της HTC αλλά πραγματικά δε συγχρονίζει επαφές. Όμως το ίδιο το τηλέφωνο έχει μέσα μια εφαρμογή που ονομάζεται μεταφορά και δείχνει δύο τηλέφωνα που μεταφέρουν αρχεία. Δεν τη χρησιμοποίησα μια και είχα ήδη τις επεφές στο gmail από το προηγούμενο desire και τα υπόλοιπα στο pc. Ίσως αυτή η εφαρμογή να κάνει δουλειά.

 

Οπως τα λες ειναι φιλε μου.Η εκδοση που υπαρχει μεσα στο τηλεφωνο ειναι η τελευταια που δινουν στο site.Το οτι δε δουλευει το htc sync ομως ειναι απαραδεκτο.Υποτιθεται οτι ειναι της επισημης ΗΤC.Ουτε custom rom εχω ουτε τιποτα.Μου φαινεται οτι θα περασω και εγω τις επαφες στο gmail.

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πεις έχεις δίκιο!! Αύριο πάρε ένα τηλέφωνο την Htc και γι΄αυτό και για το ότι δεν έχει οδηγίες χρήσης για το desireS !!! Εγώ πήρα ήδη,οπότε αν έχουν κι άλλα τηλέφωνα ίσως φιλοτιμηθούν να βάλλουν!! Άσε τώρα που με τη 2.3 πρέπει να προσέχεις τις εφαρμογές που βάζεις!! Εμένα μία εφαρμογη μου μπλόκαρε την αναπαραγωγή του βίντεο και ας μην είχε σχέση με αυτό!!! Μετά από τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και αφού έμαθα πώς μπαίνει σε ασφαλή λειτουργία:lol: δηλαδή να δουλεύει μόνο με τις εφαρμογές που είχε αρχικά,χωρίς αυτές που έβαλα εγώ, έγινε διάγνωση για την εφαρμογή!! Οπότε ψάχνοντας εγώ μετά τη βρήκα!!

Τι custom rom να βάλλεις; Έχεις την καλύτερη official rom!! Πολλοί θα ήθελαν να την είχαν!!!......

 

Πως μπαινει σε ασφαλη λειτουργια;Πατωντας ενω ειναι κλειστο το power button και το volume down;αυτο εννοεις;

Εμενα συγχρονιζει μια χαρα με το HTC Sync που κατεβασα αλλα μου ειναι αχρηστο.Προτιμω το gmail.

 

Η αληθεια ειναι πως με την 2.3 εχουν φτιαξει πολυ τα πραγματα με το Android κι η αλλαγη σε μια custom rom θα ηταν μονο για παιχνιδι η' για μια καλυτερη διαχειρηση της μπαταριας και τιποτα αλλο...

Δεν μετανιωσα ουτε δευτερολεπτο που πηρα αυτο το κινητο!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

εγω συγχρόνησα tτο outlook με το htc sync που βρήκα στη sd κάρτα που υπήρχε στο τηλέφωνο αφου το εγκατέστησα στο pc
Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εμενα συγχρονιζει μια χαρα με το HTC Sync που κατεβασα αλλα μου ειναι αχρηστο.Προτιμω το gmail.

 

Και καλά κάνεις. Έχουν αναφερθεί περιπτώσεις επηρεασμού της ταχύτητας σε συσκευές που έχει σεταριστεί το HTC Sync.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφερθεί περιπτώσεις επηρεασμού της ταχύτητας σε συσκευές που έχει σεταριστεί το HTC Sync.

Μπορείς να το εξηγήσεις λίγο παραπάνω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλοι μου..επαθα το εξης προβλημα!

Συνιθησμενος απο το iphone που απλα διαβασε μια φορα τις επαφες απο την sim και μετα καμια αλλη ενεργεια.. εκανα sync με το προγραμμα της htc. οταν εγινε το sync με το οutlock μου τις εδειχνε 3πλες τις επαφες! τις διεγραψα ΟΛΕΣ απο την συσκευη...αλλα διεγραψα και οτι υπηρχε στην sim ( δεν το γνωριζα).. ΟΜΩΣ χαθηκαν και οι επαφες απο το outlock κατα ενα περιεργο τροπο :(

 

τις περισσοτερες επαφες τις βρηκα απο το fαcebook..αλλα θα τις περασω και στο gmail για να ειμαι σιγουρος..

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλοι μου..επαθα το εξης προβλημα!

... οταν εγινε το sync με το οutlock μου τις εδειχνε 3πλες τις επαφες! τις διεγραψα ΟΛΕΣ απο την συσκευη...αλλα διεγραψα και οτι υπηρχε στην sim ( δεν το γνωριζα).. ΟΜΩΣ χαθηκαν και οι επαφες απο το outlock κατα ενα περιεργο τροπο :(

 

Δεν είναι περίεργος ο τρόπος που χάθηκαν οι επαφές από το Outlook (υποθέτω πως εννοείς την εφαρμογή της microsoft, και όχι κάποια άλλη, όταν γράφεις outlock).

Αυτό είναι το νόημα του συγχρονισμού.

Να έχεις και στα δύο (outlook και HTC τηλέφωνο στην προκειμένη περίπτωση) ίδιες επαφές, ημερολόγιο, και ό,τι άλλο έχεις ορίσει.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μετά από 3 εβδομάδες λιώσιμο μπορώ να πώ οτι αξίζει και την τελευταία του δεκάρα :)

Πάντα ταχύτατο, απροβλημάτιστο. Κυρίως αξιοπιστότατο. Ούτε ένα κόλλημα, επανεκκίνηση crash κτλ (ναι μόλις διάβαζα το thread toy Optimus 2X, δράμα....). Και ακόμα είμαι μόλις στην αρχή, δεν υπάρχουν όρια με το Android.

Μια σημείωση που είδα σήμερα, λίγο προσοχή στην μπογιά τη μαύρη του αλουμινένιου περιβλήματος, σήμερα, παρόλο που είμαι τρομερά προσεκτικός είδα ότι μάλλον κάπου ακούμπησε και έφυγε ένα απειροελάχιστα μικρό σημείο, τόσο μικρό μιλάμε σαν τη μύτη μιας καρφίτσας. Ανέλαβε το ρόλο ένας permanent μαρκαδόρος και όλα καλά. Πάντως εικάζω ότι εαν κάποιος το βάζει χωρίς θήκη μέσα σε τσέπη με κλειδιά κέρματα κτλ ας ετοιμαστεί να κλάψει τη μπογιά πολύ σύντομα :)

 

Μιας και μιλάμε για θήκες, η γνήσια δερμάτινη του (HTC Leather Pull Tab Pouch Case Black PO S520) είναι απίστευτη.

 

Νίκος.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι ομως φιλε ιωαννη...αν εγω πχ δεν ειχα καθολου επαφες στην συσκευη..επρεπε να περαστουν απο το outlock και οχι να διαγραφουν επειδη δεν υπηρχε τιποτα :/

 

Μικρο το κακο πλεον...τις περισσοτερες της βρηκα!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω και εγώ σχετικά με τις βιντεοκλήσεις.

Μπορούμε να καλέσουμε τον οποιονδήποτε που έχει κινητό με κάμερα και να μιλήσουμε ή πρέπει να βάλουμε κάποιο πρόγραμμα σαν το facetime?

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω και εγώ σχετικά με τις βιντεοκλήσεις.

Μπορούμε να καλέσουμε τον οποιονδήποτε που έχει κινητό με κάμερα και να μιλήσουμε ή πρέπει να βάλουμε κάποιο πρόγραμμα σαν το facetime?

 

μέχρι στιγμής μπορείς να βάλεις τo fring, qik αλλά από το επόμενο update θα υποστηρίζεται natively από το google talk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...