Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ το καταφερα...

 

χαζομαρα μου

αν και με το ρομ μανατζερ που ζηταει ζιπ επρεπε να δουλεψει

 

edit:Ποιον θεωρειτε αυτη τη στιγμη το καλυτερο καστομ ρομ?Τι περισσοτερο θα μο προσφερει σε σχεση με το στοκ ελληνικο?

+Αξιζει να κλοκαρω το σιπιγιου?θα δω διαφορα?θα εχω μελλοντικο προβλημα στο χαρνγουερ?

Edited by artenakia
Link to comment
Share on other sites

οκ το καταφερα...

 

χαζομαρα μου

αν και με το ρομ μανατζερ που ζηταει ζιπ επρεπε να δουλεψει

Οτι είναι zip δεν σημαίνει ότι μπαίνει με CWM μέσω του rom manager!!!!

Link to comment
Share on other sites

οκ το καταφερα...

 

χαζομαρα μου

αν και με το ρομ μανατζερ που ζηταει ζιπ επρεπε να δουλεψει

 

edit:Ποιον θεωρειτε αυτη τη στιγμη το καλυτερο καστομ ρομ?Τι περισσοτερο θα μο προσφερει σε σχεση με το στοκ ελληνικο?

+Αξιζει να κλοκαρω το σιπιγιου?θα δω διαφορα?θα εχω μελλοντικο προβλημα στο χαρνγουερ?

 

Δεν εχει σημασια που ειναι ζιπ, αυτο το αρχειο ειναι για TPT install οχι φλασαρισμα με clockworks mod.

Για custom rom, δοκιμασε FLB, JJr9 ή Modaco και σε λιγο καιρο θα εχουμε και Cyanogenmod 7 (for more)

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα , δυο ερωτησουλες να κανω και εγω , ποια θεωρειται κατα την γνωμη σας ποιο γρηγορη ρομ?και ισως σε συνδιασμο με καποιον launcher?(βαλτε και ενα λινκ με την αντιστοιχη ρομ) και 2 εχω χασει την sd του κινητου που ειχα μεσα το backup της ρομ της wind αν θελω τωρα να το ξανακανω στοκ απο που μπορω να την βρω παλι?η αν ειχε καποιος backup και μου το εδινε αυτο θα επαιζε σε εμενα?

Rom: StarBurst Lite 1.3.0

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Sd card: Transcend 8gb class 6

internal memory 980+

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα , δυο ερωτησουλες να κανω και εγω , ποια θεωρειται κατα την γνωμη σας ποιο γρηγορη ρομ?και ισως σε συνδιασμο με καποιον launcher?(βαλτε και ενα λινκ με την αντιστοιχη ρομ) και 2 εχω χασει την sd του κινητου που ειχα μεσα το backup της ρομ της wind αν θελω τωρα να το ξανακανω στοκ απο που μπορω να την βρω παλι?η αν ειχε καποιος backup και μου το εδινε αυτο θα επαιζε σε εμενα?

 

μπορεις να κατεβασεις την stock wind rom απο εδω.

 

Link to comment
Share on other sites

Θα μιλήσω για μένα προσωπικά, εγω που το έχω αλλάξει δεν βλεπω καμία διαφορά(από JJrls9 σε flbr10b).

Έχει αναφερθεί ξανά και βοηθά πάρα πολύ να κάνεις profiles στο SetCPU, εμένα πλέον μου κρατά σίγουρα 1,5 με 2 μέρες αναλόγως την χρήση του wifi(όπως ξέρετε τρώει πολύ μπαταρία).

 

Αμα θέλεις μπορείς να το αναφέρεις ποιο αναλυτικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα , δυο ερωτησουλες να κανω και εγω , ποια θεωρειται κατα την γνωμη σας ποιο γρηγορη ρομ?και ισως σε συνδιασμο με καποιον launcher?

 

Προσωπικά έχω το κινητό 3 μέρες τώρα, ξεκλείδωσα τα 512 mb ram, έβαλα FLB-r10b (android 2.2 θα το βρεις εδώ, πάντως δε μου φάνηκε και τίποτα σπουδαίο) και Launcher Pro.

 

Από αυτές τις 3 ενέργειες, την μεγαλύτερη διαφορά όσον αφορά το general responsiveness, menu scrolling κλπ την έκανε μακράν το LauncherPro. Θα το βρεις στο market.

Link to comment
Share on other sites

Αμα θέλεις μπορείς να το αναφέρεις ποιο αναλυτικά

 

Λοιπόν και εγώ εδώ τα έμαθα και είδα ότι το SetCPU όταν το ανοίγεις έχει καρτέλες. Στην δεύτερη γράφει Profiles, πατάς add Profile και δημιουργείς τα εξής:

 

Battery <101% βάζεις 710max(αυτό είναι το maximum που το κινητό μου λειτουργεί χωρίς κολλήματα, δοκιμάζεις και εσύ τι σου κάνει) και min 320 (o stinger είχε πει ότι λειτουργεί καλύτερα εάν δεν το έχεις τέρμα αριστέρα στο min π.χ. 122880). Στο Scaling βάζεις on demand

 

Charging 600 max 245 min Scaling on demand

 

Screen off 245 max 245 min Scaling powersave

 

Θα δεις μεγάλη διαφορά, τουλάχιστον εγώ είδα βάζοντας αυτά τα profiles. Να μην ξεχνάμε όμως ότι το wifi τρώει πολύ μπαταρία ότι και να κάνουμε:)

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

https://market.android.com/search?q=regpon&c=apps

 

το wifi fix δεν κανει?πρεπει να τρεχω αυτη την εφαρμογη ξεχωριστα η λειτουργει μονη της οταν ανοιγω το wifi?

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Mε την flb r10b εχουμε την δυνατοτητα για a2sd?οχι την στανταρ δυνατοτητα της 2.2 froyo για apps 2 fat...ξερει καποιος?

Rom: StarBurst Lite 1.3.0

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Sd card: Transcend 8gb class 6

internal memory 980+

Link to comment
Share on other sites

 

το wifi fix δεν κανει?πρεπει να τρεχω αυτη την εφαρμογη ξεχωριστα η λειτουργει μονη της οταν ανοιγω το wifi?

 

Πολλα παιδια ειπαν οτι δεν κανει την δουλεια το wifi fix πριν καιρο κι ετσι δεν ξανασχοληθηκα.Το regpon με flb r10b που εχω αυτη την στιγμη απλα δεν αφηνει το wifi να κλεισει ουτε δευτερολεπτο.Αυτο βεβαια δεν ειναι παντα καλο γιατι αμα το ξεχασεις ανοιχτο ρουφαει την μπαταρια το ατιμο σαν βαμπιρ.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Mε την flb r10b εχουμε την δυνατοτητα για a2sd?οχι την στανταρ δυνατοτητα της 2.2 froyo για apps 2 fat...ξερει καποιος?

 

Ναι δουλεύει κανονικά.

 

το wifi fix δεν κανει?πρεπει να τρεχω αυτη την εφαρμογη ξεχωριστα η λειτουργει μονη της οταν ανοιγω το wifi?

 

Πολλα παιδια ειπαν οτι δεν κανει την δουλεια το wifi fix πριν καιρο κι ετσι δεν ξανασχοληθηκα.Το regpon με flb r10b που εχω αυτη την στιγμη απλα δεν αφηνει το wifi να κλεισει ουτε δευτερολεπτο.Αυτο βεβαια δεν ειναι παντα καλο γιατι αμα το ξεχασεις ανοιχτο ρουφαει την μπαταρια το ατιμο σαν βαμπιρ.

 

To wi-fi fix δουλεύει μόνο του, δεν χρειάζεται να το τρέξεις ποτέ. Από μια άποψη είναι καλύτερο, γιατί το wi-fi πέφτει κανονικά όταν σβήνει η οθόνη (δεν τρώει μπαταρία δλδ), και όταν το ξανανοίξεις το wi-fi fix "πιάνει δουλειά" και στο ξανανοίγει ταχύτατα.

Edited by klaount
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν και εγώ εδώ τα έμαθα και είδα ότι το SetCPU όταν το ανοίγεις έχει καρτέλες. Στην δεύτερη γράφει Profiles, πατάς add Profile και δημιουργείς τα εξής:

 

Battery <101% βάζεις 710max(αυτό είναι το maximum που το κινητό μου λειτουργεί χωρίς κολλήματα, δοκιμάζεις και εσύ τι σου κάνει) και min 320 (o stinger είχε πει ότι λειτουργεί καλύτερα εάν δεν το έχεις τέρμα αριστέρα στο min π.χ. 122880). Στο Scaling βάζεις on demand

 

Charging 600 max 245 min Scaling on demand

 

Screen off 245 max 245 min Scaling powersave

 

Θα δεις μεγάλη διαφορά, τουλάχιστον εγώ είδα βάζοντας αυτά τα profiles. Να μην ξεχνάμε όμως ότι το wifi τρώει πολύ μπαταρία ότι και να κάνουμε:)

 

Ευχαριστώ αλλά που μπορούμε να βρούμε το SetCPU γιατί δεν το έχει market

Link to comment
Share on other sites

Ναι δουλεύει κανονικά.

 

 

 

To wi-fi fix δουλεύει μόνο του, δεν χρειάζεται να το τρέξεις ποτέ. Από μια άποψη είναι καλύτερο, γιατί το wi-fi πέφτει κανονικά όταν σβήνει η οθόνη (δεν τρώει μπαταρία δλδ), και όταν το ξανανοίξεις το wi-fi fix "πιάνει δουλειά" και στο ξανανοίγει ταχύτατα.

 

δηλαδη απλα ανοιγω κ κλεινω το wifi?τιποτα αλλο?το sleep πιο ειναι που λενε οτι πεφτει το κινητο?

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα επανελθω με δυο ερωτησεις γιατι μπορει να το πεταξω απο το παραθυρο...πριν λιγες ημερες εκανα root, επαιξα λιγο και το εκανα παλι unroot... και εκτοτε μου εμφανιζει καθε 5 λεπτα μηνυμα οτι ο εχει μεινει λιγος αποθηκευτικος χωρος στο τηλεφωνο, και δεν με αφηνει να εγκαταστησω καποια εφαρμογη που εχω στην SD. Συμφωνα με τον task killer εχω 50mb διαθεσημα, ενω συμφωνα με την πηγη πληροφοριων 44mb, και συμφωνα με τις ρυθμισεις καρτας 25mb!!!

Τι στο καλο να κανω;

Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Διάβασα στο πρώτο ποστ ότι υπάρχει ένας Οδηγός ξεκλειδώματος μνήμης RAM σε 512mb για νέα μοντέλα.

Προφανώς έχω χάσει επεισόδια.

Ποιά είναι η διαφορά που έχει το νέο μοντέλο από το παλιό?

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα επανελθω με δυο ερωτησεις γιατι μπορει να το πεταξω απο το παραθυρο...πριν λιγες ημερες εκανα root, επαιξα λιγο και το εκανα παλι unroot... και εκτοτε μου εμφανιζει καθε 5 λεπτα μηνυμα οτι ο εχει μεινει λιγος αποθηκευτικος χωρος στο τηλεφωνο, και δεν με αφηνει να εγκαταστησω καποια εφαρμογη που εχω στην SD. Συμφωνα με τον task killer εχω 50mb διαθεσημα, ενω συμφωνα με την πηγη πληροφοριων 44mb, και συμφωνα με τις ρυθμισεις καρτας 25mb!!!

Τι στο καλο να κανω;

 

ξεκλειδωσε τη ram σου.βαλε το app2sd να μετακινεις τις εφαρμογες.ηρεμος να σαι κ ολα θα γινουν, ετσι εκανα κ γω:p

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

ξεκλειδωσε τη ram σου.βαλε το app2sd να μετακινεις τις εφαρμογες.ηρεμος να σαι κ ολα θα γινουν, ετσι εκανα κ γω:p

Τις περισσοτερες εφαρμογες τις εχω κατεβασει εκτος market και μεσω opera mini που τις αποθηκευει ετσι κι αλλιως κατευθειαν στην καρτα. Απο εκει τις εγκατηστω οταν χρειαστει, αλλα ειναι περιεργο να θελω να βαλω μια εφαρμογη 1.5mb οταν εχω διαθεσημα 30mb και να μην μπορω.

Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Διάβασα στο πρώτο ποστ ότι υπάρχει ένας Οδηγός ξεκλειδώματος μνήμης RAM σε 512mb για νέα μοντέλα.

Προφανώς έχω χάσει επεισόδια.

Ποιά είναι η διαφορά που έχει το νέο μοντέλο από το παλιό?

 

Στα "καινουργια" μοντελα, διλαδι στην νεα παρτιδα που εφερε η wind λενε πολοι οτι δεν λειτουργει ο συνδιασμος Menu+Power+Volume Up, εγω παρατηρησα οτι αν βγαλεις την μπαταρια και την ξανα βαλεις μια χαρα λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Διάβασα στο πρώτο ποστ ότι υπάρχει ένας Οδηγός ξεκλειδώματος μνήμης RAM σε 512mb για νέα μοντέλα.

Προφανώς έχω χάσει επεισόδια.

Ποιά είναι η διαφορά που έχει το νέο μοντέλο από το παλιό?

 

καμια:p:p:p:p:p:p

 

Λοιπόν και εγώ εδώ τα έμαθα και είδα ότι το SetCPU όταν το ανοίγεις έχει καρτέλες. Στην δεύτερη γράφει Profiles, πατάς add Profile και δημιουργείς τα εξής:

 

Battery <101% βάζεις 710max(αυτό είναι το maximum που το κινητό μου λειτουργεί χωρίς κολλήματα, δοκιμάζεις και εσύ τι σου κάνει) και min 320 (o stinger είχε πει ότι λειτουργεί καλύτερα εάν δεν το έχεις τέρμα αριστέρα στο min π.χ. 122880). Στο Scaling βάζεις on demand

 

Charging 600 max 245 min Scaling on demand

 

Screen off 245 max 245 min Scaling powersave

 

Θα δεις μεγάλη διαφορά, τουλάχιστον εγώ είδα βάζοντας αυτά τα profiles. Να μην ξεχνάμε όμως ότι το wifi τρώει πολύ μπαταρία ότι και να κάνουμε:)

 

αυτες οι ρυθμισεις για τι πραγμα ειναι καλες?που αποσκοπυν?>

 

 

 

πως μπορω να δω κ να διαλεξω τα δικτυα wifi που ειναι διαθεσιμα χωρις να πηγαινω συνεχεια μεσα στις ρυθμισεις?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη απλα ανοιγω κ κλεινω το wifi?τιποτα αλλο?το sleep πιο ειναι που λενε οτι πεφτει το κινητο?

 

Ναι και το sleep είναι αυτό που σβήνει η οθόνη όταν δεν το χρησιμοποιείς.

 

Στα "καινουργια" μοντελα, διλαδι στην νεα παρτιδα που εφερε η wind λενε πολοι οτι δεν λειτουργει ο συνδιασμος Menu+Power+Volume Up, εγω παρατηρησα οτι αν βγαλεις την μπαταρια και την ξανα βαλεις μια χαρα λειτουργει.

 

Αυτό λειτουργεί. To power+volume up δεν λειτουργεί. Διαφορετικά πράγματα.

Edited by klaount
Link to comment
Share on other sites

Στα "καινουργια" μοντελα, διλαδι στην νεα παρτιδα που εφερε η wind λενε πολοι οτι δεν λειτουργει ο συνδιασμος Menu+Power+Volume Up, εγω παρατηρησα οτι αν βγαλεις την μπαταρια και την ξανα βαλεις μια χαρα λειτουργει.

καμια:p:p:p:p:p:p

 

Κατάλαβα, δουλειά δεν έχουμε και τρωγόμαστε με τα ρούχα μας :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...