Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. OXI

2. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305844

3. Δεν γινόταν ούτε στην stock ούτε σε άλλη rom, ούτε πρόκειται να παίζει flash περιεχόμενο σ'αυτό το κινητό.

 

Σ'ευχαριστώ για τις απαντησεις, οσον αφορα το 3ο ξερω οτι δεν παιζει flash, αλλα στην stock, σερφαροντας με τον κανονικο browser μολις πατουσα καποιο βιντεακι στο youtube, το ανοιγε με την εφαρμογή youtube και επαιζε. τωρα δεν το κανει μου λεει αδυνατη αναπαραγωγη και δεν μου εμφανιζει επιλογες με τι να το ανοιξω για να επιλεξω την εφαρμογη youtube.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παίδες, htc_ime για CM 7.0.3 παίζει; Έχω κατεβάσει 3-4 αλλά το ένα δεν εμφανίζεται καθόλου, αυτό που είναι στο zteblade.info κολλάει όταν πάω να το ανοίξω (όταν πάω να το επιλέξω ως μέθοδο εισόδου δλδ κτλ).

Δε με ενοχλεί το πληκτρολόγιο το cm7, ίσα ίσα φαίνεται ψιλοκαλύτερο, αλλά δεν έχει λεξικό - πρόβλεψη λέξης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παρατήρησα ότι αν είναι ανοιχτό το wi-fi, η μπαταρία μειώνεται κατά μια μονάδα το λεπτό!! Είναι φυσιολογικό αυτό?? Υπάρχει καμιά διόρθωση? Μεγαλύτερη μπαταρία κυκλοφορεί στην αγορά και αν ναι πόσο κοστίζει και από που? Καλοκαίρι, αρχίζουν τα ταξίδια και δε λέει να μένεις από κιν μέσα σε 2 ώρες....

 

ZTE Gen1, SSR5, 512 ram.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για τις απαντησεις, οσον αφορα το 3ο ξερω οτι δεν παιζει flash, αλλα στην stock, σερφαροντας με τον κανονικο browser μολις πατουσα καποιο βιντεακι στο youtube, το ανοιγε με την εφαρμογή youtube και επαιζε. τωρα δεν το κανει μου λεει αδυνατη αναπαραγωγη και δεν μου εμφανιζει επιλογες με τι να το ανοιξω για να επιλεξω την εφαρμογη youtube.

Πήγαινε στην εφαρμογή Youtube από την Διαχείρηση εφαρμογών και κάνε "Εκκαθάριση δεδομένων" και ξαναπροσπάθησε. Δοκίμασε και κάνα reboot μήπως έχει κολλήσει η εφαρμογή.

 

Πάντως τα Video του Youtube παίζουν κανονικά στον Browser του κινητού με CM7.

 

Φίλε Mitso δεν ξέρω αν ο browser του CM7 κάνει μετατροπή τα video σε HTML5 για να τα παίζει απ'ευθείας στο browser , πάντως flash περιεχόμενο δεν δείχνει, γιατί αν έδειχνε θα μπορούσες να παίζεις και παιχνίδια flash.

Link to comment
Share on other sites

χμμμμ , ψάχνοντας για τις επανεκκινήσεις και τα κολλήματα της CM7.0.3, ανακάλυψα αυτή την ROM (AMEN & BLADE).

 

προσωπικά την βρίσκω αρκετά ικανοποιητική και κάτι σαν πιο "γρηγορα" ανταποκρινόμενη.

Link to comment
Share on other sites

περασε καποιος απο το forum τον καινουριο flash player και πως τα καταφερε? Προσπαθησα με κατι οδηγιες που βρηκα με το apps installer αλλα τζιφος. καθε βοηθεια θα ηταν χρησιμη, ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

περασε καποιος απο το forum τον καινουριο flash player και πως τα καταφερε? Προσπαθησα με κατι οδηγιες που βρηκα με το apps installer αλλα τζιφος. καθε βοηθεια θα ηταν χρησιμη, ευχαριστω
Αν δεν έχει αλλάξει κάτι από την τελευταία φορά που ασχολήθηκα, ο flash player δεν μπορεί να λειτουργήσει στο blade επειδή υποστηρίζει armv7 και άνω, ενώ το blade έχει επεξεργαστή armv6.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

Ξερει κανεις πως μπορω να βαζω κ να βγαζω τη δονηση κατα βουληση..

Εχω το widgetsoid αλλα δε δουλευει....δλδ εχω βαλει την μπαρα με τα κουμπια στη homescreen και ενω ολα τα αλλα λειτουργουν η δονηση οχι...SS3 εχει απο ΡΟΜ

Link to comment
Share on other sites

Σε ss5 blade άνοιξα το πρόγραμμα χάρτες και περιηγήθηκα.Μετά έκλεισα το wifi έκανα και επανεκκίνηση και παρατήρησα ότι σε όποια περιοχή πήγα στους χάρτες κράτησε τα διάφορα στοιχεία (ονομασίες δρόμων κλπ).Πως γίνεται αυτό?Παλιότερα χανόντουσαν τα στοιχεία.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξερει κανεις πως μπορω να βαζω κ να βγαζω τη δονηση κατα βουληση..

 

https://market.android.com/details?id=com.cygnus.vibrationwidget

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Εχω ενα θεματακι με το blade και το bluetooth carkit,eχω το FORD Mondeo το τελευταιο και εχει standar bluetooth πανω και στην οθονη στον πινακα οργανων μου βγαζει και τον τηλεφωνικο καταλογο, το θεμα ειναι ομως μεχρι τωρα οποια 2.2 και να εχω βαλει δεν μου βγαζει ολα τα ονοματα!!! μου εμφανιζει ας πουμε απο το Α εως το Ρ και τα υπολοιπα δεν τα εμφανιζει και πρεπει να τα ψαξω απο το τηλεφωνο, οχι και οτι πιο ευκολο οταν οδηγας. Πειραματιζομενος εβαλα την Cm7.0.3 και ω του θαυματος τα εμφανιζει κανονικα. Στην CM ομως υπαρχει αλλο προβλημα, αν το κινητο ειναι στην αναμονη αποσυνδεεται απο το bluetooth!!!!!!!! Στο site τους λενε οτι το δουλευουν για λυση του προβληματος,εχουν αναφερθει και απο αλλους τετοια για αποσυνδεση.Αυτη την στιγμη εχω την SS5 πανω σε Blade Gen 1-> Gen 2 me 512 Mb ξεκλειδωτα. Λογικα καπου σε καποιο αρχειο θα ειναι η διαφορα τους που εμφανιζει ολες τις επαφες. Να ευχαριστησω εκ των προτερων για την οποια βοηθεια.

 

Υ.Σ. Μεχρι τωρα οτι κινητο ειχα συνδεσει (HTC diamond, iPhone) τις εβγαζε ολες κανονικα τις επαφες.

Ericsson GH197,GH337,GH668, T18, T28s, T39, T66, T68.

Sony-Ericsson T68i, T610, P910, W810, P1.

Nokia 2110, 6600.Samsung SGH600.Motorοla StarTac 80.

Panasonic GD92.Siemens S25, S35.HTC P3300, TyTN II, Diamond.Apple iPhone 3Gs 16Gb.ZTE Blade.

Link to comment
Share on other sites

Σε ss5 blade άνοιξα το πρόγραμμα χάρτες και περιηγήθηκα.Μετά έκλεισα το wifi έκανα και επανεκκίνηση και παρατήρησα ότι σε όποια περιοχή πήγα στους χάρτες κράτησε τα διάφορα στοιχεία (ονομασίες δρόμων κλπ).Πως γίνεται αυτό?Παλιότερα χανόντουσαν τα στοιχεία.

 

παλιότερα (έκδοση <5) η cache άδειαζε. Από την έκδοση 5 και μετά (5.2 στην επίσημη wind rom, 5.4 σε κάποιες custom) η cache του google maps δεν αδειάζει, απλά περιμένει να γεμίσει και να αρχίσει να σβήνει τα παλαιότερα στοιχεία.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Εχω ενα θεματακι με το blade και το bluetooth carkit,eχω το FORD Mondeo το τελευταιο και εχει standar bluetooth πανω και στην οθονη στον πινακα οργανων μου βγαζει και τον τηλεφωνικο καταλογο, το θεμα ειναι ομως μεχρι τωρα οποια 2.2 και να εχω βαλει δεν μου βγαζει ολα τα ονοματα!!! μου εμφανιζει ας πουμε απο το Α εως το Ρ και τα υπολοιπα δεν τα εμφανιζει και πρεπει να τα ψαξω απο το τηλεφωνο, οχι και οτι πιο ευκολο οταν οδηγας. Πειραματιζομενος εβαλα την Cm7.0.3 και ω του θαυματος τα εμφανιζει κανονικα. Στην CM ομως υπαρχει αλλο προβλημα, αν το κινητο ειναι στην αναμονη αποσυνδεεται απο το bluetooth!!!!!!!! Στο site τους λενε οτι το δουλευουν για λυση του προβληματος,εχουν αναφερθει και απο αλλους τετοια για αποσυνδεση.Αυτη την στιγμη εχω την SS5 πανω σε Blade Gen 1-> Gen 2 me 512 Mb ξεκλειδωτα. Λογικα καπου σε καποιο αρχειο θα ειναι η διαφορα τους που εμφανιζει ολες τις επαφες. Να ευχαριστησω εκ των προτερων για την οποια βοηθεια.

 

Υ.Σ. Μεχρι τωρα οτι κινητο ειχα συνδεσει (HTC diamond, iPhone) τις εβγαζε ολες κανονικα τις επαφες.

 

Στην cm τις υπογραφης μου δεν κοβεται το bluetooth στην αναμονη

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Στην cm τις υπογραφης μου δεν κοβεται το bluetooth στην αναμονη

 

Μακαρι.... Θα το δοκιμασω ή σημερα ή αυριο και θα πω αποτελεσματα...

 

Τιποτα ακριβως τα ιδια.

Αν ειναι στην αναμονη και μπω στο αμαξι δεν συνδεεται πρεπει να το ανοιξω.

Αν ειναι στην αναμονη δεν μπορω να παρω τηλεφωνο πρεπει να το ανοιξω.

Αν ειναι στην αναμονη και με παρουν τηλεφωνο δεν ξερω (γιατι δεν ετυχε).

Παντως οταν προσπαθω να παρω και ειναι στην αναμονη και δεν παιρνει τηλεφωνο μολις το ανοιξω εστω και μετα απο 5 λεπτα κατευθειαν καλει μονο του το νουμερο που προσπαθησα να παρω.

 

Ευχαριστω παντως για την βοηθεια.

Εχει αναφερθει το θεμα και απο αλλους στο site της CM και περιμενουν λυση.

Edited by babis306

Ericsson GH197,GH337,GH668, T18, T28s, T39, T66, T68.

Sony-Ericsson T68i, T610, P910, W810, P1.

Nokia 2110, 6600.Samsung SGH600.Motorοla StarTac 80.

Panasonic GD92.Siemens S25, S35.HTC P3300, TyTN II, Diamond.Apple iPhone 3Gs 16Gb.ZTE Blade.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει αλλάξει κάτι από την τελευταία φορά που ασχολήθηκα, ο flash player δεν μπορεί να λειτουργήσει στο blade επειδή υποστηρίζει armv7 και άνω, ενώ το blade έχει επεξεργαστή armv6

δηλαδη δεν υπαρχει καποιο αλλο προγραμματακι για να βλεπουμε βιντεακια εκτος απο το youtube?

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνηση θέλω αν γίνεται παιδιά.. power + τι πατάς για να δεις αν είναι γκεν 1 η 2 και πως θα το καταλάβω; (δε θυμάμαι αν πρέπει να κολλάει η όχι στο μπαρμπαδελι στα γκεν 2..!)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...Καλημέρα... Παιδιά άν μπορεί κάποιος να δώσει λύση.Πέρασα εχθές την CM 7.03 για να τη δοκιμάσω, αλλά αντιμετωπίζω το πρόβλημα σε κάθε επανεκκίνηση να χάνει τον launcher..και τις εφαρμογές που τρέχουν στην μπάρα..Δοκίμασα και τη nightly..και πάλι τα ίδια..Υπάρχει λύση, ή είναι bug?..

 

Ο Launcher που βάζεις πρέπει να βρισκεται στο τηλέφωνο και όχι στην sd γιατί σε κάθε επανεκίνηση θα βγαίνει :)

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνηση θέλω αν γίνεται παιδιά.. power + τι πατάς για να δεις αν είναι γκεν 1 η 2 και πως θα το καταλάβω; (δε θυμάμαι αν πρέπει να κολλάει η όχι στο μπαρμπαδελι στα γκεν 2..!)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Με αυτό το app https://market.android.com/details?id=com.apedroid.pigfish σου λέει αν είναι GEN1 ή GEN2.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα stereo BT με ράδιο από προσφορά στα 19 ευρώ : Motorola MotoROKR S605 (MOTOROKR S605 Bluetooth Stereo Headset (Black) - Overview - Motorola Mobility, Inc. Asia Pacific)

 

Τα σπάει και σε ποιότητα λήψης BT και απο θέμα ήχου ποιότητας και έντασης. Συνδέθηκε μια χαρά σε ZTE Blade και σε iPhone4 και έπαιξε τέλεια και τα κοντρολς μια χαρά και στις 2 συσκευές (επόμενο τραγούδι, προηγουμενο, στοπ, πλαυ). Μια χαρά !

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το app https://market.android.com/details?id=com.apedroid.pigfish σου λέει αν είναι GEN1 ή GEN2.

 

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά πατριώτη!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτήσω κάτι; επειδή θα πάω ελβετία και σκεφτομαι να πάρω το blade απο την orange ελβετιας, σε περίπτωση που βγάλει ζημιά ξέρει κανείς τι κάνω; κάποιος που πήρε το blade από αγγλία και του βγαλε πρόβλημα; τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτήσω κάτι; επειδή θα πάω ελβετία και σκεφτομαι να πάρω το blade απο την orange ελβετιας, σε περίπτωση που βγάλει ζημιά ξέρει κανείς τι κάνω; κάποιος που πήρε το blade από αγγλία και του βγαλε πρόβλημα; τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;
Πρέπει να το πας πίσω εκεί που το πήρες μιας και η εδώ ZTE δεν αναλαμβάνει service και τους στέλνει σε WIND κάτι που δεν μπορεί να γίνει στη περίπτωση που έχεις τηλέφωνο άλλης εταιρίας.

 

Θα σου πρότεινα να αφήσεις το Blade και να δείς το Huawei Ideos X. Πάρτο από εδώ από Wind αφού στο εξωτερικό το έχουν πιο ακριβά από την Wind. Δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300837

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα stereo BT με ράδιο από προσφορά στα 19 ευρώ : Motorola MotoROKR S605 (MOTOROKR S605 Bluetooth Stereo Headset (Black) - Overview - Motorola Mobility, Inc. Asia Pacific)

 

Τα σπάει και σε ποιότητα λήψης BT και απο θέμα ήχου ποιότητας και έντασης. Συνδέθηκε μια χαρά σε ZTE Blade και σε iPhone4 και έπαιξε τέλεια και τα κοντρολς μια χαρά και στις 2 συσκευές (επόμενο τραγούδι, προηγουμενο, στοπ, πλαυ). Μια χαρά !

Αν μας έδινες και το link της προσφοράς θα ήσουν τέλειος. Αν ισχύει βέβαια ακόμα....;)

Link to comment
Share on other sites

Αν μας έδινες και το link της προσφοράς θα ήσουν τέλειος. Αν ισχύει βέβαια ακόμα....;)
Δεν ισχύει πια η προσφορά γιαυτό δεν έδωσα το link :(

 

Εχθες πρωί στις 7πμ το πήρα χαμπάρι και έληγε στις 10πμ αλλά η προσφορά ξεκίνησε από προχθες 10πμ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...