Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

Φίλε κράτησε πατημένο για 2 δευτερόλεπτα στο βελάκι που κοιτάει προς τα πάνω ή στο μικρόφωνο και θα επιλέξεις "Ρυθμίσεις πληκτρολογίου Android" και μετά "Γλώσσες εισόδου". Εκεί θα επιλέξεις τα Ελληνικά.

 

 

Φιλε μου πανω απο το q σε μενα εχει μια επιπλεον γραμμη που μου βγαζει την υδρογειο που λεγαμε και φαινονται και οι λεξεις απο τ9

 

Ρε παιδια, αυτο που γραφει εδω ο φιλος μας ο skynetos

"Ρυθμίσεις>Πληκτρολόγιο Android>Εισαγωγή Γλώσσσας --->(δεν βρίσκω πουθενά Ελληνικά)"

εχει αλλαξει; Βρηκε ελληνικα; (Επειδη ειναι επιθετο, γραφεται με πεζο το πρωτο γραμμα και οχι κεφαλαιο).

Ή, για καποιο λογο, ειναι οι οδηγιες σας κενες περιεχομενου;

 

ΥΓ Μητσο, ευχαριστω για τη βοηθεια με το .zip

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά, θα παίξω λόττο σήμερα! Δε νομίζω να ήταν τυχαίο... :lol:

 

Ελπίζω μετά από ορισμένες nightlies να βγει και η επόμενη stable λοιπόν (7.0.4) και να λυθεί επιτέλους το πρόβλημα της αυξημένης κατανάλωσης μπαταρίας που εμφανίζεται μετά την 7.0.0 (που έχω περάσει και δεν αλλάζω)! ;)

 

Τολμησα και εγω να βαλω την cyanogenmod και εβαλα την τελευταια τοτε nightly n85....Ε παιδια δεν παιζετε....η μπαταρια πολυ καλυτερη σε σχεση με την ss5 και ολα τρεχουν πιο ομαλα!!!Stable στις 3 μερες λειτουργειας!!!

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει πίσω και είμαι στην jelirfish 8 ακόμη με gen1 κινητό για πείτε μου που να πάω?

Θα πρότεινα να πας εδώ ---> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=304800

Link to comment
Share on other sites

πως μπωρο να ενεγοποιηση το ιντερνετ στο blade στην cosmote στελω μυνημα και μου λεει οτι σε αυτην την συσκευη δεν εχω το δικαιομα ,ενωω ενεργοπηση wap & mms .

 

εκανα root το κινητο με το z4 root τωρα για να αλλαξω ram το προγραμμα μου συνησταται το ram manager ;;;

που θα το βρω ;;;;

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης απλο προβλημα.οταν κατεβαζω κατι απο το μαρκετ κανει εγκατασταση μονο χωρις να με ρωταει που θελω να το εγκαταστησω.εννος στο τηλεφωνο η στην καρτα μνημης,με συνεπεια να αποθηκεωονται ολα στο τηλεφωνο και να μην εχει καθολου χωρο,τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω το εξης απλο προβλημα.οταν κατεβαζω κατι απο το μαρκετ κανει εγκατασταση μονο χωρις να με ρωταει που θελω να το εγκαταστησω.εννος στο τηλεφωνο η στην καρτα μνημης,με συνεπεια να αποθηκεωονται ολα στο τηλεφωνο και να μην εχει καθολου χωρο,τι να κανω?

 

Δεν είναι πρόβλημα αυτό. Απλά έτσι λειτουργεί το λειτουργικό. Για να περάσεις τις εφαρμογές σου στην κάρτα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305058

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχω πρόβλημα με το 3g με το blade..το χω καιρό το κινητό αλλά μόλις πριν λίγες μέρες έβαλα πρόγραμμα που δίνει MB οπότε δεν είχα χρησημοποιήσει.Έχω βάλει σωστά τις ρυθμίσεις της Wind και έχω ενεργοποιήσει 3g και την επιλογή με τα δεδομένα και όλα, αλλά αρνείται και να μπει και δε δείχνει ούτε σήμα 3g ή gprs ή οτιδήποτε στην αρχική οθόνη..γνωρίζει κανείς τίποτα για κάτι τέτοιο;

 

P.S έχω βάλει τα 2.2 τα froyo απ'το σάιτ της Wind

 

Δοκίμασες να τις βάλεις τις ρυθμίσεις χειροποίητα (add apn);;;

 

έχω την εντύπωση πως το stock update της wind έχει σοβαρό σφάλμα στο xml των apn, μέσα στη rom... υπάρχει προσωρινό fix αν θες να βάλεις το root explorer, και αν δεν σου δουλέψει η χειροποίητη εισαγωγή του apn.

 

Θες root στο κινητό με το z4root, μετά κάνεις install το root explorer και κατεβάζεις αυτό το αρχείο που το βάζεις στο system/etc (και αντικαθιστάς αυτό που έχει το κινητό). Κάνεις restart και είσαι έτοιμος (τα παραπάνω είναι για stock wind 2.2 rom)

 

edit: κράτα και ένα backup κάπου του apns-conf.xml μπας και σου χρειαστεί να το ξαναπεράσεις.

 

Αυτό δε δούλεψε.επίσησης στη παλιά συσκευή μου δουλε'υει το 3g μια χαρά άρα δεν έχουμε θέμα δικτύου.Σε μια κίνηση απελπισιίας δοκίμασα και μια custom rom της cyanκάτι 2.3 αλλά μια απ'τα ίδια,καμιά σύνδεση.Το επανέφερα στα κανονικά του και το πήγα για σέρβις.υποθέτω πως τσεκάραν αν δουλεύει η κεραίαι και το στείλαν πίσω,ή βαριόντουσαν γιατί επέστρεψε απείραχτο με τα froyo 2.2 και τα προγράμματα που χε και όλα.

 

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι πρόκειται είτε για το μυστήριο του αιώνα ή κάτι κάνω απελπιστικά λάθος που στις περισσότερες και των περιπτωσεων αυτό συμβαίνει.Ας θεωρήσουμε ότι έχω βάλει σωστά το APN,για να ενεργοποιήσω το 3g αρκεί μόνο να τικάρω την επιλογή "ενεργοποίηση δεδομένων" και ξετικάρω την επιλογή "χρήση μόνο δικτύων 2g";

Είμαι σίγουρος ότι κάτι μου ξεφεύγει και μάλιστα πρέπει να ναι πολύ εύκολο.

 

P.S έχω βάλει το handcent sms από το μάρκετ.Ωραίο αλλά όταν μου ρχεται μήνυμα,μου ανοίγει και το handcent και από τα μηνύματα.πώς το διορθώνω αυτό;

Edited by Wearside
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS!Εχω το εξης προβλημα:Εδω και κανα 2 εβδομαδες εχω χασει την εφαρμογη market απο τη συσκευη και επισης δε μπορω να μπω στο gmail (απο τη συσκευη παντα).Φοραω CM 7.0.3 stable και ολα ξεκινησαν οταν στην αναβαθμιση απο 7.0.2 σε 7.0.3 εσβησα το google talk με το titanium backup ως αχρηστο.Με μια αναζητηση στο ιντερνετ ειδα οτι κατα πασα πιθανοτητα αυτο φταιει για το προβλημα.Απο τοτε δεν εχω προσβαση στο λογαριασμο μου στη google απο το κινητο και οταν παω στις ρυθμισεις στο υπομενού λογαριασμοι και συγχρονισμος να δημιουργησω νεο λογαριασμο κολλαει η διαδικασια και δεν γινεται τπτ.Φλασαρα στη συσκευη τη Swedish Spring RLS 5 και ολα ηταν μια χαρα (μου εμφανισε απο την αρχη τη διαδικασια για να συνδεθω στο λογαριασμο μου),αλλα ξαναπερνωντας τη CM 7.0.3 ξανα τα ιδια.δοκιμασα να εγκαταστησω το google talk αλλα και παλι τα ιδια.Εγκατεστησα μονος μου την εφαρμογη market αλλα ανοιγει και κλεινει επιτοπου μεσα σε ενα δευτερολεπτο.Καμια ιδεα καποιο τσακαλι?
Link to comment
Share on other sites

P.S έχω βάλει το handcent sms από το μάρκετ.Ωραίο αλλά όταν μου ρχεται μήνυμα,μου ανοίγει και το handcent και από τα μηνύματα.πώς το διορθώνω αυτό;

ενωεις σου ερχονται δυο μυνηματα ;

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά ναι.Στις ειδοποιήσεις έχω και απο το handcent και απο το "μηνύματα".και γενικά τα μηνύματα τα χω και στα 2 προγράμματα.μήπως να διαγράψω το προγραμμα για τα sms το μαμά;αν γίνεται αυτό..
Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά ναι.Στις ειδοποιήσεις έχω και απο το handcent και απο το "μηνύματα".και γενικά τα μηνύματα τα χω και στα 2 προγράμματα.μήπως να διαγράψω το προγραμμα για τα sms το μαμά;αν γίνεται αυτό..

 

οχι θα πας στο προγραμμα "μαμα" και θα βγαλεις απο τις ειδοποιησης του την ειδοποιηση για μυνηματα και θα εισαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

πως θα ενεργοποιησω τα wap ;;;;

 

εχω κανει root το κινητο και του κατεβασα το rom manager αλλα δεν μπωρο να κανω flash clockrkmod recovery φορτωνει και μετα απο λιγο μου βγαζει error γιατι ;;;

 

πως μπωρο να βγαλω απο το κινητο τα "μαμα" προγραμμα ;;;;

με το root exploler δεν μπωρο βρεισκω τα προγραμματα στο system/apps επειλεγω ενα προγραμμα αλλα λεει install μονο δεν εχει για να το απεγκαταστησω ... γιατι ;;;

 

τελεικα του εκανα un-root και μετα παλει root και τωρα ειναι οκ και κατεβαζω την rom .

γεια τις αλλες ερωτησεις τιποτα ;;;;;;

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

γιατί θες το root uninstaller

 

δεν θελω καποιο συγκεκριμενω προγραμμα απλα θελω ενα που να του βγαλω τα αρχικα προγραμμα .

ποιο μου πρωτηνεις .

Η νεα ROM που εβαλα ειναι γαματη εβαλα την κλασικη cyanogenMod .

 

τι ακνινοβολεια εχει το μεγαλυτερο κινητο παλια ειχε 2(κομμα κατι ) εχω ακουσι πως ειναι πολυ παντος ε;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS!Εχω το εξης προβλημα:Εδω και κανα 2 εβδομαδες εχω χασει την εφαρμογη market απο τη συσκευη και επισης δε μπορω να μπω στο gmail (απο τη συσκευη παντα).Φοραω CM 7.0.3 stable και ολα ξεκινησαν οταν στην αναβαθμιση απο 7.0.2 σε 7.0.3 εσβησα το google talk με το titanium backup ως αχρηστο.Με μια αναζητηση στο ιντερνετ ειδα οτι κατα πασα πιθανοτητα αυτο φταιει για το προβλημα.Απο τοτε δεν εχω προσβαση στο λογαριασμο μου στη google απο το κινητο και οταν παω στις ρυθμισεις στο υπομενού λογαριασμοι και συγχρονισμος να δημιουργησω νεο λογαριασμο κολλαει η διαδικασια και δεν γινεται τπτ.Φλασαρα στη συσκευη τη Swedish Spring RLS 5 και ολα ηταν μια χαρα (μου εμφανισε απο την αρχη τη διαδικασια για να συνδεθω στο λογαριασμο μου),αλλα ξαναπερνωντας τη CM 7.0.3 ξανα τα ιδια.δοκιμασα να εγκαταστησω το google talk αλλα και παλι τα ιδια.Εγκατεστησα μονος μου την εφαρμογη market αλλα ανοιγει και κλεινει επιτοπου μεσα σε ενα δευτερολεπτο.Καμια ιδεα καποιο τσακαλι?

 

Φλασαρε αυτο http://www.megaupload.com/?d=YUL6PQU7 και εισαι ετιμος

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

τελεικα και με το root unistaller εμεινα ευχαριστημενως τωρα πως ενεργοποιω τα wap για να εχω internet στο blade ;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ένας φίλος πήρε το blade στα 119 ευρώ.Μήπως η wind ξεστοκάρει για να φέρει το skate?

 

Από ποιο κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

Βαση στηριξης με βεντουζα για παρμπριζ αυτοκινητου για το blade που μπορει να αγορασει κανεις;

Ειναι στανταρντ οι διαστασεις και δεν παιζει ρολο η μαρκα?

πχ εδω εχει διαφορα αλλα δεν ξερω ποιο μπορει να ταιριαζει

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?offset=10&category=ACCESSORIES&category2=GPS

Link to comment
Share on other sites

Βαση στηριξης με βεντουζα για παρμπριζ αυτοκινητου για το blade που μπορει να αγορασει κανεις;

Ειναι στανταρντ οι διαστασεις και δεν παιζει ρολο η μαρκα?

πχ εδω εχει διαφορα αλλα δεν ξερω ποιο μπορει να ταιριαζει

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?offset=10&category=ACCESSORIES&category2=GPS

 

jambo με 3 ευρώ... κι αν δεν σου κάνει την πετάς (αν και είναι μια χαρά για τις διαστάσεις του blade)

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

jambo με 3 ευρώ... κι αν δεν σου κάνει την πετάς (αν και είναι μια χαρά για τις διαστάσεις του blade)

 

Με εστειλες αδιαβαστο! Jumbo! Οι διαστασεις του holder ειναι 'προσαρμοσιμες' ή σταθερες; Προσαρμοζονται σε ολα τα gps, και συνεπως και στο blade, ή τυχαινει να ταιριαζουν με το blade? Πχ. αν παρω μεθαυριο το zte skate θα ταιριαζουν; Αν ξερεις να μου πεις , θα με βοηθουσε αυτο.

 

----

Πες μου οτι το jumbo εχει και φορτιστη αυτοκινητου mini-usb!!!

Link to comment
Share on other sites

Με εστειλες αδιαβαστο! Jumbo! Οι διαστασεις του holder ειναι 'προσαρμοσιμες' ή σταθερες; Προσαρμοζονται σε ολα τα gps, και συνεπως και στο blade, ή τυχαινει να ταιριαζουν με το blade? Πχ. αν παρω μεθαυριο το zte skate θα ταιριαζουν; Αν ξερεις να μου πεις , θα με βοηθουσε αυτο.

 

----

Πες μου οτι το jumbo εχει και φορτιστη αυτοκινητου mini-usb!!!

 

Προσαρμοζόμενες είναι, βάζεις πάνω ό,τι γουστάρεις. Φορτιστή δεν θυμάμαι να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...