Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποιο σου αρεσει ποιο πολυ μηπως?

Εμενα μου αρεσει ποιο πολυ το πρωτο.

 

κανονικη εγκατασταση δεν θελει?apk γραφει

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την εχω παραγγειλει απο χθες. Το θεμα ειναι οτι θα σε βγει πιο φτηνα αν τη παρεις μονος σου. Μονο τα μεταφορικα να βαλεις απο Θεσσαλονικη για Πατρα θα βγει ενα ταληρο παραπανω.

6.89168 EUR κανει μονο και τα εξοδα μεταφορας δωρεαν!!!!!!!!

 

ok απλα σου ειπα γιατι δεν εχω χρεωστικη και δεν μπορω να την αγορασω

Link to comment
Share on other sites

Μην μου πεις οτι πιστεψες οτι ισχυει κατι τετοιο!!!:confused:

 

Δυστυχως ειναι πλασματικο...(το εχουμε αναλυσει παλιοτερα)

 

ok φίλε ξερω οτι δεν γίνεται κάτι τέτοιο.Εξάλου είναι ότι πληρώνεις παίρνεις.Απλά ήθελα να επισημάνω ότι σε σχέση με την προηγούμενη εκδοση είδα διαφορά

Link to comment
Share on other sites

κανονικη εγκατασταση δεν θελει?apk γραφει

 

Το πρωτο ειναι κανονικη εγκατασταση(δεν ειναι δωρεαν!) και το δευτερο θελει flashαρισμα.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου κολλάει όταν το φορτίζεις και με το που βγάλεις το φορτιστή κάνει reboot; Εμένα ναι, καινούριο issue πάλι αυτό.

 

Εμενα αυτο μου το εκανε μονο την πρωτη μερα.Απο την Δευτερα δεν μου το εχει ξανακανει.

 

εγώ έκανα wipe data/cache (πάντα κάνω) αλλά πάλι δεν δούλευε σωστά η Ρομ...

το kavlik cache τι είναι?

 

Μεσω clockwork πας στην τελευταια επιλογη(νομιζω settings λεει) και θα δεις μια επιλογη που γραφει kavlik cache.

 

Edit: Διαβασα παραπανω για ενα φιλο που ελεγε οτι του ειχε προεγκατεστημενα τα google aps...Μηπως τα ειχες περασει σε καποια προηγουμεη εκδοση ? Γιατι σε μενε ενω δεν τα ειχε οταν τα περασα και μετα χρειαστεικε να ξανακανω wipe το κινητο και να περασω ξανα την rom τα ειχε κρατησει, οποτε πρεπει να λειτουργουν καπως σαν το σπασιμο της μνημης κι αυτα.

 

Εχεις δικιο!Φοραγα την Ν38 πριν απο την stable.

 

Και κατι αλλο:Οσο και στη spring 4 και στη cyanogen 7 που εβαλα ο launcher τους δεν μου τρεχει smooth με αποτελεσμα να βαζω απο το μαρκετ τον Gingerbread launcher απο πανω.Γινεται και σε σας αυτο ή μονο σε εμενα;

 

Ουτε κι εμενα κι εχω τον Launcherpro τωρα και παει καλυτερα κι απο την 2.2.Ειδικα ο Appdrawer ειναι απιστευτα smooth.

Το μονο κολπο που μου εκανε ηταν χτες οταν με πηραν ενα τηλεφωνο και δεν ενεργοποιηθηκε η οθονη.Αναγκαστικα δεν ειχα τροπο να απαντησω κι ετσι εβγαλα την μπαταρια και το ξανανοιξα.Ειδα ποιος με πηρε και τον καλεσα.

Μα καλα εκει στην Cyanogen τι κανουν;Μετα την πρωτη stable βγαλανε παλι nightly;Η Ν39 ειναι η τελευταια.Οτι να ναι...

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να μου πείτε ποια ROM είναι καλύτερη και κυρίως ποια απ'όλες ξεκλειδώνει τα 512ΜΒ και υποστιρίζει 3D . GEN 1 είναι το κινητό:D
Link to comment
Share on other sites

ειμαι με flb.υπαρχει καποιος τροπος να χρησιμοποιω το google maps και να εχει navigation offline,οπως δηλαδη το ndrive?
Link to comment
Share on other sites

Μα καλα εκει στην Cyanogen τι κανουν;Μετα την πρωτη stable βγαλανε παλι nightly;Η Ν39 ειναι η τελευταια.Οτι να ναι...

 

Η εξέλιξη της ROM συνεχίζεται κανονικά, η 7.0.0 είναι η πρώτη stable όχι και final όμως.

 

 

ειμαι με flb.υπαρχει καποιος τροπος να χρησιμοποιω το google maps και να εχει navigation offline,οπως δηλαδη το ndrive?

 

Με το κανονικό google maps όχι, ψάξε για brut google maps.

 

Ερώτηση, η CM7 ναι μεν έχει ελληνικά ευτυχώς στο στοκ keyboard, δεν έχει όμως λεξικό. Υπάρχει κάνα πακέτο να το προσθέτει;

Edited by klaount
Link to comment
Share on other sites

Η εξέλιξη της ROM συνεχίζεται κανονικά, η 7.0.0 είναι η πρώτη stable όχι και final όμως.

 

Μα εννοειτε οτι η εξελιξη της συνεχιζεται αλλα παιζοντας παιχνιδια με τις λεξεις δεν θα επρεπε να λεγεται η επομενη nightly αλλα 7.0.1 μιας και βγηκε η πρωτη stable(7.0.0).Τελος παντων για την ωρα θα μεινω με την stable αφου ειμαι ικανοποιημενος.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μα εννοειτε οτι η εξελιξη της συνεχιζεται αλλα παιζοντας παιχνιδια με τις λεξεις δεν θα επρεπε να λεγεται η επομενη nightly αλλα 7.0.1 μιας και βγηκε η πρωτη stable(7.0.0).Τελος παντων για την ωρα θα μεινω με την stable αφου ειμαι ικανοποιημενος.

 

Ε nightly builds είναι μωρέ, δεν έχουν καν version number :p

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με flb.υπαρχει καποιος τροπος να χρησιμοποιω το google maps και να εχει navigation offline,οπως δηλαδη το ndrive?

 

μάλλον κάτι τέτοιο θες δηλαδή...

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

ο player της cyanogenmod 7 είναι καλός? Ρωτάω γιατί έβαλα ένα βίντεο avi και κολλούσε.Ποιον θεωρείτε καλό video player?

 

--παλια χρησιμοποιούσα τον qq player κάνει δουλειά ή υπάρχει καλύτερο?--

Link to comment
Share on other sites

ο player της cyanogenmod 7 είναι καλός? Ρωτάω γιατί έβαλα ένα βίντεο avi και κολλούσε.Ποιον θεωρείτε καλό video player?

 

--παλια χρησιμοποιούσα τον qq player κάνει δουλειά ή υπάρχει καλύτερο?--

https://market.android.com/details?id=com.clov4r.android.nil&feature=search_result

 

Για καλύτερη ποιότητα αναπαραγωγής των βίντεο πρoτείνεται η ενεργοποίηση του Hardware accelarated UI

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

 

Μεσω clockwork πας στην τελευταια επιλογη(νομιζω settings λεει) και θα δεις μια επιλογη που γραφει kavlik cache.

 

 

Μικρή διόρθωση : είναι dalvik cache και είναι στο μενού της advanced επιλογής του clockwork (όντως η τελευταία επιλογή ).

 

Wiki link : http://en.wikipedia.org/wiki/Dalvik_%28software%29

 

Καλό είναι όταν κάνουμε wipe να κάνουμε wipe και στην dalvik απότι έχω διαβάσει αν και δεν το ΄χω ψάξει και τ'οσο το θέμα. Κακό δεν κάνει πάντως αν ήδη κάνεις γενικό wipe.

 

 

ο player της cyanogenmod 7 είναι καλός? Ρωτάω γιατί έβαλα ένα βίντεο avi και κολλούσε.Ποιον θεωρείτε καλό video player?

 

--παλια χρησιμοποιούσα τον qq player κάνει δουλειά ή υπάρχει καλύτερο?--

 

Αν και ακόμα δεν μπόρεσα να δώ video με frames τις προκοπής , ο vitalplayer έπεξε καλύτερα απ'οσους δοκίμασα. Για ελληνικούς υπότιτλους βάλε το iso-8859-7. Επι πληρωμή ο player ή αν τον βρεις απο κάνα "φίλο" :P

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Στο zte blade στο android market δεν έχει όλα τα παιχνίδια μερικά είναι κλειδομένα ώστε να μην μπορω να τα κατεβάσω γιατί στο youtube είδα πως είχαν περάσει στο zte blade πολλά παιχνίδια που δεν τα έχει ξεκλείδωτα για το zte blade το android store,πως το έκαναν αυτό???πως μπορώ να ξεκλειδώσω όλα τα apps του android market ώστε να μπορώ να του περάσω ότι θέλω???
Link to comment
Share on other sites

Μικρή διόρθωση : είναι dalvik cache και είναι στο μενού της advanced επιλογής του clockwork (όντως η τελευταία επιλογή ).

 

Wiki link : http://en.wikipedia.org/wiki/Dalvik_%28software%29

 

Καλό είναι όταν κάνουμε wipe να κάνουμε wipe και στην dalvik απότι έχω διαβάσει αν και δεν το ΄χω ψάξει και τ'οσο το θέμα. Κακό δεν κάνει πάντως αν ήδη κάνεις γενικό wipe.

 

Σωστος!Ευχαριστω για την διορθωση.

 

 

Αν και ακόμα δεν μπόρεσα να δώ video με frames τις προκοπής , ο vitalplayer έπεξε καλύτερα απ'οσους δοκίμασα. Για ελληνικούς υπότιτλους βάλε το iso-8859-7. Επι πληρωμή ο player ή αν τον βρεις απο κάνα "φίλο" :P

 

Αν και δεν βλεπω ταινιες απο το κινητο γιατι το θεωρω μαζοχισμο να βλεπεις ταινιες σε 3.5" οθονη οσες ταινιες .avi ειχα βαλει στον rockplayer για δοκιμη και με υποτιτλους δεν κολλαγε καθολου.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μα για να εκμεταλλευτεί κάποιος τη gpu πρέπει να το έχει on, αλλιώς φορτώνονται όλα στη cpu...

 

Έτσι είναι. Γ αυτό και το καλό με την sweedish spring rls4b υπάρχει ένα ωραίο προεγκατεστημένο προγραμματάκι "extra settings" το οποίο μέσα από το μενού ενεργοποιεί κ απενεργοποιεί το hardware acceleration. Εγώ βλέπω πολύ μεγάλη διαφορά και το έχω συνέχεια On χωρίς πρόβλημα.

 

λοιπον το βρηκα ειχει 400μβ μνημη αλλα μπηκα στο clockworkmod recovery και η version ειναι v2.5.1.3 kαι ειδα οτι εχει πιο καινουρια,αυτο πειραζει?πρεπει να βαλω πιο καινουρια?η μπορω να βαλω οποια ρομ θελω ετσι?και ποια ρομ προτινετε να βαλω?

 

Πέρνα το ROM Manager από το Market (αν δε το βρίσκεις ψάξε για recovery manager). Εγκατέστησέ το (θέλει root αν δε το χεις κάνει πέρνα και τρέξε το universal androot) και τρέξτο με ίντερνετ. Θα κατεβάσει τη νέα έκδοση clockwordmod και σου δίνει τη δυνατότητα να την περάσεις από το μενού του γρήγορα κ εύκολα. Προτείνω φυσικά την sweedish spring rls4b με overclock support. The best by far.

 

Ναί μάλλον ξέμεινε ο τύπος Αγγλία και τα ανέβασε επίτηδες.

Εγώ πήρα από αυτόν.

 

Εδώ

Ήρθε το digitizer. Έχει κάτι σημαδάκια γύρω γύρω το πλαστικό και γράφει Orange San Fransisco πάνω. Εξαλλου είναι Graded used part. Αν και δούλεψε σίγουρα έκανα κάτι λάθος και χάλασα την οθόνη μου οπότε πάω για άλλο κινητό... Πάτησα τις καλωδιοταινίες τσεκάρισ ατα πάντα αλλά τίποτα. Η οθόνη είναι σκοτεινή με παράξενα χρώματα αν και δείχνει. Κάπου κάπου πατώντας το power όταν ανάβει από κλειδωμένη σβηστή μερικές φορές ανάβει κανονικά για ελάχιστο χρόνο κ μετά ξαναχαλάνε τα χρώματα...

 

Είμαι ο μόνος που έχει το θέμα με την οθόνη που δεν ανταποκρίνεται στην αφή με οποιόδηποτε custom rom?

Γενικά είναι γνωστό θέμα (http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/331696/maybe-solved-touchscreen-does-not-react-after-flashing-an-new-rom/) αλλά δεν έχω δει εδώ τίποτα. Δουλεύει μόνο το stock rom της wind. Ούτε cyanogen ούτε κανένα άλλο. Έχει κανείς ανάλογο πρόβλημα;

Είναι πολλοί που έχουν θέματα τέτοια. Οι περισσότεροι είχαν OLED οθόνη.

Φίλος πιο πάνω είχε φλασάρει το τηλ του, το ξεκλείδωσε και μετά περνώντας custom rom είχε τα ίδια θέματα. Παρόλο που φλασάραμε πίσω τη wind που πρίν δούλευε, η οθόνη αφής δεν επανήλθε. Σε μερικά reboots όμως δούλευε κανονικά.

 

Απ ότι αναφέρουν και στο thread που ποστάρισες το digitizer παραμένει για κάποιο λόγο σε boot flash mode και ο τύπος που το έψαξε έβγαλε ένα kernel patch που κάνει τον kernel να το γυρίζει σε normal mode σε κάθε boot. Εγώ πιστέυω ότι είναι πρόβλημα του κινητού και πρέπει να το πας service.

 

Κάποιοι άλλοι προτείνουν επανειλημένα flash και wipe με την ίδια rom και στα ενδιάμεσα boot να ανάβεις το κινητό με το κουμπί + πατημένο. (αν και εγώ θυμάμαι ότι αυτό άφηνε το πράσινο ανθρωπάκι στάσιμο).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!ειμαι πλεον και γω κατοχος του blade απο σημερα.

το κινητο φοραει την rsl3 και παει μια χαρα μεχρι στιγμης.ειμαι βεβαια ασχετος με android αλλα εχω διαβασει καπως αυτο το τοπικ.ολα καλα μεχρι στιγμης σε ολα τα θεματα.θα σας τρλανω στις αποριες εννοειτε σιγα σιγα!!:lol::lol::lol:πλακα κανω θα κατσω να διαβασω τα παντα και βλεπουμε!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

για πλαιερς εχω δοκιμασει τα παντα.act1 ειναι ο καλυτερος αλλα δεν παιζει οτι βιντεο του βαλεις,θελει κονβερτ,ο ροκ παιζει τα παντα αλλα κολλαει η εικονα.θα δοκιμασω mobo player τωρα να δω
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Και ξαναλέω :P, ποια είναι η καλύτερη Froyo Custom Rom που να βλέπει φυσικά τα 512ΜΒ και να υποστιρίζει 3D?
Link to comment
Share on other sites

σου εχουν απαντησει πιο πισω ρε φιλε και γενικα αυτο το θεμα το ξερω και γω που σημερα πηρα το λεπιδι.πρεπει να βαλεις την ουγγρικη ρομ για τα 512 mb και μετα βαλε οποια ρομ σου τεριαζει!!!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

σου εχουν απαντησει πιο πισω ρε φιλε και γενικα αυτο το θεμα το ξερω και γω που σημερα πηρα το λεπιδι.πρεπει να βαλεις την ουγγρικη ρομ για τα 512 mb και μετα βαλε οποια ρομ σου τεριαζει!!!

 

Sorry, δεν το πρόσεξα... :) Επειδή είμαι και εγώ νέος κάτοχος του Blade δεν γνωρίζω ποια είναι η καλύτερη Custom Rom που τρεχει χωρίς προβλήματα :O

Link to comment
Share on other sites

Sorry, δεν το πρόσεξα... :) Επειδή είμαι και εγώ νέος κάτοχος του Blade δεν γνωρίζω ποια είναι η καλύτερη Custom Rom που τρεχει χωρίς προβλήματα :O

 

δε πειραζει,ρωτοντας πας στη πολη δε λενε??:lol::lol:

δε ξερω αν ειναι καλη παντως αυτο που πηρα εχει την RLS3 και τις ολιγες ωρες που το εχω στα χερια μου μια χαρα φαινετε. και στα παιχνιδια,και στα βιντεο στο youtube, και ραδιο εχει πανω.ειναι βασισμενη στην 2.2

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

δε πειραζει,ρωτοντας πας στη πολη δε λενε??:lol::lol:

δε ξερω αν ειναι καλη παντως αυτο που πηρα εχει την RLS3 και τις ολιγες ωρες που το εχω στα χερια μου μια χαρα φαινετε. και στα παιχνιδια,και στα βιντεο στο youtube, και ραδιο εχει πανω.ειναι βασισμενη στην 2.2

 

Μπορείς να βάλεις την rls4 από πάνω χώρίς να χάσεις τίποτα (αν και οι διαφορές δεν είναι πολλες). Το extra settings app που έχει η rls4 μπορεί να βρείς βολικό γιατι κλείνει το hardware acceleration ,αν θέλεις,μπορείς να κλεισεις την usb φόρτιση και έχει και reboot επιλογές με πολύ καλή αυτή για reboot σε recovery(την τελευταία επιλογή πάντως μπορεί να την έχεις και με widget ,έχω το widgetsoid και σου βγάζει λίστα και έχει και επιλογή να βάλεις powerwidget στην notification bar αν και βγάζει παράθυρο και δεν μπορεις να επιλέξεις απέυθείας ότι θες - δες τις φωτο στο λίνκ ).

Αν δεν θες να φλασάρεις πάντως δεν χάνεις και τίποτα κατα την γνώμη μου.

 

Πρόσεχε το ράδια(αυτό με το rds) γιατι "στίβει" την μπαταρία ακόμα και αν το κλείσεις. Δοκίμασε να το κλείνεις με έναν task killer που χρειάζεται μόνο για τέτοιες περιπτώσεις ή κάποιο app που κόλλησε(δεν τον χρειάζεσαι πέρα από αυτό,ασε το android συστημα να κάνει κουμάντο).

 

Πιο σταθερή rom απότι λένε οι περισσότεροι είναι η Swedish Spring Μitso . Για 3d τι ενοείς;

 

Λέτε να μας πετάξει καμιά 3d version o kallt και να πρέπει να φοράμε 3d glasses για να δουλευουμε το κινητό :p ;

 

 

http://img824.imageshack.us/g/snap20110414003410.png/

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή για φόρτιση από usb είναι πολύ χρήσιμη. Προσωπικά θα δυσκολευτώ να αλλάξω ΡΟΜ γιατί η ss rls4 πάει πολύ καλά. Πάντως με το ραδιόφωνο δεν μπορώ να καταλάβω τί παίζει. Ενώ κρατάει αρκετά η μπαταρία, χθές άνοιξα για λίγο να ακούσω μουσική και το έκλεισα από τη διαχείρηση εφαρμογών. Μέσα σε 2 ώρες αδράνειας είχε πέσει 50% η μπαταρία!!!!!!!!! Τί να πώ.
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...