Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να μην έχει να κάνει με τις ROM φίλε μου. Το cold start του GPS μετά από καθαρό cache αργεί και κλειδώνει πάντα χωρίς βοήθεια AGPS κλπ στο λεπτό περίπου, ή καμιά φορά και παραπάνω. Αν έχεις μπεί πρόσφατα στο ίντερνετ κ έχεισ ανοίξει και κλειδώσει με GPS τότε το κινητό έχει κρατήσει θέση δορυφόρων και θα κλειδώσει γρηγορότερα. Πρέπει να κάνεις δοκιμές σε wiped roms με κλειστό ίντερνετ και να μετράς πόση ώρα κάνει να κλειδώσει στον ίδιο χώρο φυσικά και αμέσως μετά το boot. Εμένα η ssrls4 μια χαρά μου δουλεύει πάντως.

 

Πάντα με καθαρό cache και με καθόλου wifi κλπ.Μόνο με το gps του blade.Μετά το 2ο restore έστρωσε και κλειδώνει με τη μία.Έχω περάσει το compass για να βλέπω πόσους δορυφόρους πιάνει και πότε κλειδώνει και μετά ανοίγω το navigon.Πχ το htc wildfire που έχω κλειδώνει σε 2-6 λεπτά.Αν ανοίξω το net κλειδώνει αμέσως.Το gps του blade κλειδώνει τόσο γρήγορα όσο το htc με agps.Για αυτό όταν άρχισε να μην λειτουργεί σωστά κατάλαβα ότι κάτι έτρεχε.Τώρα όλα είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και μιά ερώτηση.

Παρατηρώ ότι κάθε φορά που κάν επανεκκίνηση το τηλέφωνο χάνει τις default εφαρμογές. Πατάω πχ σελίδ ανα ανοίξει και με ρωτάει με ποιο browser και ενώ επιλέγω default πχ τον dolphin, για όσο δν κάνω reboot οκ, αν κάνω reboot πάλι με ρωτάει.

 

Το έχει συναντήσει κανείς? Είναι θέμα ROM? Δε θυμάμαι αν το κανε σε άλλη...

 

Το είχα το πρόβλημα με launcher pro στο dock.Mε την στοκ rom έβαλα τον dolphin default και όταν πατούσα internet στο dock άνοιγε με τον dolphin. Με SS το χανει. Τελικά κρατώντας πατημένο το icon διάλεξα change shortcut και έβαλα το dolphin. Όλα οκ τώρα. Αλλού δεν το πρόσεξα, αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρος.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Έχω να παρατηρήσω τα εξής για την SS rls3

 

1. Σχετικά με το gps πάντα κλειδώνει μετά από 2-3 λεπτά με το iGo. Με το Ndrive μου λέει οτι δεν βρέθηκε gps και δεν το βρίσκει ποτέ. Πρέπει πρώτα να μπω απ το iGo και μετά στο Ndrive για να μπορέσει το τελευταίο να βρει σήμα. Το ίδιο γίνεται και με το Spot4u το οποίο δυσκολεύεται πολύ να κλειδώσει. Αυτό θυμάμαι δεν συνέβαινε στην JJ η οποία κλείδωνε σε δευτερόλεπτα.

 

2. Στο rotation της οθόνης είμαι εντελώς απογοητευμένος. Με οποιονδήποτε launcher κ αν έχω δοκιμάσει είναι απογοητευτικά αργή αυτή η λειτουργία. Βλέπω τα iphone να γυρνάνε για πλάκα και τρελαίνομαι!! Ειδικά αν πας να το ξεκλειδώσεις και δεν το έχεις σε εντελώς (σχετικα) κάθετη θέση την ακούει άσχημα!

 

3. Η μπαταρία μετά απο wipe bat stats κρατάει μισή μέρα σε μέση χρήση και μία σε ελαφριά χρήση. Θα δοκιμάσω και wipe με άδεια μπαταρία.

 

4. Αυτό το οποίο αναφέρει κ ο lousou συμβαίνει και σε εμένα

 

 

Και μιά ερώτηση.

Παρατηρώ ότι κάθε φορά που κάν επανεκκίνηση το τηλέφωνο χάνει τις default εφαρμογές. Πατάω πχ σελίδ ανα ανοίξει και με ρωτάει με ποιο browser και ενώ επιλέγω default πχ τον dolphin, για όσο δν κάνω reboot οκ, αν κάνω reboot πάλι με ρωτάει.

 

Το έχει συναντήσει κανείς? Είναι θέμα ROM? Δε θυμάμαι αν το κανε σε άλλη...

 

 

 

Αυτά και συνεχίζουμε...

Edited by validus
Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Έχω να παρατηρήσω τα εξής για την SS rls3

 

1. Σχετικά με το gps πάντα κλειδώνει μετά από 2-3 λεπτά με το iGo. Με το Ndrive μου λέει οτι δεν βρέθηκε gps και δεν το βρίσκει ποτέ. Πρέπει πρώτα να μπω απ το iGo και μετά στο Ndrive για να μπορέσει το τελευταίο να βρει σήμα. Το ίδιο γίνεται και με το Spot4u το οποίο δυσκολεύεται πολύ να κλειδώσει. Αυτό θυμάμαι δεν συνέβαινε στην JJ η οποία κλείδωνε σε δευτερόλεπτα.

 

2. Στο rotation της οθόνης είμαι εντελώς απογοητευμένος. Με οποιονδήποτε launcher κ αν έχω δοκιμάσει είναι απογοητευτικά αργή αυτή η λειτουργία. Βλέπω τα iphone να γυρνάνε για πλάκα και τρελαίνομαι!! Ειδικά αν πας να το ξεκλειδώσεις και δεν το έχεις σε εντελώς (σχετικα) κάθετη θέση την ακούει άσχημα!

 

3. Η μπαταρία μετά απο wipe bat stats κρατάει μισή μέρα σε μέση χρήση και μία σε ελαφριά χρήση. Θα δοκιμάσω και wipe με άδεια μπαταρία.

 

4. Αυτό το οποίο αναφέρει κ ο lousou συμβαίνει και σε εμένα

 

 

 

 

 

Αυτά και συνεχίζουμε...

 

1)Γιατι δεν βαζεις την rls4;

2)Μου φαινεται ξεχνας πως πηρες ενα κινητο με 160 ευρω...Μην το συγκρινεις με ενα των 700.Και παλι πολυ καλα τα παει!

3)Γιατι δεν βαζεις την rls4;

4)Ειναι θεμα ρομ.

Παιδια γενικα οταν βαζετε μια ρομ να την αφηνετε 2-3 μερες να στρωσει.Μην την αλλαζετε αμεσως.

Επισης αν διαβασετε ολο το θεμα θα δειτε οτι καθε ρομ καθεται διαφορετικα σε καθε κινητο.Ενα προβλημα που δημιουργει σε καποιον μπορει να μην το παρουσιασει σε καποιον αλλον.Ο λογος αγνωστος αλλα συμβαινει.

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πάντα με καθαρό cache και με καθόλου wifi κλπ.Μόνο με το gps του blade.Μετά το 2ο restore έστρωσε και κλειδώνει με τη μία.Έχω περάσει το compass για να βλέπω πόσους δορυφόρους πιάνει και πότε κλειδώνει και μετά ανοίγω το navigon.Πχ το htc wildfire που έχω κλειδώνει σε 2-6 λεπτά.Αν ανοίξω το net κλειδώνει αμέσως.Το gps του blade κλειδώνει τόσο γρήγορα όσο το htc με agps.Για αυτό όταν άρχισε να μην λειτουργεί σωστά κατάλαβα ότι κάτι έτρεχε.Τώρα όλα είναι οκ.

Θα το δοκιμάσω κ εγώ τότε γιατί κάνα 2 λεπτά κάνει σίγουρα μερικές φορές. Θα πρέπει να δούμε τι αποθηκεύεται στο restore image που ενδεχομένως να το φορτώνει και να καθυστερεί.

 

Το είχα το πρόβλημα με launcher pro στο dock.Mε την στοκ rom έβαλα τον dolphin default και όταν πατούσα internet στο dock άνοιγε με τον dolphin. Με SS το χανει. Τελικά κρατώντας πατημένο το icon διάλεξα change shortcut και έβαλα το dolphin. Όλα οκ τώρα. Αλλού δεν το πρόσεξα, αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρος.

Επομένως πρέπει να το αναφέρουμε στο Thread του modacco για την rls4. Εγώ το πρόσεξα και στα youtube video και στα sms πα να στείλω και με ρωτάει αν θέλω το Handsent ή το μαμά.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το ράδιo rds και Swedish Spring που λέγαμε. Το άνοιξα για δευτερόλεπτα και το έκλεισα. Τυχαία πάτησα το volume στην homescreen και μου έβγαλε την ένταση ήχου πολυμέσων :wacko:. Χρειάστηκε να το κάνω kill με task manager για να μπορέσω να αλλάξω σε ένταση ειδοποίησης ήχου. Σε sleep και άνοιγμα, πάλι κάνει το ίδιο, άρα λογικά δεν αφήνει το κινητό σε sleep και την ξεζουμίζει την μπαταρία.Τουλάχιστον αν σε πάρουν τηλέφωνο χτυπάει με την ενταση ειδοποίησης και όχι πολυμέσων(το φοβήθηκα για λίγο).Το κάνει και σε σας αυτό;

 

Ασχημο νέο είναι πως ο Frankish σταματάει τα themes και την υποστήριξη για blade :(.

Ας ελπίσουμε πως καποιος θα συνεχίσει.

 

@lousou , Δοκίμασα με sms από επαφή και με πάει στο προεπιλεγμένο, handcent.ΟΚ δηλαδή.

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Θέματα για την RLS4 που μπορούμε να βρούμε;

 

Μπορείς να βρείς εδώ, προφανώς εννοείς την Swedish Spring Rom RLS4 οποτε κατέβασε απο "Download Themes for Swedish Spring Rom Froyo.Working on R1/2/3."

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Έχω να παρατηρήσω τα εξής για την SS rls3

 

1. Σχετικά με το gps πάντα κλειδώνει μετά από 2-3 λεπτά με το iGo. Με το Ndrive μου λέει οτι δεν βρέθηκε gps και δεν το βρίσκει ποτέ. Πρέπει πρώτα να μπω απ το iGo και μετά στο Ndrive για να μπορέσει το τελευταίο να βρει σήμα. Το ίδιο γίνεται και με το Spot4u το οποίο δυσκολεύεται πολύ να κλειδώσει. Αυτό θυμάμαι δεν συνέβαινε στην JJ η οποία κλείδωνε σε δευτερόλεπτα.

 

2. Στο rotation της οθόνης είμαι εντελώς απογοητευμένος. Με οποιονδήποτε launcher κ αν έχω δοκιμάσει είναι απογοητευτικά αργή αυτή η λειτουργία. Βλέπω τα iphone να γυρνάνε για πλάκα και τρελαίνομαι!! Ειδικά αν πας να το ξεκλειδώσεις και δεν το έχεις σε εντελώς (σχετικα) κάθετη θέση την ακούει άσχημα!

 

3. Η μπαταρία μετά απο wipe bat stats κρατάει μισή μέρα σε μέση χρήση και μία σε ελαφριά χρήση. Θα δοκιμάσω και wipe με άδεια μπαταρία.

 

4. Αυτό το οποίο αναφέρει κ ο lousou συμβαίνει και σε εμένα

 

 

 

 

 

Αυτά και συνεχίζουμε...

 

1. Είχα ακριβώς τα ίδια θέματα με την RLS3 αλλα μπορώ να πω σίγουρα πως μετα την αναβαθμιση σε RLS4b, την οποία απλα περασα απο πάνω και δεν εχω κανενα θέμα, ηρθε και παίζει όπως πριν δηλαδή σε δευτερόλεπτα κλειδώνει.

 

3.Η μπαταρία κρατάει περιπου 40-42 ώρες, ενα μίκρο θάυμα για μενα να σου πω την αλήθεια γιατι με την JJ και με την χρηση που του κάνω δεν περνούσα της 15-16 ώρες... εγω εκανα το wipe με γεματη μπαταρια αλλα την διαφορα την ειδα μετα απο 6-7 γεμίσματα. Το wi-fi ρουφάει πολύ αλλα το 3G που εχω ΜΟΝΙΜΑ ανοιχτό παιζει μια χαρα...

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Ο Kandilak είχε πρόβλημα με το widget , ελπίζω να βοηθήσει:

 

Έβαλα και 'γω χθες την SS RLS3 και πραγματικά κάνει τη διαφορά ανάμεσα στις ROM που έχω δοκιμάσει. Μόνο ένα προβληματάκι με FC της εφαρμογής (widget) Εορτολόγιο. Ύπάρχει κάποιος ή κάποιοι με SS RLS3 που χρησιμοποιούν αυτό το widget χωρίς πρόβλημα, γιατί ότι κι αν έχω δοκιμάσει, όταν βάλω το widget μου βγάζει αναγκαστικό κλείσιμο (διαδικασία gandevs.eortologio)

 

Εντάξει, το διόρθωσα. Το πρόβλημα δημιουργόταν όταν το πρόγραμμα έκανε αναζήτηση για επαφές που γιορτάζουν. Έκανα εκκαθάριση δεδομένων στο "Χώρος αποθύκευσης επαφών" και στο "Επαφές" μετά συγχρονισμό των επαφών από το λογαριασμό gmail και τώρα είναι ΟΚ.

 

Απο που εκανες την εκκαθαριση Kandilak???Απο το Titanium?

Δοκιμασα αλλα συνεχιζει να μου κλεινει!

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Απο που εκανες την εκκαθαριση Kandilak???Απο το Titanium?

Δοκιμασα αλλα συνεχιζει να μου κλεινει!

Έχεις PM.

Όχι έκανα εκκαθάριση δεδομένων από την Διαχείρηση εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ειχατε την SS3 και βαλατε SS4 το προτεινετε σαν αλλαγη....????

 

Επισης πρεπει παλι να παρω backup(με το cwm ή το TiB) και να κανω wipe ή κανω κατευθειαν install...??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά..2 ερωτήσεις:

1. 'Εχει σχέση η έκδοση Clockwork που φοράμε με την rom που θέλουμε να περάσουμε?...ή είναι άσχετο και καλό είναι να έχουμε πάντα την τελευταία έκδοση?

2. Μπορούμε να αναβαθμίζουμε το Clockwork χωρίς να επηρεάζεται η εγκατεστημένη rom?

Ευχαριστώ....

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά..2 ερωτήσεις:

1. 'Εχει σχέση η έκδοση Clockwork που φοράμε με την rom που θέλουμε να περάσουμε?...ή είναι άσχετο και καλό είναι να έχουμε πάντα την τελευταία έκδοση?

2. Μπορούμε να αναβαθμίζουμε το Clockwork χωρίς να επηρεάζεται η εγκατεστημένη rom?

Ευχαριστώ....

το clockwork εχει να κανει με την εγκατασταση της ρομ. αναλογα με τη ρομ που θα εγκαταστησεις υποστηριζεται και απο την αναλογη εκδοση clockwork . για παραδειγμα με την τελευταια εκδοση clockwork δεν μπορεις να εγκαταστησεις παλαιοτερες ρομ. αντιθετως αν θελεις να εγκαταστησεις τη cm χρειαζεσαι την τελευταια εκδοση clockwork

Link to comment
Share on other sites

Με clockwork έκδοση 3.x.x.x μπορείς να βάλεις όλες τις ROM που θα πρεπε, δλδ Swedish Spring, Cyanogen, FLB. Άρα με την 3 είσαι καλυμμένος.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν αμφιβολίες για το αν το wipe battery stat γίνετε με φορτισμένη η αποφορτισμένη μπαταρία μπορούν να δοκιμάσουν και κάποια app που υπάρχουν στο market.

Εγώ έβαλα αυτό αλλα έχει και αλλα.

Edited by billerr
Link to comment
Share on other sites

για το GPS όντως στο system/etc ειναι ενα αρχειακι το gps.conf που ενημερώνεται πιθανοτατα απο το internet ανάλογα της θέσης(?). Στο νήμα της cm7 ενας τυπος παντως εδωσε την λίστα με τις ρυθμίσεις για την ευρώπη λέει και ειναι αυτές :

 

NTP_SERVER=europe.pool.ntp.org

XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

SUPL_HOST=supl.google.com

SUPL_PORT=7276

 

επισυνάνπτω και το gps.conf όπως το δίνει ο τυπος

[ATTACH]19593[/ATTACH]

 

σε εμένα παντως ήταν ίδιες με αυτές

Edited by chillo
Link to comment
Share on other sites

για το GPS όντως στο system/etc ειναι ενα αρχειακι το gps.conf που ενημερώνεται πιθανοτατα απο το internet ανάλογα της θέσης(?). Στο νήμα της cm7 ενας τυπος παντως εδωσε την λίστα με τις ρυθμίσεις για την ευρώπη λέει και ειναι αυτές :

 

NTP_SERVER=europe.pool.ntp.org

XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

SUPL_HOST=supl.google.com

SUPL_PORT=7276

 

επισυνάνπτω και το gps.conf όπως το δίνει ο τυπος

[ATTACH]19593[/ATTACH]

 

σε εμένα παντως ήταν ίδιες με αυτές

 

Εμένα στην swerls4b έχει τις εξής αλλαγές:

 

NTP_SERVER=xtra1.gpsonextra.net

...

DEBUG_LEVEL = 3

INTERMEDIATE_POS=0

 

 

kai den exei tis seires

SUPL_HOST=supl.google.com

SUPL_PORT=7276

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην swerls4b έχει τις εξής αλλαγές:

 

NTP_SERVER=xtra1.gpsonextra.net

...

DEBUG_LEVEL = 3

INTERMEDIATE_POS=0

 

 

kai den exei tis seires

SUPL_HOST=supl.google.com

SUPL_PORT=7276

 

Ολα αυτά προφανως για το AGPS . Τα ιδια με εσενα debug lelev και intermidiate position εχω, τώρα τι σχεση που εχει ο time server δε τη γνωρίζω, για μερικα ms διαφορά να μιλάμε; Παντως εμενα κανει κάπου 2 λεπτα να συνδεθει

 

και αφου περασα το μαρτυριο των ~20 λεπτων για συνδεση... αλλα δεν ειχα κρατησει τις ρυθμισεις τότε και για να ειμαι και απολυτος οτι ειναι αυτο το αρχειο το ζήτημα...

Edited by chillo
Link to comment
Share on other sites

Ωραία :) ! Στη sd σου τώρα έχεις ένα φάκελο clockwork που μέσα έχει το backup από την rls3 που πήρες και δεν είναι και μικρό. Κάντο copy paste στο PC σου να υπάρχει(ποτέ δεν ξέρεις) και σβήστο(άσε τον φάκελο clockwork άδειο,αν ποτέ χρειαστεις το backup βάλτο μέσα εκεί και κάνεις restore απο το clockwork)

 

Τώρα αν θες να βάλεις custom theme πας εδώ http://android.modaco.com/content/zte-blade-themes-and-design-customisation/331963/themes-unified-theme-thread/ και διαλέγεις , για download πας στο 2ο ποστ και διαλέγεις Download Themes for Swedish Spring Rom Froyo. Δουλεύουν με rls4. Πάρε ένα καινούριο backup(κανείς δεν έχασε με backup), βάλε το zip που κατέβασες στην sd και install zip from sd από το clockwork.Aν δεν σου αρέσει κατεβάζεις το stocktheme από εκεί που κατέβασες το theme και install με τον ίδιο τρόπο ή κάνεις restore.

 

Αυτά και καλά γούστα με το blade ;) !

 

 

 

Καλώς ήρθες :) ! Κάνε ένα wipe batt statts. Εγώ έκανα με full μπαταρια όπως λέει εδώ http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/323487/battery-recalibration-protip/. Θα δοκιμάσω και με άδεια πάντως μιας που κάποιοι φίλοι πιο πάνω είδαν διαφορά.

Εdit: Άσε να περάσουν 2-3 μέρες,να κάνει τους κύκλους της η μπαταρία για να βγάλεις συμπεράσματα,είτε κάνεις wipe είτε όχι(θέλει λίγες μέρες μετά από αλλαγή rom να στρώσει).

 

 

Ωραιος!σε ευχαριστω πολυ για τις χρησιμες πληροφοριες!!!!ανοιγεις ματια λεμε!!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Rom SRLS4 και είδα ότι ΔΕΝ εμφανίζει Ad-Hoc δίκτυα. Κανονικά δεν θα έπρεπε εφόσον η 2,2 υποστορίζει AD-HOC? Σε VF Joy έβαλα 2,2 από CyanogenMod και εμφανίζονται κανονικά... Έχετε παρόμοιo πρόβλημα με το Blade? Edited by Mitsos_The_Great
Link to comment
Share on other sites

ποιον launcher λετε να βαλω?τον pro που να γωστος η κανενα αλλον?

 

edit:εβαλα το go launcher και το Blue Gingerbread Circle Mod theme

με τον launcher παει σφαιρα και το θεματακι ειναι μια χαρα.η χαρα τις παραμετροποιησης ειναι το κινητο

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω βοηθεια.εχω και εγω το blade και σκεφτομαι να το ανταλλαξω με ενα htc wildfire?? μπορει καποιος να μου πει τα + και τα - αν ειναι ευκολο? αν ειναι να το ανταλλαξω με καποιο ποιο κινητο θα ηταν αυτο που θα αξιζε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω βοηθεια.εχω και εγω το blade και σκεφτομαι να το ανταλλαξω με ενα htc wildfire?? μπορει καποιος να μου πει τα + και τα - αν ειναι ευκολο? αν ειναι να το ανταλλαξω με καποιο ποιο κινητο θα ηταν αυτο που θα αξιζε?

 

Έχω και το blade και το htc wildfire.Αν πας από wildfire σε blade θα σε χαλάσει η ποιότητα κατασκευής,θα σου λήψει (?) το sense.Αν πας από blade σε wildfire θα σου την ΣΠΑΕΙ η ανάλυση της οθόνης.Δεν λέω τρώγεται (240χ320) αλλά σαν του blade (480χ800) δεν είναι. Κατα τα άλλα και τα 2 είναι καλά κινητά.Πιστεύω ότι για την κατασκευή και μόνο δεν αξίζει να δώσεις 120 ευρώ επιπλέον από το blade για να πάρεις το wildfire.Άσε που συνολικά το htc είναι στα περισσότερα υποδιαίστερο.

Edited by dankan1980
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...