Jump to content

Τι σιχαίνεστε περισσότερο;


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τα δύο που λες τα έχω βρει στην αγορά, σε κατάστημα με γεωργικά φάρμακα. Με τη ζέστη είχα πρόβλημα στο σπίτι μου (αμάν αυτές οι παλιές πολυκατοικίες με τις παλαιολιθικές σωληνώσεις :X, μου φαίνεται θα πάω να νοικιάσω καινούριο σπίτι κι ας πληρώνω διπλάσιο ενοίκιο) και αφού, όπως λες κι εσύ, τα σπρέι, οι παγίδες κλπ. των σουπερμαρκετ δεν έκαναν τίποτα, πήρα το τζελ (Faslane) και το K-Othrine (μάλλον εννοούμε το ίδιο) και βρήκα την υγειά μου. Έβαλα από το τζελ παντού στο σπίτι πριν φύγω για διακοπές και γυρίζοντας δε βρήκα ούτε ένα σιχαμερό συγκάτοικο (ζωντανό εννοώ :p).

 

Αυτές τις μέρες θα ετοιμάσω και το άλλο φάρμακο να ψεκάσω προληπτικά, όπως θα κάνω από δω και στο εξής κάθε 3-4 μήνες.

 

ουυυφ, επιτέλους μόνη στο σπίτι..

 

ενδοιαφερον, μετα απο τις χρησεις του τζελ και του αλλου, δεν ειδες ποτε ξανα κατσαριδα και τετοια? εχω ενα συγγενη που στο γραφειο του απο τις τοσες στηβες παλιου χαρτιου κυριως, εχει γεμισει με αυτα τα αηδιαστικα εντομα. και ο καημενος δεν μπορει να τα πεταξει γιατι τα χρειαζεται.οποτε ειναι αναγκασμενος να δουλευει με τις κατσαριδες . ειχα βαλει αεροσολ και τετοια μα ματαια. λετε το τζελ και αυτα να βοηθησουν, που ακριβως μπορω να τα βρω???

 

ευχαριστω

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ενδοιαφερον, μετα απο τις χρησεις του τζελ και του αλλου, δεν ειδες ποτε ξανα κατσαριδα και τετοια? εχω ενα συγγενη που στο γραφειο του απο τις τοσες στηβες παλιου χαρτιου κυριως, εχει γεμισει με αυτα τα αηδιαστικα εντομα. και ο καημενος δεν μπορει να τα πεταξει γιατι τα χρειαζεται.οποτε ειναι αναγκασμενος να δουλευει με τις κατσαριδες . ειχα βαλει αεροσολ και τετοια μα ματαια. λετε το τζελ και αυτα να βοηθησουν, που ακριβως μπορω να τα βρω???

 

ευχαριστω

Μόνο το τζελ χρησιμοποίησα κι αυτό μια φορά σε όλο το σπίτι, το άλλο δεν αξιώθηκα ακόμα να το ετοιμάσω και να το ψεκάσω. Και ναι, δεν είδα ποτέ κατσαρίδα ξανά. Και αν ακόμα βλέπω μία-δυο μικρές σε κανένα σημείο (ξέρεις, πίσω από καμιά ηλεκτρική συσκευή, γύρω από κανένα σωλήνα), βάζω 3-4 σταγονίτσες από το τζελ (είναι σε σύριγγα, κοστίζει γύρω στα 25 ευρώ αλλά φτάνει για 5-6 διαμερίσματα, εγώ έβαλα λιγότερο από το 1/4) και μετά από μια ημέρα εξαφανίζονται κι αυτές και δεν τις ξαναβλέπω :up:

 

Το συστήνω ανεπιφύλακτα, είναι φοβερά αποτελεσματικό. Μπορείς να το βρεις σε καταστήματα με γεωργικά φάρμακα (αυτά που έχουν σπόρους, φυτοφάρμακα, γεωργικά εργαλεία κλπ). Αν ήσουν Αθήνα θα σου έλεγα συγκεκριμένα πού, αλλά απ' ότι βλέπω είσαι Θεσσαλονίκη. Βέβαια μπορεί να σου πούνε ότι ενδείκνυται κυρίως για τις μικρές κατσαρίδες, αλλά και στις άλλες σίγουρα θα δει ο συγγενής σου αποτέλεσμα, ειδικά δεδομένου ότι πρόκειται για γραφείο και όχι για σπίτι, οπότε σίγουρα θα πάνε να φάνε από αυτό το τζελ (είναι νοστιμότατο λέει γι' αυτά τα ζωϋφια, *μπλιαξ*). Θα έλεγα να χρησιμοποιήσει αποκλειστικά το τζελ 2-3 φορές μέχρι να εξαφανιστούν τελείως και μετά να πάρει και το άλλο φάρμακο (που είναι πιο φθηνό, το αγόρασα 6 ευρώ και φθάνει για 5 λίτρα νερού) και να ψεκάσει προληπτικά σε διάφορα σημεία: πίσω από ντουλάπες, ντέξιον κλπ, πίσω από τα συρτάρια του γραφείου του, σε τίποτα ηλεκτρικά αν έχει (φωτοτυπικό κλπ), στο πάτωμα στην ένωση με τον τοίχο και εξωτερικά στην βεράντα αν υπάρχει και γύρω-γύρω στα κουφώματα.

 

Πες του να το κάνει, και θα με θυμηθείς :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το τζελ χρησιμοποίησα κι αυτό μια φορά σε όλο το σπίτι, το άλλο δεν αξιώθηκα ακόμα να το ετοιμάσω και να το ψεκάσω. Και ναι, δεν είδα ποτέ κατσαρίδα ξανά. Και αν ακόμα βλέπω μία-δυο μικρές σε κανένα σημείο (ξέρεις, πίσω από καμιά ηλεκτρική συσκευή, γύρω από κανένα σωλήνα), βάζω 3-4 σταγονίτσες από το τζελ (είναι σε σύριγγα, κοστίζει γύρω στα 25 ευρώ αλλά φτάνει για 5-6 διαμερίσματα, εγώ έβαλα λιγότερο από το 1/4) και μετά από μια ημέρα εξαφανίζονται κι αυτές και δεν τις ξαναβλέπω :up:

 

Το συστήνω ανεπιφύλακτα, είναι φοβερά αποτελεσματικό. Μπορείς να το βρεις σε καταστήματα με γεωργικά φάρμακα (αυτά που έχουν σπόρους, φυτοφάρμακα, γεωργικά εργαλεία κλπ). Αν ήσουν Αθήνα θα σου έλεγα συγκεκριμένα πού, αλλά απ' ότι βλέπω είσαι Θεσσαλονίκη. Βέβαια μπορεί να σου πούνε ότι ενδείκνυται κυρίως για τις μικρές κατσαρίδες, αλλά και στις άλλες σίγουρα θα δει ο συγγενής σου αποτέλεσμα, ειδικά δεδομένου ότι πρόκειται για γραφείο και όχι για σπίτι, οπότε σίγουρα θα πάνε να φάνε από αυτό το τζελ (είναι νοστιμότατο λέει γι' αυτά τα ζωϋφια, *μπλιαξ*). Θα έλεγα να χρησιμοποιήσει αποκλειστικά το τζελ 2-3 φορές μέχρι να εξαφανιστούν τελείως και μετά να πάρει και το άλλο φάρμακο (που είναι πιο φθηνό, το αγόρασα 6 ευρώ και φθάνει για 5 λίτρα νερού) και να ψεκάσει προληπτικά σε διάφορα σημεία: πίσω από ντουλάπες, ντέξιον κλπ, πίσω από τα συρτάρια του γραφείου του, σε τίποτα ηλεκτρικά αν έχει (φωτοτυπικό κλπ), στο πάτωμα στην ένωση με τον τοίχο και εξωτερικά στην βεράντα αν υπάρχει και γύρω-γύρω στα κουφώματα.

 

Πες του να το κάνει, και θα με θυμηθείς :rolleyes:

 

 

ευχαριστω παρα παρα πολυ.

 

το ονομα του τζελ (Faslane) σωστα? θα το βρω εγω καπου. αλλα ισως απο βδομαδα κατεβω Αθηνα για καποιες δουλεις. θα ημουν υποχρεος αν ξες κανενα μαγαζι,,

 

και παλι σε ευχαριστω

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα παρα πολυ.

 

το ονομα του τζελ (Faslane) σωστα? θα το βρω εγω καπου. αλλα ισως απο βδομαδα κατεβω Αθηνα για καποιες δουλεις. θα ημουν υποχρεος αν ξες κανενα μαγαζι,,

 

και παλι σε ευχαριστω

Σωστά, ναι.

 

Εγώ το πήρα από ένα μαγαζί Ευρυπίδου και Σωκράτους γωνία. Ξέρω ότι το έχει και ένα άλλο που είναι στη Σωκράτους.. 26, αν θυμάμαι καλά. Πάντως σε εκείνη την περιοχή (Σωκράτους, Ευρυπίδου, Αθηνάς) υπάρχουν πολλά τέτοια μαγαζιά, δε θα δυσκολευτείς να βρεις κάποιο :)

 

 

EDIT: Όχι Σόλωνος όπως είχα γράψει αρχικά, Σωκράτους.. πώς μου κόλλησε η Σόλωνος ένας Θεός ξέρει :O

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ freckles,

 

οπως σου ειπα εγω θα κατεβω για δουλεις 1 μερα θα κατσω αν προλαβω θα παω αλλιως θα το ψαξω εδω.

 

σε ευχαριστω και παλι

alexis

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

Τις θεοβρώμικες τουαλέτες...Έντομα κατσαρίδες και συναφή δεν έχω πρόβλημα...Αλλά έχω τραβήξει σκάσιμο τεράστιο ιδίως σε καφέ που με πιάνει και συχνοουρία επειδή ήταν χάλια οι "εγκαταστάσεις υγιεινής"...Θεέ μου..:(

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

Τις θεοβρώμικες τουαλέτες...Έντομα κατσαρίδες και συναφή δεν έχω πρόβλημα...Αλλά έχω τραβήξει σκάσιμο τεράστιο ιδίως σε καφέ που με πιάνει και συχνοουρία επειδή ήταν χάλια οι "εγκαταστάσεις υγιεινής"...Θεέ μου..:(

Παλι καλα που εμεις μπορουμε να κανουμε την αναγκη μας απο το 1 μετρο μακρια...

 

Φανταζομαι πικρα που θα τρωνε οι κοπελες στο its only στη Θεσσαλονικη :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που εμεις μπορουμε να κανουμε την αναγκη μας απο το 1 μετρο μακρια...

 

Φανταζομαι πικρα που θα τρωνε οι κοπελες στο its only στη Θεσσαλονικη :lol:

 

Έπεσες στην περίπτωση..Και στη Θεσσαλονίκη... :cry: :X

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

Έπεσες στην περίπτωση..Και στη Θεσσαλονίκη... :cry: :X

Θεσσαλονικια? Αρα εχεις παει στο it's only :lol: Για οσους δεν ξερουν ειναι πολυ γνωστο μαγαζι,ωραιο, με ενα ελλατωμα. Εχει μια τουαλετα για ανδρες/γυναικες :lol: Εμεις δεν εχουμε προβλημα, αλλα οι κοπελες...Επισης εσυ κοπελια που εχεις και προβλημα αντε να ανεβεις στον τριτο οροφο που ειναι η τουαλετα και να περασεις και μεσα απο ολο τον κοσμο, που δεν ειναι και λιγος :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εγω σιχαίνομαι τις κατσαρίδες (εχω μια αντιπάθεια σχεδόν σε όλα τα έντομα). Στο μπάνιο σε μια γωνιά ανεβαίνουν οι σωλήνες του καλοριφέρ στους πάνω ορόφους και ακριβώς απο πίσω σε ενα σημείο υπάρχει μια τρύπα στα πλακάκια για να περάσει μια μικρότερη σωλήνα του καλοριφέρ στο δωμάτιο μου που βρίσκεται ακριβώς απο πίσω. Αυτή η τρύπα λόγο οτι είναι οι σωλήνες μπροστά δεν είναι δυνατό να σφραγιστεί διότι δεν χωράει ούτε δάχτυλο για να ρίξω λίγο στόκο με αποτέλεσμα να γίνεται κατσαριδοφωλιά μερικές φορές. Κάποτε είχα ένα φλόγιστρο (αυτά που κάνουν συγκόληση στους χαλκοσωλήνες) και είχα βρεί την λύση διότι η φλόγα πέρναγε ανάμεσα και έμπενε στην τρύπα. Να δείτε πως σε λίγα δευτερόλεπτα όλη η κατσαριδοοικογένεια είχε πεταχτεί έξω και εγω μετά τις πάταγα :lol:

Μετά λόγο οτι ο τρόπος αυτός ήταν επικίνδυνος καταργήθηκε και αυξήσαμε λιγάκι την δόση των κατσαριδοκτόνων και μέχρι σε ενα σημείο είχε αποτέλεσμα. Τώρα οι προφανώς έχουν μεταλλαχθεί και δεν πεθαίνουν τόσο έυκολα, αλλά πάνε σαν μαστουρωμένες και τις σκοτώνω με το πόδι διότι δεν μπαίνουν στον κόπο να μου ξεφύγουν :p

Link to comment
Share on other sites

Τους ανθρώπους που σε-με εκμεταλλεύονται... :mad:

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

@ dennisthemenace:

 

Μπορείς να προμηθευτείς με ένα τζελ για τις κατσαρίδες που είναι πολύ αποτελεσματικό (μιλάω εκ πείρας). Faslane ονομάζεται, είναι ακριβό βέβαια αλλά έχει εγγυημένα αποτελέσματα. Βάζεις λίγες μικρές σταγόνες γύρω γύρω από την τρύπα, βγαίνουν οι κατσαριδούλες να φάνε (τις ελκύει βλέπεις, είναι νόστιμο) και πάρτες κάτω. Αν θέλεις περισσότερες λεπτομέρειες, pm me ή διάβασε ανάλογα posts μερικές σελίδες παραπάνω (σε αυτό το thread είναι, αν δεν κάνω λάθος).

 

 

EDIT: Παράθεση του αντίστοιχου post μου υπάρχει μερικά μηνύματα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΣ ΒΡΩΜΙΚΕΣ ΤΟΥΑΛΕΤΕΣ ΚΑΙ ΓΩ ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΧΩΡΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΑΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Τους ανθρώπους που σε-με εκμεταλλεύονται... :mad:

Και αυτό, ίσως είναι το χειρότερο. Τώρα που το ανέφερες είχα ενα κολητό "φίλο" απο το γυμνάσιο που τον φιλοξένησα σπίτι μου (πριν απο 3 μήνες) ταϊζοντας τον, δίνοντας του δικό του δωμάτιο, πάρκινγκ, τηλεόραση κλπ Και αυτός οχι μόνο τυπικό ευχαριστώ δεν είπε αλλά μου ξάφρησε το σπίτι (το είχε κάνει και άλλη φορά και του είχα πει διακριτικά οτι το ξέρω διότι πολύ απλά τα βρήκα τα χαμένα σπίτι του :mad: ), αλλά την τελευταία φορά τα άκουσε, πήρε τον π**λο και δεν είπε ούτε συγνώμη :mad:. Υποκριτής του κερατά :down:

Δεν σκάω διότι είναι μέσα στην ζωή, αλλά λιγότερο ενοχλούμε να την πάθω απο εναν ξένο παρά απο φίλους και παλιούς κιόλας :(

Έτσι και αλλιώς εχω και άλλους φίλους που εχουν αποδειχθεί πραγματικοί και με έχουν υποστηρίξει όσες φορές έχω ανάγκη!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σιχαίνομαι πολύ όχι τις κατσαρίδες, η το "κρατσ" που κάνουν, αλλά κάτι άσπρο σα ζουμί που βγάζουν αυτές και κάτι άλλα "κατσαριδοειδή" έντομα όταν τις λιώνουμε με το παπούτσι.

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Το ρέψιμο......

 

Μακράν.......

 

Και ιδίως από μια κυρία.....

 

Σκέψου τώρα, να είσαι μέσα στα μέλια, να έχεις βγεί όξω με την επίλεκτη (και τυχερή, μην πω) και εκεί που παραγγέλνεις το 2ο κρασί μετά το εξαίσιο γεύμα (για το οποίο θα κληθείς να πλερώκεις κιόλας), να σου ρευτεί καταπρόσωπο, σαν να σπινιάρει γκρεϊντερ με αλυσίδες, σε στεγνή άσφαλτο!!!!!

 

Πω πω.... πάω να αποθέσω κάτι πίτσες και μπύρες στον απόπατο και μόνο με τη σκέψη!!!!

Όταν η κούραση και το άγχος με καταβάλλουν,

τότε, πιότερο, χρειάζομαι το χαμόγελό σου.

Link to comment
Share on other sites

Τους ανθρώπους που σε-με εκμεταλλεύονται...

 

 

Στην αυτή περίπτωση, προσωπικά θα απεχθανόμουν τον εαυτό μου, που τον έφερα στη θέση να με εκμεταλλευτούν, παρά αυτούς που είδαν το θύμα και απλά το έσπρωξαν πιο χαμηλά στον κάδο...

Όταν η κούραση και το άγχος με καταβάλλουν,

τότε, πιότερο, χρειάζομαι το χαμόγελό σου.

Link to comment
Share on other sites

Την βρωμα!!Λερωμενα ρουχα,να μυριζει ο αλλος κλπ κλπΕνα ντουζακι και ενα πλυσιμο των ρουχων δεν κανει κακο ρε παιδια...!!

Απο την αλλη σιχαινομαι το ψεμα και την αδικια(και την απιστια)...

Link to comment
Share on other sites

paidia gia tis katsarides yparhei kai ena mihanima pou to vazeis sto reyma. to poulane se kati telemarketing kai tetoia. to plirwsa konta 70euro prin dio hronia. to eho sinehos stin priza. leei oti einai akinindino gia anthrwpous kai zwa. Ekpempei enan iho pou enohlei tis katsarides kai alla tetoia zwifia. Apo otan to evala gia kana mina eihe exarsi apo katsarides , mallon mestanasteyan. Meta den xanaeida katsarida sto spiti oute gia deigma. Pragmatika kanei polli kali douleia. Ti na pw psaxte to...

 

A,ego sihenomai tis skoulikomiges. Aftes tis megales me tis gourounotrihes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...